FÓRUM PGweb


[Téma] IGC soubor

IGC soubor
Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 19.07.2012 * 11:17

Zdravím,

nevíte náhodou, jak provedu přihlášení více částí souboru IGC do poháru? Případně zda to lze. Pokud si vyberu jednu část a tu přihlásim, tak již nelze znovu stejný soubor nahrát a vybrat část jinou.

Dík za odpověď,

Jirka

15 příspěvků
shlédnutí: 4636
  • 1 RE: IGC soubor
    Autor: ok1com (+1) (-1) | Zasláno: 20.07.2012 * 01:37

    prejmenuj ho

  • 2 RE: IGC soubor
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 20.07.2012 * 16:18

    to jsem samozrejme zkusil, ale i tak ho to nevzalo a nahlasilo mi to duplikat. a jelikoz tim nechci nic ochcavat, tak mi prijde zbytecno to resit tim, ze bych semel hrabat primo v souboru.

  • 3 RE: IGC soubor
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 20.07.2012 * 16:31

    musis ho stahnout s prvnimi body v jine minute, nez ten, co jsi uploadoval jako prvni. nebo si muzes to IGC otevrit v textaku a smazat prvni body, prijdes pri tom ale o g-record.

  • 4 RE: IGC soubor
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 20.07.2012 * 16:36

    a nefunguje to stáhnou přes gipsy a jednotlivé části před vytvořením letu oklikat s podržením CTRL?.. myslím že toto fungovalo.

  • 5 RE: IGC soubor
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 20.07.2012 * 18:21

    já myslim, že IGC soubor do Gipsy nedostanu. Samozřejmě další otázka je to, jak je možné spojit dva rozdělené IGC soubory, v nichž je rozdíl startu a přistání menší než 15 min a tím pádem by to byl validní záznam

  • 6 RE: IGC soubor
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 20.07.2012 * 20:38

    no do Gipsy to dostaneš tak že to znova stáhneš..., ale jestli si už gpsku vymazal, tak smůla..:(

  • 7 RE: IGC soubor
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 20.07.2012 * 23:04

    Ten samy IGC soubor do CPP skutecne nedostanes...jeden let, jeden IGC soubor, jednoduche pravidlo:)

  • 8 RE: IGC soubor
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 24.07.2012 * 22:22

    ale např. v gipsy jdou lety orezavat a snad spojovat pokud se nemylim. (nikdy jsem to nedelal, ale slysel jsem o tom, tak doufam, ze to neni fama). Je tedy nejaka moznost tohoto u IGC ?

  • 9 RE: IGC soubor
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 24.07.2012 * 22:29

    imnoo.. původně jsem myslel že máš 2 logy ktere zaznamenavají jeden let,.. ale ty máš asi problém s tím že más v jednom logu víc letů?.. no to jedine me napadá že jestli to stáhneš v gipsy tak tam je cást kde vybíráš část logu pro uložení do igc... tak vyber jen jednu tu část co je let.. ulož igc a pak opakuj pro let druhý.

    Další možností je maxpunkte... kde po stažení logu z gps máš tabulku s jednotlivými body logu..tak odklikat body co nepatřej k letu a ulož igc... a pro ostatní lety zas odklikáš body jiné...

    to by mělo teoreticky jít, nebo ne?

  • 10 RE: IGC soubor
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 25.07.2012 * 00:45

    U jiz ulozeneho IGC nemuzes udelat nic (tedy muzes cokoliv, ale ztratis tim platnost G-recordu). Pokud mas let jeste v GPS pristroji (mluvim napr. o Garminu, nikoliv treba LK8000, ktere interne uz vytvari IGC!), tak stahni znovu.

    Pokud mas LK8000, tak mezi lety vzdy restartuj LK8000 v pristroji, abys mel jistotu noveho IGC pro kazdy let.

  • 11 RE: IGC soubor
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 25.07.2012 * 09:27

    s platnostmi IGC mezi lety problemy nemam, ikdyz nerestartuji LKcko. slo mi o to, jestli lze lety jeste nejak upravovat - napr. oriznout zacatek a konec apod.Jelikoz pokud budu napr. delat mezipristani a chci mit jeden tracklog, musim vypnout autostart a zapinat record rucne, tj. delsi dobu pred startem.

  • 12 RE: IGC soubor
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 25.07.2012 * 12:40

    V LK8000 nemas sanci nic upravit, protoze rovnou vytvari, uklada a podepisuje IGC. Co je "mezipristani"? To je konec predchoziho letu a zacatek noveho letu, proc tedy bys chtel mit jeden tracklog?

  • 13 RE: IGC soubor
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 25.07.2012 * 14:21

    inu dobra. a mezipristanim jsem myslel, toplanding za slabsich podminek ;) a ucelem by to bylo spojit proste do jednoho souboru, abych si to mohl proste porovnat rovnou v jednom nahledu. beru tedy jako fakt, ze s igc nic jako it laik neudelam

  • 14 RE: IGC soubor
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 25.07.2012 * 15:17

    igc ma v sobe podpis (zminovany G-record) prave proto, aby s nim idealne neslo nic udelat (laik nelaik).

    Spojovani/deleni tracku se tyka zaznamu z garmina pri stazeni z pristroje (program taha body z pristroje, vytvari z nich igc, ktery na zaver podepise G-recordem).

  • 15 RE: IGC soubor
    Autor: fighter (+0) (-0) | Zasláno: 02.05.2016 * 17:02

    Zdravim, resim podobny problem. V primarni GPS mi klekli baterky a nemam dokonceny let. Zalozni log v mobilu jsem delal v aplikaci Flyme, ktera "produkuje" hotovy IGC. Bohuzel jsem v ten den absolvoval 2 lety a potrebuji a potrebuji je prihlasit zvlast. Bohuzel jsem Flyme mezi lety nevypnul, takze oba lety jsou v jednou IGC souboru. Jde to nejak rozdelit, aby byl vysledek validni? Diky za info

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: