FÓRUM PGweb


[Téma] Rakousko

Rakousko
Autor: jericho (+0) (-0) | Zasláno: 25.12.2007 * 23:11

Ahoj, mám to blízko do Rakouských Alp - bydlím u Českého Krumlova, ale vůbec nic tam neznám. Máte nějaká oblíbená místa, vhodná i pro začátečníky? A zmiňujte prosím i přístup, jsem rogalista (:-).

14 příspěvků
shlédnutí: 8236
  • 1 RE: Rakousko
    Autor: charlie (+8) (-0) | Zasláno: 26.12.2007 * 09:45

    Ahoj, myslím pro Tebe jsou nejblíž terény kolem Salzburgu, mnoho terénů je pěkně popsáno zde: http://www.paragliding365.com/index-p-flightarea1_3_0.html

    Jinak Olda z Dačic zná rakouské terény docela dobře, určitě poradí (olda@pgjih.com - ale nevím jestli email funguje, protože web už je nějakou dobu mimo provoz. Ale možná se sem koukne)

  • 2 RE: Rakousko
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 01.01.2008 * 23:34

    Ahoj, do Rakous jezdím lítat rád, i když ne zdaleka tak často, jak bych si přál. Nejbližší "velké" terény jsou v oblasti Schladmingu (Třeba Stoderzinkem, nebo Hauser Kaibling, Planai atd) . V předhůří směrem do Čech bude určitě ještě XYdalších startovaček. V oblasti je aktivních několik rakouských PG škol, takže i začátečnické terény určitě budou. Co jsem ale chtěl hlavně říct: Alpy rozhodně nejsou terén vhodný pro osamělého začátečníka (jedno jestli paraglidistu, nebo rogalistu), nebo ani pro skupinku začátečníků. V každém případě bys tam měl jet prvně s někým, kdo už na tom terénu lítal, zná jeho místní záludnosti (údolní větry, závětří atd.) a dokáže dobře zhodnotit i počasí. Z toho Schladmingu jedou na kopce lanovky (většinou severní svahy). Stoderzinken pro rogalistu vhodný není. Paraglidista se tam s bídou vyplazí 300m výškových pěšky. Osobně jezdím rád ještě víc na jihozápad na Schmittenhohe u Zell am See, nebo Elmberger Alm u Greifenburgu. Oba terény jsou rogalistické (vývoz lanovkou, nebo busíkem) a "víceméně" nezáludné. No, ktý nezáludnosti by se měli možná vyjádřit i ostatní, já mám možná pokroucený měřítka.

  • 3 RE: Rakousko
    Autor: HOFI (+4) (-4) | Zasláno: 03.01.2008 * 01:01

    Zkus se podivat do Werfenvengu.Cca 40 km za Salzburgem.Taky lanovka za pár Eur a zatim nam vzdy stacil jeden vyvoz.Nebo se s někým domluv a permici pošli dolu pro dalšího u 1. sloupu.Pry to funguje.Plně souhlasim s Brabou co se tyče mistnich podmínek, dobre sledu mistni.Hodně ti napoví.

  • 4 RE: Rakousko
    Autor: ninjadrobas (+0) (-0) | Zasláno: 03.01.2008 * 12:59

    Zdravim Muzu doporucit z vlastni zkusenosti Emberger Alm u Greifenburgu. Super servis v kempu + busiky hned u brany do kempu s vyvozem na start a citelne podminky na litani, zadna divocina. I presto se ale pripojim k jiz predeslym doporucenim - nejezdi na nezname tereny poprve sam. V kempu u Greifenburgu muzes vetsinu sezony potkat staryho rogalistu Emila. Ten Ti urcite nejen rad poradi pri litani, ale bude rad i za spolecnost rogalovyho poteru z Cech. At Ti trubky vzdycky svistej ve vzduchu.

  • 5 RE: Rakousko
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 06.01.2008 * 16:17

    Můžeš taky zkusit Koessen (na rakousko-německých hranicích, necelých 300 km z CK, většina po dálnici), lanovka je za normální rakouské ceny a určitě tam narazíš na někoho z místních, kdo poradí.

  • 6 RE: Rakousko
    Autor: jericho (+0) (-0) | Zasláno: 15.01.2008 * 22:56

    Velmi blízko je Grainet - kousek u hranic Rakouska a Německa, západně od Prachatic. Tušíte o tom někdo něco?

  • 7 RE: Rakousko
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 16.01.2008 * 00:59

    Na Nemecke strane Sumavy doporucuju Ostry kousek od Zelezne Rudy

    http://home.arcor.de/ul-minimum/hg-platz/osser.htm

    www.xcontest.org

    to je spickovy teren, velke prevyseni, krasne okoli, paradni start...jen pozor na to, ze do konce cervna teoreticky jen pro mistni piloty (dohoda s ochranari) - v praxi tam jde litat i pred prazdninami, ale chce to dohodnout s mistnimi piloty a lepsi je v tydnu.

  • 8 RE: Rakousko
    Autor: jericho (+0) (-0) | Zasláno: 03.03.2008 * 19:48

    Byl jsem na Grainetu - z Českého Krumlova 71 Km. Je to nádherná startovačka na jižní až mírně JZ vítr jak pro PG - startuje se vpravo od rampy tak pro HG - pro ty je tam již zmíněná rampa. Přistávačka je viditelná ze startu a celkem daleko. Terén má svá specifika, o kterých Vám povypráví místní lítači. Přítomnost lokálního pilota je podmínkou startů na tomto terénu a vřele ji doporučuju, protože terén má své záludnosti. Místní piloti byli ochotní a když je letovo, je jejich přítomnost na strartu velmi pravděpodobná. Jinak se lze na místní doptat ve vestici pod startovačkou. Když se mi to povede, vložím panoramatickou fotku ze startu.

  • 9 RE: Rakousko
    Autor: jericho (+0) (-0) | Zasláno: 03.03.2008 * 19:51

    Rád bych se informoval na létání v terénu Gerlitzen v Rakousku, uvažuju tam o dovolené, vypadá to, že by tam měla co dělat i manželka i já v případě neletova. Rád bych pobral jakékoliv zkušenosti o tomto terénu. Zatím vím, že doporučují zvážit start při západním větru, aby se čl. dostal na přistávačku a toť vše. Nějaké zkušenosti?

  • 10 Grainet
    Autor: jericho (+0) (-0) | Zasláno: 03.03.2008 * 20:02
  • 11 RE: Rakousko
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 04.03.2008 * 12:56

    Na Gerlitzenu jsem byl před dvěma lety. Start jednoduchý, kus od horní stanice lanovky. Přistávačka obrovska, hned vedle jezera a kempu. U přistávačky má sídlo místní škola, kde ti určitě rádi poradí co a jak... A kousek od tamtud je již výše zmiňovaný Greifenburg...

  • 12 Nassfeld
    Autor: Luca69 (+0) (-0) | Zasláno: 04.03.2008 * 13:23

    Zkoušel jste někdo lítat v tomto terénu.. jedu tam s firmou a rád bych věděl jestli si můžu vzít padák s sebou ? Díéky moc za info..

  • 13 Flachau
    Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 20.03.2008 * 15:56

    Co Flachau? Má někdo nějkaou zkušenost? Třeba se zimní svahovačkou?

  • 14 RE: Rakousko
    Autor: jericho (+0) (-0) | Zasláno: 16.07.2008 * 16:41

    Jedu do Greifenburgu - Embeger Alm - na poslední týden tohodle měsíce - červenec. Protože jsem tam ještě nikdy nebyl a celkově jsem začátečník, tak se rád chytím nějaké party, co to tam už zná. Jestli tam někdo jedete, dejte vědět. Dík.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: