FÓRUM PGweb


[Téma] Elspeedo- prodej plachet na altán

Elspeedo- prodej plachet na altán
Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 20.12.2014 * 17:25

Ahoj,

napsal jsem na inzerát na padák impuls 2. (http://www.elspeedo.cz/Ad.aspx?NodeID=1000848&AdID=1004015). Když jsem odepisoval na inzerát, tak tam ještě byl protokol z TK. Cena je tam 18000Kč. Na protokolu byla nejmenší porozita 10s. Tak jsem jim napsal, že padák koupím, ale za 1500Kč, protože to křídlo je už tak akorát na louku. Paní mě napsala, jestli jsem se nespletl. Já jsem jí napsal, že ne. V protokolu bylo také napsáno, že padák nesmí startovat na navijáku a motoru. Jak můžou dát cenu 18 000Kč, když ten padák je na odpis? A teďka porozita 13s za 12 000Kč. Kdo si koupí ošoupanot hadru, když je na konci života za takoví peníze? U všeho je napsané ,,v dobrém technickém stavu" !!

Michal

10 příspěvků
shlédnutí: 4453
  • 1 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 20.12.2014 * 18:25

    Ahoj Michale, bohužel někteří lidé potřebují prodat za každou cenu.

    Jestliže byl TP po tvém dotazu odstraněn, tak to je opravdu smutné. Zajímalo by mě, jak by se takovému člověku spalo, až by se na tom křídle někdo zmrzačil.

  • 2 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 20.12.2014 * 19:12

    Ahoj,

    kdo si koupí za takový prachy křídlo na vyhození?

    Michal

  • 3 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 20.12.2014 * 20:57

    Někdo kdo se nevyzná, typicky kurzík.

    Kamarádce jsem podobnou nabídku rozmlouval strašně dlouho, protože jí prodejce nabulíkoval, že podobné křídlo vydrží lítat ještě 100 hodin. Chvíli jsem si myslel, že to je to samé - EN A, porozity minimální a cena nad 10000.

  • 4 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 20.12.2014 * 21:05

    Ale divím se, že to prodává elspeedo. To bude z jejich pg kurzů.

    Michal

  • 5 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 21.12.2014 * 12:13

    Vypadá, že to je opravdu padák elspeeda po kurzech. Je z roku 2012. Moc se mi nechce věřit, že by ty porozity mohly být tak nízké. Chápu, že kurzíci tím mlátí pořád do země, ale tohle mi připadá fakt spíš jako nějaký omyl.

  • 6 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: HanzSt (+0) (-4) | Zasláno: 09.12.2015 * 16:53

    Ahoj Michale,

    z inzerátu co jsi zde uvedl byl v minulém roce v nabídce padák Impuls 4 s porozitami okolo 100s v horním potahu a ve spodním okolo 20s. Jak zde píšeš, že je to plachta na altán tak jsi myslím, že taková plachta by určitě nedostala razítko vyhovuje technikem z technické kontroly, kdyby nesplňovala letové vlastnosti, což nebyl případ našeho padáku. Dále bylo napsáno, že padák je v dostatečném stavu ještě pro lítání, ne v dobrém jak jsi zde uvedl. Měj se pěkně.

    Honza

  • 7 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 10.12.2015 * 11:44

    Ahoj,

    mě dost zarazilo to, že při příští technické kontrole padák již nedostane razítko, že vyhovuje. Za tu dobu porozita o ty 2s zmenší a padák za který jsi dal 18 000Kč je ti tak akorát na louku. Je to velký nepoměr cena x životnost. Přece nebudu kupovat křídlo za 18000kč, které již na další TK nedostane povolení pro legální používání. Kdyby porozity byly všechny 100s, tak to je něco jiné.

    Michal

  • 8 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: HanzSt (+0) (-4) | Zasláno: 18.12.2015 * 16:11

    Ahoj,

    já bych taky takový padák nekoupil a nevím, kde jsi takový inzerát viděl. Ten co jsi uvedl v prvním příspěvku tak jsme ho prodávali za 8900,-Kč a z jinýma porozitami než zde uvádíš. Měj se pěkně.

    Honza

  • 9 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 26.12.2015 * 16:02

    Ahoj,

    nejmenší porozita tam byla 10s a cena 18000Kč. 8900Kč tam cena byla až po úpravě. Byl to inzerát na elspeedu. Nejsem zapomnětlivý, protože tohle jsem si dobře zapamatoval. Příspěvek jsem psal, abych se dozvěděl, proč tam prodávají hadru za takový prachy.

    Michal

  • 10 RE: Elspeedo- prodej plachet na altán
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 26.12.2015 * 21:32

    Potvrzuju, že cena byla vysoká a porozita nízká. Původní inzerát byl psaný více klasicky, tedy že to je supr křídlo za supr cenu nebo podobně.

    Proč El Speedo instruktor oživuje rok staré téma, manipuluje čtenáře a osočuje autora z nepravdivých informací, to je mi záhadou. Leda by trénoval na kandidaturu do politiky??

    Petr

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: