FÓRUM PGweb


[Téma] Přihlášeni do ČPP

Přihlášeni do ČPP
Autor: Honzajs (+0) (-0) | Zasláno: 10.02.2017 * 21:53

Nevite nahodou někdo proč u přihlašenejch přeletu se obejvil červeny křížek u startovaček jako např. Vrbice,Srbce,Šanov,Šerlich atd.?

17 příspěvků
shlédnutí: 2152
  • 1 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: Slivka (+6) (-27) | Zasláno: 11.02.2017 * 16:42

    U mých letů - startovaček, je zeleně = odfajknuto, všiml jsem si to až teď, taky nevím co to znamená: /asi potvrzení OK?/ Děkuji informovaným za odpověď, JS.

  • 2 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 11.02.2017 * 17:13

    zelená fajfka - startovačka v popisu odpovídá té v oficiálním seznamu startovaček.

    červený křížek - start byl mimo startovačku, nebo startovačka není na seznamu oficiálních.

    Jaké jsou kritéria oficiálního seznamu ale netuším.

  • 3 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 11.02.2017 * 18:16

    Je to jeste trosku jinak:

    Pokud tam neni zelena fajfka, tak to znamena, ze let neni asociovan s zadnou startovackou z nasi databaze.

    Co delat pokud tam neni?

    1) jit do editace preletu a kouknout se, jestli mi to nenabizi pobliz tu spravnou startovacku z vyberu. Pokud tam je, staci ji zvolit a ulozit prelet.

    2) pokud ne (tj. nemame ji v seznamu) a jedna se o pouzivany start, staci napsat mi mejlem nebo soukromou zpravou s odkazem na let ktery tam (na zemi:) byl odstartovan.

    Po pridani nove startovacky nedojde automaticky k asociovani s prislusnymi prelety. Muzete to udelat rucne (viz vyse) nebo pockat, az se to nekdy v budoucnu provede hromadne. Nove prihlasene lety by ale mely jiz byt automaticky prirazeny ke spravne startovacce.

  • 4 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 12.02.2017 * 16:06

    A směřuje to k tomu, že na startovačky bude v přeletech možno fitrovat? Filtry v přihlášených přeletech se mi zdají takovým slabým místem. Zmizela i možnost filtrovat dle jména pilota. Nevím proč. Přibyla možnost filtrovat lety s fotkama nebo likem, což nevím, jestli je k něčemu dobré.

  • 5 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.02.2017 * 23:56

    BorisK: Ano, smeruje to k lepsimu praci se startovackami v budoucnu, potazmo i filtrovani.

    Moznost zobrazit lety pilota je IMHO mozna jednodussi kliknutim na jmeno pilota, nez hledani v dlouhem seznamu pilotu ve filtru...ale asi zalezi na pouziti.

    Filtrace dle liku a fotek - dle nasich zkusenosti jsou lety s fotkama a likovane lety "zajimavejsi". Zkratka chci-li se podivat, jake zajimave lety se letely, tak chci zpravidla ty, kde jsou fotky, nebo ty, ktere se uz nekomu jinemu libi.

    Nebo se mylim?:)

  • 6 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 17.02.2017 * 18:25

    Scorpi: Zkus si vypsat moje loňské lety. Abys na mě kliknul, tak musíš nejdříve najít alespoň jeden můj let. Jak to uděláš bez filtru?

  • 7 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: horejs (+13) (-7) | Zasláno: 17.02.2017 * 18:43

    Pokud jsem na domovské stránce ČPP, stačí mi 5 (slovy pět) kliknutí k tomu, abych se dostal na výpis letů kteréhokoliv přihlášeného pilota. Nepotřebuji předem vidět žádný jeho let, stačí mi znát jeho jméno..

  • 8 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: horejs (+13) (-7) | Zasláno: 17.02.2017 * 18:45

    OK, pro výpis letů z jiného než aktuálního ročníku je těch kliků celých sedm..

  • 9 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 17.02.2017 * 18:45

    no tak na to bych sel pres stranku Piloti -> hledat "Boris" -> klik. Ale rozumim ti, ono by to mozna i v Preletech bylo vhodnejsi resit spis polickem pro hledani, nez selectem...

  • 10 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 17.02.2017 * 20:47

    Tak asi bych dokázal vymyslet i složitější zadání. O to ale nejde. Spíš je otázka, jestli jste neuvažovali třeba o použití nějaké komponenty, která dává uživateli větší možnosti.

    My třeba používáme https://www.devexpress.com/Products/NET/Controls/ASP/Grid/

    Programátor se nenadře a uživatelé jsou nadšení :)

  • 11 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 17.02.2017 * 22:31

    Technicke reseni nas nijak nelimituje, tady jde v prvni rade o pouzitelnost - tj. co vetsina lidi potrebuje a hleda. A co je schopna snadno intuitivne ovladat.

    Prehrsel ruznych moznosti filtrovani neni to co chce vetsina lidi videt ani co by potrebovala v dennim skore - cim vic toho je, tim je to pak mene intuitivni a narocnejsi na pochopeni vztahu mezi daty a pak ve vysledku to nikdo moc nepouziva.

    Klidne tu ale piste priklady toho co byste radi casteji v seznamu preletu hledali ale ono to ted nejde. To co bude mit hodne lajku, nad tim slibuju ze se poctive zamyslime:)

  • 12 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: Sarty (+3) (-0) | Zasláno: 17.02.2017 * 23:14

    Potesilo by me, kdybych mel nejakou zalozku, ktera by mi zobrazovala spoluletce, pripadne treba nejcastejsi spoluletce abych to nemusel furt vyklikavat. Nemysl7m spoluletce u letu ale obecne ty s kteryma litas...

  • 13 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 18.02.2017 * 09:15

    Další možnost, jak vyřešit moje přání, je udělat export dat do Excelu, tam už si každý udělá přehled, jaký potřebuje.

  • 14 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 18.02.2017 * 09:23

    No a když už jsem se takhle rozjel, tak mám další námět:

    Funkce spoluletci je skvělá. Bohužel, když je více letů z jednoho místa, tak mi ty spoluletce nabízí nějakým algoritmem, který ne vždy vyhovuje. Dává možnost vybrat jen z nějaké množiny, která neobsahuje všechny lety (v daném dni a startu). Takže "uvolnit" možnost výběru spoluletců.

    Taky bych uvítal, kdyby bylo možno vybrat k porovnání "spoluletce" i z jiných dnů. Chtěl bych se kouknout jak letěl pilot A v den 1 a pilot B v den 2. Chápu, že každý den jsou jiné podmínky, ale právě proto bych to chtěl porovnat.

    Tím jsem se vyčerpal a dám zase pár let pokoj :)

  • 15 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.02.2017 * 10:25

    Ad spoluletci: nabizi ti to jen lety, ktere maji realny spolulet (alespon nejaky casovy usek vzajemna poloha do urcite vzdalenosti).

    Pokud bys chtel porovnat lety, ktere spolulet nemaji, ale jsou z jednoho dne a jednoho startu, jde to udelat pres Hot-Spots. Tam muzes vybrat vsechny lety co maji asociovany stejny start, ba dokonce i z ruznych startu (compareAll).

    Na srovnani letu z vice dnu to chce drobny hack, ale taky to jde. napr.

    www.xcontest.org

    Uznavam, ze v tuhle chvili neni uplne uzivatelsky primocare jasne, jak se k tomuto dostat, ale myslim, ze treba tobe bude po chvili zkoumani zrejme, jak toho dosahnout:)

  • 16 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.02.2017 * 11:03

    Sarty: neco v tom smyslu bude.

  • 17 RE: Přihlášeni do ČPP
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 18.02.2017 * 12:51

    Pochopil jsem.Je to, super. Takhle jsem si to představoval.

    Asi bych se měl přihlásit na nějaké školení obsluhy xcontestu. Vidím, že mnoho věcí mi uniká. :)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: