FÓRUM PGweb


[Téma] tereny na vysocine

tereny na vysocine
Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 03.01.2010 * 09:35

Ahoj, chtel bych se zeptat, zda jsou nejake rozumne letove tereny na vysocine, idealne v okoli obci Snezne, Kuklik, Vecov,... Mensich kopcu (a sjezdovek) tam je nekolik, ale smeruji do udoli a mam obavy z turbulenci kvuli protejsim kopcum. Jsem novacek a rad bych si tam na jare potrenoval, tak se chci zeptat zkusenejsich. Predem diky.

8 příspěvků
shlédnutí: 4694
  • 1 RE: tereny na vysocine
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 03.01.2010 * 21:59

    Jo Vysocina je kraj odvijaku... :-)

  • 2 tereny na vysocine
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 04.01.2010 * 09:49

    Ahoj, hledej zde odkud a kam se létá. https://www.xcontest.org/world/cs/vyhledavani-preletu/

  • 3 RE: tereny na vysocine
    Autor: marekfly (+0) (-0) | Zasláno: 04.01.2010 * 10:19

    Na Vysočině neni snad opravdu nic, sem tam mez na potrénování kde se sotva odlepíš a i těch je málo(ikdyž sever Vysočiny moc neznám). Nedaleko od tebe nad Vírskou přehradou (Bystřice n. Perštejnem) je Javorův kopec, cca70m převýšení. Startuje se na čistý jižní vítr. Do 4-5m/s to budou jen sletíky s výškou 10-15m a pak šlapání nazpět - ale i z toho budeš mít ze začátku radost. Při vyšší rychlosti větru se dá zachytit nad hranou lesa a tam svahovat do omrzení. Před dvěma lety jsme tam v únoru poletovali 1-1,5 hodiny. Z kopců na Vysočině pravděpodobně nic lepšího neni. To už to budeš mít blíž do Krkonoš na Černou horu. A nebo navijáky a odvijáky. Budeš -li chtět víc, nebo nějaké podrobnosti tak napiš. Marek

  • 4 RE: tereny na vysocine
    Autor: ninjadrobas (+0) (-0) | Zasláno: 04.01.2010 * 13:10

    Blizko Snezneho je hranka nad obci Blatiny, tusim ze, orientace na JZ. Pobliz je nad obci Teleci Lucky vrch, tam se leta primo od silnice, ktera vede na kopec k hotelu, orinetace na J - JZ. Pokud si chces ale opravdu poradne zaletat, je nejlepsi zacit jezdit nekam na odvijak, jak uz tady napsalo vice lidi.

  • 5 RE: tereny na vysocine
    Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 04.01.2010 * 19:22

    Jo, ja tusil, ze to bude hlavne na odvijak, jen jsem byl zvedavej, jestli by bylo aspon neco, kdyz se tam obcas na vikend vypravim, Znami tam totiz maji chatu. Kazdopadne diky, po tech Blatinach se podivam.

  • 6 RE: tereny na vysocine
    Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 04.01.2010 * 19:33

    Ty Blatiny asi tusim, jel jsem tama dolu parkrat na bezkach. Muzete mi jeste pripadne sdelit vas nazor na kopce okolo obce Vecov, zejmena Kamenice (780 m), je tam sjezdovka. Ted jsem tam byl o vikendu a vypada to na S, SZ, ale mam obavy z tech okolnich kopcu, pri vetru to asi nebude dobrej napad.

  • 7 RE: tereny na vysocine
    Autor: wilibald (+11) (-6) | Zasláno: 05.01.2010 * 11:15

    Na nějaké malé, nebo dokonce nevyzkoušené kopce se vybodni. To už mám za sebou. Místo toho jdi raděj na mezičku nacvičit práci s padákem a počkej, až se začne vlekat. Osobně se držím názoru, že člověk se má nejdřív naučit létat ve výšce (nejbezpečněji z odvijáku) a teprve potom zkoušet dělat skopičiny 5 metrů nad smrkama. A někde jsem četl dobrou věc - pokud to kdesi vypadá, že by "to šlo", tak už to tam na 100% někdo zkoušel a kdyby to šlo, tak se tam lítá...Neodhadneš, co se kde za větru děje, musíš to mít v oku, abys věděl, jak budeš klouzat a představa, že tam zkušeně něco vykličkuješ (stromy, vedení) nemusí zafungovat. Jak zhruba začátečník polítá z investice do startů odvijákem - viz. moje lety 2009.

  • 8 RE: tereny na vysocine
    Autor: charlie (+8) (-0) | Zasláno: 07.01.2010 * 21:52

    Ahoj, používáme některé loučky pro školu paraglidingu, ale nedá se říct, že by to byly nějaké zázraky pro lítání. Pro nácvik startů a chvilkového letu ale v pohodě, pokud už máš začátky za sebou, tak se taky přidávám k odvijáku/navijáku, který z Vysočiny dělá paraglidingový ráj. Ale to až na jaře :-) Kdyžtak se nám ozvi na info@aircentrum.cz, pokud to nemáš daleko tak v Jihlavě je pro dotazy ohledně možných terénů k dispozici Honza.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: