FÓRUM PGweb


[Téma] Flymaster vario

Flymaster vario
Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 25.02.2017 * 18:50

Kdo mi vymění baterii ve váriu Flymaster . Nebo kdo se tím zabývá. S váriem jsem spokojen, ale baterka dnes při -5 celsia vydržela asi 30 minut !

10 příspěvků
shlédnutí: 2601
  • 1 RE: Flymaster vario
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 26.02.2017 * 14:01

    jestli lítáš s nějakym telefonem, kterej máš připojenej k powerbance v pultíku, tak je řešení mít na powerbanku připojený i vario, mám to taky tak, Taky mam Flymaster Vario a taky ho mam preventivně napíchlý na powerbance v pultíku i s mobilem na kterym jede XCTrack. Jinak jsem to měl kdysi rozdělaný právě kvůli baterce a ekvivalent jsem tenkrát nikde na eBay nenašel, odpojitelná je, neni natvrdo připájená. Toť vše co k tomu vim, kde sehnat novou netušim, asi jedině výrobce

  • 2 RE: Flymaster vario
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 26.02.2017 * 18:01

    Děkuji za informace. Já jsem právě slyšel, že je to tam napájené natvrdo a baterie nějak přilepená. Já už mám ten mini USB vstup asi nějak vyviklaný, takže nabíjet to za letu je docela problém.

  • 3 RE: Flymaster vario
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 06.03.2017 * 20:48

    Ahoj.

    Odšroubovat 4 šroubky je snadné. Teda aspoň na Flymaster GPS. Baterka má konektor, ale je fakt blbě přilepená. myslím ale, že přiměřeným násilím nic jiného nepoškodíš.

    http://imgur.com/a/bKiPP

    Takže k pájení by byl asi jen ustřižený konektor na novou baterku:

    www.aliexpress.com

    www.aliexpress.com

    www.aliexpress.com

    Nebo:

    http://store.swiftavionics.com.au/flymaster-battery-replacement/

    Právě jsem takto měnil baterku v BlueFly, tam se dá objednat úplně stejná (dražší verze i s konektorem):

    www.aliexpress.com

    www.aliexpress.com

  • 4 RE: Flymaster vario
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 06.03.2017 * 20:56

    No trochu jsem pominul, že mnou odkazované baterky mají dva dráty a originál 4 :-)

    Nemáte někdo fotku originál baterie s nerozmazanými čísly?

  • 5 RE: Flymaster vario
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 07.03.2017 * 07:54

    Ahoj, ty 2 dráty navíc ze 4 tam budou pravděpodobně kvůli termistoru, který hlídá teplotu baterie. Chtělo by to proměřit a buď tam dát podobný termistor, který se přilepí na baterku, anebo ho nahradit pevným odporem.

    Potom AVACOM má fajn servis, třeba by to tam zvládli za rozumné peníze než u Flymasteru.

  • 6 RE: Flymaster vario
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 07.03.2017 * 11:48

    No asi nejlevnější bude vykuchat starou baterku a kontrolní obvody propojit s novou.

    https://www.ypforum.com/download/file.php?id=28559&mode=view

    Po sezóně se do toho snad pustím.

  • 7 RE: Flymaster vario
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 07.03.2017 * 13:04

    Taky možnost :)

    Nejlepší podle rozměrů objednat podobnou Li-ion baterii bez ochr. obvodu a připájet to na původní.

    PS: K tomu poslednímu obrázku: To paralelní zapojení 2 baterií bez balanceru může dělat problémy při nabíjení. Stejně tak jako samotné ochranné obvody i v těch BL-5C baterií může být další zdroj problémů - mohou se lišit úrovně pro pod vybití apod.

  • 8 RE: Flymaster vario
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 21.03.2017 * 21:28

    No a když zakoupím jednu co největší baterii, kterou tam dokážu dostat , tak by to mohlo fungovat . Maximálně tam nějak přilepím ten nějaký snímač ( snad teploty ) co tam je . Nebo to nebude stačit ?

  • 9 RE: Flymaster vario
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 22.03.2017 * 11:06

    Ahoj, mám v plánu:

    1. vybrat největší baterku, co tam vleze z např. z odkazů výše. Nebo si kup jinou, ale LiPol 3.7 V

    (2). odpájet kontrolní obvody z nové baterky, pokud tam jsou

    3. odpájet ze staré baterky kontrolní obvody s konektorem.

    4. napájet novou baterku ke starým obvodům

    Podle mně je šance na úspěch tak 95%.

    Krok 2 lze asi vynechat. a nechat ty obvody oboje.

    Možná to lze zjednodušit a spojit novou baterku i s novými obvody rovnou na konektor flymastera, ale zalezi na software, jestli to skousne. Může chtít tu teplotu, nebo nedej bože komunikovat po I2C, ...

  • 10 RE: Flymaster vario
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 22.03.2017 * 16:37

    Ahoj Filipe, tak jak jsi to popsal, tak to nějak taky plánuji. Děkuji

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: