FÓRUM PGweb


[Téma] Slavia Cestovní pojištění

Slavia Cestovní pojištění
Autor: tomes (+0) (-0) | Zasláno: 27.02.2012 * 19:43

Zdravím,

pojišťovna Slavia nabízí celoroční cestovní "Europojištění Profesionál" s limitem plnění léčebných výloh 2,5mil. Kč + úrazové pojištění, zavazadla, odpovědnost, pracovní cesty a veškeré rizikové sporty včetně PG v jednom balíku za 1551Kč.

Jedná se však o tzv. Doplňkové pojištění k "Eurokartě"- tzn. že hradí jen to co odmítne uhradit vaše běžná pojišťovna - např VZP.

Trochu to ve mně vzbuzuje pocit jako kdybych při ošetření působil jako poloviční pojištěnec a ještě se pak v ČR musel doprošovat kdo mi co zaplatí...

LAA(ČSOB) nabízí za 1450Kč limit 1,5 mil. Kč (ke kterému se zřejmě ještě přičítá cca 0,5mil na záchranné práce), úrazové pojištění a toť vše. O tom, že by nehradili vše nic nepíšou a celkově ve mě kombinace LAA/ČSOB vzbuzuje větší důvěru...

1. Máte někdo s pojištěním u Slavie zkušenost? (nebo celkově k tématu co dodat)

2. Přijde vám limit 1,5 mil. málo?

Slavie

http://online.slavia-pojistovna.cz/online-cestovni-pojisteni

LAA

http://laa.cz/index.php?Action=View&ARTICLE_ID=2090

O pojištění a o problematice "Eurokarty" bylo již pojednáno tady

http://www.pgweb.cz/forum/o-vsem-s-nadhledem:40088

Díky za reakce.

7 příspěvků
shlédnutí: 3828
  • 1 RE: Slavia Cestovní pojištění
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 28.02.2012 * 17:04

    Existuje pojistka pro pg na kratší dobu než je rok? Myslím tím pojistku na záchranné práce a ušlý zisk atd. Tj. Nejde mi o tzv. povinné ručení.

  • 2 RE: Slavia Cestovní pojištění
    Autor: tomes (+0) (-0) | Zasláno: 28.02.2012 * 17:37

    Krátkodobé pojištění poskytuje vícero pojišťoven. Je to běžné cestovní pojištění na požadovaný počet dnů. Podstatné je pouze to aby byl paragliding zařazen mezi rizikovými sporty a na ty se připojistit.

    Přítomnost paraglidingu (nebo leteckých sportů obecně) doporučuji vidět černé na bílém. Paní na přepážce mě v minulosti o platnosti na pg dlouze přesvědčovala, ale opak byl pravdou. Vedení pg přesunulo, ale jí jaksi nedali vědět.

    Ušlý zisk a míra pojistného plnění na jednotlivé úkony se liší produkt od produktu.

    Namátkou mě teď napadá Vitalitas, možná Uniqua, ale jestli pg ještě pojišťují - to chce ověřit...

  • 3 RE: Slavia Cestovní pojištění
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 28.02.2012 * 19:01

    Uniqa

    zatrženo Nebezpečné sporty - letecké sporty všech druhů.

    Limit plnění 3 mil.

    78Kč/den, přes internet -10%

    Obsahuje

    Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci třetí osoby.

    Myslíte, že se to dá považovat za "povinné učení" ?

    ŽE bych jako si zaplatil jenom Česko a při cestě do zahraničí by stačila tato Uniqa?

  • 4 RE: Slavia Cestovní pojištění
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 28.02.2012 * 19:02

    Rozsah pojištění: KS

    Připojištění zimních sportů NE

    Pojištění léčebných výloh 3 000 000,-Kč

    Pojištění asistenčních služeb 3 000 000,-Kč

    Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb - max. plnění 3 000 000,-Kč

    Úrazové pojištění - smrt následkem úrazu 150 000,-Kč

    Úrazové pojištění - trvalé následky úrazu 300 000,-Kč

    Nemocniční odškodné (hospitalizace úraz - nemoc) 300,-Kč / den

    Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci třetí osoby 1 000 000,-Kč

    Pojištění zavazadel 15 000,-Kč

    5 000,-Kč / ks

    Připojištění nebezpečných sportů ANO

    Pojištění zachraňovacích nákladů (AS) 500 000,-Kč

  • 5 RE: Slavia Cestovní pojištění
    Autor: Vanis (+0) (-0) | Zasláno: 29.02.2012 * 10:51

    limit plnění u ČSOB přes LAA není 1,5 mil Kč ale 1,5 mil EUR ! Tuším, že je to kvůli Rakousku, kde se požadují vysoké limity.

    Loni jsem používal právě Uniqu, pohodlné on-line sjednání v den odjezdu, zaplaceno kartou, takže nabývá účinnosti okamžitě. Nejezdím tak často aby se mi vyplatila celoroční od LAA, jinak bych volil tuto.

  • 6 RE: Slavia Cestovní pojištění
    Autor: Vanis (+0) (-0) | Zasláno: 29.02.2012 * 10:54

    Sorry, míchám hrušky s jabkama, s těma Eurama je to blbost a netýká se cestovního pojištění.

  • 7 RE: Slavia Cestovní pojištění
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 29.02.2012 * 12:47

    fickk, podívej se do pojistných podmínek - dost často je v nich uvedeno, že odpovědnost za zdraví a škody na majetku třetích osob se nevztahuje činnosti, které mají být pojištěné ze zákona - a zrovna to většinou létání bývá.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: