FÓRUM PGweb


[Téma] Maninec, Velky Lopenik

Maninec, Velky Lopenik
Autor: lukapechman (+0) (-0) | Zasláno: 22.05.2012 * 20:26

Ahoj v nedeli pojedu ze Slovenska a rad bych odpoledne zkusil politat bud na Maninci, Sk nebo na Lopeniku. Rad bych se zeptal jestli by mi nekdo poradil co se tyce podminek na techto terenech (pristup na start, obtiznost startu atd.) Zrejme se mi nepodari se dostat na start vcase vhodnem na uchcyceni se i v pripade dobrych podminek, spise by se mi jednalo o pohodovy predvecerni sletik. Jak jsou na tom tyto tereny z tohoto pohledu?

Za pripadne rady nebo doporuceni jineho pohodoveho terenu v blizkem okoli techto dvou predem dekuji.

Lukas

3 příspěvky
shlédnutí: 2942
  • 1 RE: Maninec, Velky Lopenik
    Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 23.05.2012 * 11:48

    Ahoj, na Lopeníku jsem byl 2x, pokaždé tam někdo zavětvil. Start je na 1 padák z lesního průseku a občas se tvoří rotory. Nedoporučuju, pokud tam chceš jít sám. Když bude foukat jih a bude neděle, je velká pravděpodobnost, že tam někdo bude. Startuje se do sluncem nahřátého jižního kotle, takže termicky je to příjemné. Přistávačka je prostorná, kousek od parkoviště.

    Pavel

  • 2 RE: Maninec, Velky Lopenik
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 23.05.2012 * 13:51

    Na Maninci jsem se byl podívat před týdnem, je to relativně prudké, ale má to jen 130m. Je to na jižní směry. Po (rozbité) polní cestě jde dojet až pod start. Přistání pod startem vedle drátů. Mohu poslat foto.

    S tím Lopeníkem bych to neviděl tak černě, když něco fouká, odstartovat jde. Podle předpovědi ale má foukat slabý S.

  • 3 RE: Maninec, Velky Lopenik
    Autor: lukapechman (+0) (-0) | Zasláno: 24.05.2012 * 15:39

    Ahoj panove diky za rady. Maxi, mohl bys mi prosim poslat foto na lukapechman@yahoo.com?

    Diky moc Lukas

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: