FÓRUM PGweb


[Téma] Ochrana zraku pri letani

Ochrana zraku pri letani
Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 09.05.2016 * 17:01

Zdravim, po poslednim letu z Kozakova smer Balt si uzivam problemy s pravym okem. Pravdepodobne vlivem proudeni vzduchu kolem obycejnych slunecnich bryli z Lidlu doslo k vysuseni epitelu rohovky a ten se odchlipl. Nyni to vypada, ze uz se to po uvodnich komplikacich konecne rozumne hoji a ve stredu ukoncim neschopenku.

Zajima mne, zda uz se nekdo pri letani s podobnymi problemy setkal a jak je resi.

Uvazuji nad nejakymi lyzarskymi brylemi, ale nevim zda to bude to prave orechove. Na startu v lete 30 stupnu, pot tece vsude, pod zakladnou okolo nuly... Uzavrene bryle budou na startu peklo a pod zakladnou se nejspis zcela orosi. Navic nemam predstavu, jak by lyzarske bryle sedely na integralce. Mate nekdo nejake zkusenosti?

14 příspěvků
shlédnutí: 2556
  • 1 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 09.05.2016 * 18:29

    Zkus se podívat na brýle pro airsoft/paintball. Proti orosení by měly být, ikdyž ty co jsem měl se mi vždy orosily, ale pro PG vypadají použitelně.

    Každopádně výběr od uzavřených-větraných, nebo jen na těsno kolem očí je dost široký.

  • 2 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 09.05.2016 * 20:43

    V dubnu 2013 se mi stalo něco podobného, i když ne v tak hrozném rozsahu. Asi 3-hodinový let v neskutečné kose a po přistání jsem jedním okem viděl rozmazaně. Nakonec jsem to asi po dvou hoďkách nějak rozmrkal. Od té doby se to už neopakovalo, tak to nějakými speciálními brejlemi neřeším. Asi ti to moc nepomůže, já jen abys věděl, že nejsi ojedinělý případ. Vypadá to, že tohle se může stát, když je hodně zima a tím i sušší vzduch.

  • 3 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 09.05.2016 * 20:49

    Je to vymyšlený.

    http://www.armyshop-praha.cz/slunecni-a-ochranne-bryle/94080444-bryle-pro-parasutisty.html

    Používám podobné přímo přes přilbu. Samozřejmě, že při popocházení na startu, kdy se člověk potí jak čuně by se zarosily. Řeším to tak, že je mám nahoře na přilbě a nasazuju na oči až při startu, nebo bezprostředně po něm.

  • 4 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 09.05.2016 * 21:20

    Kup si brýle Brizza.

    Dají se knim kupovat přímo v tomhle shopu náhradní díly, nefouká do nich, mají gumové panty na nožičkách, takže nožičku nikdy neulomíš, pant se jen vytáhne.

    Dokolaná konstrukce a skvělá cena, kvalitní sklo.

    http://www.kksport.cz/bryle_brizza_390

  • 5 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 09.05.2016 * 22:33

    pyro: asi mas pravdu, v navaznosti na tvuj prispevek jsem si vzpomnel, ze uz jsem neco podobneho zazil: https://www.xcontest.org/2013/world/en/flights/detail:dmb77/16.3.2013/12:13 Tenkrat bylo nahore kolem -15stupnu a po pristani oci bolely rezavou bolesti asi 3 hodiny, uz jsem na to zapomnel.. Pri poslednim letu z Kozy bylo pod zakladnami kolem -6 stupnu. Takze mraz s tim asi bude souviset.

    Braba, Ppolach: Strihnete si. Brabova varianta je levnejsi, ale do cca. 2000 Kc je mi to jedno. Dulezity je jen to, aby to fungovalo.

  • 6 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 09.05.2016 * 22:39

    Jinak bych tento problem rozhodne nepodcenoval, po pristani jsem na prave oko videl jen jasne bilou mlhu, clovek metr predemnou byl jen rozmazanej flek. Stat se to s obouma ocima, tak nejsem schopen pristat.

  • 7 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 09.05.2016 * 22:47

    No nám je to fuk. To jsou tvoje oči :-) Samozřejmě je taky důležitej osobní pocit. Každej má jinak tvarovanej nos, sedí mu něco jinýho.

  • 8 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 09.05.2016 * 23:32

    Nemam cas zkouset co sedi a co nesedi. Potrebuju jen info, ze ty brejle budou sedet pres integralku laser a ze se nebudou mlzit. A objednat. Na pristi tejden, az snad bude letovo, musim byt pripraven. :-)

  • 9 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 09.05.2016 * 23:35

    Nechal jsem si toho za posledni tejden ujit az neuveritelne moc. :-)

  • 10 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 10.05.2016 * 06:40

    Integralka laser nemá vzadu klip na popruh? Myslím, že ne. V tom případě je volba jasná. Vem ty Brizza 390 co doporučil Petr.

  • 11 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 10.05.2016 * 08:30

    Mně se nelíbí ani jedny z těch dvou, protože nejsou polarizační :/

  • 12 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 10.05.2016 * 17:54

    Já mám motobryle bobster renegade. Na moto v pohodě, na lítání taky . V obou případech nosím pod přilbou a v podstatě celodenně, protože jsou samostmívací. Nemlží se a jsou větrané částečně. Nepostřehl jsem cokoliv co by mi na nich vadilo. Jo a snesou i menší projektil vystřelený proti nim, ale to už asi není tak důležité :-)

  • 13 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: Komar (+2) (-0) | Zasláno: 10.05.2016 * 19:33

    Pajkusi neřeš nedůležité problémy, především ti musi slušet :)

  • 14 RE: Ochrana zraku pri letani
    Autor: nazdarek (+0) (-0) | Zasláno: 10.05.2016 * 19:45

    No nevím. Brýle jsem se naučil nepodceňovat a vybírat je po eshopu bych nedoporučoval. Vždy když vybírám nový si jich musím vyzkoušet aspoň stovku než mi něaký DOBŘE sednou. Než obcházet optiky kouknul bych se třeba po cykloshopech, tam bys mohl sehnat brýle do větru a zároveň odvětrávaný aby se nepotily při parawaitingu nebo když šlapeš do kopce;-)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: