FÓRUM PGweb


[Téma] Mez- Brno??

Mez- Brno??
Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 02.01.2015 * 20:17
17 příspěvků
shlédnutí: 5078
  • 1 RE: Mez- Brno??
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 05.01.2015 * 22:33

    Jelikož to vypadá na kurzíky Axisu, zkus se zeptat mailem nebo telefonem Oťáka Husičky (http://www.pgbrno.cz/kontakty.html) určitě ti poradí i další louky v okolí Brna, dělá instruktora

  • 2 RE: Mez- Brno??
    Autor: liborS (+0) (-0) | Zasláno: 06.01.2015 * 19:52

    Nejsem si úplně jistý, ale vypadá to na louku západně od Olešnice orientovaný na jih ( Rozhledna Kopaniny u Olešnice )

  • 3 RE: Mez- Brno??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 06.01.2015 * 20:08

    Ahoj,

    už jsem napsal p. Husičkovi, tak čekám na odpověď.

    Michal

  • 4 RE: Mez- Brno??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 07.01.2015 * 17:20

    Ahoj,

    tak jsem dostal odpověď:

    Ahoj terénu ma louckovani je kolem Brna dost ale těch na kterých se da svahovat bych na prstech napočítal...Bykovice, Kobylí na Sever, Lysice na Východ, kopec Větrnik u Bučovic na Jihozápad, Valchov stejně tak Bykovice 2 na Severovýchod a kopecek na fotkach bude nejspíš Jižní svah za sjezdovkou u Olešnice můj oblíbený pro začátečníky :-) tyto jsou asi nejblíže k Brnu samo sebou v okruhu 50km by se jich našlo víc. Letu zdar Otakar

    Michal

  • 5 RE: Mez- Brno??
    Autor: motofo (+0) (-0) | Zasláno: 11.01.2015 * 14:37

    Čau,je to opravdu Olešnice a protože jsem místní a je zde poměrně početná skupina poletujících kámošů tak to místo často využíváme,bohužel jen na blbnutí a drobné sletíky,neposvahoval tam bohužel snad ještě nikdo až to někdo dokáže dejte vědět at´máme motivaci. Jinak zde jsou i jiné svážky kde se daří víc, např. SV-V. Prosetín nebo J. Chlum odtud se dá i odletět. Jindra Musil

  • 6 RE: Mez- Brno??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 11.01.2015 * 20:18

    Ahoj, a nebylo by něco kousek od brna? 10-15Km. O býkovicích vím, ale je to zbytečně daleko na tréning. Stačí louka, abych se trochu odlepil od země.

    Michal

  • 7 RE: Mez- Brno??
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 12.01.2015 * 07:37

    Lepsi treningovy teren nez Bykovice v okoli Brna nenajdes

    - pekna trava, zadne stromy, baraky kameny = zafouknuti nevadi

    - zadny problem s prostory, majitelem, nebo obyvateli

    - toci-li se vitr, hodis kvetak do auta a prejedes o 500m vedle na SV, JV pripadne dal na V

    do 10km by to bylo v CTR, ale muzes si zkusit zjistit neco o Medlankach, nejaka mez na trening tam byvala

  • 8 RE: Mez- Brno??
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 12.01.2015 * 07:42

    na SZ jsou skvele Nemcany, ale je to uz pro pokrocilejsi. Zafouknuti je tam naprosto bezpecne, ale samotny svah je slalom mezi keri a stromky, politani ale vyborne.

  • 9 RE: Mez- Brno??
    Autor: jeff (+2) (-0) | Zasláno: 12.01.2015 * 17:08

    ahoj,pokud jsi v týdnu v Brně stav se ve čtvrtek po osmé večer na Smetanově cca3 pizzerie Mediterrane scházej se tam padáčkáři a jiní lítači(motoráři),tam se dozvíš nejvíc o mezích kolem Brna a co se kde děje. Jeff

    mapy.cz

  • 10 RE: Mez- Brno??
    Autor: Skybee (+1) (-0) | Zasláno: 12.01.2015 * 17:56

    Ahoj kucí. Kdo by měl zájem o mapu terénů a louček okolo Brna a vlastně i po zbytku ČR. Tak mi písněte na mail (vaclav.skyba@gmail.com) a rád se podělím o své 3 leté usilí ve shromaždování informací. A budu MEGArád, když potom někdo přispěje i svojí troškou do mlýna, pač rozdhodně nejsem typ co všechno ví a všude byl dvakrát. Btw ..mohl by někdo označit na mapách, kde přesně jsou obě ty startovačky na Prosetíně?

  • 11 RE: Mez- Brno??
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 13.01.2015 * 08:22

    a taky si nejsem jisty, jestli na Chlumu jeste lze startovat, ty stromy jsou tam uz dost vysoke, pokud jim nekdo nepomuze. Totez se tyka JV u Breziny... je to velka skoda, hlavne Breziny. Chlum mi prijde prilis obtekany na snadny odlet

  • 12 RE: Mez- Brno??
    Autor: jaki (+2) (-3) | Zasláno: 13.01.2015 * 09:38

    na Březine jsem se stavoval když jsem jel kolem MTB. Starovačka hodně zarostlá nasázenými smrčky a jiným porostem .... skoro jsem to ani nenašel :-(

  • 13 RE: Mez- Brno??
    Autor: Skybee (+1) (-0) | Zasláno: 13.01.2015 * 18:38

    Můžu potvrdit. Na Březině jsme v byli v létě s Jeffem a je to zarostlé až hamba. Muselo by se tam řádit s pilou :) .....Ale na Chlumu (Javorův kopec, Vír) se dá normálně ...akorát bacha na vítr zleva (přes les) ...rotory.

  • 14 RE: Mez- Brno??
    Autor: MacMarek (+0) (-0) | Zasláno: 13.01.2015 * 20:45

    Ahoj.

    Je to trochu z ruky ale nebyly jste už někdo mrknout tady?Převýšení supr.Šířka asi 20m.Jsou tam po bokách vysoký buky.A u cesty zavazí dva menší buky plus vyvrácený kořeny,vejvrat. www.mapy.cz

  • 15 RE: Mez- Brno??
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 15.01.2015 * 07:55

    na toto jsem se uz dival driv, jenze toho cisteho vychodu je jak safranu a kdyz nahodou nastane, potkavame se vsichni v Lysicich :) Navic z Lysic nenarazis tak brzy na prostory...

  • 16 RE: Mez- Brno??
    Autor: Tromrr (+0) (-0) | Zasláno: 05.11.2016 * 22:09

    Tak co brňáci nenašla by se nejaka mez nebo svah na sletik v brně? Do bykovic nemam jak dostat tak hledám něco blíž

  • 17 RE: Mez- Brno??
    Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 07.11.2016 * 16:50

    No ono blíž nic moc není. Záleží na tom, kde bydlíš. Ale Brno je v CTR, takže musíš hledat za hranicí. Podívej se tady:

    http://www.paragliding-mapa.cz/mapa

    pokud nemáš auto, zkus kontaktovat klub na nějaké výlety/odviják:

    http://www.pgkb.cz/kontakty.html

    nebo pokud bys chtěl být členem PG Palava, stačí sledovat přihlášené lidi a kontaktovat je. Je tam hodně brňáků:

    http://www.pgpalava.cz/

    Pavel

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: