FÓRUM PGweb


[Téma] Pokus o záchranu Andřejowky

Pokus o záchranu Andřejowky
Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 15.06.2010 * 20:59

Chtěl bych poprosit o pomoc o záchranu skvělého letového terénu poblíž polského města Walbřich.Při SZ-S je možnost letu podél česko-polské hranice až za Jeseníky (nejdelší přelet 220 km - Goraj).Vedle startoviště Andřejowka je velký lom,který majitelé chtějí rozšiřovat a semlít letové terény.Vše je zatím jen v jednání.Po dohodě s polskými letci, bych potřeboval od občanských sdružení,LAA atd. podepsat petici a odeslat 1 doporučený dopis na úřad v Mierozsowě a 1 obyčejný dopis polskému letci.Nevim jestli toto pomuže,ale za pokus to stojí.Kdo by byl ochoten pomoci, prosim, ozvěte se na email:bam.buss@seznam.cz a já pošlu sepsaný dopis v polštině díky Vlasta Bambus Klikar

9 příspěvků
shlédnutí: 3871
  • 1 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 16.06.2010 * 07:24

    Ahoj! Obávám se,že je to marná snaha.Takhle před lety odtěžili i start na Štikově v Železných horách. Žádné protesty nepomohly. Široko daleko jediné startoviště hojně navštěvované piloty PG a HG z celé Vysočiny. I já jsem tam před lety poprvé letěl z vysokého ( 110m ) kopce :-) viz :

  • 2 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 16.06.2010 * 21:58

    No já vim,že asi nebube pomoci, ale bouří se ochranáři,letci ,turisti,lyžaři atd a tak zkusit se to může.Nejhorší je neudělat nic.

  • 3 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 25.08.2010 * 19:00

    Chtěl bych poděkovat všem, co se mně ozvali a poslali protest na úřad v Mirošově a také všem, co přidali svůj podpis pod petici, se kterou jsem já nebo Standa občas otravoval na startovačkách.

    M rzí mě, že se LAA zatím nepokusila pomoci.

    Pro ty, kdo by se chtěli ještě přidat, tak polští kamarádi na internetových stránkách pořádají podpisovou akci. Samozřejmě čím bude více podpisů tím lépe.

    Návod v polštině, ale docela srozumitelný.

    Czesc,

    link do petycji jest tutaj:

    http://www.petycje.pl/5617

    Musisz wybrac guzik "Popieram petycje - jestem ZA"

    Dalej musisz wypelnic formularz: imie i nazwisko, miasto, mozesz tez po czesku napisac komentarz. Po podaniu adresu e-mail zaznaczyc "Nie udostepniam" i zakonczyc przez "Podpisz petycje".

    Na nastepnej stronie wybieraj "Podpisz swoj podpis pod petycja".

    Jesli przyjdzie na twoj e-mail list ze strony www.petycje.pl, musisz kliknac w pierwszy dlugi link za zdaniem:

    "Jesli jestes osoba podpisujsca petycje, kliknij w ponizszy link, aby powrocic na nasza strone w celu zweryfikowania swojego podpisu."

    Na stronie wpisz kod z obrazka i wybieraj : "Potwierdz swoj podpis pod petycja".

    Koniec

    Piloci, ktorzy podpisali protest na papierze, tez moga podpisac petycje via internet.

    Pozdrawiam,

    PBl

    diky bambus

  • 4 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 26.08.2010 * 20:14

    Podle dnešních zpráv začala LAA dělat pozitivní kroky a proto mám radost

    díky bambus

  • 5 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 29.09.2010 * 18:12

    Chtěl bych poděkovat LAA za dopis podporující protestní akci odeslaný na úřad v Mierozsowě a tady je reakce organizátorů:

    bardzo dziekuje za pomoc! Ciesze sie z pisma LAA! Wasze listy do Urzedu Miasta sa bardzo wazne. W planach zrobienia kamieniolomu jest informacja, ze zrobienie kamieniolomu nie ma oddzialywania przez statni hranice PL-CZ. Wasze listy pokazuja, ze JEST TO WAZNA SPRAWA nie tylko Polska, ale tez Czeska przez statni hranica.

  • 6 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 08.06.2015 * 09:07

    Dneska mě na meil přišlo od polských kolegů :Ahoj,

    Mám dobré zprávy.Úřad ochrany přírody v Polsku řekl, že to není možné robit lom v Andrzejówky.Případ ještě není u konce, ale lze říci, že 90% není lom. Jak se vypořádat se vyčerpá to bude dávat informace. Děkujeme vám za vaši pomoc.

    --

    Pozdrawiam,

    Piotr Blachnik

  • 7 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: Mariocz (+1) (-0) | Zasláno: 09.06.2015 * 21:12

    Třikrát HURÁ!

  • 8 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 22.02.2017 * 15:04

    Předávám zprávu od Polských kolegů :

    Ahoj,

    změny na přistávací Andrzejówka. Prosím, informujte české kolegy.

    https://groups.google.com/d/msg/pl.rec.paralotnie/XYUaiUAGtSg/alUPksSnCgAJ

    --

    Pozdrawiam,

    Piotr Blachnik

    https://www.facebook.com/piotr.blachnik

  • 9 RE: Pokus o záchranu Andřejowky
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 22.02.2017 * 15:07

    a ještě mapka, pokud se mě to povede.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: