FÓRUM PGweb


[Téma] Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty

Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 03.11.2010 * 19:18

36 příspěvků
shlédnutí: 13950
  • 1 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 03.11.2010 * 20:15

    Díky za info, létám teď starší Pluto a přemýšlím na novou sezónu o novém EN B křídle. Prozradíte jak na tom bude výkonnostně tohle křídlo?

    Díky, Filip

  • 2 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 03.11.2010 * 21:29

    Pokud máš zájem o podrobnější informace o tomto křídle, kontaktuj výrobce, např. formou emailu na info@axispara.cz

  • 3 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.11.2010 * 21:29

    Filip: Comet bude posazen jako highend EN-B (Pluto je low-mid EN-B) a to jak vykonem, tak pilotnimi naroky. Prechod z Pluta by ti nemel cinit problem.

    Comet vychazi z Vegy 3, ktera je vykonnostne na spici EN-C a bere si z nej radu konstrukcnich prvku. Ve srovnani s Plutem to bude urcite znatelny posun ve vykonu, zvlast na speedu, kde se rozdily nejvice poznaji.

    Zatim tezko rict neco konkretnejsiho.

  • 4 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 04.11.2010 * 14:55

    I tak díky. Zvažuju Orbit3, Atis3, Mentor2, ale s AXISem jsem spokojený tak si počkám. Počítám, že začátkem roku 2011 by mohl jít do výroby? :)

    Díky, Filip

  • 5 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 04.11.2010 * 15:35

    Pravdepodobne ano.

  • 6 FilipPG »PM | Zasláno: 04.11.2010 * 14:55
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 05.11.2010 * 11:38

    ...pokud tě netlačí čas, tak bych počkal ;-).ve výkonnosti COMET bude mít asi dost co dělat aby se vyrovnal MENTOR2 index.php?option=com_content&view=article&id=249:nova-mentor-2-s-80-100&catid=45:ziadovy-testy-kridel&Itemid=55...navíc na jaře bude aj Ellus4 od SOLů...a pokud se povede jako Synergy4 :-P

  • 7 4ALL
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 05.11.2010 * 11:40

    omlouvám se.... špatně jsme skopnul odkaz recenze...takže ještě jednou...www.pg-leonardo.cz

  • 8 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 05.11.2010 * 12:20

    wolf_pg: pokud zde chces prispivat, drz se prosim tematu a nezneuzivej thready o jinych padacich k propagaci SOL padaku a propagaci tveho webu. Tohle je thread o Axis Comet, nikoliv diskuse o srovnavani PK ruznych vyrobcu. Upozornuju ze priste budou takoveto prispevky, ktere do daneho threadu nepatri, smazany.

  • 9 scorpi »PM | Zasláno: 05.11.2010 * 12:20
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 05.11.2010 * 12:31

    fajn, jinými slovy pokud se příspěvek nehodí. tak se vyškrtne. co mně to jenom připomíná ;-)? V tom případě by se měl vymazat aj Filipovo :-D...

  • 10 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 05.11.2010 * 12:43

    wolf_pg: jedna vec je zminka od pilota (tedy "koncoveho uzivatele"), ze zvazuje x padaku (bez jakehokoliv dalsiho hodnoceni) a druha vec je komentar od importera SOL padaku, ze na jare bude jakysi SOL konkurent, o tom ze jakysi jiny SOL padak je "povedeny" a zaroven od prekladatele recenzi, ze prave vysla jeho nova recenze na jiny padak (navic se spekulativnim hodnocenim toho ktery bude mit "co delat"). Ja myslim ze tohle asi drtiva vetsina lidi chape, ty zjevne nikoliv. Ano, tvuj prispevek se sem nehodi, porusuje pravidla fora a dobrych mravu.

  • 11 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 05.11.2010 * 16:57

    Wolfe, Nova Mentor je úplně super, protože sis zase něco přečetl na internetu? ;-)

    Kdybys aspoň tušil, o čem píšeš a ne jen teoretizoval, možná by to mělo nějakou váhu.

  • 12 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 09.11.2010 * 12:59

    Sorry chlapi, ale FilipPG v uplne prvej otazke nepise o tom, ze caka na COMETA, ale ze zvazuje x kridiel EN-B a Wolf mu dal len info...tak ako clousseau mu dal info o vyrobcovi a scorpi info o cometu...a nehadejte se, radsi si zalitejte pg virtualne. ;-)

  • 13 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 09.11.2010 * 16:12

    Sorry Mattie, ale thread zalozil Clouseau o Cometovi a FilipPG se v uplne prvni otazce pta jak na tom bude Comet vykonnostne a v druhe otazce kdy pujde Comet do vyroby;-) Jine otazky nevidim, i kdybych si oci vykoukal...

  • 14 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 10.11.2010 * 15:59

    Scorpi jasne, myslel som otazku c.1, v hlavicke prispevku, ja som len chcel trochen tie vasne ukludnit :-)

    Trochu ma sere, ze ludia, aj ked lietajuci na roznych kridlach, ale v principe milujuci tento sport/konicek sa doseba navazaju. Keby som ja mal z prvej ruky info o znacke...napr. NOVA, tiez by som to prihodil do info...

    proste mne nevadi, ze sa dozviem viac aj ked vlakno je o videjku na COMETa.

    tot vse...

    kurna ja chcem lietat.

  • 15 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 16.12.2010 * 11:49

    Takže Comet konečně hotový? Paráda :) http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=31190

    Velikost M bude 80-100kg?

    Díky

  • 16 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 16.12.2010 * 12:27

    V zasade jo, ale ta certifikace vetsinou chvilku trva:)

    Velikost M je planovana 80-105 kg.

  • 17 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 16.12.2010 * 17:07

    Tak letovyma testama dnes uspesne prosel jako EN-B.

    Pro rejpaly - nez bude pevnostni test a vsechna nutna administrativa a objevi se protokol na para-test webu, tak to samozrejme jeste nejakej cas potrva;)

  • 18 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 17.12.2010 * 10:29

    Ještě dotaz. Bude někde přístupné video z testování? :) Tak jako ten prototyp na začátku vlákna?

  • 19 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 17.12.2010 * 11:59

    Filipe, je to mozne, ze bude. Pokud ano, urcite ne drive, nez bude cely certifikacni proces hotov;)

  • 20 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 20.01.2011 * 13:48

    Tak tu máme leden, sezóna se blíží, nebyly by nové informace ohledně Cometu? Jako např. dostupnost, certifikace jiných velikostí, jsou už informace na http://www.para2000.org/ správné? (je velikost S 70-90kg) a hlavně nemáte už někdo zkušenost jak to lítá? :)

    Ahoj, Filip

  • 21 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 20.01.2011 * 14:18

    Ahoj Filipe,

    informace o Cometu na para2000 jsou temer vsechny spatne (vzhledem k tomu ze uz tam takhle visej rok, tak tipuju ze kdysi jakesi predbezne ziskali z treti az ctvrte ruky a zbytek si vycucali z prstu:)

    Hmotnostni rozsahy jsou stejne jako u Vegy 3, tj. 65-88 kg u S.

    Pokud vim, S jeste neodeslo na certifikaci, L myslim jo.

    Mel jsem moznost se na tom prolitnout na Rane, takze nejake zkusenosti mam, ale ne z termiky (kde je ji konec:-). Pokud chces vedet vic, napis mi soukrome;-)

  • 22 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 20.01.2011 * 15:28

    Filipe, posvahoval jsem na nem chvilku na Rane a libilo se mi to. Je to prvni kridlo od axisu, na kterem jsem letel, tak jsem byl zvedavy, jak se na nem budu citit a citil jsem se dobre :) Subjektivne se mi libilo rizeni. Je sice trochu delsi a nepatrne tvrdsi, nez jsem zvykly, ale kridlo svizne a presne poslouchalo, aniz bych ho k tomu musel nak vyrazne premlouvat. Speed sel prijemne zlehka, aspon v prvni pulce (vic jsem nezkousel). Zrychleny toplanding na usich (blizila se snehova prehanka) byl bez problemu a v pohode. Jinak to ber s rezervou, nemuzu to ted porovnat s nejnovejsi generaci jinych kridel - jsem o generaci pozadu ;)

    PS: jeste dodam, ze to bylo Mko a byl jsem dovazenej na 105kg (tj. na vrsek)

  • 23 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 20.01.2011 * 19:05

    Díky za informace, vypadá to, že více budeme vědět až bude tepleji :)

  • 24 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: sakal (+0) (-0) | Zasláno: 04.02.2011 * 12:42

    Filipe jestli nejses z dalky,muzes si ho u me v praze pujcit na vyzkouseni. komut i vegu3.

    telefon 603711952

  • 25 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 04.02.2011 * 16:30

    Ahoj, díky za nabídku, ale už jsem koupil kvůli váze (90-95kg) jiné křídlo, kde lépe padnu do horní poloviny zatížení.

    Nicméně ještě jednou díky.

  • 26 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 18.02.2011 * 19:14

    ted kdyz uz je ten komet zverejneny i na webu Axisu mi zas dĺe parametru nepripada ze by to byla takova formule jak se avizovalo...

  • 27 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.02.2011 * 20:05

    Petros: podle ceho soudis? Nebo jinak - cos cekal?:)

  • 28 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 19.02.2011 * 13:42

    Scorpi díky za reakci.Otázka je špatně postavená. Když se podívám na jeho oficial parametry na webu Axisu tak prave neni podle ceho soudit.Zajímá mě v čem předstihl nebo má předstihnout konkurenci.

  • 29 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 19.02.2011 * 14:38

    No zajimave je ze tvuj predpoklad je, ze Comet "predstihl konkurenci" - to by Axisu jiste lichotilo:) ja teda nedokazu posoudit, do jake miry predstihl konkurenci, nebot jsem "konkurecni" padaky nezkousel (v kazdem pripade je u nas konkurence dobra a kazdy si muze vybrat co se mu libi). Ale zkouseli jsme pred par dny Cometa zaroven s Vegou 3 a tak asi vim jak si vuci sobe stoji. A muj nazor je ten, ze Comet si stoji opravdu dobre:-). To samozrejme neznamena, ze jina volba neexistuje a ze konkurence nema dobre padaky, naopak. Nejlepsi je kdyz mas moznost to porovnat a vyzkouset si to, pak dostanes komplexnejsi obrazek nez jen z technickych parametru:)

  • 30 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: 1adrenalin (+2) (-1) | Zasláno: 08.10.2011 * 18:53

    Mám odlétanou sezonu na Cometu a dekuji kridlu i jeho tvurcum za to, že mi dopomoh k vitezstvi v kategorii standard na Slovensku. Rok pred tím sem byl 16 tý.

    Zvazoval sem pred sezonou i Mentora, tak sem je pocas sezony srovnával, zda sem nechybil. Klouže rovnako, no Comet je rychlejší bez speedu. speed sem nemel jak srovnat. Myslím, že piloti, který se mnou létali na kridlech stejné kategorie muzou potvrdit, že sem mel navch. Řizení je fakt delší, ale to je normálni u tehle kategorie aspoň ho lehce neprebrzdíš. Speed 50 % de neuveritelne lehce, pak trochu stvrdne. pri 50% klouže temer beze stráty. opadáni stoupne akurát o tolik o kolik zrýchli krídlo. I pri maximánim speedu není zvýšení opadáni nejak dramatický. 50% sem dával bezne na preskocích, když sem opadával víc ako 1,2m/s. Jó a aby som nezapomnel BOŽSKY STARTUJE !!! Jediná výtka že na pristání za bezvetrí je trocha rychlejší, ale to možná tím, že sem lítal pri horním zatížení. Prísti sezonu mením krídlo. Už se teším, budu létat opet Cometa, jenom tentokrát na sponím zatížení, protože du do vetší velikosti a menim i sedacku za lehčí. Pak čekejte report jak líta Comet na spodním zatížení.

    Doporučuji všem, který očekávají od krídla maximálni bezpečnost a pri tom by chteli létat prelety.

    Nedoporučuji pilotúm po kurzu a pilotúm, kterí nezažili termické létaní. Ne že by to nezvládli, ale mohli by se vylekat a seknout s létaním :-) Krídlo totiž žije a dáva vedet o dení ve vzduchu, co ocení zkušenejši piloti, ale začátečníky to múže vylekat.

  • 31 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 09.10.2011 * 23:45

    Ale vždycky když to tady zavání reklamou tak se tu hned nadává...

    a tohle vlákno mi pomalu začíná připomínat PR články na Idnes a podobných...

    ... a nikdo nenadává :D ?? Co se to děje?

    Jinak aby jste mě nemlátili že rýpu. Lítal jsem na vega 3 a bylo to příjemný, a taky můj současný Stream 3 se mi líbí.

    Zároveň jsem byl docela unešenej z posledních testovacích letů na půjčeném Synergy 4. Dneska je spousta křídel co lítá moc pěkně a určitě další pěkný přibudou! Těším se!

  • 32 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: Smigoo (+0) (-0) | Zasláno: 16.07.2015 * 14:58

    Zdravim chcem sa apytat chlapi klape vam comet 2 casto mne osobne nie ale kopa ludi sa na neho stazuje koli klapancom bez naznaku kolapsu proste naras z niceho nic ???? Ja som s nim zatial spokojny

  • 33 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 17.07.2015 * 18:31

    "Kopa ludi" je kdo, znas je osobne?:)

    Ja na Cometu 2 lital celou lonskou sezonu vcetne Alp a zadnej signifikatni klapanec ani fronstall jsem nemel, a to ani v dost extremni situaci.

    Comet 2 dava velmi dobrou zpetnou vazbu, takze nejakym klapancum bez varovani moc neverim (ano, stat se to muze, ale v takove situace je pak jedno na jakem padaku:)

    Pripomina mi jak loni na paraglidingforu nekdo resil "unexpected collapses" u Nevady, protoze videl nejaka 3 videa kde Nevada nekomu nad hlavou poklapala. P

    okud se nekomu casto stava, ze mu padak nad hlavou "nahle bez varovani klapne", asi by mel zvazit, jestli jeho skills staci na danou tridu padaku resp. na podminky do kterych si troufa.

  • 34 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 18.07.2015 * 11:18

    Tak tak, klapající padák není problém padáku (pokud je technicky OK), ale pilota. Troufám si tvrdit, že pokud má pilot zvládnutou aktivní pilotáž, neklape mu žádný padák (v normálních podmínkách). Naopak, pokud bude pilot nezvládající aktivní pilotáž létat v termice, nebo v jiném turbulentním prostředí, poklape mu dřív či později jakýkoliv padák.

  • 35 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 19.07.2015 * 21:58

    Pokus o flame? V termice klape každý křídlo. Je o pilotovi, jestli ten náznak dokáže rozpoznat.

  • 36 RE: Video : Axis Comet - high performance EN-B - výkonné křídlo pro rekreační piloty
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 21.07.2015 * 09:48

    Jóó, to mně takhle klapávala Vega II. Asi půl roku. Přičítal jsem to prostě tomu, že je to daň za "ostrou žiletku". Koupil jsem si ji s volnými konci na motor. Pak si jednou kámoš na videu všimnul, že mám Dčkové majlonky o dvacet cenťáků výš než Ačkové.

    Na těch volných koncích byly totiž trimy... a nějak jsem se neseznámil s jejich obsluhou, takže jsem pořád lítal jakoby na plné šlapce ;))

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: