FÓRUM PGweb


[Téma] PG obchodníci v Čechách.

PG obchodníci v Čechách.
Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 30.07.2011 * 23:33

Když si jdu koupit boty, dostanu doklad o zaplacení. Boty si předtím vyzkouším. Mám tedy boty, v peněžence o pár kaček méně a na srdci dobrý pocit ze záruky na zakoupené zboží.

Když si chci koupit něco z oblasti PG sportu, tak si připadám jak blbec. Sortiment je pestrý, ale řada "obchodníků", kteří inzerují na svých četných webových stránkách spousty úžasného zboží, vlastně nechce nic prodat. Zboží není aktuálně k mání, právě se vyprodalo, zrovna se vyrábí na druhé straně Světa, mám nestandardní velikost (198 cm, 100 kg váhy), nebo je obchodník zrovna někde na cestách.

Tak si říkám, kde dělám chybu. Mám se dát na ryby?

Abych nekřivdil pár slušným obchodníkům a výrobcům, jsou i normální, kde dostanu doklad o zaplacení a mám pocit ze záruky. Ale problém je právě v tom sortimentu, že oni ti dobří neprodávají všechno, co je potřeba.

Píšu to sem jen jako výzvu a povzdech v neletovém počasí (prší už druhý den), tak se nad tím "obchodníci" zamyslete, když už jste tím jediným dealerem v republice... Až se udělá hezky, vezmu svůj padák (bez dokladu), sedačku (bez dokladu) a vyrazím někam na kopec a budu doufat, že se tomu dva roky nic nestane. A sakra, teď jsem si vzpomněl na technickou k padáku... to zas bude telefonátů...

10 příspěvků
shlédnutí: 2988
  • 1 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 31.07.2011 * 14:08

    He ? Co být trochu konkrétní ?

  • 2 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 31.07.2011 * 16:39

    Asi záleží, kde nakupuješ.

    Já za svých více než 10 let lítání toho už nakoupil spoustu a s doklady jsem nikdy problém neměl. Mám dobré zkušenosti s nejméně 4mi prodejci ze severní Moravy a vždy vše bez problémů. Mluvím o dokladech. Záruční opravy jsem nikdy nepotřeboval, ale věřím, že by s tím taky problém nebyl.

    Každopádně Max má pravdu. Nejedná se o obecný problém, takže pokud nebudeš konkrétní, pak to tady ventiluješ úplně zbytečně.

  • 3 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 31.07.2011 * 17:51

    jako všude je to pouze o lidech. A jako živnostník musím na druhou stranu říci, že občas bojuju s podivnými zákazníky. Sem tam je někdo schopnej zavolat v neděli v osm ráno, že strašně rychle něco potřebuje, tak se nechám ukecat dohodnem se na ten samej den kolem oběda a dotyčný nepřijede telefon nebere a když se konečně dovolám tak se hloupě vymlouvá. Prostě to někdy není jednoduchý. V PG oboru to budou mít obchodníci taky složitý protože jsme prostě malá země a málo zákazníků znamená, že nejde mít všechno ve všech velikostech skladem to by musel mít člověk milióny a stejnak by mu spousta zboží zestárla a nikdy se neprodala. Nicméně osobně jsem se svými dodavateli PG vybavení neměl nikdy problém, kolikrát se o mě mý oblíbení instruktoři prodejci ještě přetahujou :-)

  • 4 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 31.07.2011 * 18:25

    Ještě aby se nepřetahovali :DD podívej se na ty ceny...za cenu nový kompletní vybavy na lítání od některých firem si koupíš půl větroně...

    Jinak s nakupováním věcí jsem nikdy neměl problém. Buď byl lístek a záruka a nebo dohoda a solidní sleva. Proč ne?

    A to že zboží není skladem atd, to je docela pochopitelné, zvláště u dealerů nedomácích firem. Prostě si musíš počkat nebo zkusit oslovit někoho jinýho. Na druhou stranu i podlě mě kupování křídla je dlouhodobější záležitost tak to člověka nijak nevytrhne.

  • 5 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: soban (+0) (-0) | Zasláno: 18.08.2011 * 10:18

    Po zkusenosti s jednim nejmenovanym vyrobcem sedacek z vychodu mi cela firma pripada jako vtip, komunikace s centralou i dealerem je na bodu mrazu, prodej vyrobku je asi to posledni co je zajima....

  • 6 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 18.08.2011 * 12:03

    Jestli myslíš AVAsport tak to jsem četl i na paragliding foru, že s nikým nekomunikují a neodpovídají. Rozjednané objednávky neřeší...

    Někdo tvrdí že jsou na dovolené a někdo zas něco jinýho.. kdo ví.

    Každopádně dejte bacha a nic tam bez jeijch zpětného kontaktu a ověření radši neobjednávajte.

  • 7 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: soban (+0) (-0) | Zasláno: 23.08.2011 * 12:47

    Jojo AVAsport, zatim sem nenasel zpusob jak od nich neco koupit, ponekud zvlastni pristup v dnesni dobe...

  • 8 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 23.08.2011 * 20:19

    Tady v Čr to pár lidí dealuje. Myslím že pár kusů bylo k vyzkoušení na Rané, a taky někde na Moravě.

    Ale jinak slabota. Ono popravdě mě se ty sedačky moc nelíbili. Nejlepší s neoprenem mě přišla SOLka XC a Impreska 2... a ty se dají v Čr vyzkoušet i sehnat poměrně bez potíží.

  • 9 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 23.08.2011 * 22:34

    AVAsport na Moravě dealeruje Ondra Krupa (Skype: o.krupa) Teď má zlomenou nohu, tak snad bude mít čas :)

  • 10 RE: PG obchodníci v Čechách.
    Autor: soban (+0) (-0) | Zasláno: 08.11.2011 * 14:22

    Jojo, dealera v CR sice mame, ale domluvit se s nim neda...a pri dotazu na jejich centralu (nebo dealera v jinym state) te odkazou zpatky na dealera v tvy zemi, takze zacarovanej kruh. Ale podobny (spatny) zkusenosti maj i lidi mimo CR, takze to asi bude jejich firemni politika...

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: