FÓRUM PGweb


[Téma] rada

rada
Autor: petr68 (+0) (-0) | Zasláno: 10.09.2012 * 21:06

ahoj poradí mi někdo jak začit než začnu dělat kurz ?diky

10 příspěvků
shlédnutí: 2800
  • 1 RE: rada
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 10.09.2012 * 23:45

    ahoj,

    můžeš si koupit a přečíst dopředu nějakou knihu, třeba http://www.pgweb.cz/forum/o-vsem-s-nadhledem:73271

    můžeš se ponořit do studia meteorologie (to budeš hodně potřebovat)

    můžeš přijít někam na kopec s padáčkáři a sledovat jak to chodí

    jen do pořizování výbavy a vlastních pokusů o vzlet se v zájmu vlastní bezpečnosti určitě nepouštěj

  • 2 RE: rada
    Autor: stroupek (+4) (-0) | Zasláno: 11.09.2012 * 09:56

    Užívat si těšení na to jak to bude ve vzduchu na padáčku krásné:-) Ale vážně souhlasím, že nemá cenu se hnát do nákupu vybavení a nedejbože do samostatných pokusů a to ani na loučce ne.Osobně si myslím, že ani do čtení literatury o křídlech, konstrukci ap. vždyť ještě nevíš jestli to bude sport pro tebe. Snad jen ta meteorologie se ti bude hodit i jinde než při létání. Když jsem šel na kurz, tak jsem všechny informoval o tom, že nevím jestli se nebudu bát, že to zjistím až ve vzduchu. A zjistil jsem že je to nááádhera, ale z těch co se mnou byli na kurzu dnes létají jen tři lidé. Takže moje zkušenost.

  • 3 RE: rada
    Autor: petr68 (+0) (-0) | Zasláno: 11.09.2012 * 21:22

    diky pane stroupek napsal jste to velice hezky važím si vašich rad jen jsem opomenul napsat že jsem pilot ulla již šestým rokem , takže vim jaka krása je byt v prostoru nebo Vás padáčkaře pozorovat na chalupě v podještědi

    a tiše Vam závidět .protože ja si to tam tak užít nemohu Takže jednoho krásného rána jsem si jel pro komplet výbavu a teorii létáni na pk ted to potřebuji jen za dozoru zkušeného pilota doladit padáček nad hlavu dostanu bez problemu ale je to bez zkušeneho člověka jinak se daří i křižový start atd no nechci jit do kurzu bez trošku zkušenosti a skromné praxe diky petr

  • 4 RE: rada
    Autor: jan.pa (+9) (-4) | Zasláno: 11.09.2012 * 22:45

    Ahoj, přeci jen ti doporučuji se nic moc samostatně neučit, protože špatných návyků se moc špatně zbavuje a nakonec si to tím můžeš ještě na kurzu znepříjemnit, tak ať ti to lítá. Honza

    PS: škol je spousta a určitě se někde domluvíš brzkém termínu :-)

  • 5 RE: rada
    Autor: petr68 (+0) (-0) | Zasláno: 11.09.2012 * 23:06

    jasně honzo čím drive ten kurz budu mit za sebou tim lepe těsim se dost nicmemě musim zjistit jestli v praze nějaká škola je atd také ti přeji at ti to létá co nej vždyt je to nádherný koniček petr

  • 6 RE: rada
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 13.09.2012 * 22:22

    Chápu,že jsi z tralalajtů zvyklej si najít školu v místě bydliště,kvůlivá teorii,ale v paraglidingu to bývá poněkud jinak,než u ostatních druhů létaní.Vyber si,kde by se ti v republice zachtělo strávit cca 14 dní dovči,a najdi si tam školu.Pražský školy většinou školí na Raný,a teorie se probíhá v případě špatnýho počasí přímo na letovém terénu.Já osobně bych asi zvolil Beskydy,i když jsem pražák.Přeci jen první let ze stolovky nebo ondřejníku se s ranou nedá ani trochu srovnat.Ale to je na tobě :-))

  • 7 RE: rada
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 13.09.2012 * 23:10

    klobouk: Pepo, já myslím, že na základní kurz ta Raná vůbec není špatná. ..navíc, ten genius loci.. :-)

  • 8 RE: rada
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 14.09.2012 * 00:19

    klobouk: letos jsem se potkal s jedním pilotem z Prahy co byl 4x v Beskydech (3200km) aby dolétal pilotní průkaz, protože mu nepřálo počasí... možná volit podle místa bydliště má něco do sebe

  • 9 RE: rada
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 15.09.2012 * 21:45

    A možná měl volit dolétání podle počasí :)

  • 10 RE: rada
    Autor: zatr (+4) (-0) | Zasláno: 16.09.2012 * 20:06

    tak to vypadá že počasí se mění stale častějš než je potřeba že :-) ale jinak ulla je trochu vic jiné letaní než na ultra hadru tudiž važně vem to nejdřív přez nejakou školu předejdeš zbytečnemu hazardu ahlavně nebudeš na zaklady ničit věci svoje ale školy pg. :-)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: