FÓRUM PGweb


[Téma] Xcontest - kategorie padaku

Xcontest - kategorie padaku
Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 05.02.2019 * 16:14

Ahoj,

jak jsou vytvoreny ty podkategori pri vyhledavani typu en-classic, en-b highend ?

Chapu ze je dost tezko u nekterych kridel rozhodnout kam je zaradit a tudiz nektera kridla nejsou vubec v zadne z techto kategorii (jen v zakladni kategorii EN-B)

Je nekde seznam co do ktere spada, respektive udrzuje se to nejak, nebo to nema cenu brat do uvahy?

(jo vim ze diky spatnemu pocasi si vymejslim kraviny, koukam na startovacky a co se tam da zaletet na urcitych typech)

2 příspěvky
shlédnutí: 1771
 • 1 RE: Xcontest - kategorie padaku
  Autor: Oliwer (+0) (-0) | Zasláno: 09.02.2019 * 07:45

  Oficiálně žádné dělení na 'high-low' neexistuje.

  Jen na vysvětlenou dělení podle EN vypovídá hlavně o chování padáku v různých režimech, nejedná se o stupnici výkonnosti křídla ačkoliv to spolu souvisí.

  Dalo by se to brát podle protokolu ze zkoušek.

  Když tam budeš mít většinu hodnocení "B" a jenom pár nebo teoreticky i žádné "A" je to "high EN B" pokud bude mít "B" třeba jenom jedno a zbytek "A" je to "low".

  Teda aspoň tak to vnímám já.

 • 2 RE: Xcontest - kategorie padaku
  Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 13.02.2019 * 17:28

  Osmera: IMO pro svůj cíl jsi zvolil nerelevantní metodu. Zkušení piloti postupně přechází na EN-C či výš, takže ti statistika řekne spíš kde bylo zrovna nevyhnitelné počasí. Najdi si lety Tomáše Braunera v 2015 pro představu top pilota na EN-B křídle. V ČR na startovačce moc nesejde, jezdíš za počasím, a hlavně většinou musíš do rovin a odkud tam letíš, je jedno. Často bojuješ spíš se zakázanými prostory než s termikou. Pro návratové kilčo je Krupka s nejmenším nárokem na XC dovednosti/štěstí, protože to je skoro pořád "po hřebenu". V zahraničí to je Tolmin-Gemona a zpět, U záfuku bojuješ spíš s prostory po cestě, start je jinak jedno.

  Oliwer:

  Úvaha je logická, ale ne každé A má pro pasivní bezpečnost stejnou důležitost. Když koukáš rád na tabulky, tak mrkni na DHV testy, které jsou jemnější a hodnotí jen "ty nejdůležitější" figury (ale nejsou tam všechna křídla): https://www.dhv.de/db3/muster?lang=en

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.

Sekce PGwebu: