FÓRUM PGweb


[Téma] Kolik stoji paragliding?

Kolik stoji paragliding?
Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 17.05.2012 * 00:57

Ahoj potrebujem poradit. Chcel by som zacat s paraglidingom, v lete planujem brigadu a chcel by som zistit kolko by to cele stalo. Cez skolsky rok som v Prahe ale pravidelne lietat planujem najma buduci rok v lete - Slovensko, Nizke Tatry. Tam som doma. Kolko minimalne by stalo pouzite vybavenie, kurz papierovacky a ostatne... Potrebujem si utvorit nejaku predstavu, pocul som ze sa tomuto mozu venovat i studenti. Dakujem

23 příspěvků
shlédnutí: 10970
  • 1 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 17.05.2012 * 05:23

    To není jednoduchá otázka,nejsem si úplně jistej,jak je to s uznáváním papírů,který by sis udělal v Čechách,tam u vás na Slovensku,to by ses musel podívat na vaše stránky LAA.

    Co se týká kurzů,tak na vystavení licence Tady v Čechách se pod 10 tis,asi nedostaneš(+bydlaní+strava),spousta kurzů sice stojí míň,ale zas je k tomu další navazující kurz,atp.

    Poplatek za vystavení(našeho)piloťáku je 1500kč,no a k tomu bych připočítal cca+- 30tis,za komplet olítanou výbavu,(v relativně solidním stavu)bez přístrojů.

    Můžeš mít kliku,a pořídit něco levněji,ale +- se budeš pohybovat celkem včetně kurzů okolo 45 000kč+náklady na dopravu.

    Teď bych spíš bejt tebou řešil kurz,a až zjistíš,že tě to baví,tak bych teprve řešil vybavení.Některý školy svým bývalým žákům jsou ochotny a schopny za nějaký obolus vybavení zapůjčit,což je docela prima,ale zas to má svá úskalí.(Když bude počasí,nemusí na tebe výbava zbýt)

  • 2 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 17.05.2012 * 09:40

    ahoj.. jedina skola co ma vyraznejsi slevu pro studenty je http://www.paragliding-vsb.cz/ co vím. Co o klukách vím, tak jsou dobrý a naučej...

  • 3 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 17.05.2012 * 10:20

    pokud vím, tak Radar nabízí prázdninové kurzy s výraznou slevou pro studenty. Já se u něj dostal na cenu asi 6000 czk za komplet kurz až k piloťáku,

    podívej se na jeho web.:http://www.fly4you.cz/

    případně doporučuji i zavolat a pozeptat se.

    jirka

  • 4 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 17.05.2012 * 10:30

    Omlouvám sel.Za vystavení pilotního průkazu se platí 1800kč a ne 1500,jak jsem psal

  • 5 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 17.05.2012 * 18:43

    Ahoj dakujem za rychle odpovede.

    Teda za nejakych 11 800 kc by sa dalo spravit pilotak aj s celym kurzom uplne od zaciatku?

    Hladal som info na slovenskych strankach ale nic som sa z toho nedozvedel. Ale vraj existuje nejaka ippi karta za 200 kc s ktorou sa da lietat vsade. To pouzivate ked chodite lietat do zahranicia?

    Spet k tomu lietaniu, ked mam pilotak ale mohol by som si kupit vybavu naprilad az o rok, staci ked mi pomozu zo zalietanim miestny paraglidisti (lietal by som s pravdepodobne s nimi ale zatial som ich nekontaktoval). Chcel by som lietat v lete casto, kludne aj kazdy den ako pocasie alebo chut da, a to tak ze vyleziem na kopec, zletim do doliny a pristanem na poli. Je to mozne? Kolko by tak trval let...

  • 6 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: Kice (+7) (-0) | Zasláno: 17.05.2012 * 20:39

    Pre porovnanie na Slovensku mas komplet kvalitny kurz s pilotakom za 306 EUR http://paraglidingkurz.sk/?event=paraglidingkurzy&flag=1

    Najdes tu aj odpovede na niektore tvoje zakladne otazky http://paraglidingkurz.sk/?event=paragliding&flag=1

  • 7 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 17.05.2012 * 20:54

    To je ale zápal, to je správné, tak to má být, byl a jsem na tom úplně stejně :)) . A teď pár mých postřehů. Piloťák jsem dělal minulý rok. Jak už tady kluci uvedli kromě kurzu je třeba platit i za jiné věci jako je jídlo, ubytování, ale taky třeba za lanovku a různé jiné aktivity když je zrovna oddechovka či neletovo nebo prostě něco. Nebudu to prodlužovat, počítal jsem si to a bylo to necelých 15 000( kurz byl za 7500, vystavení průkazu 1800 zbytek "nutná útrata").

    K tomu ročnímu odkladu: jo to jsem taky tak měl a narovinu byl to asi nejdelší rok co si pamatuju. To lítání je docela návykové a není nic horšího než sedět na kopci s papírama v kapse a dívat se na ostatní jak ti lítají nad hlavou. Svou výbavu jsem začal skládat teprve před měsícem, vyšla mě na 21 000 + dneska jsem si pořídil přilbu s kuklou 2 500 a ještě mě čeká pojistka nějakých 1800.

    Takže jak bych to po mých zkušenostech udělal já ? S rozpočtem na kurz ti moc neporadím prostě bych ho dost nadsadil. Vybral bych si školu, která je ochotna mi po kurzu vybavení půjčit za nějaký peníz. Peníze které bych si šetřil na výbavu bych použil i na nějaký výlet který škola pro piloty pořádá( i za cenu toho že si padák pořídím třeba o měsíc později) Sleduj inzeráty jak se to pohybuje( ja se dívám několikrát denně) a stanov si nějakou minimální částku kterou si našetříš než začneš nakupovat a až začneš, tak pořiď všechno najednou( na jako já prvně padák sice sedačkou, ale bez záložky, teprve za měsíc sedačku se záložkou, protože ta původní sedačka je sice dobrá na trénink ale na lítání už zas tak ne). Nemít strach ze starší výbavy( t..j. myslet si, že na tom už nic nepolítáš, protože je to z roku 2004 a že to jsou zbytečně vyhozené peníze). Asi tak...

    Tak držím palce ať to máš plynulejší než já

  • 8 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 17.05.2012 * 22:13

    Ahoj Kice,

    Kedze Klenovec sa nachadza 15 km vzdusnou ciarou od miesta kde travim leto a chcem tam naokolo aj lietat, musim povedat ze sa posunul na prve miesto mojho zaujmu. Vyborny prispevok!!!

    Bazmac,

    Rad by som nasiel nieco lacnejsie ako mas ty. Urcite to stoji vela casu to hladat...ale to budem riesit az za rok:-)

  • 9 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 18.05.2012 * 09:20

    Ještě k tomu vybavení. Pokud se nedostaneš ke kompletu, tak samozřejmě budeš brát to, co ti přijde v daný okamžik výhodné. Myslím, že pokud si můžeš vybírat a je to jen otázka peněz, je lepší začít sedačkou - tj. sedačka+záložák+vario+přilba a nějaké základní tuzemské pojištění na osobu.

    S tímto v ruce se jednak tu a tam dá půjčit padák na vyzkoušení a taky když ho budeš kupovat jako olítaný, můžeš si to zkusit se svojí sedačkou.

  • 10 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 18.05.2012 * 11:34

    OK budem na to mysliet. Ale kolko vydrzi taky pouzity padak? ako je to s technickymi kontrolami na tieto veci? kolko to tak stoji a ako casto tam chodite?

    O poisteni som pocul, ale ze sa to da zvladnut do 2000 na rok (v cechach)

  • 11 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: Velda (+0) (-0) | Zasláno: 18.05.2012 * 11:52

    Pojištění od české LAA je 1000kč na rok pro celý svět tuším až na nějaké výjimky. Padák vydrží podle toho,jak se k němu člověk chová (nesmaží ho na slunku na startovačce v době, kdy sedí na ...kofole :-), atd) Kontroly jsou u nového padáku po 2 letech,pak každý rok. Stojí to různě - Sky mají TK zdarma po dobu životnosti křídla. Jiní výrobci si účtují různé částky,ale 1x za rok třeba 600 za TK není problém ( poslat to Skyům a nechat si poslat zpět vyjde přibližně na stejno)

  • 12 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 18.05.2012 * 12:01

    Ale k tomu pojištění od LAA je nutno započítat členský příspěvek,což je cca 750Kč/rok.

    A druhá věc je,že si ponejprv musíš zjistit,jak je to (pokud by sis dělal piloťák v Česku),s cizími státními příslušníky.

    Pokud budeš mít slovenské papíry,tak i slovenskou pojistku.

  • 13 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 18.05.2012 * 15:24

    ta slovenska LAA to ma s clenskym poplatkom a poistkou rovnako (tak som to pochopil z ich stranky)...

  • 14 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 18.05.2012 * 23:16

    Nemají,na Slovači zaplatíš členský příspěvek 50 E a v jeho ceně je pojistka na škody třetím osobám do 16 600 Éček,u nás to v ceně není,ale jako nečlen si pojistku od LAA nekoupíš,ale je fakt že za 1000kč/rok,máš pojistný krytí 1 500 000Euro dle tady toho

    http://laa.cz/index.php?Action=View&ARTICLE_ID=2087

  • 15 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 19.05.2012 * 00:15

    poistka na 37 500 000 kc? tak to uz hej - nemaju tu tabulku nejak seknutu? :-)

    snazim sa silno rozmyslat do coho by som sa musel vysypat aby som narobil taku skodu... nevie niekto?

  • 16 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: Mariocz (+1) (-0) | Zasláno: 19.05.2012 * 11:36

    Elektricky vedeni k nejaky velky fabrice by mohlo stacit. Zastavit treba takovou skodovku tak ty cisilka z uniklyho zisku skacou asi hodne rychle.

    Mam takovej dojem, ze zahranicni piloti plati za vystaveni pilotaku v cechach neco vic.

  • 17 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 19.05.2012 * 16:26

    kto by chcel skoncit vo vedeni... pocul som ze sa to cas od casu stava, ako sa tomu clovek vyvaruje? Je to dobre vidiet zhora?

  • 18 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: Velda (+0) (-0) | Zasláno: 19.05.2012 * 19:55

    Z vlastní zkušenosti doporučuju zjistit dopředu :-) A když letíš kde to neznáš, sledovat,sledovat... Sloupy vidět jdou, dráty bohužel hůř... Vždy pokud máš čas a výšku, prohlédni si potenciální přistávačku,kam se chystáš sednout, jak nejlíp můžeš.

  • 19 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 20.05.2012 * 12:29

    este ma napada jedna vec k bezpecnosti, vsade po nete je hromada videi ako sa im zapolietol padak. Stretne sa s tym clovek?

  • 20 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: Kice (+7) (-0) | Zasláno: 24.05.2012 * 03:05

    David, ak máš záujem, uvolnilo sa jedno miesto v júnovom kurze.

    http://paraglidingkurz.sk/

    A k tvojej otázke: cieľom školy je naučiť adepta lietať bezpečne, bez nehôd. Naopak médiá mnohokrát oveľa viac zaujimajú nehody, ako lietanie samotné.

  • 21 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 27.05.2012 * 19:47

    Ahoj Kice,

    Dakujem.

    Zaujem urcte mam ale od 15 juna do 3 oktobra som v USA, planujem lietat potom a mozno by sa pridal aj bratranec. Takze som si skoro na 100% isty ze za rok. To leto mam cele volne a budem na slovensku. Dlho uz robim rc litadla, a stale ma to taha hore. Paraglide sa javi ako idealny sposob.

    Zatial!

  • 22 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: davidwertu (+0) (-0) | Zasláno: 28.05.2012 * 12:25

    kazdopadne cena je super a mam to na skok,

  • 23 RE: Kolik stoji paragliding?
    Autor: jarosujo (+0) (-0) | Zasláno: 28.05.2012 * 13:37

    Ja som robil tiez RC modely (vrtulnik, lietadlo, pretekal som s autom) a mozem smelo povedat, ze paragliding je lacnejsia zabava. Hlavne ak clovek skusa akrobaciu s vrtulnikom :-) Cize ak uzivis RC modely, urcite uzivis toto.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: