FÓRUM PGweb


[Téma] začátek

začátek
Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 21:49

Velmi si vážím přístupu Michala Brabence a celého předsednictva PG Svazu k mému nekonkrétnímu podnětu ohledně porušování pravidel jak sportovních, tak i leteckých:

svazpg.cz

Věřím, že se celé věci bude nadále věnovat patřičná pozornost především ze strany pilotů. Vracím se do soutěže ČPP a budu pečlivě sledovat tracklogy v rámci veřejné kontroly s výchovným cílem - dotyčný ode mne případně dostane SOUKROMOU zprávu s upozorněním. Teprve v případě významné recidivy upozorním SK. Cílem mého snažení má být POUZE VÝCHOVA pilotů. Děkuji za pochopení.

Ivo Bartoň

ivo.barton@centrum.cz

28 příspěvků
shlédnutí: 3638
  • 1 RE: začátek
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 09.04.2011 * 22:06

    No huráááá ! Tak na to sem se fakt těšil ! Konečně má pgweb svýho policajta ! To sme rádi, že se našel někdo tak uvědomělý, kdo nás tady bude hlídat...jak jsme bez toho mohli tolik ročníků žít?!

  • 2 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 22:09

    Ty máš z něčeho obavu??? Znáš to o tý trefený huse :-)

  • 3 RE: začátek
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 09.04.2011 * 22:25

    No, myslim, ze uz by si se mel fakt zklidnit...uz toho bylo trochu moc. Aby treba netrefil nekdo tebe...

  • 4 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 22:51

    Zrovna o Clouseauovi si naopak myslím, že pravidla dodržuje a nemá potřebu se této diskuze účastnit.

    To lukasf ... lítám proto, že mě to baví, výkony nehoním, takže záleží jen na úhlu pohledu. Pro tvoji informaci mám nálet 400h na větroních, 200h na PG a 12.000h na motorových letadlech. Věř tomu, že se možná mé tracklogy jeví chaotické, ale kozel rozhodně nejsem. A jestli se mi nelíbí ta anarchie, kterou jsem za poslední měsíc odkryl, tak věř tomu, že vím proč.

  • 5 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:12

    To je právě ono - problém je ten, že někteří piloti zneužívají toho, že nejsou na radaru vidět. A může se stát, že to jednoho dne zavaří nám všem. Já mám prostě snahu soukromě upozornit pilota na jeho chybu bez jakýchkoli dalších následků. Na druhou stranu by to mělo trochu zkrotit recidivisty, ktří moc dobře ví, kam letí, ale pro pár bodíků navíc ... a hlavně nechci zpětně odkrývat ten humus.

  • 6 RE: začátek
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:15

    Opět mě nenapadá žádný komentář, co by neurazil.. ;-) Tohle je prostě diagnóza.

  • 7 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:19

    Hanz: V tom máš asi pravdu. Já byl vždycky trochu jinej. Na druhou stranu jsem toto fórum otevírat nemusel, ale byl jsem upřímně zvědavý na reakce. Asi ani nejsem překvapený.

  • 8 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:25

    Luky, ale to přece může v rámci SOUKROMÝCH ZPRÁV udělat každý. A každý si tu zprávu může klidně hodit do koše. Okolí tím obtěžovat nebudu. Navíc PG Svaz jasně deklaroval možnost veřejné kontroly - a já prostě zvolil místo formy protestů formu soukromých zpráv. Mě to připadá vhodnější.

    Mám tedy podávat protesty ke SK ČPP? Bude to lepší? Nebo je to taky špatně?

  • 9 RE: začátek
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:38

    jarda737: ano, podavat rovnou protest SK je spatne, je to proti pravidlum CPP. Prekvapuje mne, ze ty, ktery tu vedes svoje spravedlive tazeni za dodrzovani pravidel, toto nevis.

  • 10 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:46

    Máš pravdu. Nejprve stížnost, potom protest. Z mého pohledu nezávodníka je to trošku bonzování (stížnost jako protest), takže jsem se rozhodl zvolit formu soukromých zpráv. A jen pro tvou informaci, má úvodní "stížnost" byla nekonkrétní právě z těchto důvodů. Takže mě prosím zrovna ty nechytej za slovo. Já se nechci vracet do minulosti, o to je to těžší.

  • 11 RE: začátek
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:54

    jezismarjaáááááááááá !!!! Už ne... prosím, už dost...už je toho fakt moc. už toho prosím nechte. už dost. to už stačilo. uff. tak dost. prosím už dost. už toho bylo trochu moc. už ne. už fakt ne. no to snad ne. už ne. to snad neni možny. už ne. ne nene.nenene.dooost! hele, fakt už dost. prosim, ne. opravdu už ne.

  • 12 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:57

    lukasf: Při létání je vždy velká pravděpodobnost, že cosi porušíš. Nemělo by se to ale stát z neznalosti či úmyslně! Dělám u ČSA bezpečáka a jsem v tom každý den - dělám s posádkama rozbory, hledáme příčiny a děláme nápravná opatření - ale posádky za to v naprosté většině případů netrestáme. To není smyslem a nemělo by to být smyslem ani v ČPP. Mě jde jen o to, aby se pilot dozvěděl, co provedl - protože to mnohdy ani neví. To mám opravdu řešit oficiální stížností? Chvíli jsem komunikoval se Svazem PG a měl jsem snahu dát přijatelný návrh do další diskuze, jak to vhodně ošetřit bez jakýchkoli represí vůči pilotům, ale asi jsem to vzal za špatný konec. A radost či dobrý pocit z toho opravdu nemám.

  • 13 RE: začátek
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 09.04.2011 * 23:57

    Hele Jardo, nic proti pravidlům. Nevím jak komu, ale mě osobně veřejně deklarované špiclování nepřidá na klidu a chuti do lítání. A já lítám pro radost. Tak proč tu kurva kazíš radost z lítání! Myslíš, že lidi neznají pravidla, myslíš že tímhle přístupem je donutíš ty pravidla dodržovat. NE! Jen je otrávíš a donutíš je k pečlivější kontrole co přihlásí a co ne. Prostě jenom tady zase trochu víc zhoustne nálada, lidi si budou dávat bacha co komu řeknou, s kým se nemají bavit a s kým jo. Víš kdo tyhle nálady dřív šířil? STBáci. Tak Ti přeju dobrej pocit z lítání, já ho bohužel posledních pár dní ztrácím...

  • 14 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 10.04.2011 * 00:01

    Hele Tono, ale já je nechci donutit k pečlivější kontrole toho co přihlásí, ale k pečlivější kontrole toho, kam letí. A přihlásit si to klidně mohou bez obavy, že bych podal stížnost. Jen ode mne dostanou soukromou zprávu.

    Ale upřímě, my se tu bavíme o jedincích, většina je podle mě naprosto v pohodě. Včetně tebe.

  • 15 RE: začátek
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 10.04.2011 * 00:23

    Hele..chlapi, mam takovej navrh...co si treba predstavit, ze to co tady v posledni dobe probehlo byl jen hodne blbej sen? Co pozadat administratory pgwebu, aby to vsecko smazali...co takhle zkusit to znovu tak, jak to kazdej nejlp cejtime a dovedeme a delame uz leta i bez tech kecu kolem? Zacina nam sezona, tesime se na litani a takhle si to jen kazime...

  • 16 RE: začátek
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 10.04.2011 * 00:26

    Pratele, nechme toho. Rozhlasovat do sveta "ja vam ted budu delat policajta" sice taky povazuju za podivne, nicmene vetsina reakci druhe strany je taky prinejmensim divna a cela diskuse nam trosicku ujizdi...

    Osobne na upozornovani soukromymi zpravami nevidim nic spatneho, pokud nekdo ma cas a touhu to delat, at to dela... Treba to pomuze v osvete zacinajicich letcu, pokud si sve chyby v navigaci nevsimnou.

    A verim, ze ti zkuseni piloti, kteri se tu ozyvaji, prostory narusovat nechteji a jsou dostatecne zkuseni na to, aby se ubranili naruseni temer za kazdych podminek. A pokud se jim to nepovede, pak maji jiste dostatecny nadhled, aby svou chybu uznali a vzali si z ni pouceni bez ohledu na to, zda je nekdo upozorni nebo ne. Takze nechapu, proc vam to vadi.

  • 17 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 10.04.2011 * 00:35

    Děkuji Petrovi za příspěvek, nicméně dělat Policajta či STBáka opravdu nebylo mým cílem. Takže s konečnou platností UPOUŠTÍM od této plané snahy. Nikoho upozorňovat nebudu a ani se nijak nadále v této věci nebudu angažovat. Osobně mi je velmi líto, že se to setkalo s takto negativní reakcí.

    jarda

  • 18 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 10.04.2011 * 09:15

    Jedna z věcí, kterou jsem v rámci této kauzy navrhoval, bylo vytvořit na PGWEBU záložku BRIEFING. Od této myšlenky jsem neupusti - tady by se piloti dozvěděli vše potřebné pro plánování letu - třeba plánované AUP a telefon, kde si mohou ověřit aktivaci prostorů a pravidla létání v nich, kontakt pro zjištění QNH, provozní řády letišť, ... a sem by se klidně mohli umístit aktuální informace ohledně létání přes hranice. Byl by to takový malý PG AIP, kde by PG pilot měl vše pohromadě.

  • 19 RE: začátek
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 10.04.2011 * 09:32

    Konecne nejaka smysluplna myslenka! Psal jsem ti to, Jardo, ze by bylo vhodnejsi udelat osvetu na pgwebu, nebo v pilotovi, nez drzet hul nad piloty...a jak je videt, privitali by to i ostatni.

  • 20 RE: začátek
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 10.04.2011 * 10:35

    Myslenka je to moc pekna a pokud bychom na to od LAA dostali podobne prostredky, jake sveho casu investovala do vyvoje aplikace webbriefing, pak bychom to jiste mohli tvurcim zpusobem zrealizovat. Obavam se ovsem, ze takova situace v dohledne dobe urcite nenastane a tak myslim, ze nas tvurci potencial budeme spise venovat jinym vecem na systemu xcontest.

  • 21 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 10.04.2011 * 11:02

    To není otázka prostředků. Já to prostě vytvořím a dám tento produkt k dispozici. Dejte mi tak měsíc.

  • 22 RE: začátek
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 11.04.2011 * 00:18

    Mozna mame na mysli kazdy neco trochu jineho. Ja mel na mysli neco jako "fungujici, uzivatelsky pouzitelny a prehledny webbriefing". Udelat seznam informaci bez zaruky je trosku neco jineho.

    Tak tedy za mesic se tesim na ten produkt. Hlavne tedy doufam, ze tam nenajdu VSE, ale jen TO CO OPRAVDU POTREBUJU;)

  • 23 RE: začátek
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 11.04.2011 * 02:26

    Nemá smysl vymýšlet znovu kolo. Nebo je většina z nás tak líná že si neumí uložit dva odkazy z netu?

    Vždyť super mapa je teba tady, pro PG na předlevoou přípravu naprosto ideální :

    http://www.paragliding-mapa.cz/Cesko/

    Aktivace pro jistotu checknou jeste tady:

    http://aup.rlp.cz/

    A je to... otázka pěti minut se podívat kde budu lítat a pak na to dát bacha....

  • 24 RE: začátek
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 12.04.2011 * 14:52

    To je profesionální deformace. Někdu tu má pocit, že když oni se snaží jít na 0-error, tak by to tak měli dělat všichni. Ale život je o něčem trošku jiném...

  • 25 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 12.04.2011 * 20:56

    Máte naprostou pravdu. http://www.paragliding-mapa.cz jsem nedávno objevil také a během diskuze mi vypadl z hlavy. Považuji to za výborný projekt. Opravdu nestojí za to výmýšlet nějaký PG AIP, když je toto. Jen pár informací by se tam ještě určitě hodilo - ale to tam v budoucnu určitě najdeme.

    Pro ondrup: přečti si celé fórum, o 0-error či represe z mé strany tu nejde, jde jen o stanovení rozumných mantinelů při porušení prostorů a rozhodně ne za účelem jakýchkoli právních postihů.

    Celé toto fórum je typický příklad toho, že člověk může napsat a vysvětlovat cokoli a druhá strana si z toho vezme jen to, co chce ... upřímě jsem čekal na fóru konstruktivnější diskuzi.

  • 26 RE: začátek
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 12.04.2011 * 21:38

    Rád bych poprosi, zda by bylo možno toto fórum nechat zemřít. Otevřete si o mě fórum nové, na které se budu dívat, ale již se nebudu vyjadřovat. Děkuji.

  • 27 RE: začátek
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 12.04.2011 * 22:24

    Čemu se dá věřit? Malý příklad : Tak třeba budu plánovat přelet z Řípu s využitím JV větru.Použiju mapu prostorů na zmiňovaném odkazu a dotazem na ŘLP si zjistím, že do TMA I Vodochody mne pustí. Tak si vklidu vytočím 1600 (vejš to zatim nechodí) a vydám se po větru...a uletím krásných 120km. První kilko! A z Řípu! Paráda! Let jsem přihlásil, kamarádi gratulují...až najednou přijde soukromá zpráva: "Koukej to stáhnout! Narušil jsi TMA II Praha!" Jak je to jen možný? Koukám do všech možnejch map na webu a nikde nic...Nakonec vytáhnu papírovou mapu z pilota a valím zraky. Tam kde jsou podle " krásné" mapy, která mi byla doporučená, jen Vodochody, tak je nad nimi i TMA II Praha, který začíná v 1050 AMSL. Co na to říct....

  • 28 RE: začátek
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 13.04.2011 * 09:32

    :) vím, co chceš říct inspektore a máš pravdu, ale u briefingu jsi zapoměl kouknout na (v tomhle ohledu RLP garantovaný web) http://aisview.rlp.cz/

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: