FÓRUM PGweb


[Téma] dotaz

dotaz
Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 16.07.2018 * 21:57

nevíte někdo proč se mě poslední dobou neukazují přelety?dík

24 příspěvků
shlédnutí: 3736
  • 1 RE: dotaz
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 16.07.2018 * 23:01

    Jaký máš prohlížeč? (Mimo jiné) kvůli změnám v podmínkách Google Maps, jsme museli změnit zobrazování map - a na starých prohlížečích (internet explorer...) to fungovat nebude. Ve všech moderních prohlížečích jsme to testovali a kromě nějakých dílčích problémků by to mělo fungovat.

  • 2 RE: dotaz
    Autor: venda (+0) (-0) | Zasláno: 17.07.2018 * 10:12

    V Google Chrome se mi v kategorii paramotors nezobrazují mapy.V jiných kategoriích je to OK.Dík za odpověď.

  • 3 RE: dotaz
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 17.07.2018 * 13:09

    venda: dik za upozorneni, v paramotors uz je chybicka odstranena.

    bambus: nebude to fungovat v Internet Exploreru (uz nikdy). Doporucujeme Firefox nebo Chrome nebo Operu, v Edge to funguje s mensim problemkem taky. Vetsi problemy jsou se Safari, zvlast starsimi (jeste podrobne zkoumame cim to je).

    Nebude to fungovat ani ve starsim Android browseru.

    Pouzijte prosim nejnovejsi verze (doporucenych) prohlizecu.

  • 4 RE: dotaz
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 17.07.2018 * 18:14

    no mam gogle chrone v kombinaci s windous xp ,kde mě to píše ,že to už nepodporujou. takže jaká je cesta, bez ztráty bankovek, k dosažení stavu jaký byl před inovací a tudíž i lepšímu konfortu spotřebitelů a ve finále tomu ještě vůbec nerozumim protože jsem starej

  • 5 RE: dotaz
    Autor: voytask (+1) (-0) | Zasláno: 17.07.2018 * 21:40

    XP v kombinaci s Firefox taky nefungují, nezobrazují mapy. Jen pro info. Asi bych si už měl přeinstalovat systém.

  • 6 RE: dotaz
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 17.07.2018 * 23:44

    Je nam lito, ale Windows XP je uz 4 roky "mrtvy" operacni system, tj. 4 roky uz se na nej ani nedelaji bezpecnosti zaplaty, a ani nove verze prohlizecu....fakticky je pro normalniho uzivatele uz 4 roky hazard pocitac s Win XP jen i pouzivat pripojeny k internetu...:)

    Takze tam to asi fakt fungovat nebude, pardon. :(

  • 7 RE: dotaz
    Autor: jenik.lyzar (+1) (-0) | Zasláno: 18.07.2018 * 10:17

    A čím máme teď vyplnit pracovní dobu, když na korporátních počítačích nemůžeme nic nainstalovat a máme jen IE? :)

  • 8 RE: dotaz
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.07.2018 * 10:42

    jenik.lyzar: asi nezbyva nez pracovat, no....:) Nebo vyuzit pracovni dobu k tlaku na instalaci modernejsich browseru, ktere dozajista potrebujete k praci! :-)

  • 9 RE: dotaz
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 18.07.2018 * 10:46

    Tak po chvilce hledání - FF52 (na windows XP) podporuje WebGL, ale je k tomu potřeba nějaká schopná grafická karta, která navíc není na blacklistu. Můžete případně zkusit v about:config nastavit webgl.force-enabled na true - může se stát, že to pomůže, a nebo taky ne.

    Bohužel pro nás je poměrně neschůdné podporovat archeologické nálezy - někdy je potřeba podporu těch starých systémů ukončit, a přece jen, už to je docela hodně let, kdy tyhle systémy přestaly být oficiálně podporované...

  • 10 RE: dotaz
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 19.07.2018 * 11:43

    Dnesni update: podarilo se nam objevit proc to nechodilo v MacOS/iOS/Safari 10.x (chyba v Safari, kterou jsme nejak obesli), takze tam by ted detail letu mel spravne zobrazovat. Pro jablicka s verzi 9 a niz to fungovat nebude.

    Pro uplnost seznam iOS (iPhone/iPad) zarizeni s maximalni dostupnou verzi zde https://everyi.com/by-capability/maximum-supported-ios-version-for-ipod-iphone-ipad.html - tam kde je iOS 10.x* resp. current by to melo fungovat.

  • 11 RE: dotaz
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 20.07.2018 * 15:06

    když jste u těch prohlížečů, nelze nějakym způsobem optimalizovat livetrack prohlížeč aby tolik nežral data? nedávno jsem chvíli někde koukal v telefonu přes data a během chvíle 30MB...to je docela dost. Nebo lze to třeba jen nějak nastavit? díky

  • 12 RE: dotaz
    Autor: BURAK (+0) (-0) | Zasláno: 20.07.2018 * 17:06

    Spy.Dr tak na to nekoukej.

  • 13 RE: dotaz
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 20.07.2018 * 22:41

    Spy.Dr - zkus se divat v beta Xctracku, verzi pro live tracking. Tam si můžeš zapnout zobrazení konkrétních letících kolegů. A sežere to pár desítek kb za hodinu, tuším.

  • 14 RE: dotaz
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 22.07.2018 * 11:18

    Spy.Dr. - ta web verze neni uplne optimalizovana na data... casem tam zapneme kompresi, ale i tak - aby se ty ikonky hybaly, tak se ke kazdemu padaku v podstate posila posledni 2 minuty tracklogu. Takze to asi trosku sezere...

  • 15 RE: dotaz
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 22.07.2018 * 21:27

    ok, děkuju za info

  • 16 RE: dotaz
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 23.07.2018 * 21:42

    no jak to tak čtu , tak jsem hodně posmutněl, protože kvůli inovaci asi opravdu budu muset vytáhnout nějaký nepotřebný bankovky (a to dělám opravdu nerad) a zajít do prodejny , přinést zcela nový PC a pak se podívat na ty nový zdokonalený mapy. dík za vysvětlení

  • 17 RE: dotaz
    Autor: jan.pa (+9) (-4) | Zasláno: 24.07.2018 * 12:56

    Řešením pro uživatele starších systémů by mohla být přenstalace Pc nějakou linuxovou distribucí, je to zdarma, těm co používají Pc převážně pro přístup na internet to bude bohatě stačit a mnohdy se jim Pc i zrychlí.

  • 18 RE: dotaz
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 25.07.2018 * 00:23

    bambus: Stačí nainstalovat win7 místo XP. Pamět, nebo rovnou celou desku+procesor+paměti koupíš za pár (sto)korun. Každý ajťák to zvládne, poptej se.

  • 19 RE: dotaz
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 26.07.2018 * 10:20

    Tak jsme ve spolupraci s jednim majitelem Windows XP odladily mapy tak, aby fungovaly i v Chrome 49 (posledni verze pro XP) - kdo by to chtel otestovat, necht mi napise soukromou zpravu.

    Podminkou samozrejme je, aby vam fungovalo v Chrome webGL, viz https://get.webgl.org/

  • 20 RE: dotaz
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 30.07.2018 * 19:44

    Ad žraní dat u livetrackingu - právě jsem zjistil, že na serveru byla omylem vypnutá komprese. To tak moc nevadí u xctracku (kde se to hodně komprimuje i tak), ale u webu to asi žralo data dost. Tak komprese je zapnutá, mělo by se to výrazně zlepšit...

  • 21 RE: dotaz
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 31.07.2018 * 07:31

    Majitele MacOS se Safari mohou zkusit fullscreen v detailu letu, uz by to melo byt OK.

  • 22 Dotaz, návrh, zobrazení společních letů
    Autor: Slivka (+6) (-27) | Zasláno: 05.08.2018 * 17:38

    Kupodivu vše mi funguje, ale nové společné zobrazení letů se mi nelíbí.........u starší verzi se na to koukalo líp, když byly zobrazeny údaje všech letících současně, tady jde koukat jen u prvního, ostatní pouze graficky, každý v jiné barvě, a to je dost problém si to zapamatovat, kdo má jakou barvu. Jinak mapy dobrý..............JS

  • 23 RE: dotaz
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 07.08.2018 * 13:09

    Ahoj Slivko,

    tohle jeste dodelame.

    Bohuzel na to nebylo moc casu to poradne zprovoznit (nove mapy jsme nedelali z pleziru, ale hlavne kvuli zmene podminek pro pouziti Google Maps API, ktere oznamili dost pozde pred tim, nez vstoupilo platnost).

    Takze neboj, toho vseho se dockas.

  • 24 RE: dotaz
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 27.08.2018 * 21:56

    K mému velikému překvapení, a to bez ztráty zcela nepotřebných bankovek, mě začaly fungovat mapy a zobrazení letů, no jen ještě nejdou ty spoluletci ,ale to moc nevadí, protože když vidím jak to vedle mě kolegové krásně vytočili, tak mě to silně flustruje. no a to vše bez zásahu do mého stařičkého pc

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: