FÓRUM PGweb


[Téma] Lucky 3

Lucky 3
Autor: MartinMravec (+0) (-0) | Zasláno: 08.04.2014 * 00:53

Zdravím, zvažujem kúpiť luckyho 3 a zaujmal by ma názor niekoho kto s ním už má skúsenosti. Hlavne či je skutočne tak výkonný ako sa uvádza na stránke výrobcu kde ho radia k spodnej až strednej hranici EN B. Skrátka či sa s ním dajú robiť aspoň kratšie prelety atd.

Ďakujem.

6 příspěvků
shlédnutí: 3595
  • 1 RE: Lucky 3
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 10.04.2014 * 01:26

    Jelikož ti nikdo neodpověděl, tak ti k tomu něco napíšu. Předně musím říct, že schopnost něco uletět nezávisí na kluzáku (pokud to není 15 let stará hyena), ale na pilotovi a počasí. Lucky 3 nelítám, ale lítá na něm kámoš, co dělal minulý rok kurs a lítá mu to dobře. Ale to lze říct o každém moderním áčku. Samo že každý výrobce si své padáky vychválí co to jde a protože neexistují nezávislé testy v reálném prostředí, nelze to vyvrátit. Lze jen obecně odhadnout, jak to asi poletí z technických parametrů. Pokud budeme porovnávat padáky stejné kategorie (EN-A) a přibližně stejného roku výroby, tak lze říci, že lépe poletí ten, který má vyšší štíhlost, více komor a menší celkovou délku šňůr. Ty rozdíly ale budou malé a měřitelné asi jen ve vyšších rychlostech. Větší vliv bude mít pozice pilota v sedačce, příp. kapotovaná sedačka.

  • 2 RE: Lucky 3
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 11.04.2014 * 15:56

    Na Luckym jsem létal sletíky na kurzu a je velmi stabilní, měl jsem problém udělat i malé uši. Výkonově těžko posoudit, ale jak píše Max, záleží především na pilotovi.

    Na každém Ačku budeš proti ostatním trochu rychleji ztrácet výšku, bude pomalé v zatáčkách a proti větru to nepoletí moc dobře. Ale lepší se tolik nebát, protože klidná hlava omezí výkon pozitivně asi nejvíc. V Alpách to 100% oceníš, v čechách jak kdy. Výkonnostně bude rozdíl nerozeznatelný od ostatních, ale Macy mají velmi dobrou pověst.

    Být tebou tak vybírám především abys měl dostupný servis. Čekání na 2 týdenní na technickou je typicky v době, kdy se dá létat každý den.

  • 3 RE: Lucky 3
    Autor: MartinMravec (+0) (-0) | Zasláno: 14.04.2014 * 22:11

    Dík za názor chalani, čosi na tom asi bude. Skúsenosti sú prvoradé. Ja som chcel hlavne zistiť či je to klasické školské Ačko alebo sa to blíži viac k Bčku.

  • 4 RE: Lucky 3
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 15.04.2014 * 16:03

    No "vybírat" padák podle toho jak je dostupná technická mě přijde jako pitomost, stačí to tam poslat v čas mimo sezonu, že jo?!

  • 5 RE: Lucky 3
    Autor: Esner (+8) (-0) | Zasláno: 15.04.2014 * 18:12

    Já posílal do Macu padák teď v sezóně a do týdne jsem ho měl doma.. A to je sezóna v plným proudu...Takže to bych jako argument moc nebral....Navíc když to pošleš do konce roku mimo sezónu, tak to budeš mít levnější... Každopádně pokud máš aspoň trochu nalítáno, tak bych šel být tebou spíš do Trenda...

  • 6 RE: Lucky 3
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 16.04.2014 * 22:06

    Nejde jen o technickou, na horších startovištích můžeš poškodit šňůry nebo vrchlík. Mazák si to opraví sám, kurzík (jako já) to radši hodí odborníkům. Možnost osobní návštěvy je pro mě mnohem příjemnější, než stát frontu na poště.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: