FÓRUM PGweb


[Téma] Synergy 3 - sol paragliders

Synergy 3 - sol paragliders
Autor: horal (+0) (-0) | Zasláno: 28.12.2011 * 20:28

jaké máte zkušenosti s létáním na tomto křídle?

9 příspěvků
shlédnutí: 3477
  • 1 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 29.12.2011 * 12:20
  • 2 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 30.12.2011 * 17:22

    u nas trosku rozsirene velmi prijemne kridielko, aj ked trosku vecsia hmotnost oproti Synergy4. Ma ho nas kamos, s ktorym chodime pravidelne lietat a nikdy za ten cas som nevidel pri starte klapancek, vzdy start velmy easy...podla mna velmi dobre "C". Majitel sa nemosi hanbit za take kridielko a dokaze bez problemov drzat krok s Vegou a podobnymi skztexami ;-)

  • 3 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 31.12.2011 * 15:19

    Ahoj! Já jsem měl možnost lítat na S4, byl do fajn zážitek. Ani by mi nevadilo mít ho doma :D

    Ve srovnání s mým Stream 3 mi přišlo že to S4 o něco hbitěji zatáčí a má větší stabilitu v příčné ose letu. Spirálka, uši i B-stall byly na pohodu - nic zajímavýho se neudálo. Křídlo dobře reagovalo na náklon v sedačce - stačily menší zásahy pomocí brzd.

    Jediné co bych vytklnul je horší start za slabého větru - asi kombinací vlivů stáří křídla a těžšího materiálu (Gelanor).

  • 4 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 31.12.2011 * 22:07

    Ten materiál se spíš jmenuje GELVENOR, ne ?

  • 5 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 01.01.2012 * 11:24

    Jo jo máš pravdu, omlouvám se za zkomoleninu. Jde o Gelvenor. Křídlo má okolo 6-7kg (zaleží na typové velikosti)

    Jo ještě mě napadlo, že se mi u těch jejich křídel moc nelíbí barvy, ale na to to nelítá.

  • 6 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: horejs (+13) (-7) | Zasláno: 01.01.2012 * 11:59

    Barvy si u SOLů můžeš nakombinovat jaký chceš, bez příplatku. Vyšší hmotnost např. S4 vyplývá nejen z težšího Gelvenoru (ten je ostatně jen na náběžce, zbytek je z WTX 40g/m2), ale hlavně z velkého poměru rozvinuté a projekční plochy - prostě je tam toho hadru víc, křídlo je hodně vyklenuté. Horší starty za slabšího větru bych spojoval spíš s vyšší štíhlostí a menšími plnícími otvory, a navíc S4 má ráda rozložení před startem víc "do podkovy", proti třeba Streamu poměrně o dost výrazněji - je to prostě štíhlejší éro na kratších šňůrách. Jinak na S4 mám cca 60 hodin, krizovky za sebou, a na nějaká negativa pořád nemohu přijít.. nicméně tohle je vlastně vlákno o Synergy 3, že..

  • 7 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 02.01.2012 * 11:21

    ;-)

    ale pro naseho tazatele...ak nad tymto kridielkom uvazujes...myslim ze na "C" kridlo dobra volba...

  • 8 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: horal (+0) (-0) | Zasláno: 02.01.2012 * 11:45

    uvažuji ale u nás není moc rozšířené, tak není mnoho informací. je velký rozdíl mez S3 a S4 ?. zřejmě jej vzhledem k rokům budu mít do finále

  • 9 RE: Synergy 3 - sol paragliders
    Autor: dusho (+0) (-0) | Zasláno: 03.01.2012 * 08:22

    Tak so Synergy 3 mam odlietane 3 sezony. Je to moje tretie kridlo a zatial velka spokojnost. Lietam na nom na Slovensku a potom v Alpach a zatial bez akychkolvek problemov. Charakterizoval by som ho ako velmi pohodove kridlo, ktore ma vysoku mieru pasivnej bezpecnosti. Velmi dobre sa snim toci. Starty su len vecou cviku a nieje problem ani pri bezvetri odstartovat. Z mojho pohladu jedine mensie negativum je, ze oproti inym C-ckovym kridlam je malinko pomalsie. Al ak neriesis zavodenie, tak to ani nevnimas.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: