FÓRUM PGweb


[Téma] Porovnání padáků

Porovnání padáků
Autor: Johnny (+8) (-0) | Zasláno: 24.03.2014 * 18:42

Ahoj, je tu někdo, kdo by dokázal porovnat Epsilona 6 s Orbitem 3? Můj starý Mistral 2 od Swingu už pomalu ale jistě dosluhuje a tak hledám náhradu a momentálně jsou v nabídce tyto dva kusy Zajímaly by mě klady a zápory obou křídel. Vím, že nejlepší padák neexistuje ale rád bych si přečetl názor ostatních a na základě toho rozhodl (klidně i do zpráv).

Díky Honza

9 příspěvků
shlédnutí: 4547
  • 1 RE: Porovnání padáků
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 25.03.2014 * 11:04

    Není to sice odpověď na tvojí otázku, ale co si obě křídla vyzkoušet? To ti myslím řekne vždycky nejvíc - vždyť na konec to budeš ty kdo pod tím bude sedět a užívat si to.

    Pro Advance tady v ČR je dealer a sehnat O3 bude ještě menší problém.

  • 2 RE: Porovnání padáků
    Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 25.03.2014 * 22:24

    Jsem skeptický v tom, že se nějaké relevantní informace dozvíš. Objektivní porovnání letových výkonů dostupné není a o měření letových výkonů se vedou na fórech sice zajímavé, ale pouze akademické debaty. Jediné v čem panuje shoda je, že drobné rozdíly v letových výkonech (jaké jsou obvykle mezi padáky stejné kategorie), jsou v porovnání s letovými vlastnostmi beztak podružné. A o měření letových vlatností se zatím ani ty akademické debaty nevedou, všechno je na úrovni pocitů pilota. Můžeš samozřejmě nahlédnout do certifikačních protokolů, tam bude nějaké slovní hodnocení mezních režimů od zkušebního pilota. Ostatní budou s prominutím kecy. Fakt bude nejlíp, když si ty křídla vyzkoušíš - nebo vem Gradienta, neuděláš chybu :o)

  • 3 RE: Porovnání padáků
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 26.03.2014 * 10:00

    Ja jsem zase skepticky k tomu porovnavani v pripade zacatecnika. Kdyz jsem si po Axis Pluto chtel koupit novy padak a rozhodoval jsem se mezi Axis Comet a Orbit 3, tak jsem si naprosto jisty ze bych na jednom nebo par letech na zapujcenych padacich poznal leda prd. Takze jsem koupil O3 protoze jsem byl z kurzu zvykly na Gradient a naucil jsem se litat s O3 - tedy prizpusobil jsem se ja tomu kridlu. Ale jsem presvedceny, ze stejne bych se prizpusobil i Cometu... Prijde mi ze tahle kategorie kridel od respektovanych vyrobcu je vlastne na jedno brdo, neda se udelat chyba...vsechny budou bezpecne a +- stejne vykonne.

  • 4 RE: Porovnání padáků
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 26.03.2014 * 11:10

    S tím souhlas - dneska jsou všechny křídla hodně vymakaný a tak je dobrý vybírat hlavně podle toho jak ti sednou síly v řízení, váhový rozsah a v neposlední řadě do toho taky hraje cena. U rozmazlených pilotů ještě barva :DD

    Držím palce ať si dobře vybereš a máš na novým křídle super zážitky.

  • 5 RE: Porovnání padáků
    Autor: JardaT (+0) (-0) | Zasláno: 27.03.2014 * 06:27

    Já myslím, že obě křídla jsou velmi povedená. Asi bych se být tebou rozhodoval podle ceny, velikosti a stavu křídel. S Epsilonem jsem létal a byl jsem spokojený, to samé by ti tu piloti řekli o Orbitovi 3....

  • 6 RE: Porovnání padáků
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 27.03.2014 * 08:42

    potvrzuji názory výše, taky jsem to řešil a i když jsem si přečetl hodně o každém křídlu, na které jsem měl zálusk stejně konečný vliv měla cena, dostupnost, váha a taky se mi líbilo že to byla novinka :D . Nějake zjišťování vlastností a názorů byla zbytečná ztráta času. Pokud si novější a živější křídla nelítal(jako já), tak ať vybereš cokoli, stejně se dost možná(jako já) vybojíš :) ,trochu si vynadáš cos to koupil, pak si zvykneš a nakonec bys už neměnil ;) . G4 byla moje volba a spokojenost teď už maximální :) (je to moje druhé křídlo a až budu kupovat třetí tak až potom si troufnu porovnávat a hledat rozdíly). Přeji plynulou rychlou volbu a ať neprosedíš sezonu čtením recenzí a názorů ;) . Hoj

  • 7 RE: Porovnání padáků
    Autor: Johnny (+8) (-0) | Zasláno: 27.03.2014 * 14:34

    Díky všem za postřehy :) V sobotu si jedu vyzkoušet Orbita a nejspíš do něj rovnou půjdu :)

    Honza

  • 8 RE: Porovnání padáků
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 28.03.2014 * 19:13

    Takze jako jedine rozumne kriterium vyberu padaku je cena a barva? :-)

  • 9 RE: Porovnání padáků
    Autor: Johnny (+8) (-0) | Zasláno: 28.03.2014 * 21:15

    To ne.. Cena je nepatrne vyssi, na barve mi moc nezalezi.. Orbit je novejsi, libi se mi, ze ma o radu min a taky jsem nasel bazaroveho kousek od domova(epsilon az na slovensku).. Ale rozhodnu se az se na nem proletim :) Honza

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: