FÓRUM PGweb


[Téma] Mapy omezených prostorů pro Garmin

Mapy omezených prostorů pro Garmin
Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 07.01.2008 * 20:41

Toto tema vzniklo spontanne v diskusi o Bezpecnostni opatreni od MD - pekny "darecek" do noveho roku http://www.pgweb.cz/forum/pg-politika:5025 - protoze si zasluhuje samostatne vlakno, zakladam jej a premistuji sem relevantni prispevky.

Mapy od Navigatora:

http://glidingfly.serveftp.com/web.navigator.cz/Web/download.htm

Mapy od Matlase budou v blizke dobe na URL:

http://www.draci.org/gps.php

A doplnuji mapy od Ondry Palkovskeho (cela Evropa):

http://www.penguin.cz/~ondrap/paragliding.php

71 příspěvků
shlédnutí: 20500
  • 1 RE: Bezpecnostni opatreni od MD - pekny "darecek" do noveho roku
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 07.01.2008 * 13:37

    Zdravim vseckny!

    To jsem rad, ze jsou konecne prostory k dispozici...jen bych rad poprosil Matlase, jestli by je zase mohl " rozsekat" na jednotlive druhy a na vyplnene a nevyplnene.Je docela fajn, kdyz si pilot muze sam navolit v GPS nektere jen carove (napriklad TMA V Praha) a nektere plne (napriklad ty, ktere sahaji od zeme az uplne nahoru, pres ktere se vubec nesmi.Napr. P5 - Prcice). Super by bylo, kdyby se nasel nekdo, kdo by takto upravil i celou Evropu.

  • 2 RE: Bezpecnostni opatreni od MD - pekny "darecek" do noveho roku
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 07.01.2008 * 14:23

    Vsechno bude, dockej casu. :-)

    Bude to stejne jako v predchozich letech, tzn. obe verze.

  • 3 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 07.01.2008 * 23:58

    cluseau: ... pokud vymyslis algoritmus, ktery podle nazvu, tridy (A/B/C/D/CTR/Dangerous) a vyskoveho limitu dokaze rict, jestli to ma byt carove nebo plne, tak ti klidne takovou mapu vygeneruju.

  • 4 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 08.01.2008 * 00:12

    Mám strach, že to bude co člověk, to názor... Každýmu holt vyhovuje něco jinýho

  • 5 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 08.01.2008 * 10:18

    Matlas : Super! Ahoj Ondro! Ja netusim, jak to dela Matlas, ale ty jeho mapy sou v tom fajn.Myslim,ze nejde o ten algoritmus,to je na pilotovi, co si zapne a co ne.Jde jen o to, udelat vsechny tridy jak v plne, tak v carove verzi, tak jak to dela Matlas u ceska.Jo a jeste dotaz:Kdyz si dam do GPS geografickou mapu i tu mapu prostoru evropy, tak mi to dela to, ze do detailu 2km vidim super prostory i pod nima mapu, ale kdyz dam jeste vetsi detail, tak prostor zmizi a vidim uz jen mapu a to je blby.Mozna sem lama a jen nevim, jak neco nekde nastavit.

  • 6 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 08.01.2008 * 17:16

    Cluseau, tak ja ti to udelam :-/ Ohledne tech detailu - ono to tak je v podstate zamerne, protoze ty prostory totalne predkryji podklad. Je teoreticky mozne zmenit ty zoom levely tak, aby to prekrylo komplet. Jinak uroven toho, kdy se ti zobrazuje podklad a kdy airspace ovlivňuje tuším položka "detaily" (nejmenší/menší/normální/větší/největší].

  • 7 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 08.01.2008 * 18:46

    Clouseau: na G60 se to nastavuje volbou "Pokrytí mapy", jinak mám pocit, že je to daný i použitou výplní, někdy je to poloprůhledný, někdy neprůhledný.

  • 8 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 08.01.2008 * 19:59

    prostory jsou tady:

    http://www.draci.org/gps.php?id=sua2008

    Je to zatím bez kontroly v GPS (nějak nemůžu najít žádné nabité baterky) tak snad v tom není chyba. Problémy mi dejte spíš do mailu než sem.

    Tohle fórum nečtu pravidelně.

    Ať vám slouží. :-)

  • 9 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 08.01.2008 * 21:38

    Clouseau: tak jsem se snažil a zjistil jsem, že se v mých datech (a to mám na mysli pouze země, kde máme přímo openair) vyskytují následující třídy: A,B,C,CTR,D,E,F,G,GP,P,Q,R,TMZ.

    K tomu mám ještě nějakou třídu "T", která mi vypadla z dafifu.... hele myslíš to vážně, že to chceš rozdělit takhle?

  • 10 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 10.01.2008 * 09:17

    Ahoj Ondro! No to samozrejme ne, nevedel jsem, ze je jich tolik...pokusim se upravit tu Evropu tak, aby prez ni byla videt i mapa.

  • 11 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: RostaK (+0) (-0) | Zasláno: 26.01.2008 * 11:40

    A nechce někdo udělat pro GPS Garmin i prostory Slovenska?

  • 12 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 26.01.2008 * 17:34

    Dělám na nich, takže budou...

  • 13 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 26.01.2008 * 22:43

    Takle vypadají mapy, co jsem si vloni zkompiloval na základě Matlasových dat a letos zaktualizoval.

    Zapovězené prostory(CTR, R) jsou zcela neprůhledné, TMA jsou poloprůhledné a ostatní prostory značí pouze obrysové čáry. Pro větší přehlednost nejsou prostory nad FL95 v mapě vůbec zaznamenány - ptimalizováno pro vlastní PG potřebu, během měsíce dám k dispozici i s článkem o základních pravidlech

  • 14 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Luca69 (+0) (-0) | Zasláno: 31.01.2008 * 13:44

    veetek !!!! Tak tohle je to co se mi bude moooc líbit !! Děkujuuuuuuuuuuuu dopředu

  • 15 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 31.01.2008 * 21:14

    Tak se mi podařilo udělat to Slovensko... ke stažení tady: http://glidingfly.serveftp.com/web.navigator.cz/Web/download.htm

    Připomínky uvítám... asi nejlepší je podle potřeby zapínat vyplněnou mapu a nevyplněnou mít zapnutou pořád.

  • 16 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: RostaK (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2008 * 13:45

    Navigator: Super a díky. Tohle bylo fakt potřeba. :o)

  • 17 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 01.02.2008 * 13:58

    Mam takovou zkusenost, ze prostory znazornene jen obrysovymi carami clovek lehce prehlidne a taky kdyz je v tomto prostoru, tak se v GPS nezobrazuje jeho popis. Prepinani mezi mapama za letu mi taky nepride uplne idealni...Nejlepsi asi je, kdyz se leti jen s mapou prostoru, ktera ma plne plochy a nebo s kombinaci mapy jednoduche geograficke a polopruhledne prostory barevne odlisene k tomu.

  • 18 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2008 * 14:46

    Clouseau: máš pravdu, obrysy moc vidět nejsou, ale s vyplněnými plochami nastává problém když jsou 2 přes sebe - pak se z nich stává plná plocha a není vidět podklad. Ale jako u všeho - záleží na vkusu každého soudruha :-)

    Každopádně je potřeba tu mapu mít (aspoň trochu) v hlavě a podle GPS se to kontrolovat.

    BTW ještě si chci s plochami pohrát a trochu je poladit, ale stejně bude trabl, když se vyladí na barevnou GPS, asi to nebude to ono na černobílý a naopak

  • 19 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2008 * 16:11

    navigator: "když se vyladí na barevnou GPS, asi to nebude to ono na černobílý a naopak"

    a to je přesně důvod proč jsem na to (ikdyž zatím jen částečně) rezignoval. :-)

  • 20 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 01.02.2008 * 16:13

    Nakonec jsem se dopracoval k polopruhlednym prostorum, kde je napriklad videt i trasu pod TMA a jeste i geograficka mapa...ale nefunguje mi to s jakoukoli geografickou mapou pro GPS, ale jen s nekterejma a stalo mne to spoustu casu laborovani s vrstvama.

    http://clouseau.110mb.com/prostory.jpg

  • 21 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: RostaK (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2008 * 18:24

    Clouseau: Co tak dát odkaz na Img soubor :o) ať to můžem vyzkoušet na GPS.

  • 22 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 01.02.2008 * 19:09
  • 23 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: sakal (+0) (-0) | Zasláno: 05.03.2008 * 14:25

    loni sem nejdrv v gps mel base mapu a k tomu prostory polopruhledne i ty vyplneny a na zemi sem si prohlidl vyplnenou airmapu a za letu uz jen kontroloval na polopruhledny, ale pak kdys sem poridil mapu topocr ktera se da nasosat jen v mapsource tak sem se musel uz jen spokojit s letovymi prostory vyplnenymi od ondry. nemuze te ty mapy udelat i pro mapsours aby to slo nahrat dohromady ??? me se ty polopruhledny taky zamlouvaj

  • 24 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: sakal (+0) (-0) | Zasláno: 05.03.2008 * 14:49

    veeetku kde se da stahnout ta tva mapa?

  • 25 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 05.03.2008 * 17:15

    sakal: zatim oficialne nikde (obrazek napovi), tak za mesic az se bude vic litat a bude se o to zajimat vic lidi, tak bude vcetne jednoducheho clanku o pg omezenich (treba) na pgwebu...

  • 26 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: sakal (+0) (-0) | Zasláno: 05.03.2008 * 22:18

    veetku uz sem to poladil....

    k importaci img souboru do mapsource sem pouzil volne stazitelny sw 3M

    jako pekna kombinace se mi libyla cela evropa nepruhledna od kluzaka a polopruhledna cz taky od nej, doplnena pruhlednymi modrymi obrysy od navigatora.

    podotykam ze mam barevnou 76csx

  • 27 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 08.03.2008 * 10:46

    No tak nevim..vcera jsem testoval ty prostory a mapy s GPS na kole kolem Brandysa, kde se potkava nekolik ruznych prostoru...Problem je v tom, ze se u tech prostoru nezobrazuje informace o jejich vertikalnim rozmeru. Kdyz se to zkousi doma na stole a clovek projizdi mapu sipkou, tak se mu krasne ty udaje zobrazuji.Kdyz se vsak pohybuje s GPS prostorem, tak ta informace zobrazena neni. Jak tohle vyresit?Idealni by bylo, kdyby se v gps dal zapnout nejakej mod, aby se to chovalo, jako kdyz to clovek pojizdi doma sipkou - cili aby se zobrazoval vzdy popis toho, co je zrovna pod aktualni pozici...mozna sem lama, ale nevim, jak toho docilit.Poradi nekdo?

  • 28 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 08.03.2008 * 10:59

    Ano, to je známý problém. Nechtěj od neletecké GPS funkce letecké.

    Mapy, které tvoříme jsou jen pro "orientaci". Pro turistickou gps jsou to jen "fleky různého typu". pokud je v místě několik prostorů nad sebou, neumí ten přístroj rozlišit které informace o kterém prostoru ti má podle aktuální výšky zobrazit.

    selektivní zobrazení informací o objektu nad kterým se pohybuje kurzor taky zapnout nejde.

    Kdyby šlo zapnout zobrazení informací o objektu, zobrazovaly by se o každém objektu, přes který se aktuálně kurzor pohybuje. vznikl by chaos.

    Už jsem to říkal mockrát. Mapa je to čím máš navigovat. GPS a naše mapy jsou jen pro srovnání a kontrolu.

    Můj názor? Jestli chceš letecké funkce, kup si leteckou gps. Třeba GPSMAP 296. :-)

  • 29 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 08.03.2008 * 11:09

    Jde mi o to, jak to vyresit co nejlevneji a nejjednoduseji bez nakupu drahe letecke GPS a papirove mapy.No, myslim, ze pokud by clovek mel v GPS zaplou jen mapu prostoru, tak by zadny chaos nevznikl a mohlo by to byt jen v malem informacnim radku nahore na display.Skoda ze to ty nase GPS neumi...snad to tedy pujde alespon tak, ze se pohne trochu kurzorem, jako pri prohledavani mapy doma na stole a pak se to zase quitne...pri tom se ta informace zobrazi.Musim to testnout na kole :-)

  • 30 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 08.03.2008 * 14:33

    Mno, problém IMHO je, že se stejně zobrazí (i jako detail) jen jedno datové pole=název položky. Tj všechno, co chceš napsat k prostoru musí být v jeho názvu. No a info typu "TMA PRAHA II, 3000 MSL/FL 145" se stajně nevejde na display a leze ven. Řešením by bylo "uklidit" část informací do jiného pole, které by se zobrazilo až po kliknutí na "flek". Bohužel Garmin kvůli nám těžko bude měnit SW. No a jak píše Matlas už vůbec to neřeší problém dvou prostorů nad sebou (TMA Vodochody nebo několik prostorů na Slovensku)

    Halt to všechno je potřeba mít v hlavě a GPS jen pro kontrolu. Koneckonců... vy to z hlavy nevíte? Vždyť jste přece proškolení... :-))

  • 31 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 08.03.2008 * 16:25

    Pokud máš zapnutou jenom mapu prostorů, najedeš šipkou někam na prostor a zmáčkneš knoflík Enter, tak ti to zobrazí seznam všech prostorů na aktuální pozici.

  • 32 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 08.03.2008 * 18:37

    ondrap: to jo, ale clouseau chtěl (jestli jsem ho správně pobral), aby se to ukazovalo automaticky když přes prostor letí. a to bohužel nejde. :-(

  • 33 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 08.03.2008 * 18:43

    Matlasi, pobral jsi to spravne...a zkusim to holt udelat tak, jak jsem naznacil, nebo jak pise ondra.Jen to musim zkusit v praxi ( pohybu).

  • 34 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 23.05.2008 * 14:20

    Vydán nový update mapy Evropy: http://www.penguin.cz/~ondrap/paragliding.php

    Do mapy ČR byla přidána letiště s možným provozem parašutistů a telefonním číslem. Máte-li pocit, že by tam mohl být provoz, tak je lepší jim zavolat a poptat se než tam vletíte.

  • 35 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 16.11.2008 * 12:34

    Na http://glidingfly.serveftp.com/web.navigator.cz/Web/download.htm jsem dal opravené mapy prostorů podle AIP ze 27.10.2008.

  • 36 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 28.11.2008 * 10:54

    navigator: ktery to je aip? nejak ho nikde nemuzu najit.

    btw. http://jentak.draci.org/ - omezene prostory WaveCamp (AIP/SUP 26/08 a AIP/SUP 32/08)

  • 37 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 28.11.2008 * 17:10

    Matlas: http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/valid/g0-5.pdf

    "Zrušte/cancel MCTR Líně"

  • 38 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 30.11.2008 * 18:31

    Matlas: navíc od července je nový TMA Pha IX. Celej AIP ENR 2.1 je pak tady...

    http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/valid/e2-1.pdf

  • 39 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 01.12.2008 * 09:38

    navigator: joo díky. už jsem to taky našel.

  • 40 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 20.03.2009 * 22:52

    vzhledem k tomu, že na toto vlákno je odkazováno z ČPP, přidávám sem odkaz na aktuální změny pro rok 2009: http://www.pgweb.cz/forum/letova-mista-a-oblasti:19221

  • 41 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 17.04.2009 * 20:55
  • 42 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Matlas (+0) (-0) | Zasláno: 19.04.2009 * 23:12

    koukám že různých letošních map je tu už celkem hromada.

    Pokud by přesto někoho zajímal můj každoroční výtvor, najdete ho tady: http://jentak.draci.org/312/cz-sua-2009-mapy-omezenych-prostoru-pro-gps/

  • 43 POZOR !!! CHYBA !!!
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 20.04.2009 * 20:41

    Nevsiml jsem si, ze je tam chyba ve tvaru jedne trasy, tak sem to spravil...byla uz ve zdroji, ze ktereho jsem mapu tvoril.

  • 44 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 14.04.2010 * 00:11

    Mapy pro 2010 pro evropu jsou na http://www.penguin.cz/~ondrap/

  • 45 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: pochyla (+0) (-0) | Zasláno: 15.04.2010 * 08:29

    Dotaz na Ondru Palkovského. Map Source se po zápisu do registrů při instalaci mapy kousl, nemůžu teď zjistit verzi. Hledám utilitku na poléčení kterou jsem kdesi viděl. Ale co dál, hodily by se mi zakázané prostory pro Evropu.

  • 46 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 15.04.2010 * 09:51

    Nejsem sice Ondra, ale nedá mi to neodpovědět. Píšeš, že by se ti hodily zakázané prostory pro Evropu. Tato mapa od Ondry, je mapa vsech prostoru, cili obsahuje i uplne zakazane prostory...nebo jak si to myslel? Jinak instalace teto mapy v .img do nejnovejsiho Mapsource pomoci programku ezMS (nova verze M3) probehla bez problemu.. Ten fix i ezMS najdes v teto diskuzi : http://www.pgweb.cz/forum/vybaveni-technika/pristroje-nastroje-gps-varia-software:23040 , v bode 25. ONDRO DIKY ZA MAPU ! Pro lety nad uzemim CR pouzivam svoji, ale jakmile preletim hranici, prepinam na tvoji ! :-)

  • 47 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 15.04.2010 * 10:20

    To ja pouzivam Ondrovu vsude, uz mam nahrano, thnkx!

  • 48 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: pochyla (+0) (-0) | Zasláno: 15.04.2010 * 12:21

    Milane díky už to chodí

  • 49 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 15.04.2010 * 17:06

    scorpi a ostatní, co ji používají všude - až kolem vás bude lítat podivně mnoho boeingů se dvěma červenými pruhy na ocase, pravděpodobně se nacházíte ve

    vídeňském tma/ctr, které se z aktuální ondrovy mapy ztratilo (v předchozí verzi je)

    jinak tu ondrovu starší verzi taky používám mimo čr s oblibou, takže ondro, taktéž díky!

  • 50 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 15.04.2010 * 20:28

    Sakrys...ja ji nezkoumal, jen nahral. Koukam, ze tam toho chybi vic :-( Tak nez to Ondra opravi, vracim tu starsi...

  • 51 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 22.04.2010 * 00:04

    Tak rakousko je opět na mapě, omlouvám se. Pokud máte nějaké připomínky, námitky apod., tak pište. Když budu mít chvilku času...

  • 52 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 25.04.2010 * 23:37

    bylo mi řečeno, že moje aktuální mapa pro čr se nedá nikde najít, tak přidávám odkaz i do tohoto vlákna...

    http://veetek.net/clanek/cz_sk_aero_2010.zip

  • 53 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 24.02.2011 * 23:07

    Jsou nějaké nové mapy pro rok 2011?

  • 54 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.02.2011 * 23:32

    Pokud vim, zadna zasadni zmena vzdusneho prostoru CR se pro rok 2011 neocekava

  • 55 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.02.2011 * 23:53

    Tak na plachtarskem foru jsem precijen jednu zmenu objevil - a sice rozdeleni LKR5 na mensi prostory. Vice zde: http://www.gliding.cz/forum/viewtopic.php?p=29490#p29490

  • 56 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 25.02.2011 * 07:49

    Včera to vyšlo v AIPu, platí to od 7. dubna

  • 57 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ladinek (+0) (-0) | Zasláno: 20.02.2012 * 19:45

    Mám mapsource verze 6.16.3 a snažím se do něj pomocí programu EZMS dostat mapy vzdušných prostorů. Jediná mapa, u které to jde je ta Clouseauova. Ostatní mapy (Ondrova, Veetkova, ...) se sice jakoby naimprotují, ale v mapsource se zobrazují totálně zmršené. Neví někdo co dělám špatně? Mám za to že před začátkem minulé sezóny, t.j. když jsem to dělal naposledy, tak mi to normálně fungovalo. Možná jsem měl tenkrát jinou verzi mapsource, nedávno jsem komplet reinstaloval komp.

  • 58 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ladinek (+0) (-0) | Zasláno: 08.03.2012 * 15:44

    Tak jestli někdo řeší totéž: Podařilo se to přes map set toolkit, ke stažení zde: http://sites.google.com/site/cypherman1/ Funguje pro mapsource i basecamp.

  • 59 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 12.04.2012 * 16:34

    ahoj, máte někdo hotovou mapu 04/2012 a třeba i body navijákových provozu?

  • 60 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 12.04.2012 * 16:35

    Ladínku funguje taky GPSsendmap

  • 61 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 12.04.2012 * 20:02

    Udelal jsem si mix vsech prostoru 2012 dohromady bez hranic a vsech prostoru i s hranicema republiky pro LK8000 v .txt. Kdo ma zajem, muze si je stahnout v zipu zde : http://www.ultralightballoons.eu/prostory2012.zip

    A zde jsou vsechny prostory 2012 vcetne hranic zkonverovane pro mapsource ( Garmin) v .img : www.ultralightballoons.eu/33333333.img

    Ale jsou to jen obrysy - hranice prostoru s popisy.

  • 62 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 12.04.2012 * 22:21

    Měl bych dva dotazy/prosby

    1. šlo by tu mapu vygenerovat tak, aby šla instalovat do MapSource? Tj. abych nemusel nějakým toolem spojovat dva img bokem, ale měl to na naklikání v MapSource standardní cestou. Už jsem jednou takhle instaloval.

    2. Dá se někde sehnat funkční mapa zahraničních prostorů ? Chorvatsko, Rakousko, Itálie, Slovensko, Švýcarsko ...

  • 63 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 12.04.2012 * 22:35

    img je format mapy urceny i pro import do mapsource pomoci nektereho z nastroju k tomu urcenych. viz ladinkovy prispevky c. 57,58

  • 64 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 12.04.2012 * 22:49

    aha, já měl zato, že jsou to nástroje na spojování už hotových img. Tj. naklikám v MapSource mapy co chci, pošlu do GPS, pak z toho vezmu img a toolem spojím s tím tvým img s prostory a mám výsledek.

    Takže přes map set toolkit dostanu do mapsource img a bude se chovat jako standardní instalovaná mapa, jo?

    To by bylo super.

  • 65 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 12.04.2012 * 23:02

    "Takže přes map set toolkit dostanu do mapsource img a bude se chovat jako standardní instalovaná mapa, jo?" Neznam map set toolkit, pouzivam ezMS, ale jak pise ladinek, tak to asi bude stejny. Proste je to nastroj, kterym muzes do mapsource nainstalovat , nebo odebrat mapy ve formatu .img . Ano, pak se takhle nainstalovana mapa chova jako jakakoli jina mapa.

  • 66 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 12.04.2012 * 23:09

    takže teoreticky bych si mohl vzít mikroSD kartu z cizí GPSky, stáhnout img a dostat ho do mapsource, kde se bude chovat jako standardní mapa, je to tak?

    V případě, že ten img vznikl výběrem např. 10 map, dostanu jich zase 10 nebo to už bude dále nedělitelný kus?

  • 67 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 12.04.2012 * 23:31

    Bohuzel to tak easy neni... .img, ktere je vygenerovane programem mapsource na karte nejake GPS pri nahravani map do ni je trochu neco jineho. Ale do mapsource to dostat jde take, i kdyz krapet sloziteji..

    Nejaky navod je treba zde : http://mapsys.info/65951/how-to-install-garmin-gmapsupp-img-in-mapsource-tutorial/

  • 68 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 15.04.2012 * 00:02

    Tak na svých stránkách to mám: http://www.penguin.cz/~ondrap/paragliding.php

    Z hlediska instalace do mapsourcu - teoreticky by mělo stačit rozbalit ten soubor z linku "Source files for cgpsmapper and preview files for Mapsource" do nějakého adresáře, opravit ten .reg soubor, aby to ukazovalo do správného adresáře (tzn. 2 ty řádky na konkrétní soubory a ta LOC řádka na adresář) a ten .reg soubor "spustit". Pak by se to mělo normálně objevit v mapsource.

  • 69 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 15.04.2012 * 00:03

    Je moc pozdě... na svých stránkách mám mapu evropských prostorů pro rok 2012....

  • 70 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 28.05.2012 * 07:48

    Funguje někomu ta Ondrova instalace tak, že upraví reg soubor na aktuální umístění a importne ho?

    Mně se v mapsource omezené prostory neobjeví a netuším, kde je chyba.

  • 71 RE: Mapy omezených prostorů pro Garmin
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 28.05.2012 * 08:52

    Importuj to tam pomoci ezMS, nebo M3.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.


Partneři:

 logo MAC Para  logo Axispara



Sekce PGwebu: