FÓRUM PGweb


[Téma] Teasi One / One 2 nebo Holux?

Teasi One / One 2 nebo Holux?
Autor: romario (+1) (-0) | Zasláno: 20.11.2014 * 21:46

Ahoj piloti,

stojím před rozhodnutím pořídit GPS pro LK8000, jelikož na Mio M400 na sluníčku takřka nic nevidím :-( Zaregistroval jsem turistickou a cyklo GPS Teasi One. Má transflexivní display, Win CE 6 a verzi One 2 má rozlišení dokonce 800x480 ! Nikde jsem se nedočetl, zda má baro sensor... Má velkou baterii, takže výdrž bude taky velmi slušná. Odolnost proti stříkající vodě... Nemáte s tímto zařízením někdo zkušenost? Nebo raději neexperimentovat a koupit Holux Funtrek 130 Pro?

http://cykl.cz/item/jedeme-s-teasi

http://gps-navigace.heureka.cz/teasi-one-2/

14 příspěvků
shlédnutí: 6870
  • 1 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 21.11.2014 * 14:42

    Dneska bych nešel už ani do jednoho zařízení.

    Koupil bych si E-ink čtečku a přešel na xcsoar, nebo tam použil XCtrack. Velikost 5" nebo 6".

    Ta 6 palcová má rozlišení dokonce 1024*768.

    Vhodná je například http://www.kobo.com/koboglo

    Hlavním důvodem k tomu je naprosto dokonalá čitelnost a obrovská výdřž baterie. Nevýhodou je nutnost napojení na externí gps, ale to není problém. viz http://www.blueflyvario.com/

    Za stejnou cenu co by tě stál ten One, dostaneš plnohodnotné vario s gps, bez nutnosti použití externího zdroje s výdrží okolo 20 hodin.

  • 2 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 22.11.2014 * 22:35

    Jak pise Petr, oboji je zbytecnost, Jako nejefektivnejsi reseni vidim telefon s androidem, okolo peti palcu, sam mam ted momentalne samsung galaxy s4, tam je citelnost temer bezproblemova a ma i barocidlo nouzove pouzizelne misto varia, predtim jsem mel galaxy s2 a videl jsem na to taky i kdyz o neco hur. Za dve, tri stovky na to koupis dobijeci pouzdro, ktere ti prodlouzi dobu na baterii pri plnem podsviceni na dvoj az trojnasobek, takze se bez problemu dostanes na 8-12 hodin, kdyz pred letem vypnes datove prenosy. Na pristi sezonu planuju pouzivat obe zarizeni, s tim, ze na jednom mi pojede xcsoar s mapou a par widgetama a na druhem xctrack s fai asistentem, prostorama a thermal asistent. Po celou dobu letu na to nebudu muset sahnout a vzdy uvidim co potrebuji. Zadne propojovani kabelu pred letem, zadne slozite reseni dobijeni. Na podobnou krabicku: www.ebay.com jen nalepis suchace a pridelas provazek aby nahodou nekde nevypadla, vlozis do toho telefon a nemusis nic resit.

  • 3 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 23.11.2014 * 12:29

    pockej si na Earla. :)

    http://www.meetearl.com

  • 4 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 23.11.2014 * 15:24

    v kontextu 1,5 roku zpoždění, které (zatím) projekt Earl nasbíral, je věta "pockej si na Earla. :)" myšlena ironicky, předpokládám ;-)

  • 5 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 23.11.2014 * 16:04

    Mě ten Earl ani nezaujal, cena vysoká, jediné pro co by to mohlo být zajímavé je to odolné šasí... tím to asi tak končí.

  • 6 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: romario (+1) (-0) | Zasláno: 23.11.2014 * 22:16

    Ahoj,

    e-ink čtečka zajímavý nápad. Jaký to používá OS? Android? Externí bluetooth GPS mám v šuplíku. Tu bych kupovat nemusel. Původní idea však byla taková, abych měl jedno zařízení, které přilepím na kabinu větroně či pultík PG a nebudu se muset starat o nabíjení ničeho dalšího. Rád bych na tom provozoval LK8000, ale i ten XCSoar je asi v pohodě... A také jsem možná měl napsat, že by zařízení mělo být použitelné na PG i do větroně. Jsem spíše pilot kochací, na PG jsem doposud létat s kombinací Flytec 3005 + Garmin E-Trex Legend pro záznam trasy. Teprve loni jsem začal experimentovat s LK8000. Na větroni bych určitě rád něco, co mi bude ukazovat dostupné letiště a nouzové plochy. Tam přistání do terénu není až taková sranda jako s PG :-)

  • 7 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 24.11.2014 * 11:23
  • 8 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: romario (+1) (-0) | Zasláno: 25.11.2014 * 08:14

    Clouseau, díky za odkaz! Nyní je mi už vše jasnější. To je to co potřebuju. Jedno zařízení, jedno nabíjení, kombinace varia + GPS... A levnější než Naviter Oudie Lite, po kterém jsem pokukoval. :-)

  • 9 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 26.11.2014 * 21:03

    Není zač. Pokud tě zajímá víc o tomto projektu, tak můžeš mrknout i na FB : https://www.facebook.com/GoFlyInstruments?fref=nf

  • 10 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: romario (+1) (-0) | Zasláno: 04.12.2014 * 22:40

    Clouseau, už je objednána verze s KOBO Mini a pro jistotu BT SPP sériovým portem. Je to lepší dárek k ježichu, než svetr s jelenem. i když i ten pod základnou zahřeje ;-)

  • 11 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 05.12.2014 * 18:14

    Tak ti přeji, ať ti dobře slouží a pomůže ti při přeletech. Ten BT SPP výstup je fajn, můžeš s ním krmit třeba nějakého androida s XCTrackem :-)

  • 12 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: juros (+0) (-0) | Zasláno: 27.02.2015 * 23:08

    Ahoj,

    taky stojím před rozhodnutím co a na čem. Primárně chci využívat navigaci, FAI asistent, mapy, prostory. Nestojím o thermal asistent ani funkci varia-mám XCtrainera. Rád bych zařízení využíval i pro navigaci na kole, preferuju maximální čitelnost na slunci, nechce se mi komplikovat si život batterypackem. Z těchto dvou důvodů chci raději navigaci. Mobil jsem zavrhnul. Teasi one 2 i Holux Funtrack se mi líbí. Funtrack asi funguje bezchyby, ale máte někdo praktické zkušenosti s Teasi ONE 2 ?

    Chodí na něm LK i XCSoar?

    Jsou jejich FAI asistenty prakticky použitelné?

  • 13 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: jaki (+2) (-3) | Zasláno: 04.03.2015 * 21:43

    kupoval někdo něco na tom goflyinstruments? Jenom sonduju jestli to funguje ok ….

  • 14 RE: Teasi One / One 2 nebo Holux?
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 05.03.2015 * 06:36

    Ja mam GoFLy. Funguje dobre, teda v ramci toho co od toho jde cekat, ze to je predelana cernobila ctecka. Zrovna na tom testuju i beta verzi LK8000.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: