FÓRUM PGweb


[Téma] Telefon pro PG

Telefon pro PG
Autor: pavel.mohyla (+0) (-0) | Zasláno: 20.02.2016 * 19:13

Ahoj,

asi se ptám na něco, co (jak tuším) už tady asi bylo mnohokrát diskutováno, nicméně se mi v tom množství příspěvků nedaří najít nějakou aktuální radu týkající se vhodnosti chytrých tel. pro PG. Máte někdo nějaký typ na telefon (Android) do cca 5 000.- Kč (koupeno v Čr). Hlavní kritéria:

- dobrá GPS

- dobrá obrazovka

- spolehlivost

V obchodě mi doporučili Samsung Galaxy J5, kromě GPS má totiž Glonass i toho číňana, jehož jméno jsem zapomněl. Zato sám neupraví podsvícení displeje a manuálně to jde nastavit jen na 15 minut max. Poraďte prosím s čím lítáte, v té přehršli možností jsem se nějak ztratil :) Díky moc

27 příspěvků
shlédnutí: 6423
  • 1 RE: Telefon pro PG
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 20.02.2016 * 22:25

    dnesni moderni telefony uz s GPS signalem problem nemaji. Kapacita baterky taky moc vypovidajici neni a navic to vetsina pilotu resi externi powerbankou. Jako nejdulezitejsi kriterium bych bral velikost displeje(jak komu co vyhovuje), ale hlavne jeho citelnost na primem slunci...precist recenze, vyzkouset(pri objednani v eshopu mas 14 dni na vyzkouseni pripadne vraceni bez udani duvodu). Jako bonus bych bral pritomnost barocidla, ale rozhodne to neni nutny

  • 2 RE: Telefon pro PG
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 20.02.2016 * 23:31

    Hele je to jak píše Godi....v tyhle době už je to skoro asi jedno. Já ze zkušenosti jakožto obyčejnej pilot ale celkem dost technik a geek, bych řekl asi tohle: kup si co se ti bude líbit a budou se ti tak nejak hodit parametry s ohledem na používání i mimo PG. Co se týče jen pg, tak se koukni, jestli na onen telefon jsou k mání třeba na ebay takový ty silikonový sprcky/pouzdra, stojej tam asi dvacku a pokud nechces lepit suchej zip přímo na tel, tak ho potrbujes, na některý extra činy někdy nejsou. Já mám teď třeba Xiaomi Note 2 a je super, ale žere jak zjednanej. Takže, čím větší display, tím víc to bude žrát, ale zase to bude komfortnější řekněme, je to na tobě. Pokud nechodis litat jen na půl hodiny nebo tak, a plánujes delší lety, stejně se neobejdes bez powerbanky. Stojí pár korun a nemusis pak řešit co vydrží telefon, vydrzis s ní pak klidně 30 hodin. No a to bude asi tak to základní. Značky atd bych vůbec neřešil, je to fuk, na to lítání funguje v podstatě všechno. Tak asi tak.

  • 3 RE: Telefon pro PG
    Autor: pavel.mohyla (+0) (-0) | Zasláno: 21.02.2016 * 09:53

    Super, díky moc za rady, jsem rád, že to s těmi telefony není zas tak složité, jak to na první pohled vypadá.

    Na starém PDA se kterým jsem až do nedávna lítal jsem měl nějakou fólii, která zlepšovala viditelnost na slunci, prodává se něco podobného k telefonům?

  • 4 RE: Telefon pro PG
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 21.02.2016 * 10:00

    jo, pohledej opět na ebay, je tam skoro všechno na všechno...folie matný, lesklý, temperovaný skla, opět na některý extra no-name telefony třeba neseženeš, ale na většinu ano. já tam kupuju prakticky všechny tyhle věci, jen musíš počitat s delší dobou dodání...

  • 5 RE: Telefon pro PG
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 21.02.2016 * 13:59

    No a jaký typ displeje je teda nejlepší? Já mám superAMOLED, ale max. jas a na slunci při větším úhlu ne čitelný.

  • 6 RE: Telefon pro PG
    Autor: scil (+0) (-0) | Zasláno: 21.02.2016 * 14:13

    Ahoj moje osobni zkusenost - zkousel jsem litat ze samsungem s5 (superAMOLED) a pri plnem podsvicenim jsem na to moc nevidel dale jsem lital s Lenovo P70 kde je ipsko s dobrym podsvitem a vydel jsem na to rozhodne lepe.

  • 7 RE: Telefon pro PG
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 21.02.2016 * 15:09

    připomínám Víťův projekt

    http://xctrack.org/index.php?title=Devices

  • 8 RE: Telefon pro PG
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 21.02.2016 * 16:53

    Já měl telefony ty co jsou v tabulce napsaný s mym jménem viz odkaz od Benoura výše. LG měl IPS, XIAOMI co mam ted má taky IPS a víceméně všechny oukej. Je jasný, že když ti do toho přes ramoeno zasvítí slunce tak z toho je zrcadlo, ale stejně do toho nečumíš furt a záleží taky na tom jak si naklopíš pultík, jinak sem větší problém s čitelností nikdy u ničeho nijak zvlášť neměl...jo a paradoxně s matnou folií tenkrát na 7" tabletu co jsem zkoušel, tak mi to přišlo horší než bez ní...

  • 9 RE: Telefon pro PG
    Autor: peto (+1) (-0) | Zasláno: 23.02.2016 * 21:19

    Ahoj, ak si aspon trochu zrucny, pre spajkovanie tak ti odporucam vyrobit si gps z kobo mini. Na slnku je to krasa, cim viac svieti, tym viac vidis. 😀 Naklady pokial v tom chces mat aj vario tak cca 3600czk, bez varia okolo 2200. Staci objednat kobo mini z aliexpressu 45-50€ gps modul mtk 3339 cca 15 € alebo bluflyvario tj kombinacia barometra a gps cca 60€ a este nejaka ta baterka aspon 4000mah cca 10€.Pospajkujes par kablikov podla navodu kt je na webe dostatok....a je to. Cele sa to da osadit do obalu vytlaceneho na 3D tlaciarni. Toto som vymodeloval a ak budes mat vazny zaujem si toto spravit, tak ti mozem poslat CAD modely.

  • 10 RE: Telefon pro PG
    Autor: tomm (+1) (-0) | Zasláno: 16.03.2016 * 07:30

    Jeden tip bych si preci jen dovolil vypichnout.. Protože s kvalitou cinskych vyrobcu je to trosku na stiru trochu jsem zariskoval a koupil ulefone Power... Poslední generace MTK cipu kde uz gps funguje jak ma a pro litani jedna podstatna vec baterka 6000mAh, na slunci čitelnost perfekt a kvalita zpracovani opravdu prekvapila... Howg 😉

  • 11 RE: Telefon pro PG
    Autor: Radim (+0) (-0) | Zasláno: 16.03.2016 * 12:10

    čau , mám dotaz. Existuje nějaká aplikace na lítání podobného typu jako xctrack na WINDOWS telefony? Nikde to nemůžu najít.Dík za rady.

  • 12 RE: Telefon pro PG
    Autor: Jarmilv (+0) (-0) | Zasláno: 31.03.2016 * 10:36

    Ahoj, mám samsung S7 a nejde mi XCTrack. respektive jde zapnout ale nemá nabídku- tlačítka vypnutí a menu. Dělám neco blbě?

  • 13 RE: Telefon pro PG
    Autor: Elmun (+2) (-0) | Zasláno: 31.03.2016 * 13:05

    Podrž dlouze levé spodní tlačítko pod displejem. .

  • 14 RE: Telefon pro PG
    Autor: Jarmilv (+0) (-0) | Zasláno: 31.03.2016 * 13:49

    nejde, nepíše mi to- Xctrack nepodporuje zobrazení na rozdělené obrazovce

  • 15 RE: Telefon pro PG
    Autor: Pist4 (+2) (-0) | Zasláno: 31.03.2016 * 18:38

    Jarmilv: pozri sem http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/menu-button-t3332671

    ak nepomoze existuju app pre simulaciu home button-u. Ale vyzaduju root. Alebo pockat na dlhoocakany update xctracku.

  • 16 RE: Telefon pro PG
    Autor: pavel.mohyla (+0) (-0) | Zasláno: 31.03.2016 * 22:36

    Můj Samsung J5 dělá (spíše nedělá) to samé. Vyzkoušel jsem všechny kombinace tlačítek a nic.

    Chápu to správně, že pokud netuším co je to root atp. tak mě zachrání až update xctracku?

  • 17 RE: Telefon pro PG
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 31.03.2016 * 23:52

    Na S7 se to dá obejít nastavení/usnadnění/obratnost a interakce/pomocné menu pak se ti objeví takové kolečko s dalšími nabídkami a tam vybereš volbu další možnosti a to ti vyvolá konfiguraci

  • 18 RE: Telefon pro PG
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 31.03.2016 * 23:52

    Na S7 se to dá obejít nastavení/usnadnění/obratnost a interakce/pomocné menu pak se ti objeví takové kolečko s dalšími nabídkami a tam vybereš volbu další možnosti a to ti vyvolá konfiguraci

  • 19 RE: Telefon pro PG tip
    Autor: mat_d (+5) (-1) | Zasláno: 24.05.2016 * 16:32

    Teď se dá levně pořídit vyprodávanej Amazon Fire phone za 2-3 tisíce například z německa nebo anglie.

    http://www.gsmarena.com/amazon_fire_phone-6453.php

    Telefon má velmi jasnej 4,7 display, docela přesnej barometr, a po vypnutí amazoního bloatware mi vydrží xctrack se zkušebním igc běžet přes 9 hodin...

  • 20 RE: Telefon pro PG
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 25.05.2016 * 11:19

    "Docela přesné" baročidlo je s přesností do 0,3m nebo lepší ? Má to nějaké parametry ?

  • 21 RE: Telefon pro PG
    Autor: mat_d (+5) (-1) | Zasláno: 25.05.2016 * 11:34

    mělo by to být tohle https://www.bosch-sensortec.com/bst/products/all_products/bmp180

    https://ae-bst.resource.bosch.com/media/_tech/media/datasheets/BST-BMP180-DS000-121.pdf

    Zkoušel jsem s tím lítat, jako s variem a šlo to. Bežně jsem lítal s flytec 4005 .

  • 22 RE: Telefon pro PG
    Autor: mat_d (+5) (-1) | Zasláno: 25.05.2016 * 12:27
  • 23 RE: Telefon pro PG
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 25.05.2016 * 22:28

    Jakto že ten Amazon vydrží tolik ? Je to dobře změřeno ? Ostatní tlf s podobným aku vydrží max 6h...

  • 24 RE: Telefon pro PG
    Autor: mat_d (+5) (-1) | Zasláno: 26.05.2016 * 08:43

    taky mě to překvapilo, v průměru zmizí za hodinu provozu xctracku při přehrávání igc s rozsvíceným displayem, se zapnutým wifi a mobilními daty 10% baterie. Zkusím ještě změřit reálný provoz - záznam trasy i se zobrazením mapy, prostorů a waypointů..

  • 25 RE: Telefon pro PG
    Autor: mat_d (+5) (-1) | Zasláno: 26.05.2016 * 16:27

    Max: Hm, tak v režimu záznamu tracklogu s GPS, mobilním signálem, zobrazenou mapou, načtenými waypointy, akustickým variometrem.. mizí baterie tempem 15% za hodinu, takže je to spíš k těm šesti hodinám...

  • 26 RE: Telefon pro PG
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 26.05.2016 * 18:37

    A to ještě nemusí ta baterka ukazovat procenta správně. Můj číňan THL 4400 ukazuje nadhodnocené údaje - jakmile dojde někam pod 30%, tak chcípne, proto to chce testovat skutečně až do vypnutí.

  • 27 RE: Telefon pro PG
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 27.05.2016 * 07:56

    Ve specifikaci mají pokaždé něco jiného, ale asi tadle:

    "Relative accuracy±0.12hPa, equiv. to ±1m"

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: