FÓRUM PGweb


[Téma] Javorniky

Javorniky
Autor: chevalier (+0) (-0) | Zasláno: 14.01.2011 * 22:24

Ahoj. Som zo Slovenska, venujem sa paraglidingu a mam dotaz na teren na Javornikoch, konkretne SKI centrum KOHÚTKA. Od vas Novy Hrozenkov, od nas Lazy pod Makytou. Mam v Lazoch chalupu a dost ma to láka zobrať si krídlo a skusit to tam. Je to tam vôbec mozné ?

Dakujem.

5 příspěvků
shlédnutí: 2970
  • 1 RE: Javorniky
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 14.01.2011 * 23:28

    Čirou náhodou jsem se tímhle zabýval asi před měsícem - zjišťoval jsem, zda-li by z "černé" sjezdovky šlo odstartovat a přistát. Šlo, má to několik "ale":

    1. Jediné rovnější místo na start je hned pod dřevěnou "vyhlídkovou" budovou. Je to ale částečně v cestě lyžařům přijíždějícím od lanovky. Cca 10m vlevo i vpravo vedou dráty lanovky, resp. vleku, takže je třeba umět dobře startovat.

    2. Samotný let bude bez problému, svah je hodně prudký a celý otevřený.

    3. Přistání je obtížnější, buď hned pod svahem mírně vlevo při pohledu ze shora, je to ale trochu do svahu. Nebo vpravo u cesty nahoru, není to tam ale moc prostorné a je to za hranou stromů. Nicméně zkušený pilot by to měl zvládnout. Až dolů k hlavní cestě bych nezalétaval, vedou tam dráty a je to ve svahu s občasnými stromy. Rovněž tam bude rotor pokud bude víc foukat.

    Není mi známo, že by z tama někdo někdy letěl, ale teoreticky by to šlo. Když napíšeš na max@ido.cz můžu ti poslat fotky, docela podrobně jsem to zdokumentoval. Čau Max

  • 2 RE: Javorniky
    Autor: chevalier (+0) (-0) | Zasláno: 15.01.2011 * 10:59

    No skusit to treba. Start je tuším čistý sever. Od nás tam je akurát kúsok TMA Ziliny

    ale inak same lesy. Taký preletový teren, trafit interval a fičať a ked zletíš tak neni problém z vývozom az na start.

    Skusime, uvidime, dame vediet :-) Zatim moc dik, peter.

  • 3 RE: Javorniky
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 14.03.2014 * 14:43

    Jak to dopadlo? Na Kohútku budu mít v květnu cestu, tak mě láká vzít si s sebou i padák.

    Dá se tam přistát bezpečně a s rezervou?

  • 4 RE: Javorniky
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 15.03.2014 * 12:40

    Ani bezpečně, ani s rezervou, viz můj starší příspěvek. Před letem doporučuji prohlédnout popsané přistávací možnosti a raději zvolit jiný kopec - nejbližší použitelný (nikoliv ideální) je Ochmelov (U Sivků)

  • 5 RE: Javorniky
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 17.03.2014 * 09:27

    Takže nic pro mě :-)

    Díky za reakci.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: