FÓRUM PGweb


[Téma] Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?

Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 12.01.2008 * 13:23

Ano nebo ne? Proč?

Přemisťuji sem příspěvky které na toto téma zazněly v threadu o ENVYm

http://www.pgweb.cz/forum/vybaveni-technika/padaky:4969

protože si myslím zaslouži samostatné téma...

98 příspěvků
shlédnutí: 11483
  • 1 RE: ENVY - Macpara
    Autor: Vanis (+0) (-0) | Zasláno: 12.01.2008 * 08:39

    nic mimo české produkce bych nechtěl, navíc do MACu to mám do 10 min pěšky, takže asi tak a smozřejmě jsem si Trendíka oblíbil a předpokládám, že u Envyho to nebude jiné :)

  • 2 RE: ENVY - Macpara
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.01.2008 * 10:51

    Vanis | Zasláno: 12.01.2008 * 08:39....na jednu starnu těch 10 min. chápu...na druhou stranu by křídlo mělo létat...a ne s ním běhat k výrobci :-). No...a nedůvěra k cizím křídlům je kapitola sama pro sebe....:-)....fascinuje mně ta nechuť zkusit něco jiného, prostě si tu pěstujeme něco podobného jako s auty za komoušů. Sami a dobrovolně....

  • 3 RE: ENVY - Macpara
    Autor: mischanek (+8) (-0) | Zasláno: 12.01.2008 * 11:49

    nemyslim si ze by panovala nechut zkusit neco jineho..

    Ale ten pripadny dostupny servis ve prospech ceskych vyrobcu je neoddiskutovatelny a take proc nepodporovat ceske vyrobky, obzvlast kdyz patri ke svetove spicce.. chapu, byt dealerem zahranicni firmy, mluvil byl jinak :-)

  • 4 RE: ENVY - Macpara
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.01.2008 * 12:02

    mischanek | Zasláno: 12.01.2008 * 11:49: heh....servis dostupný bude i u některých světových výrobců...české PG výrobky :-O? ...zahraniční konstruktéři...výroba mimo čr, zahraniční materiály....co je na křídlech sedačkách českého?.....neříkám že to platí u všech výrobců...a bez výjimky....

  • 5 RE: ENVY - Macpara
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 12.01.2008 * 13:19

    Budu klidne letat na zahranicnim padaku...urcite jsou dobra kridla nejen od ceskych vyrobcu, ale ma to par predpokladu:

    - cena bude srovnatelna - coz se ted uz realne deje, diky kurzu eura/dolaru a zdrazovani ceskych vyrobcu se ceny pomerne rychle vyrovnavaji...i kdyz stale jsou ceska kridla v cechach levnejsi.

    - budu si moct padak vyzkouset - je tu nejaky dealer zahranicni znacky, ktery ma padaky primo na vyzkouseni?

    - servis bude operativni - tj. kvuli malym opravam nebude muset kridlo cestovat na jiny kontinent, kvuli vetsim opravam ci technicka prohlidce nezustane na jinem kontinente 2 mesice...a taky me ten servis nebude stat 3x tolik co u ceskeho padaku.

    - dealer bude duveryhodny a silny - tj. ja budu mit pocit ze se po nem za rok za dva neslehne zem a ja si se svym padakem muzu vite co:) Silny dealer taky vytvari duveru ke znacce v dane lokalite a tim take potencialne mnohem lepsi moznost padak prodat u nas.

    - podobne plati pri nakupu padaku second-hand, uloha zastoupeni znacky je tam jeste vetsi.

    Suma sumarum, sebelepsi kridlo od vyrobce, ktery nesidli u nas, bych si nekoupil, dokud vyse uvedene nebude splneno...

  • 6 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.01.2008 * 14:33

    scorpi | Zasláno: 12.01.2008 * 13:19

    ...vezmu to podle tvého členění:

    - cena bude srovnatelna - ...cena je/bude dnes srvnatelna, rozdíly +/- 2 až 3 tisíce

    - budu si moct padak vyzkouset - jmohu slíbit, že na jaře budou k dispozici zahraniční křídla DHV 1-2, pravděpodobně ve vel. L...k vyzkoušení jednak v jednotlivých lokalitách jednak za úplatu...na víkend.

    - servis bude operativni - podle podepsaných smluv je servis zajištěn již dnes kvalifikovaným personálem, který bude mít k dispozici ve světě běžně používaným technickým vybavením - dle dispozic LAA. Technické prohlídky budou dle osnovy DHV, obvyklá lhůta 7 dní, cena: cca. 700 Kč

    - dealer bude duveryhodny a silny - hm. tohle nevím jak zaručit. v otevřené ekonomice nemáš dopředu žádnou záruku, která firma přežije...a to ani u českých :-)

    - podobne plati pri nakupu padaku second-hand: v Evropě nezáleží na osobě prodejce,díky konkurenci prodejci si jen těžko mohou dovolit prodat nějaký šunt. prodávané jeté padáky bývají doloženy protokoly jedné nebo několika po sobějdoucích technických (něco jako servisní knížka u auta). no...a jestliže existuje obecná směrnice na provádění technických ;-)

    na závěr....nešlo by zvětšit místní font písma?.... já to sotva přečtu :-)...po sobě...i jiných.

  • 7 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 12.01.2008 * 20:17

    Teda wolfe... vyroba ceskych padaku mimo cr? No pokud vim tak jenom jeden vyrobce a jenom cast sve produkce. Cizi konstrukteri? No u jednoho ceskeho vyrobce bych to byl schopen pripustit, jinak jsi uplne vedle. Wolfe, nemam nic proti tvemu zajmu prorazit na cesky trh (svym zpusobem je mi tvuj zamer sympaticky), ale prosim drz se faktu. A kdyz je neznas, tak si prosim nevymyslej.

    K te velikosti pisma - pokud pouzivas firefox, tak ctrl+kolecko mysi.

  • 8 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 12.01.2008 * 21:06

    No jo, jeden typ padaku ve velikosti L...to je vsechno hezke, padaky kategorie DHV 1-2 / CEN B jsou sice asi nejrozsirenejsi, ale vetsinu pilotu tim nepokryjes. A uz vubec tyhle Intermediate padaky nejsou videt na zavodech, v poharu na prednich prickach...to je to co dela reklamu a upevnuje pocit, ze se jedna o dobra kridla:-) Mel bys Tracera vnutit nejakymu dobrymu zavodnimu pilotovi a par Synergy 2 rozhodit za zvyhodnenych podminek perspektivnim pilotum v CPP:-)) Nevyhoda taky je, ze nemas kridlo odpovidaji DHV 2-3...

  • 9 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: mischanek (+8) (-0) | Zasláno: 12.01.2008 * 22:47

    ad. dealer bude duveryhodny a silny - mozna by stacilo, ze by to byl clovek, ktereho je mozne potkat na startovackach, clovek ktery je videt ve vysledkovych listinach - vice nez v diskuznich forech..

  • 10 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.01.2008 * 23:11

    scorpi | Zasláno: 12.01.2008 * 21:06:...ad předváděcí křídlo....moc by se mi líbilo přitáhnout sem více modelů a velikostí, ale zkus si v českých cenách spočítat kolik by to stálo :-)......zviditelnění: pracuji na tom, na více frontách...tuším. a že nemám DHV 2-3....ehhmmmm zkus ještě počkat 14 dní:-)...třeba tě i překvapím :-)....

  • 11 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.01.2008 * 23:17

    mischanek | Zasláno: 12.01.2008 * 22:47....dobrý nápad. připomínky: znáš mně osobně, takže můžeš tvrdit že tam nejsem;-)? ....v tuto dobu bych tam asi moc lidí neoslnil:-).. člověk z výsledkových listin nejsem, ale koneckonců, proč se toho někdo těch výsledkových listin nechopil??? příležitost patrně měli a mají stejnou jako já:-) ...a promiň přítomnost mna startovačkách či sportovní výsledky těžko mohou být kvalifikací pro obchodničení, nejen co se týče P/PG ...na závodění by pak prostě nebyl čas....

  • 12 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.01.2008 * 23:21

    4all: velice mně těší vaše starost o mou osobu, zejména praglindigově morální profil...ale třeba tady je určité téma.....nechtěli byste se mu věnovat ;-)?....jo, a boty mám č. 41. ....tuším :-P

  • 13 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.01.2008 * 00:10

    No me je to jasne, ze pokud ty padaky musis koupit tak to neni legrace:) Pisu to z pohledu zakaznika a jeho rozhodovani - v tomhle maji proste ceske firmy vyhodu, demo padaky jsou k dispozici, staci se dohodnout, vyzkouset...

    Proto si myslim ze vubec neni lehke do ceskeho nasyceneho trhu, mezi zavedene vyrobce, kteri maji svetove konkurenceschopne zbozi, neco "protlacit"...

  • 14 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.01.2008 * 12:14

    petrch | Zasláno: 12.01.2008 * 20:17: nevymýšlím. vycházím z informací volně dostupných na webu. dokonce se snažím si je i ověřovat...ale byla to reakce na příspěvek v jiné souvislosti. nebráním se debatě i na toto téma....ale ne tady. zdá se mi to neslušné vůči ostatním.

  • 15 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.01.2008 * 12:16

    scorpi | Zasláno: 13.01.2008 * 00:10...pokud budeš vědět o výrobci, který ti dá padák zadarmo na displej účely, dej vědět :-). jeto tvrdý byznys...stejně jako v jiných ooborech. jinak platí dtto. jako v předchozím příspěvku...poslední 2 věty.

  • 16 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.01.2008 * 14:00
  • 17 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.01.2008 * 19:02

    No mam pocit ze v podstate vsichni vyrobci davaji svym spickovym pilotum v ramci soutezni podpory kridlo:) Nevim teda jak dealeri zahranicnich znacek...:-)

  • 18 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.01.2008 * 19:34

    scorpi | Zasláno: 13.01.2008 * 19:02: výrobci ano, různým způsobem....viz: http://www.apcoaviation.com/incentives.asp

    takže stačí přesednout ;-). jsem dovozce, mohu navrhovat...ale pokud nebudeš do 10. místa ve World XContestu ...tak tě budu sponzorovat spíš já, než jakýkoliv výrobce. btw. máš pocit, že sponzoruju málo:-)???

  • 19 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 13.01.2008 * 19:41

    Netreba chodit tak daleko: http://sky-cz.com/new/index.php?level1=29&lang=cze&level2=44 :-). Ale to uz jsme se trosku odchylili od tematu :-)

  • 20 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 23.01.2008 * 00:16

    Rozhodne bych si padak od vyrobce zvenku koupil a dokonce to pro novou sezonu planuji. Vzhledem ke zlevnovani dolaru a k vecnemu zdrazovani ceskych vyrobcu je uz totiz cena srovnatelna, a v nekterych pripadech uz vyjde zahranicni padak dokonce o dost vyhodneji.

    Bohuzel v cechach panuje jakysi "patriotismus" ktery asi vznikl tim, ze nam cesti vyrobci neustale vtloukaji do hlavy, ze jejich ceny jsou ty nejnizsi, takze se ani neracime prozkoumat trh.

    Jedinou nevyhodu spatruju osobne v technickych kontrolach, ale slusny servis by mel byt zakladem primeho dovozu do Cech.

  • 21 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 23.01.2008 * 00:23

    jan_b: a jaky padak to bude?

  • 22 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Petule (+6) (-1) | Zasláno: 23.01.2008 * 18:53

    nooo, mě by to taky zajimalo jaky zahranicni padak si koupi cesky padackar, a za jaky penize?

  • 23 jan_b
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 23.01.2008 * 21:35

    težký souhlas...ano, ceny se vyrovnávají....technické by problém neměl být...až na to, že výrobci vyžadují jiný způsob technických, jiné vybavení pro ně, atd.

  • 24 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 24.01.2008 * 15:50

    scorpi & Petule: myslim, ze oba po netu brouzdate dost casto a tak si urcite spocitate, ze pri soucasnem kurzu koruny to mozne je... ja se pro konkretni typ jeste nerozhodl... ale muzu rict, ze to bude Bcko a vyjde o dost levneji nez treba Envy nebo Magus XC...moznosti je vice nez jeden typ...

  • 25 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 24.01.2008 * 16:31

    jan_b: jojo, pocitat myslim s Petrem umime a kurz koruny vuci euru a dolaru zname:) Taky jsem psal o tom, ze ceny zacinaji byt srovnatelne. Nicmene o tom ze bys koupil padak zahranicniho vyrobce "vyrazne levneji", pochybuji - pokud teda nevychazis z MAC ceniku na jejich strankach, o kterem je obecne znamo, jak to s nim je...:)

  • 26 scorpi | Zasláno: 24.01.2008 * 16:31
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 24.01.2008 * 19:22

    "tajné" ceny MACu neznám...pokud vycházím z konkurečních a přístupných cen Gradientu (např.

    http://www.mpg.cz/vybaveni.htm) pak STREAM II je za 56.900 ....... Synergy3 52.600 vše v L a s DPH.

  • 27 4all
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 24.01.2008 * 19:28

    ...jinak zuřivě pracuji na novém sajtu...tam by mělo být vše.....

  • 28 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Petule (+6) (-1) | Zasláno: 24.01.2008 * 23:40

    Myslim, že momentálně je situace v čr taková, že si radši připlatim 5000,- za českou značku a vim, že vše funguje. A na našich kopcích je vidět, že nejsem sám. Ale určitě by špatný nebylo, kdyby se tady konkurence ještě zvýšila. Sem s tím!!!

    "Číňani to zkopčej, spíchnou a v tržnici prodaj" :-)

  • 29 Petule | Zasláno: 24.01.2008 * 23:40
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.01.2008 * 00:08

    ad česká zančka...ano jistě:-) jen české je to pravé :-) ...tak nějak jsem neuchopil ty číňany :-/ ...šlo by to vysvětlit méněchápavým přízemním vlkům?...ano, budou tady...jinde píšu o sedčkách...pokud to vyjde tak,jak předpokládám...pak by tu měly být v cca. červnu prodané dvě Synergy...nemluvě o testovacím Ellusu2....který by měl být koncem března +/-

  • 30 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 25.01.2008 * 03:27

    scorpi: bohuzel se s tvou matematikou neztotoznim... podle me je rozdil v cene 10% uz celkem znacny a nekoupis tu jen ty SOLy o kterych se tu stale vede rec, ale i jine znacky.

    Petule: A jak vis ze to u zahranicnich padaku nefunguje, kde beres tyhle informace? To ze to funguje jen u nasich si aspon z tveho prispevku vyvozuju.

    A jak sam pises "na nasich kopcich je videt"... a jsme zase u toho, ze se domaci piloti ani neobtezujou zjistovat neco o zahranicnich padacich, kdyz jsou masirovany od domacich vyrobcu...u nas je domacich padaku kolik?... 95%... 98% mozna i 99.9%... ty sam jezdis ven dost casto... kolik je ceskych padaku v celosvetovem meritku? mozna nekde kolem 10%?... tech zbylych 90% zahranicnich pilotu tomu ale asi vubec nerozumi :-)

  • 31 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 25.01.2008 * 04:07

    Petule: a jeste ti dam maly priklad jak to u ceskych vyrobcu "funguje".

    Pri mem poslednim prodlouzeni technicke mi nejprve nejmenovany (to abych nedelal tu reklamu, jak ji tu nechcete) cesky vyrobce nejprve ztratil padak a tvrdil, ze ho nikdy nedostali. Nastesti jsem to posilal DHL a mel v ruce potvrzeni o doruceni a prevzeti zasilky. Takze se pry po padaku podivaji.

    Po dalsim tydnu ho teda konecne nasli nekde u nich v bordelu a bylo mi slavnostne oznameno, ze vzhledem k tydenimu zdrzeni mi padak prohlednou prednostne a do tydne mi ho poslou. Po dalsich 10ti dnech a po nekolika mych telefonickych urgencich mi bylo sdeleno, ze maji spoustu prace a ze mi daji vedet az to bude...

    No abych to tu zkratil, protoze popisovat dohady ohledne prodlouzeni technicke po dobu dalsich 4 tydnu by byla dost nuda... padak mi prisel presne po 66 dnech ode dne kdy jsem ho odeslal!

    Kazdy si holt to "fungovani" predstavujeme jinak...

  • 32 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 25.01.2008 * 09:23

    jan_b: To cos napsal se urcite neda vztahnout na vsechny ceske vyrobce, znam i takove u kterych je prodluzovani technicke rychle, prijemne a bez problemu :-). A taky ti od nich nekdy prijde v emailu "za drobne snurky si nic neuctujeme", to kdyz se divis ze ti poslali snury a v obalce jsi nenasel slozenku :-). Mozna sis jenom spatne vybral mezi temi ceskymi...

    Ale jako pilot urcite vitam dalsi konkurenci na ceskem trhu, pokud bude mistni dealer levny, bude jednat seriozne, bude mit vyresene technicke a nebude zas**at internetova fora, bude to jedine ku prospechu :-).

  • 33 petrch | Zasláno: 25.01.2008 * 09:23
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.01.2008 * 11:10

    ...takže jsem schopen dodat levnější zahraniční padák, technické zajišťuje renomovaná firma, podporuji domácí soutěže...na pgiglů jsem tři dna nenapsal ani řádek ;-P... v čem je tedy problém :-)?... že mám jiné názory :-D?..... btw. nemusíte, děvčata i chlapci, kupovat jen u mně...např. www.paraglidingnews.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=6&Itemid=40

  • 34 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Petule (+6) (-1) | Zasláno: 25.01.2008 * 11:54

    Na získání důvěry v zahraniční značky u českých padáčkářů bude chtít asi dost dlouhodobého úsilí. Zřejmě nebude stačit jen pár vět ve fóru. Čeští výrobci mají trochu náskok nejen v tom, že doteď prodávali levněji.

    Ale když bude někdo další toužit po českém trhu, úsilí by mohl zkrátit třeba polovičními cenami (hahá :-) ) nebo mistrům padáky zdarma. Prostě pořádnou reklamu to bude chtít.

    Takhle snad nějak nastoupil onehdá další český výrobce na rozjetý trh.

  • 35 Petule | Zasláno: 25.01.2008 * 11:54
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.01.2008 * 12:11

    ...ehhhmm...zkus se zeptat organizátorů ČPP, co je jednou z cen HUDY ČPP 2008 ;-). ...a s těmi křídly....nevylučuji ani to :-). jen si dovolím vyhrradit siprávo rozhodnout do koho peníze svoje, potažmo mého dodavatele, investuji.

  • 36 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Petule (+6) (-1) | Zasláno: 25.01.2008 * 15:37

    právo je tvoje, to je jasný. kdybych už neměl nový brus zjištěn, začal bych před tebou wolfe křepčit :-)

  • 37 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Petule (+6) (-1) | Zasláno: 25.01.2008 * 15:38

    ...zajištěn...

  • 38 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 25.01.2008 * 15:48

    petrch: ano mozna jsem si spatne vybral, ale dle me dostupnych informaci, je vyrobce meho padaku jeden ze dvou top ceskych vyrobcu... bohuzel pro nej... nemyslim si ze bylo od nich fer se ke mne chovat jak se chovali pote co jsem si od nich koupil 3 padaky... zatvrzele lhat a mlzit po dobu 2 mesicu?... kde to zijeme?

  • 39 Petule | Zasláno: 25.01.2008 * 15:38
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.01.2008 * 16:00

    ...až se budeš na závodech*ve výsledkových listinách.....hnát před sebou klackem křídla ode mně....případně jiných...odvrátíš se...a hořce zapláčeš :-)))))))

  • 40 4all
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.01.2008 * 21:42

    ještě jeden odkaz....uletěná vzdálenost dle Leonarda a mj.jednotlivých značek ;-) http://www.paraglidingforum.com/modules.php?name=leonardo&op=stats

  • 41 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 25.01.2008 * 22:04

    wolf: nejedna se o vzdalenosti, ale o pocty prihlasenych letu...

  • 42 scorpi | Zasláno: 25.01.2008 * 22:04
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.01.2008 * 22:19

    jj...sypu si popelník na hlavu....zdá se,že mně ta sprcha probrala.... ;-) ....s klidem se přiznám, že podobné věci začínám teprve orientovat...ale Leonardo bude asi něco jiného než W XContest :-P ?

  • 43 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 25.01.2008 * 22:27

    Je to neco jineho, nicmene v principu velmi podobneho:)

    3 nejvetsi soucasna svetova "centra preletu" jsou XContest, Leonardo/PGforum.com a DHV-XC. Leonardo na pgforum je zamerene mene jako soutez a vice jako databaze preletu, nicmene existuji klony Leonarda pouzivane jako narodni souteze. Ty nejzajimavejsi jsou ted linkovany na PGforum Leonardo (napr. Brazilci).

  • 44 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: ojohan (+0) (-0) | Zasláno: 26.01.2008 * 19:46

    Jen krátce k diskuzi o zahraničních padácích: Myslím, že se všichni shodneme, že v případě dobré kvality, servisu a ceny není problém. Jediná věc, ve které si nerozumíte, je zavedení nové značky (produktu) na trh, který je dosti nasycený (5 výrobců). A to znamená jediné - hromada peněz do úvodní reklamy a promo - bez toho nefunguje žádný obchod, pakliže se nejedná o převratnou novinku, a to se myslím nejedná.

    Johan

  • 45 ojohan | Zasláno: 26.01.2008 * 19:46
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 26.01.2008 * 20:42

    ...příměr: kolik značek osobních automobilů u nás jezdí po silnici? ;-)

    ano, není to žádná sranda, a to je teprve začátek. finanční stránka je přitom jen jedna věc z mnoha. převratná novinka - hm, já si myslím že vidět lítatt, nemluvě o proletění se křídla z Gelvenoru je svým způsobem revolucí. jedna věc je o věcech pyskovat, druhá si je prožít.

  • 46 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: ojohan (+0) (-0) | Zasláno: 26.01.2008 * 20:46

    ...příměr: kolik lidí jezdí autem a kolik lítá? Kolik automobilky investují do reklamy? Jinak na mě útočit nemusíš - přečti si druhou větu v mém předchozím příspěvku. Končím

  • 47 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 26.01.2008 * 21:18

    Ja myslim Ondro ze jsi to vystihnul - uvedeni produktu znamena vybudovani duvery a presvedceni lidi ze to stoji za to...zkratka wolfe ceka te tezka prace. Fandim ti, ale vstupni podminky nemas uplne jednoduche.

  • 48 ojohan | Zasláno: 26.01.2008 * 20:46
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 26.01.2008 * 21:27

    heh..pokud jsi měl pocit, že na tebe útočím, pak se omlouvám, i když si ničeho podobného nejsem vědom. a přímě?...pokud to bereš v absolutních pak ano. ale proporcionálně to platí... největší světoví výrobci mají odhadovanou roční výrobu okolo 3.000 křídel za rok..český trh je z ekonomického hlediska nepříliš zajímavý. jinými slovy jde tu spíše o prestiž:-). a konkurence? eeehhmm... od začátku mluvím o alternativě....

  • 49 scorpi | Zasláno: 26.01.2008 * 21:18
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 26.01.2008 * 21:30

    ano, nemám. jsem si toho vědom. kupodivu :-).

  • 50 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Jarouch (+0) (-0) | Zasláno: 11.02.2008 * 17:20

    Jenom neco malo na podporu ceskejch padaku: Jsem ted delsi dobu pracovne v Anglii, tak sem vzal samozrejme padak s sebou . . . . a musim priznat ze je to prijemnej pocit kdyz prijdu na kopec a pulka vsech padakuu ve vzduchu jsou cesky, nevim, mozna tady maj na ne lepsi servis nez my doma :) Pomer cena vykon rozhoduje a to se tady rozhodne neprodavaj za ceske ceny.

  • 51 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 11.02.2008 * 20:31

    ano...za české ceny se neprodávají:-D ...jeden příklad http://www.mac-paragliders.co.uk/prices.html

    ...1GBP=34,40....

  • 52 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 12.02.2008 * 16:55

    Netuším co s tím Wolfe sleduješ. Asi ti zřejmě uniklo, že pro čechy u MAC můžeš dostat cenu se speciální slevou, která platí pro české lítače. Tento ceník na internetu nenajdeš.

  • 53 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 12.02.2008 * 19:42

    Ahoj Wolfe podívej se na výsledky z Mexika možná i to trochu mluví za padáky z CZ / i když souhlasím , že s normálním lítáním to moc nesouvisí/ ale je to pěkný ne? 1. VALIC, URBAN, (MASTERCARD AFORMA MAGUS 5) SVN

    2. VALIC , ALJAZ, (MASTERCARD / AFORMA / KOVK MAG SVN

    3. VIRGILIO, NUNO, (ALLIANZ MERCURY) PRT

    4. COHN, JOSH, (EAGLE PARAGLIDING / FLYTEC TARGA USA

    5. GUNNUSCIO, BRAD, (UP TARGA 3) USA 6. OHLIDAL, DAVID, (AXIS MERCURY) CZE

    7. MICHIELSEN, OLIVIER, (AXIS MERCURY) FRA

  • 54 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: charlie (+8) (-0) | Zasláno: 12.02.2008 * 22:20

    No je tu cítit velké nacionální cítění, což je určitě dobře. Aspoň občas jsou češi na něco hrdí :)

    Vzhledem k vývoji cen na českém trhu a čím dál silnější koruně se zahraničních padáků asi začne v CR objevovat více, což je normální ekonomické chování. Otázkou zůstavá, zda je v současné tvrdé konkurenci a nasyceném trhu vůbec reálné nějak významněji prorazit, první vlaštovka Wolf určitě brzy chytřejší co a jak. Rozhodne cena, důvěra, servis a hlavně velmi dobré důvody PROČ nekoupit špičkový český výrobek od firem, ke které má spousta pilotů určitou sympatii.

    Jen tak na okraj, osobně na globální ekonomice nesnáším, když jedu na přeplněné dálnici a předjíždím kamiony plné německých jogurtů putujících na druhý konec evropy a v protisměru jede kamion slovenských jogurtů mířících do německa za v podstatě stejnou cenu. Takže tak nějak :-)

  • 55 PetrBilek | Zasláno: 12.02.2008 * 16:55
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.02.2008 * 22:26

    Tento fakt o cenách MAC mi neunikl. Je to koneckonců moje povinnost dovozce;-). Nebudu komentovat tento způsob cenové politiky, považoval bych to za eeee....nevkusné:-). Co tím sleduji...hm.zkus si namáhat hlavu;-)..

  • 56 bambus | Zasláno: 12.02.2008 * 19:42
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.02.2008 * 22:32

    ano, jistě. stejně tak si můžeš otevřít výsledky PWC za minulý rok...ale osobně si myslím, že tentozpůsob argumentace je poněkud nešťastný. Výrok Petry Slívové...kdesi: "Lítat se v tom nedá, ale závodit určitě ano". A ještě podotek: jsem hrdý na to, že máme výrobce na světové úrovni. což neznamená, že se nebudu snažit dovážet zahraniční vybavení. Vasí to snad někomu ;-)?

  • 57 Autor: charlie | Zasláno: 12.02.2008 * 22:20
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.02.2008 * 22:37

    tu otázku o místě na trhu ti zodpoví trh sám :-). proti sympatiím nic nemám, ale odmítám velmi časté tvrzení, že se čeští výrobci chovají "standardně". ano, v českých poměrech. ad jogurty: mj. se tomu říká svoboda rozhodování a trhu.

  • 58 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: kafkar (+0) (-0) | Zasláno: 13.02.2008 * 10:33

    wolf: co je na chování MACu a jiných výrobcích neetického? Když trh akceptuje nabízenou cenu = prodává se a konkurence výrazně netlačí tak proč by měl nabízet cenu nižší v UK ? Copak SOL tam prodává padáky za ceny jako CR ? Kazdej výrobce se prodávat a nebude preci podstrelovat svoje vlastni prodejce ne? Ze se najde pár koumáku, co v CR kupujou padáky a prodavaji to ven to uz je starost vyrobce, aby se primerene bránil. Nejjednodusí je mít "globální" cenu, ale pak se stane ze v nekterých regionech to proda jen nadsencum pro znacku a konkretni vyrobek..

  • 59 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.02.2008 * 11:20

    wolf: ja si osobne myslim, ze z tve pozice je takoveto komentovani cenove politiky tveho konkurenta na zdejsim trhu ponekud eeee....nevkusne.

  • 60 kafkar | Zasláno: 13.02.2008 * 10:33+ scorpi | Zasláno: 13.02.2008 * 11:20
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.02.2008 * 12:45

    napsal jsem něco ve smyslu eetického chování MACu :-O?. Pouze jsem se opdmítl k tomu vyjádřit. Nevkládejte mi, prosím, do prstů něco jiného než píši.

  • 61 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.02.2008 * 13:19

    wolf: dobra tedy, beru zpet

  • 62 scorpi | Zasláno: 13.02.2008 * 13:19
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.02.2008 * 13:43

    děkuji za pochopení.

  • 63 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 13.02.2008 * 21:13

    jen k tem cenam... jsem ted v USA a treba konretne SOL (kdyz uz se tu tolik prestrasa) se tu prodava za identickou cenu jako v CR, ale treba MAC o 50-70% draz... to jen na okraj...

    a jinak si osobne myslim, ze je jen otazkou casu, kdyz si na chovani ceskych vyrobcu na ceskem trhu posviti Urad pro ochranu hospodarske souteze, nebo totozny urad z EU... v ramci EU totiz treba nelze branit cizinci v nakupu padaku u nas a misto toho mu nabizet stejny padak (byt s jinym oznaceni) za jinou cenu...

  • 64 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 13.02.2008 * 21:15

    cimz nechci rict, ze mi ceske ceny nevyhovuji, ba naopak :-)

  • 65 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: zdenka (+24) (-3) | Zasláno: 14.02.2008 * 14:02

    Co vim tak napr. ve skotsku leta nekolik Trendu II pro ktere si jejich majitele dojeli do CR - takze koupit neni zas takovy problem. Problem je servis (k Trendovi se skotsti dealeri neznaji), legislativa (mistni povoleni/certifikace/atesty ktera vyrizovaly mistni dealeri zni na "zahnicni" jmena produktu, technicak to ma cesky) a v dusledku i s prodejem v bazaru. Tihle skoti to resi obcasnymi navstevami beskyd.

    Jinak, ze ma brazilska firma stejne ceny v evrope i US myslim moc neprekvapi. A u brazilskych dealeru solu jsem cenik kridel nenasla, takze tezko rict zda sol podporuje formou slev domaci piloty ci ne. Ale rozhodne by mi to nijak nevadilo - spis naopak.

    Jedine na co jsem pri tom klikani prisla je, ze Axis se uz dostal i do Brazilie :-)...

  • 66 zdenka
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 14.02.2008 * 15:30

    Tak to mozna ti tvi skoti meli stesti. Ja jsem mel predloni na navsteve 2 kamarady z USA a Kanady a oba si chteli koupit padak zrovna od Macu a co vim podle rekce Macu, tak je odkazali na prodejce u nich doma a odmitli jim prodat padak za ceske ceny...

    Jinak mas pravdu s tema technickyma, ale treba konkretne v ramci EU se cena za poslani baliku az tolik nelisi. Celkem bezne nakupuju pres internet z Britanie a cena za zasilku velikosti padaku do Cech je obvykle kolem 6-8 GBP. Doruceni o 5ti dni. Takze tohle taky az takovy problem neni...

  • 67 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Jarouch (+0) (-0) | Zasláno: 14.02.2008 * 18:40

    To vtipny ze to delaj zrovna Skoti se svym prislovecnym skudlenim. Brita by tohe vubec nenapadlo :)

  • 68 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 14.02.2008 * 20:17

    No ono to zas tak vtipny neni, skoleni + vybava v britanii je zatracene draha. Takze oni sem docela radi jezdi na kurzy a kdyz se pak osobne znas s vyrobcem, tak se i nejaka sleva najde.

    Jinak ja tuhletu cenovou politiku chapu. Oni to do zahranici prodavaji za nizsi ceny nez sem, ale ti zahranicni dealeri na tom maji pomerne velke marze. A oni to proste nemuzou "vedle" prodavat na internetu, protoze potrebuji, aby jim dealeri delali reklamu, technicke apod. Takze ti, co vyvazeji, maji sanci bud odstrihnout cesky trh, nebo zvolit tuhle cenovou politiku. A rekl bych, ze i z osobniho hlediska, protoze se tady vsichni zname, jim je blizsi to druhe reseni.

    Takze kdyz se na to podivas z druhe strany, tak na tyhle politice v podstate vubec nic spatneho neni. V ruznych variantach ji uplatnuji vsechny mozne firmy, ktere by bez tehle cenove diskriminace nemohly dosahnout zisku, neexistovaly by a neexistovaly by ani vyrobky, ktere vyrabi.

    Jinak osobne mam pocit, ze prijemnym vedlejsim efektem tehle cenove politiky je, ze se v CR tomu venuje pomerne dost mladych lidi. Ale mozna to je jen pocit :)

  • 69 ondrap | Zasláno: 14.02.2008 * 20:17
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2008 * 22:15

    zvídavý dotázek: konstatování "...zahranicni dealeri na tom maji pomerne velke marze..." vychází z pocitu, získané vědomosti, nebo....?

  • 70 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 14.02.2008 * 22:53

    Z osobní zkušenosti jednoho bývalého výrobce, a z faktu, jakým způsobem mohl asi člověk zajistit prodejní kanál a ze znalosti cenové politiky např. v případě softwaru, kde to trochu znám.

    Jenomže všimni si jedné věci: dneska se ty místní ceny a ceny v zahraničí postupně srovnávají, všichni pomalu začínají vyrábět v korei a marže se všem snižují, takže se dá očekávat, že během pár let se tohle sníží.

    Ale popravdě dealeři na tom budou mít marže, protože tohle není normální retail - musíš propagovat, musíš dělat servis a výrobci mají zájem, aby to dealeři dělali - a proto jim musí dát rozumnou marži.

  • 71 ondrap
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2008 * 05:01

    Ondro, toho ze se ceny srovnavaji jsme si vsichni vsimli a dokonce jsme se tu o tom uz pred cca 3 tydny bavili.

    A ktery retail nemusis propagovat a delat u nej servis?

  • 72 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Termik (+0) (-0) | Zasláno: 20.02.2008 * 20:32

    Opravdu bych se bál reklamací a servisu. Jinak já raději podporuji domácí výrobce, myslím že je s nima lepší komunikace a vlastně i s konstruktérem. Jinak nic ve zlém.

  • 73 Termik | Zasláno: 20.02.2008 * 20:32
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 20.02.2008 * 21:16

    hm. to je sice hezké, ale konkrétnější výhrady by nebyly ;-)? a k servisu, do kterých zahrnuji i technické - jsou typicky české, odpovídající velikosti trhu a žádnou zahraniční konkurencí.

  • 74 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 21.02.2008 * 12:40

    Wolf: ty hele a kdy bude k vyzkoušení Tracer? :-))

  • 75 stepino | Zasláno: 21.02.2008 * 12:40
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 21.02.2008 * 14:28

    budu se snažit aby byl co nejdříve:-). pokud bude vážný zájemce o koupi :-) ... jsem jen malý podnikatel. pokud bych sem měl dotáhnout všechny modely jen od SOLů bylo by to tak za půmeloun. nicméně....březen/duben lze očekávat od SOLů ještě DHV 2-3 ;-)

  • 76 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 23.02.2008 * 23:43

    Wolfe: uvažoval jsem nad novým padákem, a Tebou prodávané stroje by byly variantou...Leč Tvá obchodní a reklamní politika mě zcela odradila :)) Nic ve zlém, ale prohlášením: Někdy časem, možná snad... tak si to nedávej do nabídky, když to nemáš k vyzkoušení! Zatím vypadáš jako HODNĚ nafouklá bublina se sklony k sebelitování a značnou nedůvěrou v kohokoliv kdo má jiný názor, podezíraje ho z členství v STB :o)

    Zamysli se nad sebou, takhle neprodáš ani nit.

    PS: a nezas.... weby o lítání svou vtíravou reklamou v diskuzích. A pokud možno se zdrž jakékoliv reakce na tento příspěvek, je to jen konstatování bez očekávané odpovědi!

  • 77 anton | Zasláno: 23.02.2008 * 23:43
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 24.02.2008 * 09:28

    ...přesto si dovolím odpověď. Tracer je comp. s předpokládaným prodejem tak jeden dva kusy za 2 až 3 roky...nicméně pokud bude mít někdo vážný zájem, pak tu bude i tracer. Kromě Elluse tu bude v květnu i Synergy....

  • 78 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 24.02.2008 * 20:02

    Wolfe, když už diskuze... Tvůj web je normální internetový obchod. Tedy je možné ti vrátit zboží do 14ti dnů bez udání důvodu a pokud bude nepoškozené, musíš vrátit všechny peníze. Napadlo mě, že bych si u Tebe objednal Synergy 3 vel. XL :)) Tak na 14 dní ... Nebojíš se, že se Ti začnou hromadit křídla na skladě, když je nemáš dopředu k vyzkoušení?

  • 79 anton | Zasláno: 24.02.2008 * 20:02
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 24.02.2008 * 22:27

    diskusi se nebráním.internetový obchod? podle čeho soudíš? že tam mám uvedené ceny:-)?

  • 80 anton | Zasláno: 24.02.2008 * 20:02
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 24.02.2008 * 22:30

    ....tuším, že tam mám někde i obchodní podmínky. a tebou uváděných problémů se vcelku se nebojím. křídla k vyzkoušení budou, stejně jako sedačky, první bude Ellus2. asi v březnu. v květnu Synergy...

  • 81 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 24.02.2008 * 22:42

    Wolfe, TY máš TYPICKÝ internetový obchod :))

  • 82 anton | Zasláno: 24.02.2008 * 22:42
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 24.02.2008 * 22:46

    ano....a proč si to myslíš? pouč vlka nevědomého, přízemního...

  • 83 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 25.02.2008 * 00:06

    anton: bohuzel se ohledene reklamace u internetoveho obchodu pletes! A to dost vyrazne.

    Pokud chces zbozi vratit, tak nejen ze nesmi byt poskozene, jak pises, ale dokonce nepouzite a v puvodnim baleni (nerozbalene). A nevraci se postovne a expedicni poplatky a navic musis uhradit postovne vcetne pojisteni zpatky (ale to zas nebude tolik)

    A jeste k tomu jestli ma wolf typicky internetovy obchod, nebo ne... pokud nema nekde prodejnu s moznosti vizualni prohlidky a osahani si zbozi, pak jde o internetovy obchod. Pokud ma ale nekde kram nebo misto, kde ma zbozi vystavene a k prohlednuti, tak to neni internetovy obchod a je to normalni web na podporu prodeje s moznosti objednani pres email. Navic tam koneckoncu nema online objednani, jak jsem se ted projistotu koukal.

    Tolik jen maly vytah z ceskych zakonu a ver mi, ze vim o cem mluvim, sam jsem se internetovym prodejem golfoveho vybaveni po dost dlouhou dobu zivil.

  • 84 jan_b | Zasláno: 25.02.2008 * 00:06
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.02.2008 * 09:04

    ...no....a tohle přesně jsem chtěl slyšet od Antona :-)....škoda:-).

  • 85 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 25.02.2008 * 10:21

    Wolf, jan_b:

    Je to sice už zcela mimo téma, ale přesto... viz. Zák. 40/1964 Občanský zákoník - §§ 52-62:

    - nepoužité a nerozbalené, vztahuje se jen na audio/video a softwre, viz odst. 8) § 53

    - postovne atd. souhlas, to hradi zákazník

    - int. obchod ano/ne ... je to int. obchod, protože se dá objednat emailem a dodání poštou/PPL, zboží k vyzkoušení není, jak sám Wolf potvrdil. Možná bude, ale ne ve všech velikostech. Kamený obchod není uveden, doporučuji přečíst § 57 OZ, hrozí odstoupení od smlouvy až 1rok.

    - vyvázat se z podmínek v Obč. zákoníku v neprospěch odběratele nelze.

    Tolik malý výtah ze zákona.

    Wolfe, nejde o to co chceš slyšet, ale o to, jak rychle pochopíš, že by jsi si měl zjišťovat relevantní informace, jak se již diskutovalo na jiných fórech.

    Ale jinak je mi to putna, dokud si ten SYNERGY XL u Wolfa neobjednám... :o)

  • 86 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 25.02.2008 * 14:38

    anton: v tom mas sice pravdu, ale jde o to, ze nelze zbozi pouzivat a pak rict, ja to proste nechci a vratit to. Par lidi si to myslelo a vsichni me soudili, protoze jsem odmitl vratit penize. Mozna se budes divit, ale do jednoho ty soudni pre prohrali!

    Tolik jen zkusenost s "ceskyma vychcankama"

  • 87 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: jan_b (+0) (-0) | Zasláno: 25.02.2008 * 16:48

    anton: BTW: podle tve teorie ma kazdy cesky prodejce/vyrobce internetovy obchod, protoze se muze objednat emailem a dodani je postou nebo jinou dorucovatelskou sluzbou, takze to testovani lze delat u kazdeho ;-)

  • 88 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: charlie (+8) (-0) | Zasláno: 25.02.2008 * 17:28

    Prosím zanechme diskuze co je či není internetový obchod či komentování Wolfových obchodních praktik a vraťme se k tématu... Wolfa zase laskavě prosíme, aby si z příspěvků na fóru nedělal reklamní poutače, z kterých většina čtenářů má alergické reakce. Děkujeme :-)

  • 89 charlie | Zasláno: 25.02.2008 * 17:28
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.02.2008 * 17:40

    obchodní příspěvky se svědomitě snažím psát jinam. bohužel to je jediné, co mohu dělat.

  • 90 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Saman (+0) (-0) | Zasláno: 28.05.2012 * 19:13

    Mam jeden dotaz, nerad by som otvaral nove vlakno:

    Ake mate skusenosti s PG znacky Skywalk ?

    Zaujmala by ma kvalita materialu - skytexu, cena servisu, snur, moznost kontroly tech. stavu v CR a SR a pod.

    Kupili by ste kridlo od tohoto vyrobcu ak by to bola dobra ponuka ?

  • 91 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Morris (+1) (-0) | Zasláno: 28.05.2012 * 21:16

    No zalezi od toho aka ponuka to je. Co sa materialov tyka, tak to si na nete www.skywalk.info stiahni manual, tam to mas napisane. Ak budes potrebovat nove snury, napis priamo do skywalku, poslu ti co potrebujes (cena je normalna ako u inych vyrobcov), a co sa tyka servisu, tak by som oslovil dvoch bratov na vychodnom slovensku, oni ti na to servis (check) spravia za priaznivu cenu- v nemecku stoji kontrola padaku od 140 do 180€. Alebo to posli priamo do Skywalku, tam stoji check tiez 180€.

  • 92 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Saman (+0) (-0) | Zasláno: 02.06.2012 * 14:33

    Mam este jednu otazku - aky je prevod medzi JDC a Kertschmer ?

    Ked ma napr. padak 1000 s na kertschmer, kolko ma na JDC metri ?

  • 93 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Morris (+1) (-0) | Zasláno: 03.06.2012 * 09:42

    JDC x cca.4 = Kretschmer. Co sa merania porozity tyka, tak treba dat pozor na par veci, aj dva pristroje rovnakeho vyrobcu mozu merat dost rozdielne hodnoty. Napr. porozimetre od JDC mali ten magneticky kruzok, ktorym sa latka fixuje na pristroji, z tensieho materialu a bola tam tendencia nasatia vzuchu "z boku". Novsie pristroje to maju z hrubsieho materialu a tesni to lepsie.

  • 94 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: Saman (+0) (-0) | Zasláno: 03.06.2012 * 16:47

    Ok, a ked ma sky-texovy padak v teste na kretschmeri LD 1/10 - 3000 ? to ma ako porozitu 750 sek.? nie je to nejak vela ?

  • 95 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: HOFI (+4) (-4) | Zasláno: 03.06.2012 * 21:47

    Do diskuzi moc nekoukam bo vic litam nez diskutuji a vecer jsem unaveny. Ale k vyse uvedenemu.

    ¨

    Mam 4 kridla. 3 zahranicni a 1 domaci produkce. Zamerne se vyhnu znackam :-) Je pravda a to je dobre, ze se ceny srovnavaji, nekde i rovnaji, protoze se dealeri snazi. Ani s jednim zahranicnim kridlem nebyl s TP problem protoze dealeri maji domluvene smluvne TP a u mych zahranicnich kridel to funguje :-)

    Souhlasim se Skorpim ve vsech bodech, a myslim ze nektere zahranicni znacky jiz jeho body splnuji.

  • 96 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.06.2012 * 23:09

    Diky HOFImu jsem si po vic nez 4 letech znova precetl tuhle diskusi a tak nejak jsem si rikal, co se za tu dobu zmenilo a jestli porad plati to co jsem tehdy psal...no a zda se mi, ze ten "duveryhodny dealer" se ukazalo byt naprosto klicova vec, protoze jedna zahranicni znacka se nam tu diky jednomu dealerovi s vysokym kreditem docela uchytila. V kazdem pripade je ocividne, ze duveryhodnost dealera nedela vlezly marketing po internetovych diskusich.

    Dalsi dulezita vec je kredit znacky, protoze piloti u nas uz vic koukaj ven a srovnavaji. Pokud nejaky pochybny dealer, ktereho clovek na kopci neuvidi, prodava padaky druhoradeho zahranicniho vyrobce, tak s tim terno zkratka neudela.

    Jinak pokud spravne pocitam, dneska jsou v Cechach dealeri 7 zahranicnich znacek, to je docela slusna uroda:)

  • 97 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: horejs (+13) (-7) | Zasláno: 19.06.2012 * 15:01

    Scorpi: můžeš dát nějaké vodítko, pro nás, hloupé, kteří že z výrobců jsou ti "druhořadí"? Abychom ve své tuposti chraň Bůh nekoupili něco jiného, než to jediné, zaručeně dokonalé a správné?

  • 98 RE: Koupili byste si padák od zahraničního výrobce?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 19.06.2012 * 19:21

    horejs: mozna existuji druhoradi vyrobci, ale urcite neexistuje jediny, zarucene dokonaly a spravny vyrobec:)

    Druhorady vyrobce je takovy, jehoz padaky nejsou nicim vyjimecne nebo v pozitivnim smyslu charakteristicke, nepatri ke spicce ve svych tridach (v lepsim pripade k prumeru) a ktery prevazne kopiruje ostatni (nebo v lepsim pripade kupuje strihy od jinych vyrobcu). Zpravidla ma velmi priznivou "cenovou politiku".

    Nicmene kazdy at v pokoji lita na cem chce, tupe ci bystre, hlavne bezpecne:)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: