FÓRUM PGweb


[Téma] Podvody v ČPP

Podvody v ČPP
Autor: lajan (+0) (-0) | Zasláno: 05.11.2017 * 10:34

Ahoj piloti.

Stala se mi taková zvláštní věc. Přišla mi přes soukromou zprávu tady na Xcontestu nabídka na nějaký generátor tracklogů. No neříkám, že by se nehodila, protože lítám teprve krátce a zatím jsem nic moc nepředvedl. 🙂

Určitě si nic takového pořizovat nebudu, ale jde o princip. Myslel jsem si, že v této soutěži se hraje poctivě a ani se nehraje o nějaké velké peníze, že by se někomu vyplatilo takovým způsobem podvádět. Ani si nedovedu představit, jak by to celé asi muselo fungovt aby se to neprovalilo. Dostali jste někdo taky takovou zprávu nebo je to nějaká sranda??? Pokud by to byla pravda, bylo by to pro mě docela velké zklamání a z mých "soutěžních" ambicí by asi xcontest sloužil už jen jako letový deníček.

8 příspěvků
shlédnutí: 2727
  • 1 RE: Podvody v ČPP
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 05.11.2017 * 17:15

    Pokud se jedná o generátor celého letu, tak si myslím, že by to bylo odhalitelné. Jak z tracklogu, tak od ostatních pilotů letících ze stejného místa. Pokud by ten sw jen dokázal např. upravit výšku a pak přidat G-record, tak je to proveditelné a pravděpodobně neodhalitelné. Víc by o tom věděli tvůrci XCTr, ať už noví, nebo staří.

  • 2 RE: Podvody v ČPP
    Autor: becvik (+16) (-0) | Zasláno: 07.11.2017 * 11:43

    Ahoj. Mně ta nabídka přišla taky. Osobně si taky nejsem jistej, jak by se to dalo reálně využít (viz. Maxův příspěvek) Nebezpečí ale spatřuju v tom, že by to mohlo znedůvěrohodnit celou naší soutěž a nastaly by problémy, které ani nechci domyslet. Třeba s přísunem dotačních peněz do svazu.

    Možná by nebylo od věci zaúkolovat na blížící se Valné hromadě sportovní komisi aby se tomu v případě jakýchkoliv podezření věnovala.

  • 3 RE: Podvody v ČPP
    Autor: becvik (+16) (-0) | Zasláno: 07.11.2017 * 12:03

    Ještě ten obrázek, ono se to nějak nezobrazilo

    http://www.sdilenifotek.cz/fotka/5078/

  • 4 RE: Podvody v ČPP
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 07.11.2017 * 22:12

    To je jen na Windows? :-O Ach jo, kvůli tomu si je instalovat nebudu. ;(

  • 5 RE: Podvody v ČPP
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 08.11.2017 * 00:12

    No jo bez toho se contest vyhrat neda!!

  • 6 RE: Podvody v ČPP
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 08.11.2017 * 15:05

    Pomocí tohoto (https://www.labsat.co.uk/index.php/en/products/labsat-3) by šel vygenerovat celý let po HW stránce - generuje to přímo GPS signál (opravdu analogový signál, ne NMEA, co leze potom z GPSky) se vším všudy jako v reálu, tedy by na to nepřišel ani XCTrack. Používá se to pro vývoj a testování navigací na stole bez nutnosti ježdění/lítání... Jenže:

    1) Neumí to simulovat barometrickou výšku.

    2) Cena LabSat3 GPS Simulátoru je přes 20k EUR + licence za klikací SW pro tvorbu generováné trasy taky není zrovna malá.

    3)

    4) Létáme snad hlavně pro zábavu, tak proč by to měl probůh někdo dělal?!?

    Čímž chci říct, že by ani nějak zaplombovaný přístroj nepomohl 100% proti podvodníkům.

  • 7 RE: Podvody v ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 09.11.2017 * 00:25

    Mne to taky prijde uplne absurdni, ze by nekoho napadlo si generovat IGC. V kazdem pripade jsme to zacali proverovat a mame urcita podezreni. Doufam ze pred Vyhlasenim CPP nebudeme muset na posledni chvili menit vysledkove listiny v hornich patrech souteze...

  • 8 RE: Podvody v ČPP
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.11.2017 * 00:28

    A takhle se měnily doslova na poslední chvíli výsledkové listiny v úplně nejvyšších patrech soutěže přímo na Vyhlášení ČPP :-)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: