FÓRUM PGweb


[Téma] Pojištění LAA 2018

Pojištění LAA 2018
Autor: FilipKV (+1) (-6) | Zasláno: 19.01.2018 * 15:07

Ahoj piloti.

1 dotaz: Nevíte někdo, proč se zvedlo členství v LAA o 100 Kč? Nemohu to nikde najít.

2 dotaz: Pokud ho nebudu chtít zaplatit (100 Kč není tolik, ale při počtu členů to ve finále hodí pěknou sumu) mohu se zúčastnit ČPP tady? Raději přispěji nějaké peníze sem :)

Dík za odpovědi. Filip

7 příspěvků
shlédnutí: 1780
  • 1 RE: Pojištění LAA 2018
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 19.01.2018 * 19:31

    Návrh tuším padl na valné hromadě. Důvod je, že poplatek se mnoho let nezvedal, a ceny přece jen rostou.

    Add 2, přečti si pravidla ČPP v menu vlevo, bod 1.3 a 1.4. LAA zřejmě platí členský poplatek za tebe.

    PS: členem LAA být nemusíš, je to dobrovolné

  • 2 RE: Pojištění LAA 2018
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 23.01.2018 * 16:02

    Ahoj, ze strany rady LAA i svazu je cela zalezitost velmi spatne komunikovana.

    Jednim z pragmatickych duvodu proc jsme jako svaz ZL hlasovali pro je financni nestabilita ze strany MSMT. Jako cleni tedy timto prispivame/te treba organizatorum akci, soutezi aby se jim mohli zaplatit zalohy na nejnutnejsi vydaje. Prostredky mohou byt take vyuzity na zajisteni cinnosti repre. ( zalezi to na rozhodnuti jednotlivych svazu)

    Jeste jedna podstatna vec. Rada LAA prohlasila, ze nic z tohoto prispevku nejde LAA jako spravni organizaci ale vse se deli dle klice primo svazum.

  • 3 RE: Pojištění LAA 2018
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 23.01.2018 * 16:04

    Sry. Zalohy mohly zaplatit... A mozna dalsi hrubky. Omlouvam se pisu z mobilu a mam shon.

  • 4 RE: Pojištění LAA 2018
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 23.01.2018 * 17:39

    Filipe, to kilo navic by opravdu nemelo byt neco kvuli cemu by melo smysl neplatit clenstvi v LAA.

    Pokud se zamerim jen na financni stranku, tak nejsi-li clenem LAA a Svazu PG:

    - platis za CPP 200 Kc poplatek (clenove neplati - neni to ale tak, ze by je platila LAA za sve cleny - akorat proste pro cleny LAA a Svazu PG je to zdarma)

    - platis na nekterych kopcich vyssi startovne (Cerna hora, Kozakov atd.)

    - platis vyssi startovne, pokud se chces zucastnit Ligy.

    - muzes si sjednat pojisteni odpovednosti na PG (je povinne; neni to sice jedina moznost, ale kazdopadne je to moznost spolehliva a overena).

    - atd (napr. zvyhodnene vlekani ci prebaleni zalozek v ramci programu podpory od Svazu PG)

    To jsou vsechno financni zalezitosti, hlavni duvod pro to byt v LAA ale osobne povazuju toto: Zvetsujes tim silu LAA zastupovat tve zajmy. A to hlavne v tom, abys mohl nadale letat tak jednoduse jako doposud, nemusel jsi napr. vozit odpovidac, aby vzdusny prostor nezabirali zbytecne jini uzivatele (dopravni letectvi ci armada). Tohle vsechno LAA dela a haji, ac si to radovi piloti, kteri nikdy nebyli ani jednou na Valne hromade Svazu PG, moc neuvedomuji:)

  • 5 RE: Pojištění LAA 2018
    Autor: FilipKV (+1) (-6) | Zasláno: 23.01.2018 * 19:13

    scorpi: o tu 100 mi opravdu nejde, ale při počtu členů, to opravdu nebude zanedbatelná částka. 200 Kč klidně pošlu a pojištění odpovědnosti mám již rozjednané u AXA pojišťovny v jednom nejmenovaném para spolku v Rakousku.

    Bohužel výhody LAA členství jsem nikde nezaregistroval.

    PS: na valné hromady bohužel nemám čas jezdit, protože pracuji, jako asi tady každý pilot. Jsem rád, když si najdu čas na letový den :))

  • 6 RE: Pojištění LAA 2018
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 24.01.2018 * 11:26

    Já osobně považuji členství v LAA za solventní účast na udržení podmínek na létání v ČR a nechci ti nic podsouvat, není povinné ALE kdybych nebyl členem - ušetřil bych pár stovek. Na druhou stranu bych si připadal hodně blbě, že by tu práci za mě vlastně platili ostatní piloti a moji kámoši, co členy LAA jsou a na tomhle se finančně podílejí.

  • 7 RE: Pojištění LAA 2018
    Autor: manana (+58) (-3) | Zasláno: 24.01.2018 * 11:36

    @bigletadlo: valna hromada je vzdy v sobotu v listopadu... Jednou tam zajed, at nasajes atmosferu, co vse (ve svem volnem case) resi funkcionari svazu, potazmo pak LAA. A az budes startovat na startovacce, kterou podporil svaz, vzpomen si jak jsi usetril ;)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: