FÓRUM PGweb


[Téma] pravidla svahování

pravidla svahování
Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 14.03.2011 * 11:10

Je to jen můj pocit že pravidlo pravé ruky se nějak moc nedodržuje? Včera jsem na Rané opravdu neměl dobrý pocit. Ti co létali naprosto chaosně mi nepřipadali jako začátečníci...

6 příspěvků
shlédnutí: 5972
  • 1 RE: pravidla svahování
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 14.03.2011 * 11:27

    To je tak trochu problém Raný - malého prostoru a taky že někdo chce točit termiku a ostatní v tom svahují.

    Nebo druhá varianta, když někdo svahuje tak daleko od kopce, že ho prostě někdo obletí zleva, misto zprava, tudíž proti pravidlu pravé ruky.

  • 2 RE: pravidla svahování
    Autor: MirecekF8 (+0) (-0) | Zasláno: 13.04.2011 * 11:23

    Na Rané=, pokud jste létali na jižní straně, je při V větru změna přednosti. V prostoru Lomu je místo blíže u svahu pro kluzáky se svahem po levé ruce.

    Bohužel provozní řád plochy je malo čtený a často i nikde vyvěšený.

    Ostatní směry jsou "normálně" .

  • 3 RE: pravidla svahování
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 13.04.2011 * 23:35

    Nevím, nechci být za pitomce, ale měnit pravidlo podle směru větru se mi zdá velmi matoucí. Nepřinese to víc nepříjemností než užitku? To se ty dráhy nekříží? Kvůli čemu to je?

    Co se stane když se náhle změní směr větru? Jak mám poznat jeslit zrovna fouká tak aby platilo pravidlo pravé nebo levé ruky. A od kdy přesně se lítá na pravou a levou ruku... :D nebo se na levou lítá jen nad lomem? A na zbytku svahu na pravou??

    Přijde mi to prostě dost divný. A fakt jsem to teda nikde nikdy nečetl, a jako že jsem si ty pravidla vyvěšený na skleníku pročítal několikrát.

  • 4 RE: pravidla svahování
    Autor: jezevec (+0) (-0) | Zasláno: 14.04.2011 * 09:04

    Pravidla svahování na Rané jsou standartní, provozní řád žádné odlišnosti neupravuje. Provozní řád reguluje pohyb osob a vozidel, poplatky, vymezuje provozní plochy. Rozhodně nemění lokálně pravidla létání daná předpisy a ani nemůže.

    Odkaz na Provozní řád Areálu leteckých sportů Raná:

    http://www.rana-paragliding.cz/index.php?stranka=13-predpisy.php

  • 5 RE: pravidla svahování
    Autor: MirecekF8 (+0) (-0) | Zasláno: 14.04.2011 * 10:26

    Tak koukám že došlo k nové koordinaci aeroklubu a areálu Raná.

    Když jsem kdysi řešil věci kolem Rané tak ještě platil historický provozní řád dojednaný s Aeroklubem v 70. letech.

    Jsem rád , že se věci vyvíjí k jednotné aplikaci.

    Jen by chtělo hrábnout ještě společně s Aeroklubem do doplňku D předpisu L2 kde mají větroně stále při svahopvání osmičku s určeným bodem křížení a otočnými body. Kdyby se tohle změnilo podle stávajícího znění v ZL1-pravidla svahování- tak už by bylo všechno O.K. a nebyli by zmatky v tom co je psáno a jak se to lítá.

  • 6 RE: pravidla svahování
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 14.04.2011 * 17:42

    Jsem ti říkal že by to bylo dost podivné měnit pravidla přednosti podle směru větru...

    Díky Jezevče!

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: