FÓRUM PGweb


[Téma] Sýkořice

Sýkořice
Autor: jirin01 (+0) (-0) | Zasláno: 13.09.2013 * 22:45

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jelikož mám tuhle lokalitu asi nejblíž a slyšel jsem, že se tam lítá, jeslit nemáte někdo nějký info, například kde je tam přesně startovačka a kde se přistává. Díky

http://mapy.cz/#!x=13.957075&y=50.035259&z=12&d=muni_4362_1&t=s

6 příspěvků
shlédnutí: 2517
  • 1 RE: Sýkořice
    Autor: kanibal (+3) (-0) | Zasláno: 14.09.2013 * 14:17

    Ahoj,slyšl jsem ,že v dřívějších dobách se létalo někde ze zbečna a přistávalo se u řeky(na druhém břehu) ale kde přesně to nevím . S velkou pravděpodobností to bude už všechno zarostlé a navíc tam byl i nějaký problém s ochranářema a myslivcema . Sou to tupý hlavy :-) zdraví kolega ze ,,sousední'' vesnice

  • 2 RE: Sýkořice
    Autor: jirin01 (+0) (-0) | Zasláno: 14.09.2013 * 18:06

    No, a nevíš kde tak nějak ta startovačka byla přesně? Klidně bych jí tam vysekal :-)

    Já jsem se o tom taky něco dočet, když jsme googlil ale nevím jak moc to bylo aktuální. Teď mám na mysli ty myslivce a ochránce :-x

  • 3 RE: Sýkořice
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.09.2013 * 22:19

    Pokud vim, byl tam problem i s majitelem louky, co se z ni startovalo. A pristani taky nic moc. Nehlede na to, ze ten kopec rozhodne neni prave idealni litaci misto, pomerne clenite a turbulentni.

    Zapomen na to, je to mrtvy teren.

  • 4 RE: Sýkořice
    Autor: jirin01 (+0) (-0) | Zasláno: 14.09.2013 * 23:05

    okej :-(

  • 5 RE: Sýkořice
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 18.09.2013 * 16:23

    Já bych možná vyslal chrousta. Je to už docela dávno, co se tam nelítá, třeba se něco změnilo k lepšímu... Ale samotnému se mi tam nechce.

    http://paragliding.anect.cz/sites/sites_edit.asp?ID=107&COMMAND=MODIFY

    Možná by víc věděl správce terénu :-)

  • 6 RE: Sýkořice
    Autor: malin (+2) (-0) | Zasláno: 19.09.2013 * 20:58

    Chodili jsme tam létat ,no to bylo koncem minulého století,pak začaly problémy .Pozemek okolo lomu se stal privátním majetkem a muselo se chodit ze vsi,později došlo k neporozumění jednoho pilota s majitelem startovačky a létání se omezilo.Terén jak píše Scorpi je poměrně náročný ,musí foukat dost přesný směr a vzhledem ke složitějšímu terénu i tak dost turbulentní.

    často jsme si půjčovaly domorodé žebříky,borovice ve stráni jsou dost vzrostlé .Myslím ,že je lepší zajet na Ranou,ale dobrodružné to tam je ,to jo

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: