FÓRUM PGweb


[Téma] Životní pojištění - s ohledem na paragliding

Životní pojištění - s ohledem na paragliding
Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 21.11.2012 * 14:20

Zdar. Řeším životní pojistku a rád bych, aby se vztahovala i na PG. Chtěl bych vás poprosit o vaše zkušenosti.

Asi všechny pojišťovny pojišťují PG za příplatek. (Např. v konkrétní nabídce od Allianz, kde měsíční pojištění stojí cca 1200,- CZK dělá PG příplatek 400,- CZK). Jde mi o to najít co nejvíce "PG-friendly" pojišťovnu, která by nijak dramaticky nezvyšovala cenu pojistného s ohledem na PG.

Během týdne budu mít nabídku z Allianz, Uniqa a MetLife, tak můžu informovat.

Btw. dnes jsem se dozvěděl, že pro pojišťovny neexistuje rekreační paragliding. Jsme združení asociací (LAA), máme pilotní průkaz -> jsme pro ně profesionálové.

Jak zpívá Jarek:

"pěkné, fajne a pěkné, až to se mnu definitivně sekne."

Už ať je jaro,

Fil

31 příspěvků
shlédnutí: 8412
  • 1 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 21.11.2012 * 17:57

    Kooperativa má jako jediná rizikové sporty bez příplatku jsi standartně v 1. rizikové skupině v případě že nelítáš nejvyšší republikovou soutěž tzn. MČR, pokud poletíš Ligu, XRace nebo ČPP, tak jsi pořád pojištěný v 1. rizikovce.

    Kdo by to chtěl spočítat, nebo poradit, tak ať mi napíše nebo zavolá, rád pomůžu a zařídím :)

    petr.kostrhun@me.com

    602208440

  • 2 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 23.11.2012 * 09:56

    No, mě to teď pojišťovačka zjišťovala dost důkladně, a Kooperativa, Uniqua, to nemá !!! Oni to sice tak nějak nabízejí, ale pokud opravdu dojde k plnění, máme smůlu.

    Ani AXA už to nedělá. Jediná pojišťovna v ČR, která to nabízí zodpovědně na paragliding je nyní pojišťovna Komerční banky a to jen na smrt. Né např. na plnou invaliditu - tu mám od LAA -ČSOB pojišťovna. ČSOB to taky standartně nenabízí, jen smluvně pro LAA.

  • 3 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 23.11.2012 * 14:52

    Co konkrétně nemá Kooperativa a Uniqa? Ve všeobecných pojistných podmínkách nemají rizikové sporty ve výluce, tzn., že musí plnit. Rozdíl oproti konkurenci je mimo jiné v tom, že pokud se chceš pojistit jinde a řekneš že děláš paragliding, tak jsi okamžitě ve 3. rizikovce, zatímco Kooperativa to má jen podle zaměstnání, v případě že neletíš MČR jsi v 1.

    Tady jsou kdyžtak ke stažení pojistný podmínky

    www.koop.cz

  • 4 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 23.11.2012 * 21:23

    Souhlasím s Kosťou (Kostou .. sry nevím :) ). Já jsem sice sháněl pojistku na škody způsobené provozem SLZ, ale každopádně u jednoho produktu mi pojišťovačka(dobrá známá) taky říkala, že pokud to nedělám závodně, není problém. Bavím se o KOOP

  • 5 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 27.11.2012 * 10:17

    Dobrá, řeknu jí ať mi to znovu prolustruje, ale věnovala se tomu dost poctivě a zrovna u Uniqui mě upozorňovala, že letecký sporty jsou ve výluce. Díky

  • 6 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 27.11.2012 * 10:56

    Uniqu jsem nesepsal už přes 5 let, protože mají prašivý smlouvy a nikomu bych jí ani nedoporučil na životní pojištění :) Ale ve výluce to tam tenkrát měli, stejně jako ostatní pojišťovny, co to tam mají dodnes.

    Proto je v tomhle Kooperativa vyjímečná a myslím, že zatím jediná a taky má dobré ceny pojistek. Už jen tím, že nejsi ve 3 rizikovce, ale v první máš pojistku skoro za třetinu.

  • 7 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 27.11.2012 * 18:01

    Kooperativa zatím vypadá nejlíp, jen bych to rád viděl přímo v pojistných podmínkách ;)

    @Karlos: Ad: No, mě to teď pojišťovačka zjišťovala dost důkladně, a Kooperativa, Uniqua, to nemá !!! Oni to sice tak nějak nabízejí, ale pokud opravdu dojde k plnění, máme smůlu.

    Můžeš doplnit info k tomu plnění, až zjistíš? Díky, Filip

  • 8 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 27.11.2012 * 19:01

    Před půl rokem jsem tohle řešil a pojistné podmínky jsou u Kooperativy jak píše Kosťa,a to jsem to uzavíral uplně u někoho jiného.

  • 9 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 27.11.2012 * 21:04

    Ono se to nikde v pojistnych podminkách najít nedá. Protože nikde nepíšou do smlouvy "vztahuje se i na rizikové sporty"

    Když to není ve výlukách tak musí plnit.

  • 10 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 30.11.2012 * 14:30

    Tak a už to je i písemně od pojišťovny :)

  • 11 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 30.11.2012 * 14:34

    Potvrzuji Kosto:

    na základě telefonické domluvy Vám posílám informace týkající se určování rizikové skupiny.

    V rámci Univerzálního životního pojištění Perspektiva 7BN se určuje riziková skupina pouze podle povolání.

    Sportovní zájmová činnost nemá vliv na určení rizikové skupiny. Výjimkou je profesionální sportovec, který sportovní činnost vykonává jako pracovní činnost (povolání) na základě smlouvy o spolupráci při výkonu sportovní činnosti či jiné obdobné smlouvy uzavřené se sportovním klubem či jiným subjektem podnikání v této oblasti; z obsahu takto uzavřené smlouvy (nikoli pouze z jejího názvu) je zřejmé, že sportovec výkonem sportovní činnosti (formou závodů, soutěží, včetně přípravy na ně) získává finanční prostředky k uspokojování svých potřeb (zpravidla se jedná o jeho hlavní, příp. převažující zdroj příjmů); za profesionálního sportovce se považuje i sportovec, který sportovní činnost vykonává v rámci nejvyšší celostátní seniorské soutěže v příslušném druhu sportu, a to i tehdy, pokud vedle sportovní činnosti vykonává ještě pracovní činnost.

    Dle výše uvedených informací platí, pokud nejste profesionální sportovec respektive nevykonáváte sportovní činnost v rámci nejvyšší celostátní soutěže, budete zařazený do rizikové skupiny dle povolání. Dále uvádím, že pojistné podmínky k Univerzálnímu životnímu pojištění Perspektiva 7BN neobsahují výluky z pojistného plnění týkající se paraglidingu.

    V případě dalších dotazů kontaktujte naši infolinku 841 105 105.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    CENTRUM ZÁKAZNICKÉ PODPORY

    Odbor kontaktního centra

  • 12 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 01.12.2012 * 15:04

    Tedy,zajímalo by mě jak by to dopadlo s pojistným plněním,kdyby na něj nedejbože došlo,když:"pokud nejste profesionální sportovec respektive nevykonáváte sportovní činnost v rámci nejvyšší celostátní soutěže"

    Co je nejvyšší celostátní soutěž?Liga?ČPP?MČR?

    Být tebou,asi bych to před podepsáním probral s právníkem,slovíčka jsou slovíčka.Pojišťovny jsou při sjednávaní smluv velice velkorysé,při plnění už tomu tak nebývá.

  • 13 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 01.12.2012 * 20:40

    Pro klobouka ještě jednou :)

    Nejvyšší celostátní soutěž je MČR. Pokud poletím jen Ligu, ČPP, nebo něco jiného v rámci ČR, tak podle Kooperativy nejsem profesionální sportovec, teda ještě pokud mi někdo za to někdo neplatí :) Tuhle informaci mám přímo ze školení od Kooperativy.

    Můžeš poradit co konkrétně bych měl probírat s právníkem? Možná tak ještě mít pojištění právní ochrany od D.A.S. :)

    To je to samé jako když psal Karlos, že Uniqa a Kooperativa "TO" nemá, ale "CO" už nenapsal :)

    Prostě a jednoduše, pokud to není ve vylukách, tak musí plnít.

  • 14 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 04.12.2012 * 10:03

    Mohl bys ještě, prosím, uvést cenu a výši plnění?

    Pro zajímavost uvádím, že u pojišťovny Komerční banky při výši plnění 1 500 000,- Kč (smrt) platím 580,- Kč měsíčně.

    Díky

  • 15 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 04.12.2012 * 12:52

    @Karlos -> cena a výše plnění není relevantní... do výpočtu vstupuje věk, pojistná doba, zdravotní stav, výše plnění, atd.

    Pro mě je důležité, že KOOP je k nám padáčkářům vstřícná. Srovnání má cenu řešit v rámci porovnatelných parametrů, tedy individuálně pro jednoho pojistníka mezi několika pojišťovnami.

  • 16 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 04.12.2012 * 14:53

    Můžu udělat modelový příklad třeba na 30 chlapa a dát tam pojistné částky,které většinou klienti mají + srovnání s konkurencí :)

  • 17 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: o_ndra (+0) (-0) | Zasláno: 04.12.2012 * 15:03

    mě by to Kosto zajímalo..

  • 18 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 09.12.2012 * 18:59

    Tak tady je to srovnání pro chlapa 30 let

    Kooperativa 1 rizikovka

    smrt 1.000.000 - 180kč smrt úrazem 1.000.000 - 80kč trvalky od 0,1% 6xprog. 1.000.000 - 230kč

    pobyt v nemocinici při úrazu 3.000/den 150kč tělesné poškození úrazem 400.000 - 520kč

    Kooperativa 3. rizikovka

    smrt 1.000.000 - 180kč smrt úrazem 1.000.000 - 230kč trvalky od 0,1% 6xprog. 1000.000 -900kč

    pobyt v nemocinici při úrazu 3.000/den 360kč tělesné poškození úrazem 400.000 - 1720kč

    Pojišťovna České Spořitelny 4. rizikovka (ve většině případů nejlevnější pojištění)

    smrt 1.000.000 - 387kč smrt úrazem 1.000.000 - 667kč trvalky od 0,5% 4x prog.1.000.000 - 1334kč

    pobyt v nemocinici při úrazu 3.000/den 401kč

    S ostatníma to nemá cenu srovnávat, vyšlo by to ještě dráž :)

    Nezávazné konkrétní propočty klidně můžu udělat, stáčí když pošlete datum narození na mail

  • 19 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 17.01.2013 * 12:54

    Jen pro zajímavost- narazil jsem na článek o úraze, který se stal v Nepále. Dost se podobá úrazu při paraglidingu - zlomeniny končetin a páteře. Zaujalo mě na tom hlavně to, jak jednala pojišťovna - konkrétně UNIQA, u které se taky pojišťuju (krátkodobě, přes internet). Článek má 2 části, tohle je ta druhá, která se týká právě pojišťovny:

    www.hedvabnastezka.cz

    Pavel

  • 20 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 25.01.2013 * 21:19

    Jo, tak jsi měl Kosťo pravdu. Svoji "skvělou" pojistku jsem zrušil a uzavřel novou u Kooperativy. Dík.

  • 21 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 25.01.2013 * 22:10

    Karlos: škoda že jsi nenapsal, mohl jsem ti to uzavrit s nějakou vyhodou

    Tak snad aspoň ostatní nepůjdou na pobočku a radši mi napíšou :)

  • 22 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 28.01.2013 * 08:46

    Aha,

    Mě to dělala inv. poradkyně, která je docela solidní a hledá pro naši rodinu vždy dobré produkty. Docela se tím zabejvala, ale kdyžtak se ozvu. Díky za nabídku a ochotu. Karel

  • 23 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 26.02.2013 * 15:03

    Měla jsem schůzku s manažerem u Kooperativy v souvislosti s Vaším sportem, abych se ujistila, zda-li na stránkách pgweb.cz jsou pravdivé informace, či nikoli. Má pochybnost se bohužel potvrdila i z úst manažera mi to bylo potvrzeno, že sice výluka nebude, ale je to v jiné rizik. skupině. Tedy Ti, co se pojistili u Kooperativy a budou mít úraz nebo zdrav. problém, pokud si to uzavřeli v jiné, než-li III. rizik. skupině, bude plnění kráceno. Dá se tedy i ve Vašem případě pojistit na rizik. skupinu( dle povolání), v případě úrazu mimo tento sport bude plnění ve 100%, v případě úrazu při daném sportu bude plnění kráceno.

  • 24 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 26.02.2013 * 17:00

    PetrBilek: Tak pak tam každý manažer říká něco jiného. V každém případě pro tohle vyjádření manažera není opodstatnění ve smluvních podminkách. Respektive není to tam nikde napsané, ani nic podobného.

    PS: Moje informace jsou přímo od školitelky produktů z Kooperativy

    .

  • 25 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 26.02.2013 * 18:42

    jak sem dostal tak prodávám.... ted mi zjištují jakým způsobem probíhá krácení tak uvidíme...

  • 26 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 27.02.2013 * 18:51

    Zdar, zvykl jsem si, že různí manažeři říkají různé věci :), ale pokud se to týká jednoho aktivního pojistného produktu u jedné pojišťovny, je to zvláštní.

    Objevují se tady naprosto protichůdné postřehy, vzkazy a prohlášení.

    Nemám ambici to řešit, ale napadá mě požádat LAA nebo svaz PG o zahájení diskuse s pojišťovnou/pojišťovnami. V minulém Pilotovi jsem si přečetl důvody proč být v asociaci a svazu. Komunikace s pojišťovnou ve vztahu k životnímu pojištění by mohla být dalším důvodem :).

    Filip

  • 27 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kratas (+0) (-0) | Zasláno: 03.03.2013 * 18:30

    Souhlasím s Kostou, zjistoval jsem si to jak na produktovem skoleni primo na 7BN a tam mi skolitel potvrdil, ze by plnili. Pro jistotu jsem jeste volal na linku kooperativy a na manazera, ktereho ma nase firma prideleneho ke spolupraci a vsichni mi potvrdili, ze by nemel byt zadny problem s plnenim.

    Cili podle podminek by to melo byt v poradku, otazkou je jak to bude v realu...

  • 28 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 06.03.2013 * 15:22

    no plnili ale krátili o 50 procent pokud nebudeš ve 3 r.skupině. až to budu mít přepošlu celé

  • 29 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 06.03.2013 * 17:56

    Petře, není důvod proč by měli krátit. Na základě jakých smluvních podmínek by měli nárok na krácení? Leda pokud lítáš nejvyšší národní soutěž. Jinak plní 100%

  • 30 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 07.03.2013 * 07:56

    předložím mu to takhle a uvidím co řekne

  • 31 RE: Životní pojištění - s ohledem na paragliding
    Autor: PetrBilek (+9) (-2) | Zasláno: 08.03.2013 * 08:04

    považoval čpp jako nejvyšší národní soutěž. Takže by to mělo být bez krácení. sorry za dezinformace

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: