FÓRUM PGweb


[Téma] Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to

Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 01.11.2017 * 15:07

Vážení spoluletci,

jistě čas od času řešíte cestovní pojištění při našich výjezdech do zahraničí. Rád bych se s Vámi podělil s možnou alternativou, které je dle mého názoru mnohonásobně lepší a levnější než ta nabízená LAA ČR. Skoro rok jsem se snažil „komunikovat“ s LAA o možnosti začlenit tuto alternativu do její nabídky, ale evidentně tam nebyl sebemenší zájem.

O co se jedná? O cestovní pojištění od GTS Alive. Toto pojištění je k dispozici pouze členům svazů nebo sdružení, které s GTS spolupracují. A jelikož LAA mezi ně nepatří, tak na to musíme trochu oklikou.

Ale nejprve pár informací o samotném pojištění. Všechny informace naleznete na jejich stránkách:

https://insurance.aliveplatform.com/b2c/travel.html?execution=e1s1

Nás bude nejvíce zajímat hned ta první varianta ISIC roční pojištění s krátkodobými výjezdy. Délka jedné cesty max. 45 dní. Pro velké cestovatele je ještě možnost ISIC roční pojištění s dlouhodobými výjezdy , kde délka jedné cesty je až 1 rok. Vždy se jedná o roční pojistné. Nyní trochu konkrétněji. Pokud nás tedy zajímá ta první, jde o tarif IA, kde jsou zahrnuty „nebezpečné a zimní sporty“. Cena na celý rok je pouze 350Kč!!!

Nyní malé srovnání

LAA ČR GTS Alive

Územní platnost EU Svět Svět

Roční poplatek 1600 4400 350

Léčebné výlohy 1 500 000 4 000 000

Repatriace 100 000/200 000 4 000 000

Opatrovník --- 80 000

Zachraňovací náklady --- 1 200 000

Z mého pohledu…není o čem.

Abychom mohli toto pojištění získat, musíme být držitele průkazu ISIC, ITIC, ALIVE nebo IYTC .

Pokud jste student, asi už máte průkaz ISIC …. cesta volná.

Kdo má nárok na průkazy ITIC a IYTC nevím a hledat se mi to nechce. Ti, kdo je mají, ví.

Pro valnou většinu z nás bude zajímavá varianta průkazu Alive. Pro získání průkazu není věkové omezení, stačí jen být členem nějakého sdružení, svazu či organizace, která již s GTS spolupracuje. Všude se samozřejmě platí členský poplatek. U LAA ČR je to 800Kč. Tady jsem trochu zapátral a nejlevnější z těch, kteří s GTS spolupracují, je Autoklub ČR, kde základní roční členství stojí 100Kč. A jako člen obdržíte zdarma i kartičku Alive …. A cesta opět volná. Navíc s kartičkou Alive můžete získat spoustu dalších slev a díky členství v Autoklubu ČR i levnější tankování u vybraných stanic.

Další věc. Pokud platíte 800Kč Laa jen z toho důvodu, že si tam zařizujete základní pojištění odpovědnosti(100 000 – 450 000), tak čtěte dál. Při zařizování cestovního pojištění Tarif IA stačí zaškrtnout volbu: Možnosti připojištění/ Odpovědnost za škodu na zdraví nebo věci třetí osoby do 1 000 000 Kč, to vás bude stát pouze 50Kč.

Takže počítejte se mnou:

LAA členství + pojištění odpovědnosti ČR + cestovní pojištění EU … 800+150(to nejlevnější)+1600(zase nejlevnější) …… výsledek 2550Kč

LAA členství + pojištění odpovědnosti svět + cestovní pojištění svět … 800+440(to nejlevnější)+4400(zase nejlevnější) …… výsledek 5640Kč

Autoklub ČR členství LAA členství + pojištění odpovědnosti svět + cestovní pojištění svět … 100+50+350 …… výsledek 500Kč

A to nemluvím o tom, že pojištění přes GTS platí pro celou spoustu dalších sportů a aktivit. Podmínky si můžete pročíst zde: https://insurance.aliveplatform.com/pdf/travel/TRAVEL-VPP.pdf

Obrázek si udělejte sami a rozhodněte se taky sami.

14 příspěvků
shlédnutí: 1855
  • 1 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 01.11.2017 * 15:10

    U toho srovnání to bylo hezky odsazené. Po vložení na Forum se to nějak zhustilo, tak snad se v tom vyznáte

  • 2 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 03.11.2017 * 07:56

    Ad pojištění odpovědnosti: v podmínkách je výluka:

    Pojištění se nevztahuje na povinnost pojištěného uhradit škodu nebo při ublížení na zdraví a při usmrcení též újmu:

    způsobenou provozem dopravních prostředků a dalšími činnostmi, u kterých právní předpis ukládá povinnost uzavřít pojištění nebo se na ně vztahuje pojištění ze zákona

    To vypadá jako náš případ.

  • 3 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 03.11.2017 * 10:57

    Kolego, myslím, že zde zaměnuješ termín cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti (ze zákona, v našem případě). A jak píše Ondra, mají ve výlukách jasně stanoveno, že se na nás jejich "cestovní pojištění odpovědnosti" nevztahuje.

    Viz https://insurance.aliveplatform.com/pdf/travel/TRAVEL-VPP.pdf , část D, článek4, písm. c) d)

    Takže klid.

    PS: použil jsi anlagoii s Autoklubem. Zkus na policajty vytahnout při kontrole na silnici, místo Zelené karty kartičku ISIC :)

  • 4 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.11.2017 * 11:22

    Ahoj kolegove,

    jen bych rad uvedl na pravou miru vetu: "Skoro rok jsem se snažil „komunikovat“ s LAA o možnosti začlenit tuto alternativu do její nabídky, ale evidentně tam nebyl sebemenší zájem."

    Podle mych informaci si LAA vyzadala vice informaci od GTS, dostala nabidku, nabidka byla diskutovana na Rade LAA ale Rada LAA ji zamitla. Duvodu bylo vice, ale ten nejdulezitejsi byl ten, ze nabidka byla limitovana nejakym minimalnim poctem ucastniku pojisteni v radu tisicovek. Jinymi slovy, fakticky by bylo nutne toto pojisteni vnutit vsem, protoze na dobrovolne bazi by se tolik pilotu pravdepodobne nenaslo. Takze vysledek by byl, ze

    1) LAA by musela dat data vsech pilotu jinemu subjektu (pojistovne)

    2) misto 800 Kc bychom platili o 3-4 stovky vic.

    Tolik jen na vysvetlenou, jinak samozrejme je na kazdem jednotlivci, jestli se prihlasi do Autoklubu CR. Bylo by ale fer neopirat se pri tom do LAA.

  • 5 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 03.11.2017 * 11:59

    Scorpi, pokud by LAA skutacne jednala v nejlepsim zajmu clenu, snazila by se najit reseni, kdyz je evidentni, ze je tady jina moznost pojisteni, ktera je skutecne nekolikanasobne vyhodnejsi a levnejsi. Ta nabidka, ktera byla poslana na LAA vychazela ze stavajici nabidky GTS bez jakychkoliv znalosti "fungovani" mechanismu v LAA. Nebyla tady jakákoliv snaha o proaktivní jednání s GTS najit spolecne reseni. Ja bych si za ten 800Kč členský poplatek přesdstavoval jiný přístup.

    Když jsem se o této možnosti cestovního pojištění dozvěděl, jen jsem si řekl, že by to bylo super, kdybychom měli tuto možnost i my jako členové LAA. Tak jsem se snažil vyvinout nějakou aktivitu, jednal jsem s GTS o možnostech, ti mi vycházeli maximálně vstříc, okamžitě reagovali na mé dotazy. To samé bohužel nemůžu říct o přístupu ze strany LAA. Taky jsem ti napsal, že už mě to nebaví a nemám to zapotřebí. Ať sa každý zařídí podle sebe. Já si to členství v Autoklubu zařídil hned, jak jsem se o tom dozvěděl a jsem max. spokojenej. Clensky poplatek LAA budu platit dal, bohuzel ale ne s dobrym pocitem, ze za to dostavam odpovidajici protihodnotu. Ten pocit jsem ostatne nemel nikdy

  • 6 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.11.2017 * 12:06

    Radku, 11.11. bude Valna hromada Svazu PG, prijed tam a mozna se dozvis trochu vic o tom k cemu je LAA, jak funguje a tak...:-)

  • 7 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 03.11.2017 * 12:08

    ad Anton,Ondrap - kolegové, rozhodně jsem nezaměnil termín cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. V podmínkách se výslovně uvádí, že cestovní pojištění platí i pro paragliding(a spoustu dalších leteckých i neleteckých sportů). S tím pojištěním odpovědnosti, které spadá pod část D, článek4, písm. c) d) (jak správně uvedl Ondrap, jsem se, přiznávám, bohužel mýlil. OK, tak nemusíte platit extra 50Kč, ale budete dál platit 800+150, to je fakt výhra.

    Takže Ondrap děkuji za upozornění na mou chybu, pojištění odpovědnosti je bohužel mimo hru

  • 8 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 03.11.2017 * 12:28

    to Scorpi, a kdyz se bavime o tom, ze je nekomu nuceno neco, o ce nema zajem, v podstate s tebou souhlasim. Jen bych rad vedel, jestli to vidis stejne v pripade casopisu Pilot

  • 9 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 03.11.2017 * 14:53

    Jinak alternativa pro ty co nechtějí být členy LAA je pojištění u AXA, ale za vyšší krytí je i vyšší cena.

    Každopádně být členem LAA a ideálně i svazuPG má význam při prosazování neomezení vzdušného prostoru pro volné létání, které je jinak v zájmu jiných skupin

    A pokud čtu Pilota, sem tam příjdu na akci se slevou, tak ta cena mi příjde fér.

  • 10 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 03.11.2017 * 21:55

    Zdarec, ještě bych podotknul, že i když bylo pojištění odpovědnosti vyvráceno díky výluce, tak stejně nedosahovalo zákonných limitů pro svět ...

  • 11 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 05.11.2017 * 20:32

    Ahoj Radku,

    Probírali jsme to také na naší radě svazu ZL.

    Podmínky byly jasné a specifické a pro členy LAA, kromě ceny, nevýhodné (poskytnutí údajů a zajištění minimální počtu pilotů), jak píše Jakub. Naopak si myslím, že odmítnutím jednala LAA v zájmu členů - znamenalo by to prakticky plošně nutit toto pojištění všem aktuálním členům, aniž by jej například chtěli či potřebovali.

    Navíc tu vidím ještě jeden pohled - důležitým parametrem pro pojistný produkt nabízený v LAA by měla být solventnost a důvěryhodnost partnera. Podívám-li se současný poměr pojistného a vyplaceného plnění (např u našeho zákonného pojištění) a cenu obvyklou na pojistném trhu, nepůsobí tato nabídka příliš důvěryhodně.

    Považuji teda od vedení svazů a LAA za rozumný krok, že experimentování přenechává na samostaných jednotlivcích a jejich osobní volbě.

  • 12 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 05.11.2017 * 20:35

    Co se Pilota týče, jakkoliv je jeho existence pro mnohé kontroverzní, stejně tak se můžeš ptát zda členové souhlasí s příspěvky na reprezentaci.

    Rozdíl vnímám hlavně v tom, že s tím dobrovolně souhlasíme při vstupu do asociace. Narozdíl od situace s tímto pojištěním kdy bychom tento produkt potřebovali udat u několika tisíc členů.

  • 13 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 05.11.2017 * 22:27

    Ahoj Petře,

    co se důvěryhodnosti nebo solventnosti partnera týče, tak to můžeš být úplně v klidu. V tomhle případě je GTS jen prostředník, vydává kartu Alive, díky které lze to pojištění získat. Pojistku samotná je u pojišťovny Uniqa.

    Co se nabídky pro LAA týče, já netvrdím, že ty podmínky tak, jak byly poslány na LAA jsou skvělý. Co mi vadilo, byl přístup LAA k celé věci. Ze strany LAA nebyla žádná aktivita ve smyslu. OK, pojďte si sednout a probrat možnosti, jak by to šlo udělat.

    Proto jsem napsal tenhle návod a nechávám to na každým, ať se svobodně rozhodne. Nic z toho nemám, jen jsem se chtěl poděli o tuhle možnost. Asi to byla chyba. Vy si plaťte dál pojištění přes LAA, já si budu dělat taky co chci a všichni budeme spokojený.

  • 14 RE: Výhodné cestovní pojištění ... a nejen to
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 06.11.2017 * 10:48

    Já chápu tvoje zklamání. Je to naprosto běžná flustrace lidí, kteří přijdou s nějakým nápadem a dokonce ani lidi přímo v předsednictvu se tomu nevyhnou - že je prostě něco v realizaci zastaví.

    Celá situace ohledně pojištění je v současnosti o trochu složitější než se dá nějakým krátkým jednání probrat. To není jen otázka jednoho výhodnějšího produktu - je nastavená nějaká současná spolupráce s ČSOB... a pokud by např. byly vypovězeny smlouvy o pojištění odpovědnosti, co budou piloti dělat?

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: