FÓRUM PGweb


[Téma] Třebíč, Jihlava a okolí

Třebíč, Jihlava a okolí
Autor: Kubusz (+0) (-0) | Zasláno: 17.08.2011 * 16:22

Ahoj,

jedu za známýma na kraj Vysočiny, nevíte o nějakém kopečku v okolí Třebíče, Štěměch atp?

13 příspěvků
shlédnutí: 4961
  • 1 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 18.08.2011 * 21:56

    Špatný zprávy: "Na Vysočině kopečky nejsou."

  • 2 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: Kubusz (+0) (-0) | Zasláno: 18.08.2011 * 22:54

    ani maličký by nebyly, něco tam přeci být musí, aspoň na groundhandling :/

  • 3 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 19.08.2011 * 10:11

    Jasněže je, jak bych se jinak na Vysočině naučil lítat?! :-)

    Pro tebe nejblíž je sjezdovka v Brtnici. Je ale orientovaná na sever-severovýchod. 49°18'14.472"N, 15°39'43.655"E

  • 4 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 19.08.2011 * 10:12

    Braba je starej sklerotik...i jeho sme tam kdysi učili lítat :-)

  • 5 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: Kubusz (+0) (-0) | Zasláno: 19.08.2011 * 13:17

    skvělé, aspoň něco, díky!

  • 6 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: mmarek (+0) (-0) | Zasláno: 19.08.2011 * 13:38

    k té Brtnici... Povětšinou je posraná od ovcí které se tam vytrvale pasou...

    Nikdy jsem tam nelítal, protože na ten směr je nedaleko podle mě lepší terén( tedy v rámci Vysočiny). a to liščí hora 49°16'50.295"N, 15°39'17.581"E nedaleko vesničky Kněžice. Tam se dá taky vznést na S až SV. Start na loučce přistání taky na loučce, občas je třeba se vyhnout nějakému tomu stromečku nebo rostoucímu pásu smrčků. když je málo výšky je dobré jim uhnout pokud je aspon metr a víc výšky nad ně dají se v klidu přeletět a přistát až za něma.Jen se obávám že v tuto dobu tam je na okolních polých nasetá kukuřice(nevím to jistě), takže když se tam vzneseš o trošku víc a nevytratíš výšku nad loukou, čeká tě zajímavé přistání. Ten terén neni prakticky odnikud vidět takže na první pohled to vypadá že tam nic neni. Mrkni do mapy na ty souřadnice, je vidět že se tam vrstevnice shušťují. Mám i nějaké fotky jak to tam vypadá, ale tady na fórum asi nejdou dát...

    Ted na víkend stejně žádný SV nebude tak to nemá cenu...

  • 7 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 19.08.2011 * 16:13

    to Clouseau: ach tak. Brtnici já mám v kolonce "meze". Do kopečků se nějak nevešla.

  • 8 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 14.01.2015 * 17:48

    Ahoj,

    můžeš poslat víc fotek té liščí hory? wilgaga@seznam.cz. Ty tvoje souřadnice ukazují na nějaké pole 49°16'50.295"N, 15°39'17.581"E

    Dík Michal

  • 9 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 31.08.2016 * 10:59

    Ahoj,

    49°16'50.295"N, 15°39'17.581"E liščí hora je absolutně nejlepší, dá se říct kopec pro svahování na S a SV na vysočině. Je to travnatá plocha, která se seká a startuje se na hraně. Jsou tam tři fochy, tak si každý může vybrat, jestli chcete sletět, tak ten je nalevo, svahovací je prostřední a pravý je pro začátečníky na poskakování. Dá se krásně sjet ze silnice a přijedete až na hranu, tak taky výhoda. Byl bych rád, kdyby se tam vydal někdo posvahovat a vytvořil nějaké video, aby všichni viděli, co máme na vysocině za super kopec. Dá ce říct kopie Býkovic, ale má větší převýšení.

    Michal

  • 10 Kněžice sletík- video
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 04.12.2016 * 10:23

    Ahoj,

    tak jsem se konečně dočkal. Na kopci sice bylo bezvětří, ale na sletíky až dolů to krásně stačilo. Za větru si posvahovat netroufám, tak nyní předávám metu někomu zkušenějšímu. Posílám odkaz na video.

    Letu zdar Michal

  • 11 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: F_A_N_A (+0) (-0) | Zasláno: 20.07.2019 * 17:49

    Ahoj všem,

    začínám po delší době zase létat a hledám nějaký místa, kde by se dalo alespoň trochu přes týden zablbnout, když už ne se vyloženě proletět.

    Neměli byste náhodou prosím nějaký bližší (další) info k tomu Liščímu kopci u Kněžic, nebo info o něčem dalším v okolí Třebíče, kde by se šlo alespoň trochu vznést?

    Díky

  • 12 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 20.07.2019 * 20:44

    Ahoj,

    byl jsem tam minulý týden na obhlídku. Tráva posekána, na vítr S, SV. Na nic jiného nemá smysl tam jezdit. Pokud fouká čerstvý vítr, tak se dá posvahovat. Co se týče směru větru, používám web Slunečno.cz, kde zadám prve Kněžice, pokud fouká sever, tak kouknu na Brtnici a potom na Třebíč. Pokud se směr zhoduje, tak jedu. Nemám papíry na PG, takže za silného větru bez odborného dozoru nesvahuji, ale na sletíky za lehkého větru si pár sletíků udělám. Chtělo by to auto s vlekem, a příjezdová cesta dolů je bez problému. O jiném terénu nevím, Fajťák jsem nezkoušel.

    Když by jsi náhodou jel do Kněžic za správného větru, tak napiš email wilgaga@seznam.cz a domluvíme se. Rád bych posvahoval, ale rád bych létal pod dozorem.

  • 13 RE: Třebíč, Jihlava a okolí
    Autor: F_A_N_A (+0) (-0) | Zasláno: 20.07.2019 * 23:28

    Ahoj,

    díky moc za video a za informace. Nevypadá to vůbec marně :-).

    Možná bych měl malinko obavu /při silnějším S větru/ že se bude za protilehlým zvlněním terénu tvořit malinko, proti směru startu, turbulentní proudění, nebo slabý rotor, ale to se když tak uvidí.

    Jinak, ten web Slunečno.cz bere data ze stanic: pro Kněžice a Brtnice - z Kostelní Myslová a pro Třebíč ze stanice Náměšť nad Oslavou, takže tomu nemůžeš zase tolik věřit. Mrkni na tom webu Slunečno.cz na "Místo a čas měření" a dále viz zde

    http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/

    Ale kombinací info z výše uvedených stanic a ze stanic zde http://www.meteo-pocasi.cz/maps/cz/vysocina/ se dá už něco spolehlivého vydedukovat.

    Určitě se s Tebou spojím a domluvíme se. Pracuji v Okříškách, tak to mám celkem blízko.

    Teď ještě jenom sehnat vybavení, protože zatím vymýšlím, kde, jaké a za kolik, ne příliš "staré", sehnat.

    Zatím využívám výhod a vstřícnosti lidí z Flight Parku Javorový, kde mám možnost zapůjčení komplet vybavení a zdokonalení se po kurzu.

    Tak ještě jednou díky, letu zdar a na viděnou :-)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: