FÓRUM PGweb


[Téma] Porušení 2016 - TMA

Porušení 2016 - TMA
Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 13.04.2016 * 17:07

Aby se nemluvilo/psalo jen do větru, na sportovní komisi posílám následující email:

Rád bych nechal sportovní komisi prověřit porušení prostoru TMA I Vodochody při včerejším letu v čase 12:29 - 12:38:30: https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:DavidCZE/12.04.2016/10:55

Výsledek zde publikuji.

17 příspěvků
shlédnutí: 5128
  • 1 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: zk148p15 (+23) (-6) | Zasláno: 13.04.2016 * 22:11

    Kožíšku,

    ty jseš vůl!!!!

    S pozdravem

    Jiří Tichý

    PS : Doufám, že se najde ještě větší vůl než ty a kvůli tvému narušení TMA < 100m ti zaříznou nějaký let. A přeji Ti aby to byl pro tebe ten hodnotný let.

  • 2 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: Substrat (+19) (-4) | Zasláno: 14.04.2016 * 08:38

    Souhlasím s JITIM. Jeste pár takovejch Kožísků a mužeme se na to lítání vysrat.

    Jjirk Krivanek

  • 3 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 14.04.2016 * 09:51

    Mimo dobu aktivace TMA I Vodochody

    tento prostor zaniká a klasifikace

    vzdušného prostoru se mění na třídu E.

    Informace o statutu prostoru

    TMA I Vodochody jsou vysílány

    ATIS 119,100

    ... takže je otázka, bylo-li aktivní. Prý nebylo.

  • 4 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: Yeti (+10) (-1) | Zasláno: 14.04.2016 * 11:29

    to byla středa:

    https://www.xcontest.org/2015/cesko/prelety/detail:petr.kozisek/18.03.2015/10:04#fd=flight ..."Dostupy mizérie, GFS umí být pěkná kecka" ha, ha .. (ukazovala mu akorát menší výšku)

    Taky chodím lítat na Říp a o TMA Vodochody pravidelně škrtám když se podaří něco chytit na odlet. Vždycky ale předtím volám na dispečink. I když jsou aktivní tak jenom chtějí vědět kde se budeme pohybovat. Někdy to tam neberou ani na jednom ze dvou čísel, které mám k dispozici. Z toho alibisticky usuzuji, že že aktivní nejsou.

  • 5 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 14.04.2016 * 12:37

    Volovina je porušovat předpisy a zveřejňovat to. Nebo takové jednání obhajovat malou intenzitou porušení.

    Jestli se o porušení jednalo se dozvíme.

  • 6 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: iStan (+9) (-1) | Zasláno: 14.04.2016 * 13:21

    Petře, pošleš prosímtě komisi i tenhle let?

    https://www.xcontest.org/2015/cesko/prelety/detail:petr.kozisek/7.8.2015/09:58

    Autor letu porušil výšku 2900 MSL, BTW byl to jeho nejhodnotnější let v poháru...

    Sorry, ale musel jsem :)

  • 7 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: zk148p15 (+23) (-6) | Zasláno: 14.04.2016 * 13:29

    Stane, Vlado,

    vy jste se dali zalezet....Ale doufam,ze si nevezmete osbne muj zaver. a nepodupete mi kridlo.

    Leto zdar, at uz je sezona....

  • 8 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: liborp (+8) (-6) | Zasláno: 14.04.2016 * 16:12

    zk148p15:

    jirkakrivanek:

    Zajímalo by mě, jaká hranice je podle vás "ještě v toleranci" a co už je přes ni?

    100m je OK?

    Díky za odpověď

    Libor

  • 9 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: Substrat (+19) (-4) | Zasláno: 14.04.2016 * 18:10

    O to tady moc nejde.

  • 10 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 15.04.2016 * 13:00

    Vysledek zde s dovolenim publikuji ja.

    Pilot inkriminovaneho letu pozadal (jeste pred dorucenim stiznosti organizatorovi) o vyrazeni sve osoby a vsech svych letu z CPP 2016. Prestoze mne to netesi, uvedl duvody, kterym rozumim.

    Co k tomu dodat? Autor teto stiznosti figuroval jeste pred par dny v poradi letosni kategorie Rozlet, protoze v nastaveni kategorie zustal omylem lonsky deadline. Pote, co byla chyba opravena, kontaktoval organizatora a zadal dodatecne smazani nekolik roku stareho letu pres 50 bodu, aby se mohl zucastnit i letosniho Rozletu. Tomuto pozadavku pochopitelne nebylo vyhoveno, takze letosni Rozlet bude bez ucasti pilota, ktery tam nepatri. Bohuzel ted take bez ucasti pilota, ktery do te kategorie patri...

  • 11 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: mesany (+0) (-0) | Zasláno: 15.04.2016 * 13:41

    Kdo chce mit jistotu o prostorech - kdo zna nazev prostoru muze primo sem: http://aup.rlp.cz/ . kdo nezna, tak v graficke podobe http://aisview.rlp.cz/ Akorat je treba vlevo nahore nastavit cas, ve kterem chci vedet aktivaci prostoru.

  • 12 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 15.04.2016 * 16:33

    @Scorpi: ty jo tak jak se tu pěkně propral chudák Max v jiným vláknu, tak žádost o smazání starého letu přes 50, jen proto, abych se dostal do rozletu to mi přijde už úplně jiný kafe.... :-(.

  • 13 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 15.04.2016 * 16:34

    no a tak Scorpi, nevím jestli to dobře chápu, jsem už starej a pomalej,ale tak ten práskač chtěl ještě podvádět? Klikar vlasta

  • 14 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 15.04.2016 * 18:08

    kozisku delas si prdel? Jako tyhle nekonstruktivní diskuze mě nebavěj, ale tobě by fakt ze sebe samýho nebylo blbě po tom co napráskáš někoho skoro za nic a pak se ještě podvodně umístíš v nějaký soutěži? Ty teda máš žaludek...

  • 15 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 15.04.2016 * 18:17

    Cílem příspěvku bylo zjistit, "jak velké" porušení je ještě tolerováno a jak funguje omílaná funkce sportovní komise v předchozím vlákně. Každý však hledá důvod dle své povahy.

    @práskač

    Davidův let je přesně ten případ, kdy se názory pilotů budou lišit, a byl letěn v době, kdy se téma aktuálně řeší. Jelikož bude lítat letos první kila, je to pro něj let bodově nevýznamný. Na jeho svolení se zveřejněním tohoto problému jsem se ho ptal předem. S Davidem jezdím na kopec pravidelně a věřím, že se tímhle nic nemění.

    @moje porušení: nijak se netajím, že jsem byl párkrát vletěn do zakázaného prostoru. Některé lety jsou neveřejné, některé veřejné. Inkriminovaný let na Řípu si už nevybavuju, ale obvykle některý z pilotů na startu volá do Vodochod.

    @rozlet: vyřadili mě po 6 měsících trvání soutěže bez udání důvodu, právě když jsem uzavíral koupi nového křídla. To že mě to rozladilo a že jsem zjišťoval možnost zpětného smazání nepopírám, limity rozletu byly nastaveny také retrospektivně.

    @organizátor: může mi tedy věcně organizátor či člen sportovní komise sdělit, jaký by se dal očekávat výsledek, pokud by let nebyl smazán? Samozřejmě pokud nebude můj, tam mi je rozhodnutí jasné.

    Z výše uvedených příspěvků je zřejmé, že stížnosti na sportovní komisi či organizátora mají kontraproduktivní vliv a navíc zde platí: „vše co řeknete bude použito proti vám“ :-(

  • 16 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 15.04.2016 * 19:18

    I když se to nebude mladým ambiciozním pilotům a Kosťovi líbit, tak bych chtěl organizátorům této volné soutěže poděkovat právě za ten volnomyšlenkářskej přístup.

    Kožíšek : to je neuvěřitelné, jak ten kdo sám má máslo na hlavě, káže o morálce. Asi by to chtělo trochu nadhledu a tolerantnosti. Za 28 let co se pohybuju mezi padáčkářema jsem takovouhle nevraživost a závist nezažil. Časem zjistíš, že honba za pofidernima bodama není v lítání to nejdůležitější.

    tak hurá do vzduchu už to začne!!

  • 17 RE: Porušení 2016 - TMA
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 15.04.2016 * 22:38

    Bambus: Potrefená husa se ozve, tak se ozývám :) Pro upřesnění, mě by se taky víc líbi ten volnomyšlenkářšký přístup, ale sere mě nekonzistentnost rozhodování co se musí smazat a co ne, podle toho jak jsi s kým kamarád. Až ti smažou pár pěkných letů a sami tu pak budou obhajovat svůj vlet do prostoru, tak pak taky začneš kejhat :D

    Na tom co napsal petr.koszisek se jasne ukázalo, jak špatně se vyjadřují pocity se kterými to tady píše a co tím chce "básník" říct. Někdy to vubec není myšleno tak špatně jak to vyzní.

    Třeba tahle reakce je jen tak pro upřesnění, zasmátí, na nikoho neútočím, ani se nechci s někým přít nebo dohadovat. Jak jsem už psal žádné ambice v ČPP nemám.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: