FÓRUM PGweb


[Téma] Ako prihlásiť prelet?

Ako prihlásiť prelet?
Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 15:06

Ahoj, mám jednoduchú otázku na vývojárov xcontestu. Ako prihlásiť prelet bez toho aby som musel kupovať windows alebo naprogramovať aplikáciu sťahujúcu igc pod linuxom?

23 příspěvků
shlédnutí: 2608
  • 1 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 15:08

    Z Garmin zariadenia...

  • 2 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 15:15

    Tak to ani tak neni otazka na vyvojare xcontestu ne? Otazka je asi vice obecna a to jak dostat z Garmin zarizeni IGC soubor na masinu, ktera bezi pod Linuxem... jak to tam budes jednou mit tak to IGC nahraje pres webovz rozhrani a je to.... nebo ne? Pokud je to tak tak by ti mohlo pomoci tohle vlakno http://www.pgweb.cz/forum/vybaveni-technika/pristroje-nastroje-gps-varia-software:6343

  • 3 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 15:21

    Je to otázka na vývojárov. Myslím, že vyžadovanie igc záznamu spôsobuje omnoho viac problémov ako užitku a malo by sa od toho upustiť. Hlavne ak na to neexistujú rozumné prostriedky PRE VŠETKÝCH. :)

  • 4 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 29.09.2014 * 16:03

    GiPSy ?

  • 5 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 16:12

    Šialenosť menom GiPSy je nekompatbilná s aktuálnou linux64 verziou FF(32). FF26 po novom už nie je možné prehovoriť aby sa neupdatoval po reštarte (ani nový profil). GiPSy samo o sebe nie je zlé ale neštatsný ff...

  • 6 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 16:14

    Pre úplnosť doplním, že "portable" verzie pre Linux neexistujú.

  • 7 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 17:47

    @esopeso

    Na linux zadnou portable verzi nepotrebujes, uz jsem to tu po foru psal snad petkrat.

    Napr.

    http://www.pgweb.cz/forum/pg-politika:91663

    prispevek 12

  • 8 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 19:41

    @kkaarreell.pg

    Neviem ako na RHELe ale na Fedore sa nedá zabrániť FFu v updatovani na poslednu verziu. Aj v prípade, že by to možné bolo je podivné vyžadovať takéto obskurné spôsoby prihlasovania letov...

  • 9 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 29.09.2014 * 20:40

    esopeso: pokud trvas na tom, ze budes pouzivat Garmin a zaroven trvas na tom, ze budes pouzivat Linux, pak jiste vis co delas a nejaky zpusob si najdes (pripadne ti nekdo poradi) - duvod k tomu odejit od IGC zrovna v tomhle opravdu nevidim, kdyz tech zpusobu jak (cim) vytvaret IGC existuje docela dost a vetsina z nich je snadno dostupna a nektere jsou i znatelne jednodussi nez stahovani z Garmina...

  • 10 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 29.09.2014 * 21:00

    @esopeso

    Na Fedore to bude fungovat uplne stejne jako na RHELu, ostatne RHEL je na Fedore postavenej. Nemluvim zde o nahrade bezne instalace firefoxu (tu si klidne nech v posledni verzi a updatuj do aleluja), ale o staticky slinkovane starsi verzi firefoxu ulozene treba ve tvem home, kterou budes pouzivat pouze pro Gipsy S upravenym profilem je to prakticky totez, co FF portable na Windows. Precti si prosim mnou odkazovany prispevek znovu A pokud vladnes anglictinou, tady mas jeste jeden link primo na Fedori forum

    http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=275023

    A nebo pouzij google.

  • 11 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 29.09.2014 * 22:17

    Už chápu, proč mají na Slovensku tak dojebaný vzdušný prostor. :)

  • 12 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 29.09.2014 * 22:41

    http://home.gethome.no/stein.sorensen/body_linux.htm

    pak

    ./gpsdump.0.10 -gg -cu0 -l"krupka"

    ted mi to soslo z garmina legenda s prevodnikem na USB, co mas za GPSku?

    pokud ti to hazi

    Could not open COM port /dev/ttyUSB0

    tak

    sudo adduser USERNAME dialout

    sudo chmod a+rw /dev/ttyUSB0

  • 13 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 30.09.2014 * 07:21

    Ja jsem s uspechem a bez nakyho dlouhyho stelovani pouzival runz + ff portable + gipsy.

  • 14 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: ok1com (+1) (-1) | Zasláno: 30.09.2014 * 10:15

    pro priznivce prikazoveho radku je tu napriklad gpsbabel:

    http://www.gpsbabel.org/htmldoc-development/fmt_igc.html

  • 15 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 30.09.2014 * 14:19

    gpsbabel je jenom konvertor - nevytvori spravne podepsany igc. Takze prihlasit se to da, ale za 0 bodov..

  • 16 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 01.10.2014 * 08:26

    @kkaarreell.pg

    Tak ešte raz. FF nezabraniš v updatovani. Môžeš ho dať do ofline módu, nainštalovať gipsy a na uploadovanie na chvíľu ísť online. Ak sa ti náhodou stihne stiahnuť update, po reštarte už máš novú verziu s nekopatabilným gipsy. - Ani po hodine googlenia som neprišiel na to ako FF zabrániť v updatovani (pred tým ako niekto narazí na "zaručené" postupy si ich najskôr overte). To by ešte bolo v poriadku. Ale zariadenie mi na porte vzdy timeoutne. (mass storage samozrejme funguje)

    @robert

    Všetko som to konfiguroval/skúšal. Skončí to timeoutom. ^^

    @scorpi

    Chápem, že môj use case je pomerne špecifický. Nechápem však prečo zbytočne proces uploadovania záznamu komplikovať. Nestačilo by nahrávať gpx prípadne igc bez podpisu? Manipulovať sa dá aj s podpísaným resp. ho dodatočne podpísať. Tak v čom spočíva výhoda podpisu?

  • 17 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 01.10.2014 * 10:34

    esopeso: pokud mas gpx, pak z nej IGC preci udelas snadno (GPSbabel), ale nebude validni (nebude mit G-record). Takze otazka neni az tak po formatu, ale o vyzadovani "overeneho" tracklogu. Do World XContestu nebo CPP se da strcit i nevalidni tracklog, akorat za nej dostanes 0 bodu.

  • 18 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 01.10.2014 * 13:33

    A co takhle GPSDump? Ten je i pro Linux a kdyz ne, tak zkusit rozjet windows verzi pod Wine?

    http://www.gethome.no/stein.sorensen/

    Ja bych rekl, ze spis obecne bude mnohem vetsi problem naucit komunikovat Garmin s linuxem v Garmin Modu, kdyz Garmin nevydava pro linux ovladace.

  • 19 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 01.10.2014 * 13:44

    To je presne ono. Nainstalovat a vyskusat 10 programov, rozbehat komunikaciu s garminom. Preco toto vsetko? G-record aj tak nic neriesi. Kto chce podvadzat cestu si najde. Tak preco komplikovat zivot vsetkym ostatnym? Prelet som si prihlasil, dokonca validny. Nedokazem si dobre predstavit ako by to mal zvladnut obycajny user. Len som chcel upozornit na tento problem.

    @scorpi

    Co G-record vyriesil?:)

  • 20 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 01.10.2014 * 15:08

    "Tak preco komplikovat zivot vsetkym ostatnym?"

    Nemůžu se zbavit pocitu, že jediný člověk, kterému ten podpis tracklogu komplikuje život, je zakladatel tohodle vlákna. ;)

  • 21 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 01.10.2014 * 16:20

    @esopeso: tak... je to standardní politika FAI. DHV to má stejně, i když narozdíl od xcontestu třeba nebere igcčka z opensource (lk8000).

  • 22 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 01.10.2014 * 16:39

    @hanz

    Nebolo by treba gipsy, gpsdump a podobne. (Na prihlasovanie letov)

    @benour

    To neznamena, ze je to tak spravne. Nie je to ani zavazne.

    Ked vam nevadi stale dokola riesit updatovanie FF... Osobne pouzivam xctrack. Po dlhej dobe som bol nuteny prihlasit log zo zalozneho garminu (xctrack uprostred letu spadol) a pripomenulo mi to ake problemy s tym su. Zbytocne.

  • 23 RE: Ako prihlásiť prelet?
    Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 01.10.2014 * 18:49

    @esopeso:

    No tak minimalne 2.5 roku starej FF 11 by se updatovat sam nemel, kdyz je ta ficura az od FF 12. Nicmene se mi nechce verit, ze by to vypnout neslo, kdyz jini uzivatele zpusob nasli. Co treba smazal app.update.url v about:config?

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: