FÓRUM PGweb


[Téma] Pojištění Tandem

Pojištění Tandem
Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 23.04.2013 * 21:52

Ahoj,

prosím pěkně tandemisty o info.

Jaké použít pojištění při výjezdech do zahraničí? Pro "cestující na palubě" pokud se jedná o manželku, ne pilotku.

V případě Rakouska je pré povinné připojištění pasažéra u tandemů a to na odpovědnost za škody 218 000eur (ČSOB Pojišťovna toto pojištění poskytuje pouze pro členy LAA ČR) a na úraz pasažéra 40 000eur.

Musí se stát manželka členem LAA nebo je to řešitelné jinak? ;-)

14 příspěvků
shlédnutí: 4543
  • 1 RE: Pojištění Tandem
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 24.04.2013 * 12:01

    Ahoj, určitě musíš ty mít své pojištění odpovědnosti za škody v zákonné výši a dle předpisů dané země. Dále by jsi měl mít tandemovou pojistku - pojištění pasažéra (pro nečleny rodiny), ale co se týče manželky, tak co si pamatuji, tak žádná pojišťovna ti nebude plnit vůči rodinnému příslušníkovi, protože základní předpoklad je, že tě rodinný příslušník nežaluje ... Jinak bych doporučoval ještě cestovní zdravotní připojištění ... ale doufám , že ho nikdy nepoužiješ :-)

  • 2 RE: Pojištění Tandem
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 25.04.2013 * 13:48

    Batoh díky za odpověď,

    v Rakousku je prý vyžadováno aby pasažér sám byl pojištěn na škodu. Zde se uvádí, že tomu tak je:

    http://www.svazpg.cz/pojisteni-odpovednosti-za-skody-v-zahranici-doma-cr

    Cestovní úrazové pojištění si vyřizuji pro zahraničí vždy. Jinak bych si dal místo záložáku cihlu ;-) No a to je ale další perlička. Je nějaké pojišťovna mimo LAA a ČSOB (pro nečlena LAA) která pojistí i podle nich ;-) rizikový sport paragliding/tandem?

    Řešil někdo pojištění pro pasažéra nepilota v zahraničí?

  • 3 RE: Pojištění Tandem
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 26.04.2013 * 00:20

    Myslíš tuhle větičku : z toho odkazu ... (*) V případě Rakouska je ještě povinné připojištění pasažéra u tandemů a to na odpovědnost za škody 218 000eur a na úraz pasažéra 40 000eur. To je ale tvoje krytí vůči pasažérovi, ne že je pojištěn pasažér ....

    tady je tandemové pojištění včetně krytí pasažéra, ale rodinný příslušník je vyloučen jak jsem psal (ty větší váhy) podrobné podmínky už studovat nejdu www.laacr.cz

  • 4 RE: Pojištění Tandem
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 29.04.2013 * 20:27

    Díky,

    už tomu rozumím daleko více.

    Stránky LAA mám proštudované. Ale byl jsem zmaten s pojištění pro tandem.

    Zjistil jsem tedy, že potřebuji jen eventuálně pojištění pasažéra, protože pojištění do 300kg podle Nařízení s vyšším krytím si kupuji i na sólo.

    Vzhledem k tomu, že hodlám létat jen s manželkou. Jsem již pojištěn správně :-) pro ni pojišťovna pojistku nemá, což chápu ;-)

    Eventuálně mě prosím oprav, ať to neřeším až někomu pošlapu jeho zánovní bavko.

  • 5 RE: Pojištění Tandem
    Autor: kikimura (+0) (-0) | Zasláno: 29.04.2013 * 22:01

    Nehledal jsi i variantu nějakého pojištění pro manželku? Nějakou úrazovku pro ní která by platila i pro létání?

    Jinak podle mě jsi pojištěn správně, pokud jsi pojištěn na sebe. Já mám pojištění na kluzák (tandem) protože na něm nelétám sám, takže mám vlastně pojistky dvě. Jednu pro sebe klasickou na solo a pak to co ty do 300kg na tandem..

  • 6 RE: Pojištění Tandem
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 02.05.2013 * 16:30

    Našel jsem tento dobrý odkaz Cestovní Pojištění http://www.jemm.cz/cz/paragliding-skola/prakticke-rady/cestovni-pojisteni

    Praktickou zkušenost nemám.

  • 7 RE: Pojištění Tandem
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 26.05.2013 * 10:48

    Musím mít opravdu dvě pojistky jak uvádí Batoh. Na dva padáky tedy jednu na sólo do 150 Kg, lze pojistit na pilota. Druhou tandem do 300kg - protože lze pojistit pouze na výrobní číslo křídla.

    To mě opravdu hlava nebere, že musím mít dvě pojištění. Regulérně mi to láme mozek, proč se nemůžu pojistit na osobu do 300kg? Když do 150kg to lze?

    To musí mít někteří piloti problém a motivaci, udržet si váhu i s vybavením pod 150.

    Nebo už přicházíme o kvalitní piloty? Raději přejdou na plachťáky ;-) tam jsou váhová omezení kousek výše.

  • 8 RE: Pojištění Tandem
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 26.05.2013 * 18:19

    Promin spatne jsem se vyjadril, staci ti jedna na 300 kg, ktera pokryje i solo..,.

  • 9 RE: Pojištění Tandem
    Autor: horejs (+13) (-7) | Zasláno: 27.05.2013 * 18:16

    Batoh: obávám se, že to tak není. Pojistka na pilota je možná jen do MTOW 150 kg, na MTOW 300 kg jde o pojistku na jedno konkrétní křídlo.

  • 10 RE: Pojištění Tandem
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 27.05.2013 * 22:18

    Horejs má pravdu, taky jsem se pokoušel před 2 lety pojistit tandem a solo na 1 pojistku a bylo mi "vysvětleno", že to nejde. Tedy alespoň co se týče pojištění proti škodě 3.osobě. Jako "bonus" je v tom tandem pojištění ale obsaženo i pojištění pasažéra proti úrazu.

  • 11 RE: Pojištění Tandem
    Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 27.05.2013 * 22:37

    My si děláme pojistku na PK tandem jen na půl roku za 60% (2400) a na sólo pilota na celej rok (950), což vychází i levněji než celý rok na 300 kg (4000).

  • 12 RE: Pojištění Tandem
    Autor: rostavondra (+5) (-1) | Zasláno: 28.05.2013 * 08:27

    Batohu, Horejs má pravdu.

    Tandemová pojistka přes LAA se vztahuje pouze na jedno křídlo (výrobní číslo) a je tedy jedno kdo ho pilotuje (odpovídající piloťák, ...).

    Sólo pojistka přes LAA se vztahuje na pilota (konkrétní osobu), ten pak může létat na jakémkoli vhodném křídle (odpovídající certifikace, technická, piloťák ...)

    Pro porovnání se podívej na ceny a možnosti u našich sousedů (Rakousko, poišťovna AXA)

    Než LAA vyjednala u ČSOB možnosti vyššího krytí to byla jedna z možností jak legálně létat třeba ve Švýcarsku či na některých soutěžích (kde je vyžadováno vysoké pojistné krytí).

    http://www.flugschulen.at/axa/english/

    sólo - 60/70€ (pro tři specifikovaná křídla)

    tandem - 436,5€ (jedno křídlo)

  • 13 RE: Pojištění Tandem
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 11.06.2014 * 16:19

    Rosťa: pochybuju, že by si čeští tandemoví piloti zřizovali pojistku u Axy za 12k pro lítání v zahraničí. Pokud tam teda nevozí místňáky komerčně.

    Batoh: u příspěvku č. 3 máš právě chybný odkaz. Ze stránek http://www.laacr.cz/stranky/sluzby/pojisteni/default.aspx musíš jít právě na SLZ typu ULL (www.laacr.cz) podle NAŘÍZENÍ z r. 2004. Což je v pořadí druhý odkaz.

    Ten první odkaz (VYHLÁŠKA z r. 1997 www.laacr.cz) se na tandem nevztahuje.

    Jaho: letos ty ceny dokonce trochu klesly :)

  • 14 RE: Pojištění Tandem
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 11.06.2014 * 17:29

    Re 13:

    oprava, VYHLÁŠKA se na tandem vztahuje pouze pokud pilot vozí pasažéry, kteří ho nebudou žalovat (nebo nedejbože jejich pozůstalí :))) - tzn. zpravidla rodinné příslušníky.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: