FÓRUM PGweb


[Téma] PP- kdo je nejlevnější??

PP- kdo je nejlevnější??
Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 20.12.2014 * 17:32

Ahoj,

chtěl bych si udělat PP na padák. Chtěl bych se zeptat, kdo má kurz nejlevnější a kompletní ? Nechci žádný kurz na etapi, jak nabízí elspeedo.

Michal

46 příspěvků
shlédnutí: 7424
  • 1 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 20.12.2014 * 18:37

    Výcvik je silně závislý na počasí, takže garanci "do týdne" v ČR nikde nedostaneš. Školy ale vycházejí různě vstříc případnému "dolítání". Teorii stihneš všude.

    Školy typicky vyndávají z nákladů ubytování a jídlo, ale i pojištění, zdravotní prohlídku, startovné, zkouškovné apod., aneb nechci slevu zadarmo.

    Kvalitu škol si netroufnu porovnávat, ale osobně bych koukal po takové, která má vše v ceně, už z principu.

  • 2 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 20.12.2014 * 19:16

    Ahoj,

    jakou školu jsi vybral? Se špatným počasím počítám, ale myslel jsem to tak, že nechci se učit na dvě etapy, protože to je dražší.

    Michal

  • 3 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 20.12.2014 * 19:16

    Ahoj,

    jakou školu jsi vybral? Se špatným počasím počítám, ale myslel jsem to tak, že nechci se učit na dvě etapy, protože to je dražší.

    Michal

  • 4 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 20.12.2014 * 20:53

    Měl jsem kvůli počasí právě ty 2 etapy, a nebylo to špatně. Poznal jsem nový terén a (s)létal 4x denně. Hned příští rok jsem to využil.

    Učil jsem se u chorche(ho), sic dělá spíš motoráře, . Základy mě naučil myslím velmi poctivě, zbytek stejně musíš pochytit sám. Jinde jsem nebyl, takže nemůžu srovnávat ani hodnotit.

    Na facebooku ve skupině "paragliding ČR" byla zajímavá diskuze, která škola je nejlepší, třeba ti to pomůže.

  • 5 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 20.12.2014 * 21:39

    Já osobně jsem se teda nesetkal se školou, co by neměla v ceně pojištění. Popravdě jako nečlen LAA by sis asi pojištění špatně nebo draho sjednával, proto jsou na kurzech pojištěné padáky. Pokud chceš mít nejjistější dolítání v ČR, zeptej se na možnost vlekání. Kopec je kopec, ale pokud ti jde o rychlost, na laně se dá většinou startovat i za horšího počasí a uděláš si výškový lety. Každopádně pokud máš dostatek volného času, je lepší výcviku věnovat větší prostor, bude se ti to pak hodit a třeba si ušetříš pár šrámů do začátku (i tak jich několik bude :)) Více jak na cenu bych hleděl na počet kurzíků vs. počet instruktorů. Pokud budou 2 instruktoři na 5 lidí, určitě tě toho víc a rychleji naučí. Kdybys chtěl poradit nějakou školu, tak do zpráv, nebudu tu veřejně nikoho hanit ani dělat reklamu. J.

  • 6 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 20.12.2014 * 22:07

    Elspeedo stejně jako většina škol během sezóny nabízí kompletní kurzy trvající zpravidla týden (+případné dolétání). Ty etapové to je jen nějaká novinka motivovaná snahou protáhnout sezónu do období, kdy je minimální šance dokončit normální kurz.

    Školu nevybírej podle ceny (ty rozdíly nebudou zas tak velké), ale především podle lokality, kde budeš následně lítat nejčastěji. No a samozřejmě podle referencí. Ber to tak, že pokud budeš lítat, instruktor bude pro tebe trvalým zdrojem informací a bude ti pomáhat radami ještě mnoho let po kurzu. Kurzem to nekončí, ale začíná :)

  • 7 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 20.12.2014 * 22:20

    Když už byla otázka položena tak přímo, tak přímá odpověď je Studentská škola při VŠB Ostrava, a to 6900+150 Kč (studenti 4900+150 Kč). Dalších 8 škol na které jsem mrknul mají základní kurzy od 7900 do 10500. Záleží, odkud jsi, jestli se ti vyplatí cestovat třeba na druhý konec republiky.

    Taky záleží, jestli budeš pak létat z kopců, nebo z odvijáku. Je nelogické ve škole létat z odvijáku a pak z kopců. Naopak je to ještě větší blbost.

  • 8 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 21.12.2014 * 10:16

    Ahoj,

    jsem z Třebíče a chtěl bych kurz dělat v Býkovicích u Káčera. Ten kopec se mě hrozně líbí:-) Cena je tam 9800Kč. Akorát nevím, jak je to s tou dopravou na místo výcviku? Takže si budu platit i cestu do Meduna?

    Michal

  • 9 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 21.12.2014 * 11:34

    No, je tam jasně napsané, že doprava není v ceně. Ale můžeš jet stopem :)

  • 10 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 21.12.2014 * 11:39

    Jestli ses z Třebíče tak doporučuju kluky z Aircentra (Honza Kratký) jsou kousek od Jihlavy a kurzy se kromě mezí dělají na odvijáku a ten se ten asi o kurzu v okolí budeš využívat... Navíc budeš v bandě, kterou máš hned za barákem, což je podlě mě velký plus, jak už někdo výš psal...

  • 11 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: jeff (+2) (-0) | Zasláno: 21.12.2014 * 11:42

    Ahoj,pokud jsi z Třebíče zkus se spojit s Kraťasama jsou z Luk nad Jihlavou,

    http://paragliding-kurz.cz/cs/pro-zacatecniky/kompletni-kurz řek bych že jsou ti nejblíž a dělaj to dobře.Jeff

  • 12 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 21.12.2014 * 11:50

    Ahoj,

    takže bych platil cca 1000Kč na cestu do meduna?? To bych nechtěl. Asi lepší ta Jihlava. Nevíte, kde je ta mez? http://paragliding-kurz.cz/cs/galerie/fotogalerie/72157626581222038.

    Michal

  • 13 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 21.12.2014 * 11:54

    ta mez je Pavlov

  • 14 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 21.12.2014 * 15:45

    Michale jestli řešíš 1000 Kč, zvaž vůbec investici do PG.

    Jeden extrém je lítání na kopci/navijáku za humny a nikde jinde, druhý extrém je ježdění po světě za počasím. Naučit se létat v ČR je opravdu těžké a i ten naviják tě něco bude stát. Pak jsou cesty vlakem domů ze záfuků/vyhnívek.

    V Alpách jde učení mnohem snáz a snaž se alespoň 2x do roka tam vyjet, hodně to pomůže.

    Když budeš šetřit, tak musíš lítat pořád u kopce - nikomu to neberu, ale za rok se nebudeš mít co učit, a letět vyhlídkový let v ČR i v Alpách je super zážitek (kromě WC fáze ;-)).

    Nebo musíš vyřešit vyšší příjem. Mě cestování stojí baj voko 20kkč za rok, a to nejezdím na kurzy.

  • 15 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 21.12.2014 * 17:35

    Ahoj,

    tak myslím, že cenově nejlíp vyjde mac škola. Je tam zahrnuto i doprava. http://www.macskola.cz/kurzy-paraglidingu/73-zakladni-kurz.html .Ten osobní list je potvrzení o dokončení kurzu? To už nebudu muset platit dalších 1800Kč za pilotní průkaz?

    Michal

  • 16 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 21.12.2014 * 17:36

    Aha, už jsem to našel. Je to potvrzení, abych si následně vyřídil u LAA průkaz

  • 17 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 21.12.2014 * 18:06

    Naučit se létat v ČR je stejně jednoduché, jako se naučit létat v Alpách. V Alpách jsou sice průměrné lety mnohem delší než v ČR, ale cestování a pobyt v Alpách stojí čas a dost peněz - a peníze (zdá se) je to, co Michalovi chybí nejvíc.

    Jelikož to máš na nejbližší (velký) kopec dost daleko, odvijákový kurs bude lepší.

    Kluci z Jihlavy jsou OK, doporučuji raději je než Káčera. Nebo taky "Axisáky" - pgbrno.cz

  • 18 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 21.12.2014 * 18:16

    Michale, pokud ti jde opravdu o nejnižší cenu, má ji paragliding-vsb.cz, jak už jsem psal. MAC je taky dobrá škola, vyber si jak chceš... Jen tě žádná z nich ani neseznámí s odvijákem, který budeš asi chtít po kurzu využívat, pokud nebudeš chtít jezdit 100km daleko na nejbližší větší kopec nebo jen poletovat po malých kopečcích.

  • 19 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 21.12.2014 * 18:22

    Ahoj,

    býkovice se líbí nejvíce ze všech kopců. potom bych si udělal pp na motor.

    Michal

  • 20 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 21.12.2014 * 19:19

    Michale,co kdyz ten tyden v terminu co budes delat kurz bude na Bykovicich foukat do zad?

    Spis bych se rozhodoval podle jineho kriteria nez je teren kde se kurz kona...

  • 21 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 21.12.2014 * 20:04

    Ahoj,

    tak to vypadá, že půjdu do školy paragliding-vsb.cz.

    Michal

  • 22 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: jeff (+2) (-0) | Zasláno: 21.12.2014 * 20:12

    Nevím jestli jsi na Býkovicích byl....je to mezička při kurzu tak na jeden,dva dny,samozřejmě musí foukat čistej sever.Ale jezdit na Bejky z Třebíče to nemá cenu.Jezdí se tam když je absťák.Bydlíš v kraji kde se lítá hlavně na navijáku, Vysočina je pěkná a termická,samozřejmě lítat na kopci se taky musí umět.:-)

  • 23 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 21.12.2014 * 20:16

    Ještě uvidíme, mám na rozmyšlenou dva roky.

    Michal

  • 24 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 21.12.2014 * 23:58

    Dva roky? A to se na to ptáš teď? Zapřemýšlet jak sehnat prachy, abys nemusel řešit kdejakou tisícovku, protože věř mi, že po piloťák je jen vstupní investice. I když je paragliding low cost verze lítání, pořád je to dost finančně náročný koníček, který i pokud budeš lítat jen v čr nějaký peníze prostě potřebuje.

  • 25 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 22.12.2014 * 09:50

    Ahoj,

    já si pomalu vyhledávám informace. Výbava se dá sehnat. Sedačku se záložákem mám, tak bych ho nechal jenom přebalit, padák nějaký starší na bazaru seženu. Takže snad cca 20 000Kč:-)

    Michal

  • 26 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 22.12.2014 * 15:48

    čau, jelikož , to tady řešíš už od 20,7,13 ,tak se mě zdá že zbytečně ztrácíš čas. Domluv se s Honzou Kraťasem , máš to nejblíž a jestli se lítání budeš věnovat dál (a většina kurzistů odpadne) tak se budete potkávat na startovačkách v okolí. S křídlem si nedělej starosti, těch starších je všude dost a kluci Ti poradí. Hlavně už přestaň řešit kraviny, udělej si kurz a začni lítat , nebo zestárneš s nohama na zemi. Nechápu ty dva roky času, kolik Ti je? Piloták si mužeš udělat od 15. se souhlasem rodičů.

  • 27 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 22.12.2014 * 16:13

    Ahoj,

    souhlas rodičů je právě ta brzda. Je mi 17.

    Michal

  • 28 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 22.12.2014 * 17:08

    V tvém věku se určitě snaž dostat do "talentů". Neznám detaily, ale možná ti i půjčí křídlo a zaplatí/přispějí na pár lítacích pobytů v ČR i v zahraničí.

    Miky ti dá detailní podmínky i výhody, mladých pilotů moc není, takže šanci máš určitě slušnou.

    http://www.svazpg.cz/projekt-talentovane-mladeze-paragliding

  • 29 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 22.12.2014 * 18:58

    Tak to jo, teď už to chápu , ten program podpory talentované mládeže by Ti mohl hodně pomoci. nejdřív vysvětli rodičům, jak je lítání krásný a bezpečný, zrej zahrádku,umej nádobí atd. a spoj se s Mikmenem (tel: +420 602 329 089 ) a domluv se na možnostech ohledně pilotáku ,křídla a výbavy , třeba se najde nějaká schůdná cesta. držím palce a pěkný vánoce

  • 30 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 22.12.2014 * 19:43

    Ahoj,

    na souhlas rodičů můžu zapomenout. Chtěl bych mít létání jako ,,hobby". Jsem modelář, létám s velkými modely letadel s 80ccm ben. motory a paragliding by bylo na pěkné večerní letání s motorem. Na závodní létání jsem nemyslel, protože bydlím na vysočině a musel bych různě cestovat.

    Michal

  • 31 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 22.12.2014 * 22:46

    A díval jsi se, kolik stojí motor ?

  • 32 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 24.12.2014 * 08:52

    Ahoj,

    krosna přeci není takový problém a motor by byl z trabanta.

    Michal

  • 33 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: jaki (+2) (-3) | Zasláno: 24.12.2014 * 15:20

    ahoj jakou školu si musíš rozhodnout sám, ale jestli chceš ke "kvedlákům" tak by sis měl vybírat školu právě na motor. MPG a PG mají společného pouze pohyb vzduchem jinam je to dost odlišné:-) Káčer myslím je hlavně motorář. Jinak ceny jsou cca stejné +- takže spíš volit jak se už psalo. U kvedláků to je jedno kde, takže asi lokalita bude pro tebe nejlepší. Uřčitě musíš počítat i s tím že se kurz někdy nestihne naráz a pak jezdit přes celou republiku na dolétání je naprd :-) Co se tady psalo o talentmládeži platí pro bezmotorové létání, tak je třeba si ujasnit jaké létání cheš preferovat. Možná motoráři mají taky nějakej program ale o něm nevím.

  • 34 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 24.12.2014 * 23:49

    Nechci tě odrazovat, ale vzhledem k cílové počáteční investici 20 tisíc, to budeš mít byť s trabantem dost těžký.

    Nemluvě o tom, že s tímhle motorem se už vytrápilo lidí... těžký, malej výkon, nespolehlivý, bastl. Měli jsme to v ULL MiniMaxu. Nevím jak to popsat: nikdy jsem to neviděl na žádným letadle pořádně dlouhodobě funkční. Bez špinavých montérek, nouzáků do pole to s tím prostě nešlo :) . Spoustu hodiny práce, který by se jinak mohli prolítat ve vzduchu. Ale někoho to prostě baví a jinej zas radši lítá.

    Na pionýrský projekty, který se měli párkrát vznést bez papírů z louky za barákem před dvaceti rokama to byl ideální, sehnatelnej motor. Dneska...?

    To, že ti rodiče nedaj souhlas, tak to je fakt pech :/ Aspon máš čas našetřit a koupíš si normální motor...

  • 35 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 25.12.2014 * 00:05

    Jo a ještě pro upřesnění - licence na PG a PPG jsou rozdělené, takže jestli chceš lítat s motorem, sežeň si školu co učí motorový lítání.

  • 36 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 25.12.2014 * 11:05

    Ahoj,

    jsem si myslel, že si udělám kurz na pg a potom na ppg.

    Nevěděl jsem, že se dá dělat kurz na ppg jako základní. Četl jsem, že na kurz na ppg musíte mít nalétáno od základního kurzu min. 30hod.

    Michal

  • 37 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 26.12.2014 * 12:43

    Buď je to stará informace, nebo nevím kde jsi to četl, na předpisy nejsem úplně expert :)

    Každopádně PG a PPG jde udělat současně, jen to samo stojí víc než samotný PG, ale ne víc, než samostatně PG a PPG, spíš míň, protože se neučíš ty věci, které nebudeš potřebovat.

    Prostuduj si http://www.laacr.cz/Stranky/Predpisy/default.aspx - tebe se týká MPL3 a PL3 (Hlava 1 až 6 u obou)

  • 38 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 26.12.2014 * 15:16

    Ahoj,

    kde si dělal kurz na ppg?

    Michal

  • 39 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 27.12.2014 * 12:35

    Pokud se ptáš mě, tak u Luboše Závorky v Přerově (http://www.motorovy-paragliding.cz). Nemá školu, dělá to spíš individuálně a rozhodovala cena a možnost to udělat rychle. Jakožto velmi zkušený pilot jsem měl dost zkrácený výcvik.

  • 40 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 29.12.2014 * 01:32

    Nemusíš studovat předpisy jako trotl, prostě se neptej tady na foru, ale zavolej do nějaký školy ppg...

  • 41 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 29.12.2014 * 01:35

    Jinak jen pro info, PG a PPG jsou dvě neprosto odlišné licence i když je to podobné. (stejně jako například pilot ULL, nebo motorových GA nemusí mít plachtařskou...)

    U nějakých škol jde určitě potom domluvit nějakou slevu když budeš dělat obě.

    Plus potom nevím jak to je s pojištěním, jestli je na pilota nebo na padák, to už ti řeknou ve škole. Já mám třeba licenci na PG a HG a musím si platit dvoje pojištění protože u HG je to na stroj dle imatrikulace, kdežto u PG je to na pilota.

  • 42 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 29.12.2014 * 11:15

    Ahoj,

    když si udělám piloták na ppg, tak nemůžu legálně létat na padáku bezmotorově?

    Michal

  • 43 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: Jenda.unc (+0) (-0) | Zasláno: 29.12.2014 * 11:24

    Pokuď máš na PPG tak nemužeš létat legálně bez motoru.

    Pokuď si koupíš krosnu a padák musí ti to zalítnout inspektor a dá ti na to protokol o zalítnutí.Pošleš na LAA a tam ti na to vystaví technický průkaz.Každý rok ti musí technik-inspektor udělat prohlídku stroje a opět ti vystaví protokol a technickou ti prodlouží na LAA.Padák musíš taky samozřejmě posílat po roce k výrobci na technickou.

    Pojištění se platí na celý komplet 150Kč po ČR

  • 44 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 31.12.2014 * 22:18

    Ahoj,

    takže to vypadá, že půjdu do té Jihlavy. Potom bych si udělal na motor.

    Michal

  • 45 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: HausO (+0) (-0) | Zasláno: 21.07.2017 * 13:56

    Btw dost casto narazim na to ze lidi litaji bez licence.

    Je za to pokuta 300tisic Kc (bez licence), 500tis Kc(bez pojistky).

  • 46 RE: PP- kdo je nejlevnější??
    Autor: HausO (+0) (-0) | Zasláno: 21.07.2017 * 13:57
Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: