FÓRUM PGweb


[Téma] Impress 3

Impress 3
Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 29.10.2011 * 20:36

Ahojte v popisu uvadeji :"Velikou novinkou u Impress 3 je fakt, že nemá prkno pro sezeni. Tělo pilota je podpíráno ohebnou plochou, což je mnohem pohodlnější a umožňuje to lepší přenos informací a jednodušší ovládání křídla."

Muze mi prosim dat info nekdo kdo ji uz mel moznost fyzicky "osahat" jakym zpusobem je ta uvadena "ohebna plocha" vyresena? Je tam jen pevnejsi tkanina(treba ve vice vrstvach) nebo nejaka guma namisto prkna? Neco pevnejsiho tam byt musi ne protoze jinak by to asi cloveku trochu lisovalo boky...

Nemam v umyslu ji letos kupovat a jet se na ni do PV jen podivat mam trochu z ruky tak dekuji tem kdo ji uz meli moznost zkouknout za info.

17 příspěvků
shlédnutí: 8492
  • 1 RE: Impress 3
    Autor: kobrz (+9) (-2) | Zasláno: 30.10.2011 * 09:07

    mrkni se na "Adjusting the IMPRESS 3 and setting up the speedbag" video na advance strankach (http://www.advance.ch/IMPRESS-3.912.0.html?&L=1). je to tam všechno docela vidět.

  • 2 RE: Impress 3
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 30.10.2011 * 09:39

    hm vypada to ze to je jakoby korytko usite z vypolstrovane latky

  • 3 RE: Impress 3
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 30.10.2011 * 10:32

    Je to jak píšeš korýtko z vypolstrované látky. Od zad až po stahna. Leží se v tom super. Hezky to člověka obalí, ale netlačí. Lítám Lihgtness už rok (konstrukce Impress3 z ní vychází) a zvykl jsem si tak, že bych už neměnil.

  • 4 RE: Impress 3
    Autor: doktor (+2) (-0) | Zasláno: 01.11.2011 * 17:45

    Mužu jen potvrdit ,nemá to chybu,hlavně přenos informací padáku.

  • 5 RE: Impress 3
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 01.11.2011 * 19:27

    Pro případný zájemce můžu potvrdit, že první pocity jsou báječný. Oproti Impress 2 je hodně znát úbytek váhy, při pobíhání na startu jem měl skoro pocit, že na sobě nic nemám. Sice jsem jí zkoušl jen na takovej prodlouženej slet, ale i tak si myslím že je to krok spráným směrem. Prostě mi přišlo, že nesedim v sedačce, ale že jsem součástí křídla a to i přes to, že správně by mi byla velikost M, ale k dispozici bylo jen Lko. Kdyby jí chtěl někdo vyzkoušet, tak pro pražáky a okolní lítače má pod palcem testování a distribuci Míra Volný.

  • 6 RE: Impress 3
    Autor: nortonsk (+0) (-0) | Zasláno: 03.11.2011 * 18:23

    Pridam informace z osobnej skusenosti. Nalietal som na I3 uz celkom dost a velmi rychlo sme sa skamaratili. Najdolezitejsia vec na I3 je jej mala vaha a vysoky komfort. Komfort je porovnatelny s inymi kvalitnymi sedackami s kokonom s tym ze odpadol problem s doskou ktora bola jednak tazka (drevena) a niekedy niektorym drobne vadila. V kazdom pripade po 4 hodinach v sedacke ma bolel iba krk od neustaleho sa otacania sa dookola (kopec ludi na kopci). Ziadne problemy s chrbatom alebo stuhnutou prdelou som nemal.

    Posledna vec: citlivost sedacky je velice subjektivna. Niekto ma rad citlivejsie niekto naopak tupejsie. Pre moju potrebu bola dostatocne citliva. Hlavne prenasa vsetky infomace priamo do prdele a nie do nejakej dosky..

  • 7 RE: Impress 3
    Autor: andrew4u (+17) (-0) | Zasláno: 07.11.2011 * 17:49

    Jen ta cena uz nebude tak komfrotni.. Jestli se nepletu tak to je nekde kolem 25kKc?

  • 8 RE: Impress 3
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 07.11.2011 * 19:08

    24,5 ale to stala prve i impress 2

  • 9 RE: Impress 3
    Autor: SamanBN (+8) (-2) | Zasláno: 15.06.2015 * 17:20

    Caute vsetci,

    uvazujem nad kupov "lahkej" kokonovej sedacky, namiesto mojej terajsej I 2+(M).

    Mate niekto skusenosti s I 3 ?

    Zaujma ma konkretne:

    - spracovanie, ci je to stale taka mega odolna a neznicitelna sedacka ako I2..

    - slabe miesta rovno z vyroby (neviem, nieco zle riesene, uvolnujuce sa spony, a pod...)

    - asi najdolezitejsia vec, ako je to pri toceni termiky, lebo dost ludi ju neopisuje prave s najlepsimi slovami a zas naopak dost ludi chvali...

    I2 by som chcel vymenit koli vahe, no na druhej strane, tak robusnu,velmi kvalitne spravenu a podarenu sedacku sa my nechce dat moc prec.. preto trocha vaham ci investovat, alebo kaslat na to.

    tak by som rad vase nazory. Prip. aj porovnania, pozdavala sa mi napr. aj Genie lite, len ma troska odradza ten neneoprenovy kokon..

    Tak dik za akekolvek info.

  • 10 RE: Impress 3
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 15.06.2015 * 22:45

    Zpracovani a odolnost ok, na urovni Impress2 - mam ji 2 roky, nijak zvlast ji nesetrim a je stale bez vyraznejsich sramu.

    "Slabe miesta" - podle me jedine slabe misto je, ze pultik je privazany ke spicce kokonu, takze kdyz trosku utikas po startu odkopnes si pultik, spicku kokonu ti to vytahne pod zadek a spatne se pak naseda (musis si pomoct rukama). Tohle jsem si malinko "presil". Trivialni uprava a naseda se do sedacky v pohode.

    Toceni - necitil jsem mezi sedackama ktere jsem v poslednich letech lital zadny rozdil (i2+, wv xalps gto, i3). Vzdycky to byl v nove sedacce jinej pocit, ale netroufam si rict, ze nektera tocila hur nebo lip...

    Jinak krome vahy je rozdil proti i2+, ze zabira mnohem min mista v batohu - proste potesi pri kazdym baleni :).

  • 11 RE: Impress 3
    Autor: sifa (+8) (-0) | Zasláno: 16.06.2015 * 20:20

    Po roce úvah a testu v podobě alespoň zavěšení na houpačce, jelikož vyzkoušet si sedačku za třicku v ČR se ukázalo jako docela problém, ne neřešitelnej, ale celkem táhlej :) Se vyjevil jeden celkem podstatný nedostatek u Impress3 a to že ji Advance přestal vyrábět :D Kamarád se dotazoval přímo u výrobce a je to tak... Prý příští rok vyplodí snad Impress4 a do tý doby jedou ty Lightnesky... Slíbili že osloví dealery z jiných zemí a předají kontakt, jestli někde neleží skladem, ale nikdo se neozval, že by se chtěl zbavit ležáka ;)

  • 12 RE: Impress 3
    Autor: SamanBN (+8) (-2) | Zasláno: 16.06.2015 * 23:08

    Jj.. To sa da ocakavat ze bude nejake pokracovanie serie, aj ked som niekde cital ze s impress ma byt koniec a pokracovat ma uz iba lightness seria.. Teda nateraz L2, kt. by som si asi kupil, keby chcem dat tie eura za novy kus...

    Kazdopadne I3 po par rokoch v ppredaji, sa stala dobre dostupna aj pre nas, ludi nehodlajucich platit za nove veci.. Bazarovych kuskov pribuda a staci si vybrat a za polovicu ceny novej par rokov uzivat ..

    A to je vlastne celkovo dovod preco sa tu pytam, pretoze mam okrem tuzby mat lahky, komfortny a top prepracovany postroj uz aj moznost realne sa k nemu dostat za zaujimavu cenu.

  • 13 RE: Impress 3
    Autor: SamanBN (+8) (-2) | Zasláno: 16.06.2015 * 23:09

    Inak som videl nejaku skolu v nem/at vypredavat I3po 990 euro..

  • 14 RE: Impress 3
    Autor: SamanBN (+8) (-2) | Zasláno: 17.06.2015 * 10:48
  • 15 RE: Impress 3
    Autor: SamanBN (+8) (-2) | Zasláno: 25.06.2015 * 07:47

    Tak vcera som spravil kratky testovaci let:

    - nasadanie je ok, trocha hladania kokonu, ale islo to. (je to asi dost aj o dlzke noznych popruhov..)

    - odovzdava vela info od kridla co je super, vela kvedla do stran - mala stabilita, ale na prvy pocit sa mi zda, ze o dost prirodzenejsim, prijemnesim sposobom.

    - odovzdavanie info do kridla je inaksie.. neviem ci lepsie alebo horsie..

    - pohodlie super aj napriek zlemu nastaveniu, a tu potrebujem trocha pomoct.

    Ako mam vnej vlastne sediet ?

    Zadok a stehna malicko naklonene smerom dopredu dole ? alebo vodorovne ? alebo malicko hore ?

    Nohy som mal uvolnene a bolo to ok aj sklon kokonu ok, ale mal som pocit akoby som sa smykal zadkom smerom dopredu.

    V ktorej casti sa sedi ?

    Mozno sa pri sedeni len posuvam moc dozadu a potom sa smykam dopredu..

    Moje nastavenie (175/85):

    kokon - vodorovny sklon.

    nozne popruhy - biela znacka zarovno spony, teda dost utiahnute.

    prve dva popruhy na sedaku - utiahnute ca. 2 cm viacej ako je znacka.

    Plecne - utiahnute ca. 4 cm viacej ako je znacka.

    Chrbtove - poloha skorej sed.

    Uvazujem este skusit:

    - povolit nozne do vyrobneho nastavenia

    - povolit kokon

    tym by som sedel viacej vpredu, akoby hlbsie v sedacke, mozno to je cesta zabranit smykaniu dopredu.

    Vdaka za kazdu radu.

  • 16 RE: Impress 3
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 25.06.2015 * 18:08

    Ahoj,

    potvrzuji, že I3 se přestala vyrábět a L2 nám v další várce přijdou až koncem srpna :-( nyní máme ve stejné kategorii skladem jen WV a Gin (Skylihter je lehčí) - ty mají úzká "prkna" ale tím jak obepínají zadek jsou srovnatelné. Bazarové I3 co jsem měl začátkem roku se prodávali kolem 20 tis. dle stavu opotřebení a nyní už dlouho nic (možná až dorazí L2 se zase něco objeví).

    zdravíM

  • 17 RE: Impress 3
    Autor: martinkubicek (+0) (-0) | Zasláno: 11.09.2016 * 15:10

    Kdyby nekdou touzil po Impress3 vel. L. Tak ji mam krasne zachovalou a za 20T ji prodam.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: