FÓRUM PGweb


[Téma] Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna

Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
Autor: PavelNEDV (+8) (-0) | Zasláno: 30.03.2015 * 22:50

Ahoj, rád bych se podělil o nově objevený západní terén Křížovice (49.4359292N, 16.3557244E), převýšení 200m, veškeré info a nějaké fotky na http://pavelnedv.rajce.idnes.cz/Paragliding_Krizovice/

9 příspěvků
shlédnutí: 4800
  • 1 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 31.03.2015 * 16:14

    ja tam vidim dost podobny problem jako je na startu o par km jizneji zvanym Doubravnik - turbulence kvuli protejsi hrane.... lital jsi tam uz za vetru? zajimalo by me, jestli uz nekdo na tomhle zarizlem udolicku nekdy realne posvahoval

  • 2 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: PavelNEDV (+8) (-0) | Zasláno: 31.03.2015 * 19:48

    Dobrá otázka Davide, začnu trochu zeširoka. Jsem místní, aktivně létající motorář a volnému létání se věnuji jen příležitostně, terén Doubravník znám velice dobře, byl jsem tam mockrát a nikdy pořádně nepolítal :-) Mockrát jsem ale posvahoval s vypnutou krosnou na "tomhle zařízlém údolíčku" nejčastěji nad Nedvědicí (kde mimochodem bydlím) a termika v odpoledních hodinách tam krásně funguje. Když se konečně objevilo místo, odkud se na svah dostat bez motoru (čerstvě prokácený průsek), řekl jsem si, že to musím zkusit a tuto sobotu konečně došlo na věc, viz. jediný přihlášený let z tohoto místa (mimochodem můj první volný let od 9.5.2014). Takže odstartovat tam jde! Oproti mezičce Doubravník je tento svah mnohem prudší a možnosti přistání jsou také nesrovnatelně lepší. Odpověď na tvoji otázku: nikdo na tomto terénu zatím neposvahoval a ani nikam neodletěl a kromě mě ani nesletěl. Je to opravdu úplně nový, nevyzkoušený terén, takže je to na nás. Já se o posvahování a případný odlet budu letos pokoušet tak často jak to jen půjde a budu moc rád když se ke mně někdo zkušenější přidá.

  • 3 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: mgdave (+2) (-0) | Zasláno: 01.04.2015 * 11:22

    Vypadá to dost přísně... Určitě navštívím ;)

  • 4 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: PavelNEDV (+8) (-0) | Zasláno: 04.04.2015 * 21:39

    Dneska proběhla menší brigáda na startovišti (při úklidu nalezeny dioptrické brýle), doplněno několik nových fotek.

  • 5 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: jeff (+2) (-0) | Zasláno: 05.04.2015 * 11:07

    ahoj brejličky jsou moje,777293646,ted jedu na Bejky odpoledne se ještě ozvu,dík za nalezení Jeff

  • 6 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: jiri.kutil (+0) (-0) | Zasláno: 07.04.2015 * 09:08

    Ahoj, určitě tam co nejdřív zajedu kouknout, díky za typ.

  • 7 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: Ondra (+0) (-0) | Zasláno: 09.04.2015 * 21:39

    2x jsem se na přeletu z vysočiny zvedal v odpoledních hodinách na navazujícím Z svahu někde na jih od Borače a pokaždé to bylo nejtermičtější místo na trase. Vždycky když jedu údolím Svratky, toulám se po Veselském chlumu nebo kolem Křižovic, tak koukám na ty prudké svahy a louky nahoře a přemýšlím jaké by to bylo krásné, kdyby tam někdo zapracoval motorovou pilou. A stalo se! Pavle, díky za objev! Já to tam určitě vyzkouším. Ondra

  • 8 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 20.04.2015 * 13:42

    AHoj, v neděli jsme to vyzkoušeli. SIce jenom slety, ale obcas to tam zabralo pěkně. Bohužel jsem byl včera moc lama na to to utočit tak nízko a blízko stromů :-). Ale jinak je to super místo. Včera foukalo dost z boku, takže myslím, že když člověka podrží trošku vítr na komoru, bude to tam super. Konečně pěknej kopeček kousek od Brna. Dík moc za super tip!!!

  • 9 RE: Křížovice - letový terén 35km SZ od Brna
    Autor: Marian (+7) (-0) | Zasláno: 03.06.2015 * 17:21

    Taky díky za tip a popis přístupu na start u fotek, je to blbuvzdorné :-)

    Mám taky pár fotek a video z dnešního malého záfuku pro orientaci nově příchozích na doplnění Pavlova popisu:

    https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:Marian/3.6.2015/11:41

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: