FÓRUM PGweb


[Téma] Sicilie

Sicilie
Autor: papacuba (+0) (-0) | Zasláno: 12.02.2013 * 17:21

Ahoj Nemáte někdo náhodou zkušenosti s lítáním na SIcilii? Díky za jakékoliv info. Kuba jakub.reich@seznam.cz 776834532

3 příspěvky
shlédnutí: 3140
  • 1 RE: Sicilie
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 13.02.2013 * 08:03

    http://www.paraevoluce.com/?p=1278 ve fotogalerii sou i fotky

  • 2 RE: Sicilie
    Autor: stroupek (+4) (-0) | Zasláno: 13.02.2013 * 20:07

    Na Sicilii jsem se pokoušel poletovat v rámci dovolené s manželkou, takže jen když dovolila :-).

    Krásný terén je Letojanni na souřadnicích N37 53 47,3 O15 18 28,9. Je to kousek od známé Taorminy. Dá se tam vyjet autem, ale pro nás turisty je to celkem snadno přístupné i pěšky, akorát po silnici je to trochu dál, ale vede tam i krásný turistický chodník. Start je bez problémů do údolí bez přkážek, pokud nepočítáme dráty, které vedou ale poměrně daleko po svahu, Italští kluci bez problémů přistávají na startovačce, aby nemuseli mít řidiče. Startovačka je pokryta umělou trávou z bývalého hřiště. Přistání na pláži v Letojanni. Nádherný let, výhled na Taorminu a neustále dýmající Etnu.

    Další terén který jsem vyzkoušel je přímo nad Taorminou. Tady bohužel nemám souřadnice, protože GPS mi klekla, ale je to kousek od hradu nad Taorminou a místní rádi poradí. Start s flérou je pro otrlé, startuje se přes dráty vysokého napětí a zadek jsem při startu neměl opravdu moc vysoko nad tím nejvrchnějším, ale je fakt, že nebyl úplně ideální vítr na komoru. Pak to byl fajn termický terén s doletem na šikovnou plážičku a let nad Taorminou byl kouzelný. Jinak jsem toho moc nenalétal, protože pak se rozsoptila Etna a počasí už nebylo, vzhledem k tomu co umím, k létání vhodné. Snad Ti je to k něčemu.

  • 3 RE: Sicilie
    Autor: papacuba (+0) (-0) | Zasláno: 17.02.2013 * 11:07

    Díky moc!!! Kuba

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: