FÓRUM PGweb


[Téma] Cestovní pojištění

Cestovní pojištění
Autor: Martinek447 (+0) (-0) | Zasláno: 25.06.2019 * 09:39

Ahoj všem, začínám a poprvé mě čeká cesta do zahraničí, kde bych se chtěl věnovat i paraglidingu. Moje otázka na Vás, pojišťujete se? A do jaké výše? Našel jsem zajímavou nabídku na https://www.srovnator.cz/cestovni-pojisteni/kalkulacka/ces-2 (doufám, že jde nakliknout a zobrazí se přímo nabídka), např. AXA Reference Plus pojišťuje tento sport se 100% přirážkou, cena je však 110Kč, což mi přijde fakt slušný, ale jelikož opravdu nemám zkušenost, pomohl by mi další názor. Díky moc všem.

2 příspěvky
shlédnutí: 1158
  • 1 RE: Cestovní pojištění
    Autor: TurukMaktu (+21) (-19) | Zasláno: 25.06.2019 * 15:07

    Ahoj, určitě je vhodné si sjednat cestovní pojištění. Obecně platí, že v zemích EU jsi kryt ze svého zdravotního pojištění podle podmínek v dané zemi jako její občané tj. i s jejich spoluúčastí. Cestovní pojištění zpravidla obsahuje pojištění léčebných výloh, to se může hodit, pokud by ses ocitl v nějakém zdravotnickém privátním nesmluvním zařízení, kde může nastat situace, že se nedohodnou na případném krytí s Tvojí zdravotní pojišťovnou. A hlavně by mělo obsahovat repatriaci tzn. krytí nákladů na návrat do vlasti - ať ostatků či pouze převoz zraněného - obojí zpravidla vyžaduje speciál a to je celkem nákladná záležitost. Také tam je obsažena odpovědnost z občanského života tzn. když způsobíš např. nehodu jako kolař či chodec nebo zkrátka nějakou škodu třetí osobě - život je košatý. Také je dobré si zjistit zda máš toto pojištění sjednáno v ČR (zpravidla k pojištění domácnosti a platí zpravidla po Evropě), pak by sis cestovním pojištěním pouze navýšil limit plnění. A hlavně POZOR na srovnávače pojištění - jako všechny srovnávače se tváří tak, že všechny produkty jsou stejné a "vyberou" Ti nejnižší cenu. Pracuji v pojišťovnictví 18 let a tvrdím, že žádné dva pojistné produkty nejsou stejné a je třeba umět číst pojistné podmínky, včetně doplňkových podmínek, zvláštních ujednání a výluk a rozumět jim. Pak máš šanci, že nezažiješ nepříjemný "Aha moment". při pojistné události. Na krátkodobý lítací výjezd bych srovnával Axu či Uniqu, které kryjí i PG.A pokud vyrazíš do nějaké pojišťovny, tak pozor na "paní na přepážce" - velmi často si pletou paragliding, kiting, parasailing, parašutismus atd. Pokud Ti někdo tvrdí, že dané pojištění něco kryje, nech si to ukázat v pojistných podmínkách a HLAVNĚ si přečti aspoň výluky, jsou krátké a jednoznačné. :-)

  • 2 RE: Cestovní pojištění
    Autor: TurukMaktu (+21) (-19) | Zasláno: 26.06.2019 * 11:14

    Pozor, AXA přesunula paragliding do nepojistitelných sportů... www.axa-assistance.cz

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: