FÓRUM PGweb


[Téma] Létání v Monaku

Létání v Monaku
Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 21.04.2011 * 20:38
9 příspěvků
shlédnutí: 3649
  • 1 RE: Létání v Monaku
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 22.04.2011 * 07:25

    Koukám,že plynule,díky nezodpovědnosti různých lidí,postupně poletování venku bude spojeno se spoustou různých omezení a překážek.(viz.Bassano)

  • 2 RE: Létání v Monaku
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 30.06.2011 * 08:21
  • 3 RE: Létání v Monaku
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 30.06.2011 * 09:22

    smutný... mám taky zprávy že z některých kopců (Gourdon) jsou češi vyhazováni-alespon skupiny,nevím jak jednotlivci.

  • 4 RE: Létání v Monaku
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 30.06.2011 * 12:47

    Co to máme za vlastnost že máme takovou hroznou reputaci? Když lítám tak se co nejvíc ptám místních na lokální podmínky a dodržovat místní pravidla je prostě samozřejmost.

  • 5 RE: Létání v Monaku
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 30.06.2011 * 22:51

    Nevím, já mám dost pocit že někteří lítají dost na krev, ve smyslu "jedu sem 1000km tak prostě poletím".

    A už se jaksi nedomyslí následky a souvislosti. Těžko to soudit bez nějakých objektivních statistik.

  • 6 RE: Létání v Monaku
    Autor: zdenka (+24) (-3) | Zasláno: 02.07.2011 * 09:10

    Reputace polskych a ceskych pilotu se probirala i na paraglidingforu http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=11855&postdays=0&postorder=asc&start=0 Nechcete-li to cist cele, doporucuji prispevek Donpabla a odpoved Simona) . Preklad v cestine zde: http://www.pgweb.cz/zpravodajstvi/clanek:kuriozni-nehoda-v-bassanu/

    Btw: Kdyz byl Simon letat v CR tak byl hodne prekvapen, ze cesti piloti doma letaji mnohem lepe nez cesti piloti, ktere znal z Lijaku (chvili to byl jeho domovsky teren).

  • 7 RE: Létání v Monaku
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 02.07.2011 * 19:55

    ja mam nalitano pendrek, ale z mejch zajezdu s Goučkama a Jemmem mam zatim pocit, ze co se tyce zvladani startu pristani a bezpecnosti ve vzduchu, vcetne dodrzovani pravidel svahovani atd. mame spis navrch. To co predvadeli napriklad v dubnu nemci a madari v Medudnu bylo docela spis na povazenou. A jejich instruktor to zavrsil akrobacii a pristavanim spiralou. Nerikam ze se mi to nelibi, kdyz to nekdo umi, radost pohledet, ale vsude jsou tam cedule jak krava "NO ACRO" tak to asi moc nepomuze. Ale jak rikam byl jsem tam jen parkrat a s lidma ktery mi pripadaj velmi zodpovedy takze nemuzu posoudit jak k tomu pristupujou jiny skoly. Nicmene podle toho co ja videl na vlastni oci si spis myslim ze si Cechy pletou s jinejma vychodnima narodama a nebo to proste vsechno hazej do jednoho pytle.

  • 8 RE: Létání v Monaku
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 02.07.2011 * 23:54

    Treba to Monako je / bylo povestny tim ze se tam vecne nekdo koupe. Byl jsem tam vsehovsudy dva dny, a hned po prvnim letu tam zahuzela do vody po nepovedenem fullstalu nejaka Britka zijici ve Francii. Mistni byli dost nasrani co tam delala kdyz tam nebyl clun atd.

    Dalsi den tam byl zas nekdo. Ke kazdymu koupani zapocitejte vyjezd sanitky kterou nekdo zavola a prijezd policie. Tak to tam vetsinou je. nedivim se ze mistni jsou nastvani. Nehlede na ten pech ze ta nejvaznejsi nehoda vysla tak blbe zrovna na Cecha.

    S to, ze Polak=Madar=Rumun=Cech souhlasim, z vlastni zkusenosti vim ze to na zapade moc nerozlisujou a maji pro nas stejny ranec predsudku.

  • 9 RE: Létání v Monaku
    Autor: sucharek (+0) (-0) | Zasláno: 07.07.2011 * 10:46
Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: