FÓRUM PGweb


[Téma] XCTrack (aplikace pro Android) #2

XCTrack (aplikace pro Android) #2
Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.05.2016 * 10:51

Nové vlákno o XCTracku, to staré http://www.pgweb.cz/forum/vybaveni-technika/pristroje-nastroje-gps-varia-software:80503 už je příliš dlouhé.

204 příspěvků
shlédnutí: 27586
  • 1 XCTrack nová (alfa) verze
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 11.05.2016 * 07:18

    Jelikož Petr teď nemá na vývoj XCTracku moc času, svěřil teď vývoj nám (Ondrovi, Scorpimu a mně). Teď máme nachystanou novou alfa verzi a byl bych rád, kdybyste ji otestovali a pomohli přeložit.

    Nebudu se rozespisovat, co je nového, od toho tu je changelog: http://xctrack.org/index.php?title=Change_Log

    S překlady můžete pomoct tady: http://translate.xctrack.org/index.php?lang=cs&page=status

    Chyby s co nejpřesnějším popisem, jak je zopakovat, a s přiloženým debug logem hlašte prosím na xctrack (uzenáč) xcontest.org.

    Stahujte zde: http://x.pgweb.cz/XCTrack.apk

    (pro některá zařízení zatím zlobí update přímo z aplikace - řešíme)

    Dík!

  • 2 RE: XCTrack pro Android
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 11.05.2016 * 15:55

    "nemá teď moc času", "svěřil nám teď" => je to pouze dočasně?

    Já jenom jestli se máme těšit, že by se začaly zapracovávat požadavky (silné slovo..."prosby"?) z google moderátora a plány z roadmapu. Případně, že by někdo zrevidoval priority (podpora pro e-ink).

    Chápu, že to všechno sice jsou zákulisní informace, které by nás nemusely zajímat, ale třeba by náznak svěžesti ve vývoji mohl někoho inspirovat kliknout na Donate tlačítko (pokud teda za ten vývoj budete něco dostávat).

  • 3 RE: XCTrack pro Android
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 11.05.2016 * 16:23

    Benour: za Petra odpovidat nebudu - ted je to na dobu neurcitou (pekne jsem to upresnil, ze ;) )

    Vyvoj urcite pujde dal, roadmapa pravdepodobne dojde nejakych zmen. Jak moc se lisi od moderatora nevim, google ho zavrel. Ale poprosim Petra, aby zkusil data nejak vytahnout.

    Ad e-ink: moc jsem to zatim nezkoumal, ale mam podezreni, ze si to vyzada velke vnitrni zmeny. Vzhledem k tomu, ze to nemam ani na cem vyzkouset, priorita c. 1 to zatim neni...

  • 4 RE: XCTrack pro Android
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 11.05.2016 * 17:09

    Data jdou stáhnout ještě necelý rok, podle všeho to ale může opravdu jen vlastník.

    Eink... minimálně jeden by měl Petr mít od Jaroše (goflyinstruments.com). Prý ale nebyl úplně vyladěný. Jaroš by to určitě rád sponzoroval dál, přestože asi trochu zahořkl, když prý od Petra nedostal žádnou odpověď (třeba jako jestli mu to vůbec přišlo poštou ;)).

  • 5 RE: XCTrack pro Android
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 11.05.2016 * 20:00

    Mam dotaz trochu z jineho soudku. Na mem tabletu jako na spouste jinych uz nejsou HW tlacitka, ale je tam ta lista dole na obrazovce, kde jsou Softkeys. Jenze tam zustavaji i po spusteni aplikaci, takze i XC Tracku. Existuji aplikace, ktere tuto listu odstrani (a lze si tam vybrat i jen pro nektere aplikace). Patri mezi ne treba Immersive Mode Forcer - Xposed, GMD Full Screen Immersive Mode. Ty funguji, ovsem krome XC Tracku. Tam sice ta lista zmizi, ale XC Track aplikace se neroztahne a zustane tam jen volny nevyuzity pruh....je to skoda mista. Slo by s tim neco udelat?

  • 6 RE: XCTrack pro Android
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 11.05.2016 * 22:49

    ad E-ink: ctecka od Jarose se mi vali doma a rad ji Jardovi predam. Ale budu radsi, kdyz nejdrive vyresi akutnejsi a soucasne min pracne veci v XCTracku. Jeden z duvodu proc jsem se k e-inku nedostal je ten, ze me ten display az tak nenadchnul, o zbytku hw ctecky (a podobnych zarizeni) nemluve. Citelnost na slunicku je super, ale zoufale prekreslovani (pomale, problikavani) a absence barev pouzitelnost pristroje dost srazi...

    Ad google moderator - vytahnu a predam Jardovi. A doufam, ze se tim nebude doslovne ridit :)

    "nemá teď moc času", "svěřil nám teď" => je to pouze dočasně?

    "Na dobu neurcitou" to myslim krasne vystihuje :-). Budme radi, ze se XCTracku Ondra s Jardou ujali, brzo se muzete tesit na pekne nove ficurky. A budme na ne hodni a nazatezujme je nesmyslnyma pozadavkama, at jim elan vydrzi co nejdele :-)

  • 7 RE: XCTrack pro Android
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.05.2016 * 06:22

    @godiamond: ma na to vliv nastaveni fullscreenu v xctracku? (nastaveni -> displej -> fullscreen). Kazdopadne klavesa zpet je treba i v nove verzi (nerozdil od klavesy menu).

  • 8 RE: XCTrack pro Android
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 12.05.2016 * 08:55

    @manana: mam nastaveno follscreen...takze nema. Jedna z tech dvou aplikaci pri ztazeni horni listy nabizi okamzite prepnuti, takze pokud potrebujes menu softkeys, muzes si je hned aktivovat. Jde o to, ze ta lista zabira dost mista, ale jde ostranit, jenze XC Treck se stejne neroztahne...

  • 9 RE: XCTrack pro Android
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 12.05.2016 * 10:35

    PetrCh: Nepředávej! Je to Onyx čtečka. Měla by mít AFAIK čistý android - posílal Ti to IMHO (pro ilustraci pošlu výňatek naší komunikace raději jako SZ) abys na tom mohl spustit XCtrack rovnou. Nebo jako důkaz, jak moc špatné to je? ;) Na jeho "V4" produktu (Kobo čtečka) myslím XCtrack nefunguje kvůli tomu, že si neumí vzít gps data z externího zařízení. Zato ale funguje s XCSoarem. Půjčil bych Jardovi svoji V4, aby viděl žádoucí výsledek, jenže jsem rozbil displej. Určitě by mu ale rád půjčil Petr Polách svoji Unity verzi (taky s Kobo).

    Jinak bych si samozřejmě netroufnul kluky něčím zatěžovat, livetracking je určitě... prioritnější. Stejně jako by mě nenapadlo si stěžovat na Tebe, že zamrzl vývoj .) Teda aspoň do té doby, než šly posílat příspěvky (přestože dobrovolné) a než jsem získal pocit, že jsi na e-ink zanevřel .))

  • 10 RE: XCTrack pro Android
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.05.2016 * 14:58

    na gps data z externiho zarizeni se pta celkem dost lidi, takze jsem to pridal do todo listu

  • 11 RE: XCTrack pro Android
    Autor: Marian (+7) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 18:49

    Mám prosím dotaz - mám telefon s baročidlem (Note3), ale jako zdroj pro vario data používám externí čidlo (Flytec Sensebox). Jaký zdroj informací bere widget Letová hladina (FL)? Jak se dá nastavit? A jak se vlastně dá kalibrovat telefon s baročidlem (třetí položka v položce Čidla)? Dík za objasnění.

  • 12 RE: XCTrack pro Android
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.05.2016 * 21:02

    Marian: tlaková data se berou z toho, co máš zaškrtnuté v senzorech (interní či externí). FL widget ukazuje flight level, tj výšku ve stovkách stop při standardním tlaku 1013.25 hPa. (Př.: pokud ti ukáže víc, jak 95, právě jsi "porušil"). Kalibrace tlakových čidel slouží zatím jen k nastavení vyhlazování dat, která přicházejí z baročidla (viz ten graf, co se tam kreslí).

  • 13 RE: XCTrack pro Android
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 12.05.2016 * 21:11

    Mohl by mi někdo poradit jak nastavit aby se mi tracklog ukládal na sd kartu?

  • 14 RE: XCTrack pro Android
    Autor: Marian (+7) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 22:07

    manana: Dík, myslel jsem si to (s tím standard tlakem). Takže je to použitelné až nad 1500 m, (převodní výška), že jo. No a s tím vyhlazováním to nechápu, k čemu to je, ale nemusím vědět všechno :-). Je možné vám nějak finančně podpořit, aby vám vydržel elán? :-)

  • 15 RE: XCTrack pro Android
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 13.05.2016 * 08:59

    Marian: Mám také Note3 a vystačím si s interním baročidlem, které má výbornou citlivost a rychlost vyčítání hodnot.

    Ta kalibrace je tam především pro vyhlazení signálu. Surová data z většiny citlivých digitálních baročidel nelze použít kvůli šumu (v kalibraci XCTracku jsou surová data zobrazena modrými tečkami v grafu, filtrovaná data zelenými), proto se používá nějaký LowPass filtr s kombinací Kalmanova filtru.

    Optimální nastavení "Vyhlazení" mám na Note3 kolem hodnoty 0,0500.

  • 16 RE: XCTrack pro Android
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 13.05.2016 * 10:36

    víte někdo jestli lze přehrát svůj tracklog zpětně v xctracku?

  • 17 RE: XCTrack pro Android
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 13.05.2016 * 10:43

    @ynrokop: v nastaveni vyber Testovani a ladeni, pak vyber ze seznamu IGC k prehrani a volbu nad tim...zdroj GPS signalu zmen na prehrani IGC... pak se jen vrat na hlavni obrazovku. Muzes let i zrychlovat nebo posunovat

  • 18 RE: XCTrack pro Android
    Autor: jgogo (+0) (-0) | Zasláno: 13.05.2016 * 11:23

    Zdravím, jsem rád, že vývoj XCTracku bude pokračovat.

    Chtěl bych se taky zeptat, kam je možné zaslat nějakou tu drobnou na podporu vývoje a pak kam je nejvhodnější psát prosby na doplnění XCTracku?

  • 19 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Honzajs (+0) (-0) | Zasláno: 13.05.2016 * 14:25

    Supeeeer koonecne me funguje xctrack na mem meizu m2note parada kluci diky moc uz se tesim az ho testnu ve vzduchu.:):)

  • 20 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 14.05.2016 * 18:23

    Já bych měl takovej dotazek, bylo by možný roadmapu, changelog, potažmo i celej "xctrack web" přeložit do češtiny? Anglicky sice trochu umim, ale některý terminus technicus netuším co to vlastně znamená, a i překladač s tím má problémy. Je mi jasný že je třeba to celý mít anglický aby tomu rozuměli i nečeši, ale nedalo by se to řešit třeba stejným způsobem jako xctrack? Tjn, tak, že by si web přeložili sami lidi pokud na to není čas a kapacita což chápu. Určitě by nás to uvítalo víc... Jinak díky za znovu rozjetí vývoje...

  • 21 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 18.05.2016 * 09:41

    Ahojte kluci: Prosím je možnost ukládat tracklog přímo na Sd kartu? Nemám tak velikou pamět v telefonu.

    Ale velikost karty ovlivnit můžu.

    Děkuji

  • 22 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.05.2016 * 15:01

    ynrokop: pokud mas opravdu tak malo mista, zkus presunout celou aplikaci na SD kartu. Nevim jaky mas telefon, jakou verzi Androidu atd. takze vic ti tezko muzu poradit.

    Pripadne lze udelat symlink, pokud teda mas root a vis co udelat a jak:)

  • 23 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.05.2016 * 15:04

    ynrokop: jinak teda samotny tracklog je relativne maly soubor, max. tak kolem 1 MB pokud letis dlouho. Je divne ze zrovna kvuli tomuhle nemas misto v telefonu.

    Pripadne zkus zalohovat stare tracklogy nekam jinam (treba na SD kartu) rucne a smazat je z adresare XCTracku, abys tedy mel misto na nove.

  • 24 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Wolf65 (+0) (-0) | Zasláno: 21.05.2016 * 20:39

    Zdravím mám problém s touto aplikací. Aplikaci mám nainstalovanou na HTC ONE 8. Problém je následující: při letu aplikace funguje normálně, ale po přistání a ukončení letu mi to hlásí neplatný IGC soubor a ten let nejde otevřít ani odeslat. Několik letů se mi zaznamenalo, ale většinou mi to hlásí tuto chybu. Zkoušel jsem aplikaci znova nainstalovat, aktualizovat. Mobilní telefon jsem přemístil do volného prostoru, aby byl signál co nejlepší. Bohužel ani toto nepomohlo. Další problém je, že když se mi ten let zaznamená a uloží tak v něm jsou nesmyslné hodnoty např. že jsem dosáhl max. výšky 40km. Pokud s tím máte někdo podobné zkušenosti prosil bych o vaši radu. Děkuji.

  • 25 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 26.05.2016 * 12:46

    Nova verze ke stazeni (testing & debug -> update xctrack).

    Changelog: http://xctrack.org/index.php?title=Change_Log

    strucne cesky:

    * podpora pro xctracer (jen baro data)

    * rectina

    * do igc se dava cista gps vyska (+baro vyska, pokud je k dispozici)

    * nastavitelne popisky prostoru na mape

    * proximity widget: drobna zmena podbarvovani

    * v cernem vzhledu zmenena barva trasy

    * export/import konfigurace si pamatuju, ktere prostory jsou stahovany

    * fix pro pristroje ktere nezvladly prestupny rok a generuji tracklog o hodinu vedle (vim o nekterych placickach Samsung YP-G70)

    * vestaveny font by mel mit plnou podporu diakritky (na nekterych zarizenich se odmitaly zobrazovat ceske znaky)

  • 26 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 27.05.2016 * 11:40

    Jen doplním pro ty, co se nemuzou z oficialni verze XCTracku dostat do menu a nemohou tak aktualizovat na devel verzi primo z aplikace - je mozne nainstalovat posledni verzi 5.1.2. primo rucne z APK, ktera je ke stazeni zde:

    http://translate.xctrack.org/index.php?page=downloadapk

    Pripominam, ze v tom pripade je nutne mit zapnutou instalaci z cizich zdroju.

  • 27 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 30.05.2016 * 16:44

    Čau kluci,

    Tak jsem aktualizoval a hle , aplikace mi běží i bez toho aniž by zahlásila start, ale tracklog a navigace na fai trojúhelník nefunguje.Zkusil jsem restart aplikace a začalo to fungovat cca na 10 min, potom aplikace opět přestala navigovat a zaznamenávat. Gps signál celou dobu ok. Nevíte co s tím?

    Děkuji Míla

  • 28 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 31.05.2016 * 06:57

    Ahoj Milo, zapni logovani (v testovani a ladeni), zkus to a vysledny log (z adresare XCTrack/Log) a tracklog mi posli. Tak me napada: mas dost mista na ulozisti?

  • 29 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 31.05.2016 * 18:55

    Jakmile budu zkouset zapnu si logovani, ohledne mista sem si promazal telefon a na vnitrni pameti mam cca 3gb volno a kartu 4gb

  • 30 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 05.06.2016 * 11:37

    Neslo by do mapy integrovat informace o aktuálním počasí? :) podobný výstup jako má Meteoradar?

    Dík za odpověď.

  • 31 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Cocteau (+1) (-0) | Zasláno: 07.06.2016 * 21:09

    Ahoj,

    mám teď telefon Huawei Y6 a po zapnutí letových prostorů mi padá celá aplikace, tzn. že z jednoho letu mám třeba 6 tracklogů, vždy to spadne třeba po 10 minutách, někdy hned. Spadne to i při změně měřítka. Přeinstalovala jsem apku a dělá to pořád. Čím to, prosím, může být? Kolik potřebují letové prostory místa v telefonu - může to být nedostatkem místa? Díky.

  • 32 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 07.06.2016 * 22:33

    Cocteau: Tenhle? http://mobilizujeme.cz/clanky/recenze-huawei-y6-ne-kazda-cina-se-vyplati/

    ..tady asi bude problém v HW.. :(

  • 33 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 08.06.2016 * 15:02

    Pripomenu svoji otazku. Jde integrovat do XCTracku aktualni pocasi? Poskytuje CHMI (po dohode) tuto sluzbu pres API?

    Diky za odpoved.

  • 34 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Slivka (+6) (-27) | Zasláno: 08.06.2016 * 16:15

    Protož je dnes Medarda, opět prší a tudíš bude pršet dalších 40dní, tak si dovoluji navrhnout pro naše programátory XCtracku. Aby se každý dokázal v XCtracku orientovat, nastavovat, atd., tak by se hodilo zpracovat nějaký návod jak na to. Když jsem náhodou ojevil návod jak na Sygic, uvědomil jsem si, že lepší návod jsem v životě neviděl: http://help.sygic.com/sk/sygic-voucher-new-edition Zdraví JS.

  • 35 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 08.06.2016 * 16:50

    Fil: to prozatim neni v planu a jestli to poskytuje CHMI pres API netusime...

  • 36 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Cocteau (+1) (-0) | Zasláno: 08.06.2016 * 17:16

    Hanz: Telefon funguje se vším všudy, jen XC Track dělá potíže a jen pokud zapnu prostory..

  • 37 vyska
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 08.06.2016 * 22:32

    Pro informaci.

    Dnes mi skákala GPS výška až 10-200 m nahoru a dolů během sekundy. Myslím, že to je zapnutím "high accuracy" módu, tj. kombinace GPS, wifi a gsm signálu v nastavení gps. Ten mód si vynucují některé aplikace (např. waze?), vždy se snažím mít tam "jen gps" a dobrovolně jsem to určitě neměnil.

    Nemyslím že to je chyba v xctracku, ale ten "vysokopřesný" mód působí při letu rozhodně víc problémů než užitku (dávám mu na vinu i výpadky signálu) a doporučuji ho před letem zkontrolovat a nastavit na základní mód.

    Pro tvůrce: kdyby se dal vynutit základní mód GPS při spuštění? Jako protizbraň proti jiným appkám. Analyzovat můžete zde: https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:petr.kozisek/8.06.2016/11:52

  • 38 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 09.06.2016 * 08:20

    petr.kozisek: Tohle je asi natolik specifické a vázané na konkrétní přístroj, že by to asi nemělo smysl řešit v XCTracku. Pokud by se ukazálo, že to je obecnější problém a zdroj chyb u vetší části přístrojů, pak by asi stálo něco s tím udělat. Nicméně XCTrack z podstaty nemůže řešit všechny specifické chyby a nedostatky různých Android telefonů...

  • 39 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 09.06.2016 * 08:29

    Scorpi: ok dík.

  • 40 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 09.06.2016 * 09:18

    Petr.kozisek: tohle je v nastavení - Automatické akce- Start - Změna stavu telefonu - Nastavit mod letadlo.

    Nebo aspoň ve verzi 0.5.1 to je.

    Po startu to vypne wifi, gsm...

  • 41 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 09.06.2016 * 12:37

    pczpm019: Bohužel nové verze Android 4.2+ toto už neumožňují (přepnutí do leteckého módu z XCTracku) viz http://xctrack.org/index.php?title=FAQ

  • 42 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 09.06.2016 * 13:16

    Ježíš, tak to si na stařičkého lítacího samsunga pořídím

    pouzdro, aby dlouho vydržel:-)

  • 43 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 09.06.2016 * 14:57

    @pczpm19: dík za tip ale preferuju být na gsm signálu

    @scorpi: zkusím to přežít :-)

  • 44 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 16.06.2016 * 06:06

    @Slivka: pokud nekdo takovy navod sepise (idealne i anglicky), rad ho uverejnim na xctrack.org, ale ja na to kapacity nemam. XCTrack delam ve svem volnem case, ktereho neni moc, takze ho radej venuji vyvoji novych funkci, nez psani dokumentace...

  • 45 nova verze 0.5.1.3 (development version)
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 16.06.2016 * 06:09

    Uverejnil jsem novou verzi, aktualizace pres Testovani & ladeni->aktualizovat XCTrack

    2016-06-16 0.5.1.3 (development version)

    * rucni potvrzeni pristani

    * externi gps data pres bluetooth

    * oprava padani pri pridavani waypointu v rotovanych modech zobrazeni

    http://xctrack.org/index.php?title=Change_Log

  • 46 navigacne body pre termiku
    Autor: SZeepeT (+1) (-6) | Zasláno: 21.06.2016 * 18:32

    ahoj,

    dalo by sa tam nieco take nakodit, ako navigacne body pre termiku?

    napr. nadefinujem 1000 termickych bodov na mape (da sa to vyexportovat z thermal.kk7ch), a xctrack by ich ukazoval na mape (tie ktorim mam podla aktualneho klzavosti doletim tie by ukazoval inou farbov) a stale by ma navigoval k najblizsiemu bodu (v smere letu cca 45 stupnovom rozsahu), alebu k bodu ktore som si vybral....

    ...alebo nejaky premakanejsi, viac premysleny sposob ako naimportovat termicke body.

    dakujem

    ps.:alebo ked sa to da uz teraz, tak by som bol rad keby mi niekto vysvelil ako na to ;)

  • 47 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 22.06.2016 * 18:43

    kucí, já mam takovej malej problémek, XCTrack mi ukazuje pořád o nějakej 40-50m menší vejšku než je real.

    Telefon Xiaomi Note 2

    Neřešte odchylky GPS, to neni to o co jde.

    Ve stejnou dobu ukazuje XCTrack o cca 50m míň než např aplikace GPS Status, GPS Status mi ukazuje vždy normální vejšku, ale XCTrack má zkrátka vždy diferenci cca -50m.

    Jinak verzi, mam zatim 0.5.0.3. případnej upgrade mam v plánu, ale zatim by bylo super, kdyby někdo řekl proč to...

    Díky...

  • 48 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 08.07.2016 * 21:46

    Tak poslušně hlásím, zkoušel jsem update na nejnovější verzi XCTracku, a stále uazuje XCTrack o cca 50m míň než zbytek aplikací a GPS telefonu, zkoušel jsem i SCTrack odinstalovat a znova nainstalovat ale pořád stejný, mohli byste se na to někdo prosím podívat?

    Kdyžtak řekněte komu kam a pošlu klidně nějakej tracklog i s logovacím souborem, kterej střihnu třeba v autě. Ale startovat pořád 50m pod zemí a přistávat taky tak neni uplně ideální.

    Díky moc pokud pomůžete...

  • 49 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 11.07.2016 * 05:56

    @spy.dr: Byl jsem par tydnu offline, tak odpovidam az ted. Jedna se pravdepodobne o rozdil vysek WGS-84 elipsoid vs. geoid. Pravdepodobne to tvuj telefon (resp. vyrobce gps chipu) reportuje jinak, nez by mel (nicmene me xiaomi ukazuje spravne). Posli nejaky traklog + debug log a podivame se, co ti to napocitalo.

  • 50 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 11.07.2016 * 16:23

    Kluci udějte prosím v thermal asistu vypínací drift stopy. (snos) Je spousta situací kdy to nefunguje dobře (alpy, když se mění snos stoupáku se sklonem kopce, žebra atd)

    Už se mě na to ptalo dost lidí, tak přeposílám.

    Letu zdar.

  • 51 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.07.2016 * 14:02

    muze byt, dik za napad

  • 52 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 12.07.2016 * 14:22

    manana

    poslal jsem vam to na email uvedeny na začaátku vlákna...

    díky

  • 53 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.07.2016 * 16:34

    Spy.Dr: diky za poslani. Bohuzel je to tak, ze tvoje zarizeni vraci vysku geoidu, i kdyz by mela vracet vysku nad WGS-84 elipsoidem. Podrobnejsi info budes mit v mailu.

  • 54 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: vladanys (+0) (-0) | Zasláno: 14.07.2016 * 19:00

    Ahoj,prosím o radu.Po letu jsem nechal XCTrack v mobilu zapnutý a jízda autem mi uložila několik dalších (letů).Jak je mohu v mobilu vymazat?Díky.

  • 55 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 15.07.2016 * 00:49

    vladanys: Pouzij aplikaci pro praci se soubory ve tvem mobilu a v adresari XCTrack/Tracklog smaz prislusne tracklogy

  • 56 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 22.07.2016 * 16:13

    Nova verze k dispozici:

    http://xctrack.org/index.php?title=Change_Log

    * nove metriky v detailu tracklogu

    * pri detekci startu se vynuluje vypocet vetru

    * fix: pocitani max stoupaku/klesaku

    * fix: xctracer externi data versus vypocet vetru

    * fix: pripojeni sensboxu (diky Mariane za nahlaseni a test)

    Behem nekolika dni tuto, nebo velmi podobnou verzi uverejnime na Google Play.

  • 57 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 02.08.2016 * 10:39

    Prosím pošlete mi meil kam můžu poslat log.

    Nechce se mi načíst sygnál gps, jiné apky vpohodě.

  • 58 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: asimov (+0) (-0) | Zasláno: 04.08.2016 * 07:31

    Mám stejný problém, po updatu nefunguje GPS...

  • 59 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: mourek (+11) (-0) | Zasláno: 04.08.2016 * 14:17

    Možná je to mimo téma, ale problém s gps signálem jsem řešil celý minulý týden na Lenovo P70. Podezříval jsem i update XCTrack. Ukázalo se, že jde o chybu v poslední automatické aktualizaci 'Obchodu Play'. Po odinstalování této aktualizace signál GPS opět bez problémů...

  • 60 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: asimov (+0) (-0) | Zasláno: 04.08.2016 * 14:48

    Tak beru zpět, na okně se mi během minuty gpska fixnula. Nejspíš tomu pomohlo předchozí restart telefonu...

  • 61 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.08.2016 * 16:19

    Nova verze k dispozici, velky dik Ondrovi za implementaci usb pripojeni a noveho algoritmu snosu do TA:

    * externi sensory pripojitelne pres USB (leGPSBip)

    * ruzne vypocty snosu stoupaku vetrem v termickem asistentovi (klasicky, Ondrova unasena castice, zadny snos)

    * vyzkousejte, ktery vam budete fungovat nejlip

    * upozorneni na vypnutou synchronizaci pri stahovani cerstvych prostoru

    Update zatim jen pres aplikaci - na Play tuto nebo podobnou verzi publikujeme behem nekolika dni.

  • 62 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 13.08.2016 * 22:06

    Díky za vaši práci. Btw. Existuje nějaký popis k algoritmu částicový drift? Stačí nějaké rámcové vysvětlení.

  • 63 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: SZeepeT (+1) (-6) | Zasláno: 16.08.2016 * 15:45

    ahoj, velmi sa mi paci ficurka z Oudie, ktora ukazuje vdialenost s koncentrickymi kruhmi okolo sipky, presnejsie sa da odhadnut vzdialenost objektov na mape, vola sa to "Distance Circles". Dalo by sa to implementovat?

    obrazok to lepsie ukaze:

  • 64 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Elmun (+2) (-0) | Zasláno: 16.08.2016 * 16:12

    Ahoj,

    zkouším lítat jen s jedním přístrojem a to XCTrack na Samsung Note 4.

    Baročidlo se mi zdá dostatečně citlivé, zatím jediným důvodem proč mám na pultíku stále XCtrainer je, že zvuk vária z telefonu je při malém stoupání příliš hluboký a ve větru není slyšet, ani když mám zvuk na 100%.

    Tento problém umocňuje konstrukce Samsungu, který má repráček zezadu. Je někde možnost nastavit modulaci tónu tak, aby se zvuk více přiblížil klasickému váriu?

    Dik za jakýkoli tip.

    Mirek

  • 65 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 17.08.2016 * 06:28

    @Fil: Az se Ondra vrati, urcite popise

    @SzeepeT: poznamenal jsem si, dik za napad

    @Elmun: zatim se zvuk varia neda nijak nastavovat, ale uz jsi druhej, co by rad. Tak se treba k nejakemu jednoduchemu nastaveni nekdy dostanu. Ale co jsem experimentoval s ruznymi zvuky pri implementaci varovani pred prostory, tak slysitelnost za letu byla bidna a vratil jsem se ke klasickemu cinknuti a udelal z nej dvoj a trojcink.

  • 66 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: SZeepeT (+1) (-6) | Zasláno: 17.08.2016 * 10:47

    dalisia "bezva" ficura, je bocny pohlad, ktora ukazuje nerovnosti terenu, airspace, cilindre, waypointy a dolet pri aktualnej

    klzavosti. Volaju to "terrain side view".

    oudie to riesi takto:

    V vtáčej perspektíve by sa este mohol doklz znazornovat napriklad s takym oktagonom okolo sipky, ktory ma polozeny kazdy uhol tam, kam sa da doklzat danym smerom. (dobre by blo brat do uvahy silu vetra a tiez nezrovnalosi terenu).

    myslim si, ze to nie je celkom jednoduche naprogramovat, preto na zaciatok by stacilo aj to, ked Glide ratio infobox (alebo dedikovany infobox) vedel ukazat doklz v kilometroch (a ratal by aj s terenom).

  • 67 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 17.08.2016 * 22:30

    No pro začátek namísto bočních pohledů, vzdálenostních kružnic a podobných věcí, který jsou pro pg naprosto k ničemu, by bylo dobrý dodělat pár základnějších věci.

    - widget pro zobrazení baro výšky

    - dolazení písma a drobotin pro lepší čitelnost (nastavitelný scale písma na mapě, tloušťka stop)

    - implementovat poláry pro dokluzy

    - nastavení průměrování pro integrované vario a glide ratio

    Z vychytávek:

    - widget pro cruise glide ratio od posledního stoupání

    - vzhledem k rozšíření telefonů s barem doladit zvukový profily varia

    - doletový průnět dle aktuální prům. rychlosti rychlosti

    ... a mohl bych dál pokračovat... :)

  • 68 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: tomasz13 (+5) (-1) | Zasláno: 17.08.2016 * 22:33

    Ahoj,

    Mapa je príliš "bledá"... Bolo by dobré, keby sa dalo nastaviť kontrast. Dik

  • 69 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 18.08.2016 * 12:28

    Většina zmíněných fičur je už naplánováno v roadmap projektu: http://xctrack.org/index.php?title=Roadmap

  • 70 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 18.08.2016 * 14:53

    zaslouzila by si zaktualizovat, ja vim..

  • 71 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: SamanBN (+8) (-2) | Zasláno: 19.08.2016 * 07:25

    Hladal, hladam, nenachadzam, pytam sa:

    No Airspaces updatate, sync. is off !

    Kde to zapnem ?

    Vdaka.

  • 72 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 19.08.2016 * 07:46

    @SamanBN: synchronizace v nastaveni systemu

  • 73 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 21.08.2016 * 18:24

    @Fil: no, ono to v zásadě funguje takhle:

    - přístroj se snaží počítat "aktuální vítr" na základě kroužení

    - původní algoritmus je, že zobrazený bod = původní bod + drift * doba od proletění bodu

    - nový algoritmus je zobrazený bod = původní bod + drift * (rozdíl aktuální výšky / (rychlost stoupání + 1))

    IMO původní algoritmus funguje do tý doby, než z toho stoupkáku vypadneš, a pak fungovat přestane. Nicméně zkoušel jsem to při jednom pokusném letu a měl jsem pocit, že původní petrův algoritmus fungoval líp (což moc nechápu, jak je možné). Tož tak...

  • 74 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 22.08.2016 * 16:00

    Já bych se přimlouval za widget vzdálenost do kružnice.Vím že se dá nastavit jako podwidget u vzdálenosti do bodu, ale takhle to akorát zabírá misto a vzdálenost do kružnice je tam menším fontem.

    A další vychytávka která by s emi líbila - optimální rychlost stačí aby tam byla šípka nahoru (zrychlit) nebo dolu (zpomalit)

  • 75 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 22.08.2016 * 22:50

    @ondrap: diky za ochotu, ale po pravdě jsem to úplně z vysvětlení nepochopil. Bylo by možné poslat zdrojak obou metod včetně výpočtu driftu? :) Děkuji

  • 76 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 23.08.2016 * 08:24

    @kosta: toto i dalsi jsou v planu

  • 77 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 23.08.2016 * 12:01

    @Fil:

    switch (algorithm) {

    case ALGO_NONE:

    dst.ggx = src.ggx;

    dst.ggy = src.ggy;

    break;

    case ALGO_PARTICLE_DRIFT:

    We assume vspeed >= 0, otherwise we could get division by zero

    windx/windy is in meter/millisecond

    '1' is 1m/s minimum descent speed of paraglider

    dst.ggx = src.ggx + 1000 * windx * (baseheight - src.alt) / (thermalSpeed + 1);

    dst.ggy = src.ggy + 1000 * windy * (baseheight - src.alt) / (thermalSpeed + 1);

    break;

    default:

    case ALGO_CLASSIC:

    dst.ggx = src.ggx+windx*(currentTime-src.time);

    dst.ggy = src.ggy+windy*(currentTime-src.time);

    }

    dst = zobrazeny bod

    src = historicky bod

  • 78 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 23.08.2016 * 12:05

    Vypocet windspeed nevim, nejak se to pocita z krouzeni.....

  • 79 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 23.08.2016 * 13:21

    Tak teď už je to jasný! Já bych tam ještě přidal nějakou tu závorku, vynásobil jedničkou a celé to zapil vychlazenou dvanáctkou :-)

  • 80 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 23.08.2016 * 14:11

    Ahoj kluci; myslite ze by slo udelat vychytavku do xctracku mcgready( ze si nastavis behem letu nebo pred jak budou silny stoupaky a ficura by ti ukazovala jak moc musi dupat na pilu aby si doletel co v nejoptimalnejsi vysce a rychlosti k dalsi ob?)

  • 81 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 25.08.2016 * 12:05

    @ondrap: díky za tvůj čas. Chápu motivaci pro nový algoritmus, ale bez znalosti výpočtu windx/y to je stále trochu blackbox :) taky mě přijde ta hardcoded hodnota 1 hodně natvrdo. Každopádně sám zlepšení nevymyslím :)

    Nápad: co takhle problém algoritmu popsat. Definovat možné vstupy a požadované výstupy a zadat jako projekt na programovací úlohu / semestrální práci nějakému šikovnému (létajícímu) studentovi?

  • 82 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 25.08.2016 * 13:22

    Zas takovy blackbox to neni, za predpokladu, ze ta windspeed je spocitana "spravne". windx/windy je x-ova a y-ova slozka.... Ad semestrálka - pokud se někomu chce, vůbec se tomu nebráníme :)

  • 83 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: SZeepeT (+1) (-6) | Zasláno: 26.08.2016 * 14:40

    preco nespravite z XCTrack open source projekt?

  • 84 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 26.08.2016 * 15:49

    @szeepet: respektujeme Petrovo rozhodnuti

  • 85 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 28.08.2016 * 21:55

    Windspeed se pocita slusne, porovnaval jsem to s xcsoar i lk8000 a vysledky to dava obdobne na hg i na pg.

    Algoritmus pro odhad vetru z krouzeni je u xc je tedy nejspis klasika - zanasis vektor gps rychlosti a smeru pohybu vuci zemi, mnozinou techto bodu se prolozi kruznice s nejmensi ctvercovou chybou. Stred te kruznice se stredem ss pak dava vektor vetru.

    Z nej pak beres x a y slozku.

  • 86 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 29.08.2016 * 07:55
  • 87 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: TomasTichy (+0) (-1) | Zasláno: 29.08.2016 * 15:13

    Ono se to dá i snadněji s relativně rozumnou přesností a stabilitou. Já si ukládám rychlosti pro 8 směrů a směr větru je daný tím, ve kterých protilehlých bodech mám nejmenší a nejvyšší rychlost. Pravda, chce to alespoň jeden celej kruh během nějaké konečné doby. Výše uvedené metody budou relativně fungovat i při čistém svahování

  • 88 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 29.08.2016 * 21:21

    Ano tohle ti bude fungovat pro PG, kde je rychlost vetru casto v radu nekolika desitek procent airspeed.

    V cemkoliv jinem, hg, glider co leti rychleji nez "vznasejici" (nic ve zlem :) ) se pg bude davat dost pochybne vysledky.

    Xcsoar a z nej odvozeny LK maji navic pro hg a vetrone jeste zikzak metodu mereni.

  • 89 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: SZeepeT (+1) (-6) | Zasláno: 02.09.2016 * 10:57

    ahoj

    bolo by velmi uzitocne keby xctrack vedel poslat udaje o polohe pilota hlavne cez SMS (alebo aj cez internet napr open source Telegram.org)

    1. mohlo by to byt widget na ktory ked kliknem, tak posle SMS s udajmi (aktualna GPS suradnice a vyska, priemerna rychlost a smer letu) na preddefinovane tel. cisla (a ked je povoleny internet a datovy prenos tak aj na skupinu alebo uzivatelovy napriklad cez Telegram.org).

    2. ked dostanem vyzvu cez SMS (nejaky preddefinovany text, napriklad XCTack@passwd), tak by xctrack poslal spomenute udaje ako odpoved.

    3. moznost nakonfigurovat aby cca 5 minut po starte, poslal udaje na vybrane kontakty.

    4. po pristati by poslal automaticky message s udajmi, ked to nezrusim alebo nepotvrdim do 5 minut.

    -ked sa stane nehoda a pilot nevie poslat svoju poziciu tak toto ho moze zachranit.

  • 90 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 02.09.2016 * 20:54

    Nevím co si o tom myslí vývojáři, ale na tohle slouží trackovací aplikace.

    Například XCretrieve pokrývá 3/4 věcí co popisuješ.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dadasign.xcretrieve

    Je podle mě zbytečný aby kluci programovali něco, co je dávno hotové.

  • 91 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: SZeepeT (+1) (-6) | Zasláno: 02.09.2016 * 22:51

    Áno 3/4 vecí dokáže xcretrive... Ale 1/4 nie. Napríklad nie je to integrované do xctrack. Musím vyskočiť z xctrack spustiť ďalší program, tam klikať hore dole vo vzduchu v rukaviciach... A tú 1/4 tam aj tak nenájdem. Ty sám píšeš "na to slúži trekovací aplikace"... xcTRACK prečo by nemohol integrovať trackovanie, keď to pomôže niektorým pilotom možno že aj prežiť. Ďalšia vec ktorú by som rád videl integrované, je online trackovanie, ako je livetrack24, alebo ešte lepšie free alternatíva loctome. Áno aj na to existuje "appka"... Ale existuje aj xcsoar, flyme a ďalšie podobné aplikácie ktoré dokážu 3/4 vecí ako xctrack, a keby kluci neprogramovali něco, co je dávno hotové... tak by xctrack vôbec neexistoval. ;) A ja si myslím, že implementovať užitočné veci (aj keď na to už existuje 1000 polotovarov), nikdy nie je zbytočné.

  • 92 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 04.09.2016 * 09:45

    Při posledním upgradu xctrainera se tam objevila ficurka kde tam rotují výšky na jednom místě. Byl by to i dobrý widget.. kde by rotovala gps, qne a FL vyska. Byl by na jednom místě a nezabíral by prostor na display pro další widgety.

    Jinak pokud umí něco jiná appka tak ji stačí spustit před startem, kord když jde o ty trackovaci co posílají SMS. To se tyto aplikace musí ovládat za letu?

  • 93 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 05.09.2016 * 12:27

    @SZeepeT

    Nechtěj prosím z Xctracku dělat pejska a kočičku, prohlížeč počasí, záchranný prostředek a v pokročilý fázy prohlížeč porna. Doufám, že zůstane to co má být - jednoduchý LETOVÝ POČÍTAČ s nastavitelným UI.

    1/ Livetrack je mrtvý, na závodech se používá Airtribune, který má výborný protokol, ale bohužel uzavřený. Podle mě implementovat livetrack nebo jiný systém má smysl, až ho bude nějakým způsobem podporovat sám xcontest - spíš jako feature/marketingový tah.

    2/ Argumentace livetracku pro záchranu života je nesmyslná, stejně tak odesílač automatický posílač SMSek mamince. Podívej se jak to NE/funguje během závodů. GMS není spolehlivý pomocník pro krizové situace, od toho jsou satelitní trackery. Navíc fakt nechci, aby to při kdejaký svahovačce posílalo SMSky na mnou nastavený krizový čísla.

    Na to aby se piloti a jejich maminky doma cítili bezpečně je fakt lepší SPOT nebo jiní vyhrazený zařízení, který opravdu funguje a nevytváří falešný pocit bezpečí, tam kde ho potřebuješ a kde není bezpečný lítat sám - v horách.

  • 94 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 05.09.2016 * 23:24

    Ahoj Kluci

    1.Myslíte že by šlo udělat xctrack černobílej? něco ve stylu jako flytec 6030? Myslím že čitelnost na sluníčku by byla skvělá.

    2. Nešlo by omezit animaci v rámci xctracku? Přijde mi, že čím více tlačíme na grafiku, vzhled, tím více je apka náročnější a pomalejší sama pro sebe.

  • 95 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 09.09.2016 * 14:42

    @szeepet: nenapsal bych ti to jako @polachp, ale integrovat xcretrieve v planu neni

    @zlobert: zajimava myslenka, dik za inspiraci - ze by takovej metawidget, kam by si kazdej mohl natahat co chce?

    @ynrokop: jojo, upravy vzhledu jsou v planu, koketuju s myslenkou udelat i plne uzivatelske - uvidime

  • 96 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 09.09.2016 * 14:51

    nova verze k dispozici (zatim aktualizace pres testing & debug):

    * novy dialog pro vyber padaku: tandem, kategorie pro nezname padaky

    * rychlejsi upload tracklogu na xcontest (cca 3x) + progress bar

    * XCTracer pripojitelny usb kabelem

    * Skydrop BTLE

    * novy widget s tlakovou vyskou (3 mody, 3 jednotky)

    * navigacni sipka v TA ukazuje bearing misto heading, kdyz je algoritmus driftu NONE (zadny)

    * oprava drobnych chyb a dalsi drobna vylepseni

    http://xctrack.org/index.php?title=Change_Log

  • 97 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: redhat (+2) (-0) | Zasláno: 12.09.2016 * 13:40

    Ahoj, chtěl bych nahlásit jeden bug.

    Mám dva telefony Nexus4 a Nexus5, oba mají vnitřní baročidlo a oba se chovají stejně.

    Problém je v tom, že baročidlo v telefonu nechci používat, chci mít zaplou jen GPS. Když v nastavení XCTracku vnitřní baročidlo vypnu, je vše v pohodě a telefon přestane pípat. Problém nastane když vypnu a znova zapnu XCTrack. Telefon zas pípá... přitom v nastavení je baročidlo vypnuté, musím ten checkbox zase zaškrtnout a odškrtnout, aby to čidlo přestal používat. A takhle se to děje každé zapnutí XCTracku.

    Šlo by to prosím opravit?

    Díky

  • 98 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.09.2016 * 13:59

    tak urciteee ;) viz sz

  • 99 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: SamanBN (+8) (-2) | Zasláno: 12.09.2016 * 14:27

    Ked nastavim v automatickych akciach po starte prepnutie telefonu do modu lietadlo, nestane sa tak po odstartovani.. Co mam spatne ?

    Vdaka !

  • 100 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ktom (+4) (-0) | Zasláno: 12.09.2016 * 17:56

    Nemas nic spatne, jenom novejsi verzi androida +4.2, od te to nefunguje.

  • 101 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: DavidM (+0) (-0) | Zasláno: 16.10.2016 * 22:39

    Povedlo se někomu propojit xctrack s condorem?

  • 102 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 17.10.2016 * 10:43

    S tímhle?

  • 103 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: DavidM (+0) (-0) | Zasláno: 17.10.2016 * 11:20

    Condor: The Competition Soaring Simulator

  • 104 zavodni testeri
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 21.10.2016 * 08:06

    Pokud nekdo pouzivate xctrack pri zavodech a mate ulozene tasky a tracklogy a chut otestovat a ovlivnit nove zavodni funkce xctracku, ozvete se mi. Dik!

  • 105 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 29.10.2016 * 10:43

    Pro vsechny:

    Co takhle prispet klukum nejakou malou castku k vanocum aby nam pod stromecek dali krasny prekvapeni v podobe wau upgradu😄

    A upgrade bych nechal opravdu az 24.12

  • 106 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: kenco (+0) (-0) | Zasláno: 01.03.2017 * 19:57

    Zdravím Vás,

    mám problém s odosielaním tracklogu pre motorový paragliding. Sezónu 2016 mi odosielalo v pohode, novú sezónu už musím iba stiahnuť do PC a nahrať cez vebové rozhranie. Pri pokuse odoslať tracklog cez XCTrack mi stále vypíše "server sa nenašiel". Neviete mi v tomto poradiť? Bolo zmenené API na stránke od novej sezóny, alebo v čom môže byť problém? Nakoľko odoslanie tracklogu pre lietanie na voľno funguje.

  • 107 nova verze 0.6.0
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 06.03.2017 * 13:40

    Prave jsme vydali novou verzi 0.6.0, aktualizace pres testovani & ladeni. Jakmile se sejdou preklady, bude release i na Play.

    Diky vsem alfa testerum, bug reproterum a vsem, kteri prisli s nejakym navrhem. Specialni dik pak Ondrovi (@ondrap) za praci na sdileni tasku, nove serverove infrastrukture a spouste dalsich veci.

    Changelog tu: http://xctrack.org/Change_Log.html

  • 108 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 06.03.2017 * 22:08

    vedel by nekdo, kde se daji stahnout waypointy pro XCTrack? Idealne vetsi mesta a obce

  • 109 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: martins (+0) (-0) | Zasláno: 08.03.2017 * 15:55

    Ahoj kdo mi poradí jak na xctracku zobrazit mapový podklad? Mapy mám stažené ale obrazovka je stále bílá. Dekuji

  • 110 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 08.03.2017 * 17:37

    Martine, musis mit v nastaveni widgetu zaskrtnuto "Zobrazit terenni mapu". Taky doporucuju chytit GPS signal, nebo pustit prehravani nejakeho tracklogu. Pak bys mel terenni mapu videt.

  • 111 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 08.03.2017 * 18:56

    kluci ten bod "WGS-84 or FAI Sphere Earth model" řeší ten problém co jsem měl třeba já s Xiaomi Note 2? Někdo jste mi tenkrát dělal special verzi abych neměl vějšku -20m nebo tak...

  • 112 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 09.03.2017 * 00:46

    Spy.Dr: to se tyka horizontalnich vzdalenosti, ktere se treba pri vetsich polomerech kruznic kolem otocnych bodu zacnou signifikatne lisit. Vysky to nijak neresi.

    Jinymi slovy - je to pro zavodeni, pro normalniho XC pilota to vyznam nema.

  • 113 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 09.03.2017 * 14:50

    Spy.Dr: presne jak pise scorpi. Tys mel problem s tim, ze tvuj hw daval vysku proti geoidu tam, kde mela byt vyska proti elipsoidu (nebo naopak, uz nevim presne - kazdopadne bug vyrobce telefonu).

  • 114 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 09.03.2017 * 22:07

    ok, díky, budu používat dál tu starší uplácanou special pro ten xiaomi :-) díky dík

  • 115 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Stevo212 (+0) (-0) | Zasláno: 10.03.2017 * 08:06

    ahojte viete mi poradit prečo mi nechce odosielať na motor FAI-11 track z mobilu? ak zadam ine kategorieFAI-1,FAI-5 tak to ide odoslat iba na kategoriu motor mi vypiše že nenašlo server.Už mam stiahnutu novu verziu0,6,0 aj tak to nejde ak odoslem IGC z PC tak to uloži spravne na paramotor. V starom roku to islo OK teraz si neviem rady Dik mocmam Android Sony Xperia E4

  • 116 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 12.03.2017 * 12:20

    @Spy.Dr: az se nova verze usadi a vydame ji na Play, ozvi se - ubalim ti tu tvoji specialni

    @Stevo212: podivame se na to

  • 117 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 14.03.2017 * 12:10

    2 manana, diky, jste skvělí.

  • 118 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 14.03.2017 * 19:05

    Ahoj, na Samsung Galaxy S3 note mi nejde spárovat přes BT SkyDrop. Chyba se ale objeví hned v nastavení BT telefonu. Chybová hláška :Nelze komunikovat s SkyDrop ble. Přitom se to nejdřív spojí aby se to poté hned odpojilo.

    Čím to tedy asi je?

  • 119 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 15.03.2017 * 06:22

    Verze 0.6.0 vydana na Play.

    Changelog: http://xctrack.org/Change_Log.html

    Diky vsem, co prispeli prekladem ci jinak.

  • 120 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 15.03.2017 * 06:30

    @mendrit: SkyDrop BLE funguje az od verze 0.6.0. Neparuj v telefonu, ale rovnou az v xctracku. NIcmene BLE v androidu je zname tim, ze tam vyrobci i google maji - rekneme - suboptimality, takze uspech nezarucuju.

  • 121 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 16.03.2017 * 18:59

    Koho při zobrazení letových prostorů v XCTracku rozčiloval prostor "CZ - IFR prostor 2900...", který způsobuje přeblikávání při najetí kurzorem na jiné prostory a nechcete přijít o CZ hranici jeho deaktivací, tak tady je řešení:

    Stáhněte si soubor http://xcontest.fedra.cz/xctrack/CZ-BorderOnly.txt

    - uložte jej do mobilu do adresáře /XCTrack/Airspaces

    - v XCTracku v menu Nastavení - Letové prostory - karta Aktivace deaktivujte "CZ - IFR prostor 2900..." a na kartě soubory povolte CZ-BorderOnly.txt

    ...a létejte s vědomím, že někde kolem těch 3km (FL95) ten prostor je, ikdyž XCTrack už na něj upozorňovat nebude ;)

  • 122 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: zichy (+0) (-0) | Zasláno: 19.03.2017 * 18:06

    Ahoj,

    na telefonu LenovoA1000m s Androidem 5.1 jsem instaloval novou verzi XCTrack0.6.0 a dochází k přerušování GPS signálu po cca 1 sekundě - zvuková signalizace fixace GPS signálu tedy stále cinká.

    Jiné letecké aplikace s GPS se zdají fungovat normálně.

    Díky za případné info, jak problém fixovat.

  • 123 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 20.03.2017 * 10:37

    @zichy: a je neco zajimaveho v logu? (testovani & ladeni -> zapnout log)

  • 124 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: zichy (+0) (-0) | Zasláno: 20.03.2017 * 19:36

    no je:)

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    Event: SYSTEM_GPS_OK

    ...opakuje se ve frekvenci každou setinu sekundy

  • 125 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 20.03.2017 * 23:10

    Používáš interní GPS? Pokud jo, můžeš zkusit nainstalovat https://drive.google.com/file/d/0B2nArJ8E2TB5TFpIdXo1NkhUTjQ/view?usp=sharing a mrknout do logu (event. ho poslat?) Jinak kdyžtak pokračuj emailem, ať to tu neplevelíme řešením problémů :)

  • 126 Letový prostor TSA4
    Autor: sifa (+8) (-0) | Zasláno: 24.04.2017 * 10:20

    Zdravím, před nedávnem došlo k rozdělení vyhrazeného prostoru TSA4, který máme za kopcem. Xctrack po stažení aktuálních letových prostorů zobrazuje jeho aktivaci někdy nesprávně... Je možné, že to má souvislost s tím rozdělením na TSA4 A B C D ? Oni vyhlašují jak TSA4 jako celek a k tomu např. to TSA4D, které se nás při odletu týká ještě zvlášť... Celkem zákeřný :D

  • 127 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 24.04.2017 * 14:43

    @sifa - opravil jsem to (se spoustou dalších změn), snad to bude OK, díky za upozornění.

  • 128 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: sifa (+8) (-0) | Zasláno: 26.04.2017 * 09:27

    2 Ondra: Paráda, začalo to zobrazovat i to rozdělení .) moc děkujeme...

  • 129 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 06.05.2017 * 23:14

    Ještě detail k mému tipu k vypnutí protstoru CZ-IFR v příspěvku č.121

    www.pgweb.cz

    ... deaktivujte "CZ - IFR prostor 2900..." ... krátkým klikem se deaktivuje pouze pro daný den, dlouhým stisknutím trvale.

  • 130 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: snake.d (+0) (-0) | Zasláno: 17.05.2017 * 22:30

    Ahoj chtel jsem se zeptat jestli se v mapě mají zobrazovat i popisky měst a vesnic.... ja tam mam jen holou mapu. a nemuzu vubec dostat do mapy prostory aktivovany je mam tim myslim zaskrtnuty fajfkou ale v mape ne diky

  • 131 Samsung Galaxy A5 2017
    Autor: jan.pa (+9) (-4) | Zasláno: 25.05.2017 * 19:43

    Ahoj, máte někdo zkušenosti s Galaxy A5 2017, použití s Xctackem, citlivost baročidla, výdrž baterie, viditelnost na slunci, atd. díky.

  • 132 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 30.05.2017 * 06:06

    @snake.d: musis mit:

    - zaskrtle a stazene prostory v Nastaveni > Letove prostory > Web

    - zaskrtle zobrazovani prostoru ve widgetu XCAsistent

    - pro zobrazovani mest musis mit zaskrtnuto Zobrazit mesta

    - musis mit znamou polohu (chycena gps nebo pustene prehravani IGC)

    - musis mit dostatecne odzoomovano - prostory jsou vykresleny jen jako hranice

  • 133 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: PavelJ (+0) (-0) | Zasláno: 06.06.2017 * 21:23

    Ahojte, z diskuse na Facebooku vyplynulo, že by bylo dobré do XCtracku přidat i klasická neparašutistická ATZka s možností vypnutí.

    Nevím za jak dlouho je můžu čekat v nějaké další aktualizaci a tak jsem se po tipu od Scorpiho rozhodl vytvořit vlastní soubor s prostory sám.

    Napsaný soubor funguje, prostory se zobrazují, ale má to jednu chybu - prostory se zobrazují s červenou hranicí, ať v souboru s prostory napíšu jakýkoliv typ prostoru.

    Moje otázka tedy zní: Jak docílím toho, aby se prostory zobrazovali oranžově?

    Vzorek kódu:

    *Setting colour and line of ATZ (GP) airspace

    SP 0,2,0,180,255

    SB -1,-1,-1

    *

    *

    AC GP

    AN ATZ LKCH Chomutov

    AH 4000ft AMSL

    AL GND

    V X=50:28:08 N 13:28:05 E

    DC 3 *NM

    *

    Za radu děkuje vícero pilotů

    Pavel

  • 134 RE: XCTrack pro Android
    Autor: soptik (+0) (-0) | Zasláno: 07.06.2017 * 08:34

    Zdar,nečetl jsem uplně vše,ale mám dotaz.Dá se traclok z telefonu se záznamem letu převést do nějaké mapy,google nebo mapy.cz abych se podíval na průběh letu pomocí letové čáry,.Když let není vhodný pro soutěž a nedá se odeslat,zůstanou mi v telefonu pouze data,ale nadá se už zobrazit . Dík Soptík.

  • 135 RE: XCTrack pro Android
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 07.06.2017 * 08:45

    soptik:

    Let je vzdy vhodny pro nejakou soutez - i kdyby nebyl validni nebo byl prilis stary, lze ho z XCTracku prihlasit alespon neaktivne. Musis ale byt v nejake soutezi (minimalne World XContest) prihlasen i pro dany rok.

    Zobrazeni v mapy.cz:

    1) preved IGC do GPX, napr. pomoci http://folk.ntnu.no/bt/igc2gpx/

    2) mapy.cz -> Nastroje (tlacitko dole) -> Import GPX

  • 136 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 09.06.2017 * 11:16

    @PavelJ Tak v nové verzi budeš mít airspace třídy Q jako oranžový. Jen teda upozorňuju, že oranžové airspace nejsou vidět v proximity widgetu, ale jen v mapách.

  • 137 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: puyolet (+0) (-0) | Zasláno: 09.08.2017 * 14:16

    Nějaký tip jak ideálně nastavit Widget Thermal Asistent? Jde tam podložit terénní mapa? Pořád s tím nějak bojuji a zatím mi to moc neasistovalo :)

  • 138 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 25.08.2017 * 15:37

    @puyolet: mne prijde default celkem OK, terenni mapa podlozit nejde a k widgetu, kterej by ukazoval, kde ten stoupak fakt je (a kde bude dalsi), mame porad daleko :D

  • 139 Nahrání fotek
    Autor: malvin (+2) (-3) | Zasláno: 30.08.2017 * 21:40

    Ahoj. Dá se nějak v XCTtracku k tracklogu nahrát i fotky? Pokud ne, uvažujete o doprogramování? Díky, Luboš

  • 140 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 31.08.2017 * 13:43

    @malvin: neda, ale je to v planu ;)

  • 141 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 31.08.2017 * 18:49

    ahoj, jdou nějak určitý prostory vypnout "na pořád"? aby se při aktualizaci prostorů zase nezapnuly? určitý prostory musim před každym startem pořád dokola vyhledávat a vypínat...

    dík

  • 142 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 01.09.2017 * 00:11

    Spy.Dr: ano, podrž dlouho prst na prostoru, zeptá se, jestli ho chceš vypnout na pořád.

  • 143 XCTrack nova alfa verze
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 01.12.2017 * 14:12

    Prave jsme vydali novou alfa verzi XCTracku, ktera umi mimo jine zobrazit silnicni (topografickou) mapu (OpenStreet).

    Prehled novinek zde: http://xctrack.org/Change_Log.html

    Tem, kteri jsou registrovani v alfa programu (https://www.xcontest.org/alpha/) se aktualizace nainstaluje sama z Play.

  • 144 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: L.V. (+0) (-0) | Zasláno: 05.12.2017 * 08:36

    Ahoj,

    snáď len v krátkosti by si som poprosil upresniť (potvrdiť/vyvrátiť) naštudované info.

    (Nie som zatiaľ registrovaní v alpha testovaní)

    1. Je možné vypnúť livetracking bez nutnosti vypnúť internet?

    2. Nové - OpenStreet mapy je možné čítať s SD karty?

    2.1. Nie je problém súčasne zobrazovať priestory (prekrývanie)?

    3. Pre funkčnosť je registrácia v alpha testovaní nevyhnutná?

    Vopred vďaka.

  • 145 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 05.12.2017 * 09:15

    @L.V.

    1) ano

    2) ano (mame 1 hlaseni, ze to na danem modelu nejde)

    2.1) neni problem, nad topo mapou zobrazujeme, prostory, tracklog, body, cylindry, stinovani terenu, vrstevnice - co si zapnes

    3) bez registrace alphy nedostanes z Play aktualizaci. NIcmene budes-li trpelivy, vetsiny funkci (bez livetrackingu) se v blizke budoucnosti dockas i v normalni verzi

  • 146 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: L.V. (+0) (-0) | Zasláno: 05.12.2017 * 12:27

    Dik.

    Ešte mi nie je jasné, či mám hľadať mapový widget v prispôsobení alebo stačí nastaviť mapové súbory v nastavení tak ako to bolo s terennymi mapami. V každom prípade sa mapy zatiaľ nezobrazuju.

    Dik za prípadný tip kudy kam.

  • 147 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 05.12.2017 * 14:32

    Musíš otevřít nastavení XC assistent (nebo competition map) v takovém tom "kreslítku" té obrazovky a tam zaškrtnout, že chceš vidět silniční mapu.

  • 148 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: L.V. (+0) (-0) | Zasláno: 05.12.2017 * 14:43

    Díky Ondro. Funguje to ;)

    Veľa zdaru.

  • 149 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 06.12.2017 * 08:37

    Jen doplnim, ze v soucasne alphe se v novejsich androidech neda na sd kartu doklikat. Upravime...

  • 150 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: VladaB (+4) (-0) | Zasláno: 29.01.2018 * 09:22

    Ahoj. Měl bych malou otázečku. Va FAI asistentovi se oběvují dvě trojúhelníkové zelené oblasti z kruhových úsečí. Je to vidět např. i na screeshotech na Google play. Tuším, že to bude souviset nejspíš s optimalizací letěného trojúhelníku, nicméně konstrukce mi pořád jaksi uniká. Zkoušel jsem se poptat zkušenějších lítačů také bez úspěchu. Nápověda též nic, nebo špatně hledám. Za letu chování obvykle analyzovat nestíhám. Byl by někdo od té dobroty a osvětlil to? Když máme tak neletovo. Dík

  • 151 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 29.01.2018 * 09:52

    Ty 2 oblasti jsou výsledek optimalizace neuletěného FAI trojúhelníku - je to tam, kde by se měl nacházet třetí bod trojúhelníku, abys ideálně využil to, co už jsi uletěl. No a 2 tam jsou proto, že můžeš těch možností udělat ten FAI trojúhelník je víc.

    Když uletíš přímku, tak máš 2 body a ten třetí bude buď vlevo nebo vpravo. Je to malinko složitější (teď koukám, že když už máš uletěné nějak rozumně 2 rameno, tak to nabízí ještě jinak).

  • 152 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Camel (+5) (-0) | Zasláno: 29.01.2018 * 09:54

    To VladaB: Zkus si pohrát s tímto, z toho to jde celkem dobře pochopit...

    https://xcplanner.appspot.com

  • 153 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: VladaB (+4) (-0) | Zasláno: 29.01.2018 * 14:51

    Moc dík. Pomohlo. Vcelku mi byla jasná situace po uletěné cca přímé vzdálenosti. Co to ale dělá potom, když je uletěná trasa trochu složitěšjší (a to je u snahy o trojúhelník téměř vždy), to se tady dá opravdu pěkně odzkoušet. Ještě jednou dík.

  • 154 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: L.V. (+0) (-0) | Zasláno: 03.05.2018 * 00:10

    Ahoj, zháňam radu. Niektoré LoMapy z Locus_u mi v xctrack_u "rozhadzuje". Nejaký tip?

    Dik

  • 155 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Gaba (+0) (-0) | Zasláno: 07.08.2018 * 18:12

    Prosím o pomoc a řadu. Na starém telefonu samsung S5 mi aplikace fungovala super. Ted sem koupil samsung A5 nainstaloval aplikaci . Funguje částečně. Když snadné do usporneroho režimu nebo otevřu nějakou jinou aplikaci tak se přeruší záznam. A co důležitější vůbec se mi neuloží do tracklogu

  • 156 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 07.08.2018 * 23:36

    Gaba: Na vine je "doze mode" u Android 6 a vys. Jak dat aplikaci vyjimku viz napr support.endomondo.com

  • 157 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: emo (+0) (-0) | Zasláno: 19.12.2019 * 16:00

    Zdravím!

    Na novej Xperii 1, Xct nespustí GPS. Nenájde polohu. Po dlhej chvíli hlási gps KO. Ostatné aplikácie využívajúce GPS, fungujú normálne. Na staršej Xperii som samozrejme problém nemal. V čom môže byť pes zakopaný?

  • 158 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 06.01.2020 * 16:04

    u novejsich androidu se pta na opravneni teprve pri prvnim pouziti aplikace, je mozne ze ti ten dotaz nevybublal az nahoru.

    Zkus se podivat: Nastaveni- aplikace a oznameni - zobrazit vsechny aplikace- najit xctrack - opravneni a tam musis mit povoleno poloha.

    zkus to.

  • 159 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 14.01.2020 * 15:07

    @emo: pripadne zapni logovani internich sensoru a posli log z XCTrack/Logs na mail xctrack(zav)xcontest.org

  • 160 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: jaki (+2) (-3) | Zasláno: 15.01.2020 * 08:31

    ahoj našel jsem pro XCTrack Ulefone P6000 Plus ....nemá s ním náhodou někdo praktické zkušenosti?

  • 161 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 09.03.2020 * 10:36

    Ahoj,

    po vcerejsim litani se mi vytvoril IGC soupor. Nazev souboru obsahuje spravne datum, ale informace v IGC souboru uvadi datum 23.7.2000, takze ho nemuzu nahrat. Jak k tomu mohlo dojit?

  • 162 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 10.03.2020 * 08:36
  • 163 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: R.I.P. (+0) (-0) | Zasláno: 10.03.2020 * 10:10

    Mám podobný problém jako popisuje godiamont. IGC soubor z 8.3.2020 má datum 23.7.2000 (a nejde tím pádem provést upload na pgweb). Ale je důvodem rollover, jak píše ondrap? Rollover nastal z 6.na 7.4. 2019 ale všechny IGC z létání po tomto datu (tj. přes celou sezónu) mám v pořádku. Chybné datum se u mne objevilo poprvé v IGC souboru z 26.12.2019 ale to jsem si všiml až teď. Jde s tím něco udělat nebo si mám shánět nový mobil?

  • 164 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 10.03.2020 * 13:59

    presne tak, cely lonsky rok to fungovalo bez problemu. Az letos po prvnim letu se stalo to, co jsem popsal

  • 165 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: R.I.P. (+0) (-0) | Zasláno: 11.03.2020 * 17:03

    Abych odstranil problém s rollover, tak bych musel musel někde pořídit upgrade firmware GPS čipu a nějak ten upgade provést. Firmware nemám a i kdybych ho měl, tak bych si s tím stejně neporadil. Nešlo by tu opravu datumu doplnit do aplikace? Ten posun data je přesně 1024 týdnů. Třeba nějak takto:

    long gpsTime = location.getTime();

    Adding 1024 weeks for chips with GPS Week Number Rollover issue

    1024 * 7 * 24 * 60 * 60 * 1000 = 619315200000L

    if ((gpsTime > 0) && (gpsTime < 1546300800000L))

    gpsTime += 619315200000L;

  • 166 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: R.I.P. (+0) (-0) | Zasláno: 11.03.2020 * 17:03

    Abych odstranil problém s rollover, tak bych musel musel někde pořídit upgrade firmware GPS čipu a nějak ten upgade provést. Firmware nemám a i kdybych ho měl, tak bych si s tím stejně neporadil. Nešlo by tu opravu datumu doplnit do aplikace? Ten posun data je přesně 1024 týdnů. Třeba nějak takto:

    long gpsTime = location.getTime();

    Adding 1024 weeks for chips with GPS Week Number Rollover issue

    1024 * 7 * 24 * 60 * 60 * 1000 = 619315200000L

    if ((gpsTime > 0) && (gpsTime < 1546300800000L))

    gpsTime += 619315200000L;

  • 167 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 12.03.2020 * 13:20

    zaznam musi splnovat nejake podminky, kdyz tam budou kluci podsouvat jine hodnoty nez dostanou z HW tak ten zaznam nebude ty podminky splnovat.

  • 168 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 17.03.2020 * 07:28

    Mame v planu workaround, s tim, ze tracklog bude oznacen, ze neni FIA-CIVL compliant. Bohuzel tak jednoduche, jako pripocitat 1024 tydnu to neni :/

  • 169 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: R.I.P. (+0) (-0) | Zasláno: 18.03.2020 * 19:32

    OK. Dík za info. Ten přepočet týdnů jsem našel někde na webu, tak jsem to sem dal jen pro inspiraci.

  • 170 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 16.05.2020 * 20:46

    Ahoj Jardo, jak to vypada s tim workaround na problem s GPS rollover?

  • 171 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 17.05.2020 * 22:38

    No, je to hotove, ale dnes mi nekdo z Madarska hlasil, ze mu to nepocitalo vitr. Zatim to v tom nevidim.. Jestli chces, vyzkousej, odkaz je na gitlabu.

  • 172 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 18.05.2020 * 08:52

    NO, vyzkousel bych, ale vubec nevim o cem je rec(gitlab). Mas nejaky odkaz na stazeni?

  • 173 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 18.05.2020 * 19:47

    Hele už jsem to našel :-) Nainstaloval. Opravdu to nepočítý ten vítr :-( Let přihlásit už jde

  • 174 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 19.05.2020 * 10:25

    jj, vim a snad brzy opravim

  • 175 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 21.05.2020 * 10:12

    Tak tahle verze uz by mela: bit.ly/2ARkBCZ

  • 176 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 28.08.2020 * 08:57

    Ahoj, měl bych dotaz/prosbu. Při Nastavení/Zobrazení/Barevné schéma když zvolím Černé s vysokým kontrastem, tak u widgetu Thermal asistent je pozadí černé(to je jasný) a stopa je tmavě šedá(dokud nevletím do stoupáku, pak je barevná) a není vůbec vidět. Nemohla by být třeba bílá?

  • 177 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 31.08.2020 * 10:24

    godiamond: mrkni sem https://gitlab.com/xcontest-public/xctrack-public/-/issues a pokud tam neuvidis stejne nebo podobne issue, tak se nezdrahej pridat pozadavek:)

  • 178 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 09.05.2021 * 21:44

    Ahoj Kluci,

    Je možne do aplikace přidat funkci:

    Kolik je potřeba dostoupat výšky ve stoupání, abych doletěl do daného bodu v 0m nebo s předem nadefinovanou výškou?

    př: točím poslední stoupák před páskou(biodem) a než z něj vyletím xctracker by mi ukázal kolik budu mít výšky v cíly dle předchozích dat(nasbíraná data během trati)? Než bych to pustil na finální dokluz?

    Děkuji

  • 179 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 12.05.2021 * 14:35

    tahle funkce uz tam je.

    Pridat widget-> otocnak vyskaUkazuje jakou budes mit vysku nad dalsim otocnakem kdyz se k nemu ve stavajicich podminkach vydas (v nastaveni widgetu jsou jeste upreseneni jestli optimalnimu bodu, cylindru,... a jestli ma byt podle aktualni klouzavosti a nebo podle nastavene klouzavosti kridla se zapoctenim vetru.

  • 180 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: L.V. (+0) (-0) | Zasláno: 19.05.2021 * 13:23

    Ahoj,

    "new: rain radar overlay for map widgets (Pro)"

    z akého zdroja (územné obmedzenia EU/svet) a ako často sa aktualizujú dáta?

    Vopred vďaka za odpoveď

  • 181 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 20.05.2021 * 12:37

    L.V.: data jsou z Rainvieweru, aktualizuji se kazdych 10 minut. Pokryti celosvetove (samozrejme jen tam, kde nejake radary maji).

    https://www.rainviewer.com/coverage.html

  • 182 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 22.07.2021 * 20:17

    Ahoj, v Widget: Thermal Assistant druhá volba je Display Theme. Nevím, jetli tomu dobře rozumím. Je to tak, že když mám nastavené v Nastavení Zobrazení třeba černé schéma, tak přes tu volbu můžu nastavit jen u Thermal Assistent pozadí bílé? Pokud je to tak, tak mi to nefunguje

  • 183 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 25.08.2021 * 11:59

    @godiamond: je to presne tak, jak pises, ale je treba si dat pozor, abys nemel nastavenou 100% pruhlednost (to se pak pozadi toho widgetu nezmeni, protoze je pruhledne)

  • 184 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 31.03.2022 * 14:32

    Ahoj, předem díky moc za novou verzi XCTrack. Mám prosbu. Mohl by mi prosím někdo popsat postup, jak přesně udělat toto: improvement: Drawing a navigation line #659?

  • 185 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 01.04.2022 * 12:07

    Drawing navigation line:

    Menu - navigation - "waypoint/XC Navigation"

    Pak prihodit nekolik waypointu a mezi nima se ti vytvori jednoducha cara bez nejakych cylindru (a bez sekci ESS, oken na otevreni tasku a dalsich souteznich veci)

  • 186 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 07.04.2022 * 11:19

    Jak moc dat proudí přes XCTrack live tracking? Třeba za pět hodin? Má někdo zkušenosti s nastavením v Androudu, aby data mohl využívat jen XCTrack, ale ostatní aplikace včetně systému ne? Ptám se, protože bych tam dal přednabitou sim a účtovalo by mi to za spotřebovaná data.

  • 187 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 20.04.2022 * 15:19

    Za 5 hodin budes mit tak asi spotrebovano 0.5-1 MB dat

    Zakazat data lze castecne i primo v systemu, ale myslim ze nejake data na pozadi android stejne posila (nebo drive to tak aspon bylo). Resenim bylo pouzit nejaky firewall, co si pamatuju pred lety se pouzival hlavne NetGuard. Sam jsem to pouzival ale uz je to nejaky cas co mam firemni neomezena data, takze mam jen neaktualni znalost

  • 188 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 20.04.2022 * 23:19

    Ještě mám dotaz: Po spuštění xctracku se mi na pár sekund zobrazí červeně: Aktualizace prostorů neproběhla, vypnutá synchronizace. Myslel jsem, že pokud jsou k dispozici data/připojení k internetu, tak se to aktualizuje automaticky. Nevím o tom, že by byla někde možnost to zapnout nebo vypnout. Fakt je ten, že se prostory neaktualizují.

    Když potom jdu do Nastaveni/Letove prostory a dám Obnovit, tak se načtou a zaktualizují.

    Proč se mi teda zobrazuje ten červený nápis po spuštění a nefunguje automatická aktualizace prostorů?

  • 189 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 21.04.2022 * 15:36

    To bude volba "data na pozadi" v systemu android.

    Bud to mas vypnute primo u jednotlive aplikace (xctrack) a nebo mas zapnuty nejaky setrici rezim na baterku (typicky treba Sony ma tu jejiich "Stamina", ale vetsina vyrobcu ma nejaky podobny rezim ktery omezuje notifikace, stahovani dat,.....)

    To je hodne zavisle na telefonu takze musi dohledat sam (vypni vsechny setrici funkce a melo by to fungovat)

  • 190 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 22.04.2022 * 16:57

    Všechno jsem to měl povolené. Ale vypnul jsem data a wifi pro xctrack...to mi hodilo jinou červenou hlášku"Airspace:Airspace download:failed...." to je logický. Když jsem data a wifi pro XCTrack zase zapnul, tak už tam nevyskakovala ani ta minulá hláška. Takže nevím, kde byl zakopanej pes

  • 191 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 27.04.2022 * 10:30

    ahoj, ta hlaska "Aktualizace prostorů neproběhla, vypnutá synchronizace" je vypnuti synchronizace jako takove v celem androidu. Kde to je zastrcene zalezi na verzi/vyrobci.. Ja to treba mam v nastaveni > Ucty a zalohovani > Sprava uctu > Automaticky synchronizovat data.

  • 192 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 27.04.2022 * 21:53

    Jardo, jestli je to jak píšeš, tak je něco špatně v XCTracku. Volbu "Automaticky synchronizovat data" mám zapnutou. Od té doby, co jsem to tady řešil poprvé, mi ta hláška "Aktualizace prostorů neproběhla, vypnutá synchronizace" zase vyskočilo. Opět pomohlo: vypnout XCTrack, vypnout data pro aplikaci XCTrack, zapnout XCTrack, vypnout XCTrack, zapnout data pro aplikaci XCTrack. Možná v tom hraje roli/neplechu i fakt, že nemám mobil data zapnutá nonstop. Takže někdy spustím XCTrack a nemám zapnutá data

  • 193 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 29.04.2022 * 20:52

    To ne, to by ta hlaska byla jina (neco jako, ze se nepodarilo ziskat ip adresu, nebo neco takovyho).

    Tohle opravdu hazeme v pripade, kdyz se zeptame systemu a on nam rekne, ze to je vypnute:

    https://developer.android.com/reference/android/content/ContentResolver#getMasterSyncAutomatically()

    Samozrejme mohla by to byt chyba v system (bylo by to asi po 1001.), ale z pohledu aplikace s tim moc neudelame, tady je to jasny...

  • 194 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: jurekk (+0) (-0) | Zasláno: 13.05.2022 * 11:39

    prosím vás najdu někde smazány let.z xctrack ?

  • 195 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: jurekk (+0) (-0) | Zasláno: 13.05.2022 * 19:58

    Zjistím někde proč mi nezapíše let do ČPP .?

  • 196 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 19.05.2022 * 10:16

    @jurekk

    asjestli jsi je smazal z xctracku a nemel jsi je prihlasene, tak jsou pryc..

  • 197 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 19.05.2022 * 10:17

    @jurekk

    ech, uletel mi enter :/

    Jako prvni bych zkontroloval jestli jsi do CPP zaregistrovan, kdyztak napis na support (zavinac)

  • 198 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 29.06.2022 * 12:59

    Ahoj, mám dotaz ohledně navigace. Ve správě otočných bodů/Soubory...nemám zaškrtnuté vůbec nic, ani xctrack-internal, startovačky,města, žádné soubory s waypointama, prostě nic. Přesto se mi v Bodech zobrazují nějaké waipointy a nevím, jak se jich zbavit. Neměl by tam přece být žádný

  • 199 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 29.07.2022 * 09:52

    @godi13 ahoj, v jake verzi a dela to i ted? Kdyztak prosim napis mail na xctrack(zavinac)xcontest.org

  • 200 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Braz (+0) (-0) | Zasláno: 12.08.2022 * 08:47

    Zdravím. Šlo by udělat NMEA výstup z XCtracku přes microUSB telefonu? Propojit vário bez GPS, ale se vstupem NMEA (IQ-competition) s XCtrackem...

  • 201 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: Radius (+0) (-0) | Zasláno: 15.08.2022 * 18:51

    Zdravím vývojáře XCTracku - dobrá práce. Dotaz. Mám pokusně nainstalovanej XCTrack na tabletu (O2-T412_LTE_EET, Android 6.0) Tenhle HW nemá žádná tlačítka kromě power/hlasitost. Hrozně by se mi hodila funkce přepínání mezi obrazovkami jiným způsobem než je tažení prstem přes obrazovku (hrozí že to akorát poškrábu). Nešlo by přidat něco jako jsou buttony na zoom mapy atd, tak to samé, ale na změnu obrazovky? Případně nějaké univerzální, kde ty funkce půjdou postupně přidávat podle potřeby? Díky :-)

  • 202 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 23.08.2022 * 07:58

    @Braz: to je tak okrajova a pracna funkcionalita, ze na ni asi fakt cas nenajdem...

    @Radius: prepinani stranek by slo namapovat na hlasitost (rozlisujeme kratke i dlouhe stisky). S widget na prepinani obrazovek jsi prvni, kdyztak muzes vytvorit issue tady: https://gitlab.com/xcontest-public/xctrack-public/-/issues

  • 203 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 20.06.2023 * 19:33

    Ahoj, do XCTracku byla přidána tato vlastnost: obstacle management, obstacle warning and hazard mode in map widgets; obstacle data for Austria, France, Germany, Italy, Slovenia, Switzerland

    To je super. Prehral jsem si let ze Sorici a fakt to upozorní na ten kabel chvíli po startu. Jen mám prosbu. Upozorní to tak max.100m před tou překážkou, což ja tak 10s na to se podívat na přístroj, pochopit o co jde a zareagovat. To se mi nezdá moc. Šlo by to upozornění posunout aspoň na 200m? Nobo ještě líp, s možností vlastního nastavení.

  • 204 RE: XCTrack (aplikace pro Android) #2
    Autor: kenco (+0) (-0) | Zasláno: 31.08.2023 * 22:10

    Zdravim, myslím, že sa to už v minulosti riešilo, ale neuvažuje sa nad implementáciou viacerých profilov? Ak lietam napríklad na voľno, aj s motorom, pri každom lietaní používam iný padák a taktiež by sa mi hodil aj iný layout stránok (napríklad pri lietaní na motor ma nezaujíma termika, ale zaujíma ma napríklad čas letu a podobne).

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: