FÓRUM PGweb


[Téma] Chyby v mapě omezených prostorů na pgwebu

Chyby v mapě omezených prostorů na pgwebu
Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 04.07.2011 * 16:07

Pokud si kontrolujete, nebo plánujete svoje přelety pomocí zapínatelné mapové vrstvy "mapa omezených prostorů" zde na pgwebu, tak si dejte pozor na správnost údajů a raději si je porovnejte ještě s jiným zdrojem. Mohlo by se vám stát, že by jste nechtěně narušili omezený prostor a ještě takový let přihlásili do soutěže.

Například u popisu TMA Sion ( Švýcarsko, cca 20km JZZ směrem od Fiesche ) je výška uvedena ve FT AGL ( předpokládám, že si to každý přeloží jako stopy nad zemí ), což je nesprávná informace. Správně tam má být AMSL. Ono 3050 - 3950 stop nad zemí je naprosto jiný rozměr než 3050 - 3950 metrů nad hladinou moře... Tak pozor na to, ať zbytečně nepřijdete o nějaký hodnotný let, nebo ať nepřihlásíte nějaký let, při kterém došlo k narušení. Je z toho pak zbytečná ostuda pro všechny.

5 příspěvků
shlédnutí: 2029
  • 1 RE: Chyby v mapě omezených prostorů na pgwebu
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 04.07.2011 * 19:03

    Dík za info. Nedávno jsem hledal mapy pro Polsko a Slovensko, a nedohledal jsem se nějakého zajímavého zdroje.

    Nevíte někdo o něčem?

  • 2 RE: Chyby v mapě omezených prostorů na pgwebu
    Autor: Petule (+6) (-1) | Zasláno: 04.07.2011 * 20:23

    Ona ta předposlední věta by spíš měla znít, ...ať nevlítnete někam, kde nemáte co dělat. :-)

  • 3 RE: Chyby v mapě omezených prostorů na pgwebu
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 05.07.2011 * 20:09

    Slovensko např. http://www.paragliding-mapa.cz/Slovensko/

    Jinak ... dá se získat aktuální mapa prostorů pro Garmina? Stáhl jsem dvě, jedna jen pro ČR a okolí a druhou nelze importnout do přístroje.

    Když je tady celoevropská, byl by problém z ní vygenerovat mapu pro Garminy?

  • 4 RE: Chyby v mapě omezených prostorů na pgwebu
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 05.07.2011 * 21:41

    zkus tuhle, ale nevim jak bude kompatibilni s ostatnimi garminy, tohle je stazeny z moji 78s.

    http://www.ulozto.cz/9552319/gmapsupp-img

  • 5 RE: Chyby v mapě omezených prostorů na pgwebu
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 05.07.2011 * 22:02
Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: