ZPRAVODAJSTVÍ


PWC Superfinále Mexiko 2012

kaktus_cech_pit.jpg_150x113
| Soutěžní létání
Valle de Bravo, Mexico
shlédnutí: 9410

Na Českých horách neustále přisypává sníh, a zatímco si vyznavači zimních sportů užívají prašanu, normální lidi si prohrabávají tunely, aby mohli vůbec vyjít z domu. Tou dobou, kdy by nikoho nenapadlo vytáhnout své éro, koná se v Mexiku finále Světového Poháru (24.1.- 4.2. 2012).

37 příspěvků

Kapitoly článku

 1. Směr Valle
 2. Trénikové dny
 3. Task 1 - 62 km
 4. Task 2 - 96 km
 5. Task 3 - 106 km
 6. Task 4 - 118 km
 7. Task 5 - 63 km
 8. Pondělí 30.1. - Odpočinkový den
 9. Task 6 - 90 km
 10. Středa 1.2. - Task is cancelled
 11. Task 7 - 96 km
 12. Task 8 - 121 km

Task 1 - 62 km

Po ránu vidíme na trávě námrazu, ajajaj to bude asi výživné. Nechybí snídaňový džusík u Irmy a brzský ranní výjezd na start. Ještě před startem si odběhneme na místní toalety asi tak čtyřikrát. Po včerejší večeři zjišťujeme, že papričky pálí opravdu dvakrát.

Ale teď ke startu. Vymysleli nám docela jednoduchou trasu o délce 62 km se 4 otočáky. Základní proudění je dnes přímo na start, tedy z jihu a tak očekáváme vyšší dostupy. Nad platíčkem se nám podařilo zvednout téměř do 4000 m. Je spousta času a tak krom nádherného výhledu na nedalekou sopku Tolucu hledáme co nejvýhodnější startovní pozici. To se ale lehce říká, když to tady bublá jak polívka v hrnci. V 13 hodin se otevírají startovní hodiny a my vyrážíme na cestu. Zatímco je partička u prvního otočáku v kosmu, méně početná skupinka se vydává jinou trasou. Vyrážíme s největší výškou, zato po několika uletěných km tou nejhorší stopou. Jak řekl náš Polský kamarád Rafal, Renča dneska letěla „Dupou v křakách“, a byla asi jediná, které nebylo ve vzduchu zima. Spíš to vypadalo, že chodí po zemi. Jinak jsme se pohybovali zhruba okolo 3800m.

Po překonání platíčka míříme směrem za jezero. Davídkovi se podařilo letět parádní stopou a přilétá do cíle jako první s čechů a těsně za zády Peťule. Renča se Staníkem se zvedají téměř ze země už podruhé, v místě, kde sedá mnoho pilotů. Při závěrečném dokluzu do pásky to bylo hodně na těsno a pár pilotům se zaprášilo od bot. Na tvrďáka letěl také Makedonský pilot Goran Dimitrovský, který neměl jinou možnost než to posadit do lesa. Mistr prezident visel na stromě. Záchranáři ho prý nemohli najít, což se nám zdálo opravdu divné, když je každý pilot vybaven GPS, vysílačkou a Live crackingem. Tak poslali vrtulník. Při záchranné akci ho málem smetli ze stromu, a aby toho nebylo málo, tak ho doslova vyřeřezali z padáku a ze sedačky. Tak si zítra bude muset sehnat komplet nové vybavení.

Czech Team je v cíli, spolu s dalšími asi 100 piloty, z toho 5 bab a Peťule první. Vítězem dnešního kola se stal Švýcarský dědeček Hauzi Bolinger, kterého jsme den předem zachraňovali naší protekcí u zubaře. V HQ je na stahování GPS taková fronta, že raději volíme příjemnější čekání u hotelového bazénku s pivkem, dokud nezajde slunko. Nechybí hovězí steak „Aranchera“ v naší oblíbené hospůdce nebo „Sopa de Tortilla“ a večerní kaktusová dezinfekce pro gurmány.

PS: Ráďo chybíš nám tu do partie a taky jako model na fotkách:)

Výsledky Tasku 1

Videa

Diskuse k článku

www.paraglidingworldcup.com neexistuje
Autor: pgPavel | Zasláno: 25.01.2012 * 09:12

www.paraglidingworldcup.org

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Odpověď na příspěvek


Reklama:

 logo Gradient logo EUROPROTECT logo MAC Para

Menu sekce Zpravodajství:


Sekce PGwebu: