FÓRUM PGweb


[Téma] louckovani v CTR

louckovani v CTR
Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 29.10.2014 * 18:39

Lítání v CTR je jasné, ale může se tam loučkovat?

Považuje se za loučkování i let těsně nad zemí, např. do 3 m?

Selský rozum mi říká, že pokud to letadlo nemůže omezit, není to protizákonné. Zároveň je jasné, že je třeba se takovým místům vyhnout za termického dne (kdo by ale v takový den chodil loučkovat), protože by se "skok" mohl rychle stát "letem". Nicméně selský rozum vs. zákon je často předem prohraný souboj.

V okolí některých letišť běžně trénuje, např. v Jaroměři přímo na letišti, Hodkovice hned vedle, Kladno hned za ranvejí, ale jistě i jiné.

Konkrétně mi jde o kopeček u dálnice rozdvojení dálnice, když člověk jede z Mladé Boleslavi do Prahy v CTR Kbely + CTR Tuřany se super tréninkovou minihranou (do 10m převýšení) na 4 směry větru..

5 příspěvků
shlédnutí: 3853
  • 1 RE: louckovani v CTR
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 30.10.2014 * 09:10

    Petře, selský rozum bych do toho netahal - z našeho pohledu nemáme možnost posoudit, zda to někoho může ohrozit / omezit. MCTR Kbely je vojenské CTR a tudíž se tam dějí věci, které v civilních CTR k vidění nejsou. Čas od času poslouchám komunikaci a pár krát jsem už slyšel: "0851 Kbely věž, ztráta radarového kontaktu" ; "Kbely věž, zahájen nácvik autorotace, 0851" ; 0851 rozumím, ukončení oznamte."

    V Hodkovicích se zamýšlený provoz musí ohlašovat na AFIS, na jiných letištích tomu asi nebude jinak. Podobný postup bych doporučil i v MCTR Kbely. Před pár lety jsem chtěl také loučkovat, tak jsem si na věž Kbely zavolal, řídícího se zeptal a nebyl problém. Dokonce se mě z důvodu mého nepřesného vyjádření ptal, do jaké výšky by to bylo. Myslím, že vojáci pokud nemají důvod, v tomto ohledu nedělají zbytečné obstrukce - viz. létání na Zbyslavci v MCTR Čáslav. Třeba ti řeknou, že to nelze, protože tam létají VFR okruhy, ale z nosu ti po telefonu neukousnou ;) Good luck!

  • 2 RE: louckovani v CTR
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 31.10.2014 * 20:29

    Zavolat můžu zkusit, díky za tip.

  • 3 RE: louckovani v CTR
    Autor: o_ndra (+0) (-0) | Zasláno: 07.11.2014 * 08:54

    Čau Petře, dej potom vědět, jak si uspěl a co ti řekli, docela by mě to zajímalo, přemýšlím o tom pokaždé když okolo jedu :) Je to tam volně přístupné?

  • 4 RE: louckovani v CTR
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 07.11.2014 * 13:20

    za deset minut z metra na čerňáku

    http://www.mapy.cz/s/djVa

    koleje se podlézají užším tunelem

    za nima se drž chvíli rovně (vyšlápni až na hranu srázu). kdybys to vzal rovnou doprava, tak přijdeš do bezďáckého stanového ležení

  • 5 RE: louckovani v CTR
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 07.11.2014 * 14:52

    Už jsem tam někoho s křídlem viděl :-) tak před 4 měsíci

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: