FÓRUM PGweb


[Téma] startovačka Dobré Pole

startovačka Dobré Pole
Autor: Danzkarabachu (+0) (-0) | Zasláno: 25.04.2014 * 14:48

Nevíte někdo kde se nachází startovačka u vesnice Dobré Pole u Mikulova? Našel jsem o ni zmínku zde: http://www.tandemak.cz/paragliding-jizni-morava/

a jelikož bývám dost často pár km vedle tak by mě to zajímalo. Díky za navedení nebo značku domapy

7 příspěvků
shlédnutí: 3342
  • 1 RE: startovačka Dobré Pole
    Autor: beedaa (+0) (-0) | Zasláno: 25.04.2014 * 15:13

    http://www.pgpalava.cz/provozni-rad to by mělo být ono, je to tam popsané včetně GPS - 48°52'2.010"N, 16°39'7.995"E

  • 2 RE: startovačka Dobré Pole
    Autor: staklik (+3) (-0) | Zasláno: 25.04.2014 * 17:51

    Jeste bliz vesnici Dobre Pole je mala hranka nad vinicema (dunajovicke vrchy), kde se da posvahnout i potocit na svizny JZ vitr. Jezdi se tam z dolnich dunajovic polni cestou okolo takoveho terasoviteho kopce. Jen s pristanim to tam kvuli vinicim neni nejslavnejsi, lepsi je toplandovat..

  • 3 RE: startovačka Dobré Pole
    Autor: Danzkarabachu (+0) (-0) | Zasláno: 25.04.2014 * 21:40

    To by mohlo být zde ne?

    48°50'45.447"N, 16°33'33.256"E

  • 4 RE: startovačka Dobré Pole
    Autor: voytask (+1) (-0) | Zasláno: 25.04.2014 * 21:50

    Nevím, nevím, co se týče kompetentnosti webu tandemak.cz a paraglidingu.

    Obě fotky k jihomoravským terénům, jsou poněkud zavádějící (na první je Děvín, ne Dunajovice, na té druhé jsou v pozadí kopce, který bych u Býkovic sotva našel). Dál mně moc nesedí ten "silnější" vítr o síle šesti uzlů - nepotkal jsem zatím nikoho, kdo by si v Býkovicích v takovým vánku polítal. Nejvíc, mně ale bolí uši, když slyším, že jdu s paraglidem zase někam "skákat".

    Patrně jsou v tandemáku zaměřeni spíš na parašutismus (tomu zase nerozumím já) :-)

  • 5 RE: startovačka Dobré Pole
    Autor: charlie (+8) (-0) | Zasláno: 25.04.2014 * 21:56

    Tak jako všude kolem Pálavy, tak i zde došlo v posledních letech k razantnímu rozmachu vinohradnictví (btw konkrétně zde se jedná o mimořádné a ceněné JZ polohy s vápencovým podložím ideální pro skvělý vlašáček), takže přistání je zde velmi problematické, přímo pod kopcem není žádný volný prostor, pole či louka. Bezpečné tandemové létání je z říše fantazie (ta nabídka na tandemak.cz nemá nic společného s realitou), jediná možnost je se zvednout, nebo s tím nějak šlahnout ještě na svahu mezi keře.

    Jako lepší řešní se jeví zvolit Stolovou horu u Klentnice na stejný směr JZ-Z větru, kde je ofiko start i přistávačka - vše je popsáno v provozním řádu na pgpalava.cz

  • 6 RE: startovačka Dobré Pole
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 25.04.2014 * 23:48

    Potvrzuji, že Dobré pole je pěkná lokalita, ale bez padáku (kluzáku).

    Pouzdřanskou step znáš? Je lepší.

  • 7 RE: startovačka Dobré Pole
    Autor: Danzkarabachu (+0) (-0) | Zasláno: 26.04.2014 * 09:34

    to Charlie:

    Startovačky na pálavě znám a neboj myslím že se blíží doba kdy vstůpím, protože začínáme realizovat stavbu nového domečku pár km od Pálavy.

    to Fickk:

    Pouzdřanskou znám celekem dobře ale volnáska jsem tam ještě nepotkal, ale je fakt že když lítá motorovej padáka tak termickej už je většinou na zemi nebo ještě neodstartoval.

    http://danzkarabachu.rajce.idnes.cz/Strachotin_2011/

    Začínám to řešit protože budu bydlet nedaleko a tak jsem šel pohledat do skříně mého Avaxe. (-:

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: