FÓRUM PGweb


[Téma] odviják, stavba

odviják, stavba
Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 20.01.2011 * 15:18

Zdravím vespolek.

Chci si postavit vlastní odviják. Představa je taková, že použiju budnovou automobilovou brzdu s nábojem kola, možná i disk jako buben na lano.

Zásadní věc, kterou řeším, je auto-regulace tahu brzdy.

Brzda (zadní bubnová z Felicie) má mechanické (lanko) i hydraulické ovládání. Raději bych použil mechanické, ale ani hydraulika není vyloučena.

Je tu někdo, kdo by podobný problém řešil? Evt. uvítám jakékoliv zkušenosti s podobnou sestavou.

3 příspěvky
shlédnutí: 3459
  • 1 RE: odviják, stavba
    Autor: Saman (+0) (-0) | Zasláno: 09.03.2011 * 12:35

    Nazdar, nejak nahodou som to tu nasiel. Ak chces pozri si nasu stranku www.flyclub.jecool.net su tam nejake info o odvijaku. lietame sice rogala, ale princip odvijaku je rovnaky. Robil to jeden chalanisko od nas presne tak, ako to chces ty. Sila sa nastavuje pomocou pruziny, kt. zabezpecuje pritlacanie platniciek o kotuc, sila sa da nastavit srobom o kt. je prichyteny druhy koniec pruziny.

    Pripadne sa mi ozvi na mail, cez stranku alebo nejak, dam ti mail/kontakt priamo na toho, co to staval. briestosaman(zavinac)gmail(tecka)com

  • 2 RE: odviják, stavba
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 11.03.2011 * 09:35

    Díky, zkouknul jsem to, zajímavé zařízení.

  • 3 RE: odviják, stavba
    Autor: Bildy (+0) (-0) | Zasláno: 14.03.2011 * 16:40

    okopíruj Mišpulína, ten je technicky na úrovni.....vymejšlet vymyšlený nemá cenu....není to sice originální, nicméně nejvíce účinné, sám jsem si to zkusil a nakonec ho okopíroval z větší části a ani to se neobešlo bez problémů...práce ti stejně zbyde ještě dost.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: