FÓRUM PGweb


[Téma] kajak

kajak
Autor: macek (+0) (-0) | Zasláno: 04.03.2010 * 13:27

Otázka zní jasně a stručně, jaký koupit kajak?

24 příspěvků
shlédnutí: 4839
  • 1 RE: kajak
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 04.03.2010 * 14:22

    http://www.vodacky-obchod.cz/rodeo-kajaky/ treba nejakej takovejdle...? :-D

  • 2 RE: kajak
    Autor: macek (+0) (-0) | Zasláno: 04.03.2010 * 17:23

    Vtipálek obecný:))

  • 3 RE: kajak
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 04.03.2010 * 17:23

    Scorpi, jsi zlý. :-)

    Macek: Ťažko povedať, co člověk to zkušenost. - Kdyby neměla Canibalka tak tenkej chránič, byl by to můj favorit.. takhle Impress 2+ (ale ani ten Karpáč není špatnej..)

  • 4 macek »PM | Zasláno: 04.03.2010 * 13:27
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 04.03.2010 * 17:44

    ...risknu umetení do "komerčních sdělení".... SOL CX2....chránič, kvalita srovnatelná s imopresskou....cenově....dost blízko karpu ;-)

  • 5 RE: kajak
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 04.03.2010 * 19:14

    Kortel (cena=kvalita) nebo Advance (jednodužší zde = možná lepší, také cena=kvalita) a neuděláš chybu. Mluví se mě několik letů né ůplně v klidu, kvuli ne nejlepší sedačce. A jsem při tom nesmírně slušný. Teď mám Kortel a snad se tím se mě stane lepší člověk pilot, slušnější určitě. Ale o sedačce to asi není. Přeju dobrou volbu.

  • 6 RE: kajak
    Autor: noffy (+0) (-0) | Zasláno: 04.03.2010 * 19:22

    Advance Impress 2+ VS Kanibal race..Má někdo jasný argument, pro kterou se rozhodnout?

  • 7 RE: kajak
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 04.03.2010 * 20:33

    ..možná taky není špatná volba od Kortelu Kamasutra s koconem (http://www.korteldesign.com/spip/?Kocon,23)

  • 8 RE: kajak
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 04.03.2010 * 21:31

    noffy: pro me by byl jasny argument jak mi sedacka sedla pres prdel, do Kortelky jsem se moc nevesel (vel. M, co by mela bejt na me - nebyl jsem sam, takze argument ze mam velkou prdel neberu:-). Impress 2+ co mam mi sedne dobre. Chce to vyzkouset. Jinak je Kortelka samozrejme spickova sedacka.

  • 9 RE: kajak
    Autor: noffy (+0) (-0) | Zasláno: 04.03.2010 * 22:09

    ..no prave, uz sem sedel v obou..a vysledek je 50sát na 50sát..jestli ja nemam nahodou nejakou divnou prdel..nebo, ze by byla univerzalni :)

  • 10 RE: kajak
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 05.03.2010 * 08:14

    Havaj od meka

  • 11 RE: kajak
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 05.03.2010 * 08:19

    Ani jednu jsem nezkoušel, ale shodou okolností jsem na paraglidinforu narazil na vlákno, kde je srovnání Impress II a Kanibal.

    http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=29837

  • 12 RE: kajak
    Autor: charlie (+8) (-0) | Zasláno: 05.03.2010 * 09:00

    Zkoušel jsem dost kapotovaných sedaček a od každé by to chtělo vzít něco a udělat jednu ideální :-)

    Kannibalka mi přijde o třídu výš než impreska, jediný co bych vytknul je záložák umístěný v šuplíku na zádech, když to chce člověk vytáhnout, musí páčit ruku. I silnější chránič by tomu slušel pro větší bezpečnost. Rok jsem lítal v Impresce, fajn sedačka, ale bolely mě z ní záda po 2 hodinách letu, ty má kanibalka vyřešeny o dost líp. Loni jsem lítal v Havajce a problémy se zádama odpadly. Pohodlí je v ní perfektní a je citlivější na řízení a asi do ní půjdu i letos, i když bych si dovedl představit silnější chránič. Impreska má nejjednodušší zapínání fusaku po startu, je nejméně "komplikovaná" a řekl bych že je ze všech sedaček váhově nejlehčí.

    Žádnou z toho výběru neudělá člověk chybu, každýmu vyhovuje něco jinýho, chce si to na hodinku do nějaké sednout a meditovat :-)

  • 13 RE: kajak
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 05.03.2010 * 11:36

    Litam v Impress II uz nekolik sezon a i po nekolikahodinovych letech jsem nezaznamenal zadny problem se zady, nebo necim podobnym. Je ale potreba peclive vyladit nastaveni vsech stelovacich popruhu. Castou chybou byva male pritazeni stelovacich popruhu zad v kombinaci s prilis pritazenymi rameny. u Impresky tomuto jevu napomahaji znacky na popruzich vytvorene prositim bilou niti, ktere se zadrhnou v prezkach a zada tak nejdou dostatecne pritahnout. Je potreba ruco prorvat tyto znacky skrz stelovaci prezky. Fusak se zapina kompletne uz pred startem a vlezt do nej po vzletu bez pomoci rukou neni problem, jen to chce naklonit se poradne dopredu. Pokud je zalozka dobre zabalena, lze ji snadno jednim pohybem odhodit - vlastni zkusenost z Annecy :-)

  • 14 RE: kajak
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 05.03.2010 * 12:03

    Pokud bys jel okolo tábora tak tu Havaj L mužes zkusit

  • 15 RE: kajak
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 05.03.2010 * 12:19

    ... risknu to taky:-)

    Cenově nejvýhodnější v této kategorii - UP Boulder II a je také nejlehčí ze všech.

    Nejaerodynamičtější - UP Fast Pro. Českýho prodejce si vygúgluj.

  • 16 RE: kajak
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 05.03.2010 * 12:59

    Tak jeste by to chtelo vyjadreni dealera Karpofly a Advance a budem tu mit kompletni promo prodejcu sedacek :-D.

    Jen se obavam ze jednoznacna odpoved pro macka a ostatni asi neexistuje. Je to jak s padakama, porid si to co ti sedne:)

  • 17 RE: kajak
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 05.03.2010 * 13:20

    Jaký koupit kajak? :-) ..no to je asi stejné jak s padákem (možná horší) :-) ........je to individuálni záležitost. Raději brát technické údaje a názory jako informaci a dát hlavne na osobni pocit. Osedět si ji na trámu je dobrá věc ale raději to zkombinovat i s vyzkoušenim ve vzduchu. Pokud už máš zažitej nějakej svůj "litaci styl" tak je pak složitější ho přizpůsobit sedačce než naopak :-)

  • 18 RE: kajak
    Autor: ninjadrobas (+0) (-0) | Zasláno: 05.03.2010 * 19:37

    Co a jaky kajak vybrat jiz bylo vyse popsano. Jen chci jeste doplnit jeden skromny nazor pro ty, kteri se rozhoduji, zda vubec kajak porizovat nebo zda zustat u sedacky bez kokonu. Pred dvema rokama jsem se rozhodoval o koupi nove sedacky a na kajak jsem vubec nemyslel. Byla to dle meho tehdejsiho nazoru zalezitost pouze pro zavodniky. Po nahlodani od okoli a rozhlednuti se napr. po rakouskych kopcich jsem radikalne zmenil nazor. Je to zalezitost nejen pro zavodniky, ale pro vsechny, kteri si chteji v klidu a pohodli uzit svuj pobyt ve vzduchu. Vcetne letani v horkych dnech. Po necelych dvou letech v kajaku niceho nelituji a jsem rad, ze jsem se nechal presvedcit.

    Vyhody v lete: tolik nevyschnete, nefouka na vas tolika, zlepsi se vykonnost kridla, i pomalejsiho, Ackoveho kridla.

    Vyhody v zime: neni vam zima, nejen na nohy, ale celkove tolik nevymrznete.

    Nevyhody: na zadne jsem neprisel :-)

    Na obavy z rozbehu s kokonem mezi nohama po prvnim pouziti zapomenete. Neni to zadna prekazka ani problem techto sedacek, proste si zvyknete a nebudete tento fakt vubec vnimat.

    Nakonec snad jen fakt, ze jednim z kriterii pri vyberu byl kokon odepinatelny. Dnes uz vim, ze je to naprosto zbytecne. Pokud nelitate castecne akro nebo v zime s lyzemi, uz nikdy nejspise kokon odepinat nebudete.

    Tolik postrehy od jednoho presvedceneho odpurce techto sedacek, proc se rozhodnout PRO, kdyz budete vahat.

    Hodne stesti pri vyberu

  • 19 RE: kajak
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 06.03.2010 * 11:17

    Jeste bych pridal k tem letnim vyhodam, ze je supr, kdyz clovek v lete nekde pristane, ze je rovnou v kratasech a nemusi se slikat z kombinezy.

  • 20 RE: kajak
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 06.03.2010 * 13:38

    Clouseau: jo, třeby když přistane v kraťasech a sandálech bez ponožek do řepkového strniště!! au :-)

    Jinak jak napsal charlie - na nějakou hodinku sednout a meditovat... akorát nestačí meditování na zemi. Já po mnoha omeditovaných sedačkách jednu koupil a po prvním letu jsem ji vracel.

  • 21 RE: kajak
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 10.03.2010 * 16:16

    tak na výzvu Scorpiho, mám tady na vyzkoušení krásnou novou Imress 2+ :-)

  • 22 RE: kajak
    Autor: mourek (+11) (-0) | Zasláno: 11.03.2010 * 14:27

    A co Excite se speedbagem od Sky? Může někdo poreferovat?

  • 23 RE: kajak
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 12.03.2010 * 12:35

    mourek: to je právě ta, o které jsem psal :) nebyla úplně nejpohodlnější, ale moc se mi líbila. do té doby, než jsem naložil věci za záda a odstartoval. musel bych mít na každé botě přivázanou cihlu, abych se nepřevracel dozadu. známá chyba excitek - těžiště moc vpředu. uznávám, že když se do ní posadil carbol s pevnou obuví, tak se nepřevracela. zprávy z agentury JPP (jedna paní povídala): v nové verzi je těžiště konečně posunuté dozadu. ale prověřil bych to!

  • 24 RE: kajak
    Autor: noffy (+0) (-0) | Zasláno: 12.03.2010 * 21:26

    Po měsíci probdělých nocí a s kruhy pod očima. Pořídil jsem dnes sedačku, která sedla na tu moji prdel a dlouhé haksny. Budu v ní dnes usínat, a poletím až na Havaj :).

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: