FÓRUM PGweb


[Téma] Padáky na MČR

Padáky na MČR
Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 18.06.2013 * 23:15

Je možné lítat netestovaný padák na MČR?

Konkrétně XC4, která ještě není otestovaná a soutěžit v kategorii open?

25 příspěvků
shlédnutí: 3823
  • 1 RE: Padáky na MČR
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 19.06.2013 * 12:01

    Podle pravidel asi ne: All pilots must fly EN certified paraglider without modifications

    Tak strhni stitek z Aspena a prelep to :) Fazole, jako fazole...

  • 2 RE: Padáky na MČR
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 19.06.2013 * 12:18

    teoreticky by to mozna slo ,nevim jak je na tom s testy polaris od konkurence.

  • 3 RE: Padáky na MČR
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 19.06.2013 * 16:38

    Max EN-C... můj Venus EN-D je mimo. Pokud si budu chtít zazávodit, musím si pořídit horší křídlo. To jsou tedy hloupá pravidla.

  • 4 RE: Padáky na MČR
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 19.06.2013 * 16:57

    to se mě nezdá ....to bude asi nějaká tisková chyba :-)

  • 5 RE: Padáky na MČR
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 19.06.2013 * 16:58

    "Všichni piloti musí létat na nemodifikovaných EN certifikovaných padákových kluzácích"

  • 6 RE: Padáky na MČR
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 19.06.2013 * 17:20

    ja myslím ze polaris ani to en-d nema,nebo sapoň jsem nic nenašel.

    Na statorvací listině ho má hned několi borců ,takže by xc 4 neměla byt problém pkud někomu povolí na polarisovi.

  • 7 RE: Padáky na MČR
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 19.06.2013 * 17:30

    Pokud se nepletu, byla tahle podminka i minulý rok, přesto tam lítalo pár Polarisů.

    Možná budu zase nařčen, že jsem rejpal, a návážím se do sportovní komise, ale na co jsou teda pravidla?

    Co se stane, když budu chtít letět na XC4? Budu vyřazen? nebo se mi nebudou body počítat do rankingu?

    Může mi někdo ze sportovní komise odpovědět, nebo mám poslat ofiko mail všem?

  • 8 RE: Padáky na MČR
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 19.06.2013 * 21:46

    tak protoze jsi email poslal a protoze jsem ti na nej odpovedel, zkopiruji odpoved jeste sem

    Tato problematika je dle meho nazoru zrejma a jednoducha, dovolim si na ni odpovedet sam. Pokud by snad nekdo z predsednictva nebo SK chtel neco doplnit, doplnujte...

    Nevim proc se ptas zrovna na XC4 - znas Ondru Dupala stejne dobre jako ja a vis, ze dokud XC4 nebude mit stempl tak sam nebude chtit, aby na ni v zavode kdokoliv letel...

    Zavod se ridi lokalnimi pravidly, ktere doplnuji a jsou v souladu s ceskym sportovnim a FAI radem. Muzes si tato troje pravidla prostudovat a budes mit jasno. Z toho plyne, ze je proti pravidlum soutezit na kridlech, ktera jsou necertifikovana nebo byla upravena jinak, nez delkou ridici snury. Zrovna tak je proti pravidlum letat na kridle zatizenem mimo certifikovane vahove rozmezi. Pokud se proti tomuto pravidlu kdokoliv provini, jiny zavodnik na nej muze podat protest a ten bude resen organizatorem.

    Zrovna tak to platilo vloni, kdy nekolik pilotu, kteri nepromluvili do poradi, letelo na necertifikovanych kridlech, ale nikdo jim nechtel kazit dovolenou protestem. Pokud bys chtel pridelavat organizatorum nebo pilotum problemy, verim ze i na letosnim MCR najdes obetniho beranka, ktery bude mit napriklad necertifikovanou velikost nejakeho kridla, protoze moc a nebo malo vyrostl.

  • 9 RE: Padáky na MČR
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 19.06.2013 * 22:08

    Myslím, že věta

    "Všichni piloti musí létat na nemodifikovaných EN certifikovaných padákových kluzácích"

    je docela jasná. Jak to chápu já, tak pilot, který ji nedodrží, se oficiálně nemůže zúčastnit závodu a nemůže být ani uveden na výsledkové listině. Je to sice divné, že je možno letět na Enzu a ne na XC4/Polarisovi, ale pravidla jsou pravidla...

  • 10 RE: Padáky na MČR
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 19.06.2013 * 22:41

    Max: Mám na to stejný názor, ale ...

  • 11 Sport - pilots flying EN-C, EN-B or EN-A gliders
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 23.06.2013 * 00:11

    Zde je to snad naprosto zřejmé

    http://czechopen.xcontest.org/en/rules/

    General

    Sport - pilots flying EN-C, EN-B or EN-A gliders

    Czech Championship 2013

    Sport - max EN-C

    Takže ne EN, ale pouze EN-C,B,A.

    Dost mě to připadá, že někoho sralo, jak létají české brusy.

    Já se kvůli certifikaci svého křídla neregistroval. Dost mě to mrzí, protože to tedy bude paráda.

    Polaris je/bude EN-C tedy na závody bude moct. Nevím jak je to nyní s certifikací.

    http://www.axispara.cz/cs/novinky/150-axis-polaris-paraglider.html

    Kosťo rád bych tě ještě někdy viděl jak se ti ta tvoje žiletka zboří, vybereš to a nasbíranou energii volného pádu využiješ k nastoupání ještě větší výšky. ;-) Neuvěřitelné, perpetuum paragliding. Tak snad někdy, až přestane lidem mrdat a přestanou kecat ostatním do toho na čem si chtějí létat.

  • 12 RE: Padáky na MČR
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 23.06.2013 * 08:25

    to Dejff : máš tam kategorii Open pro en-D. Prostě platí, jakmile má PK certifikaci, je hodnocen v rámci MČR. Tedy alespoň tak to já chápu. Takže Kosťu na žiletce bude možno na závodě vidět :)

  • 13 RE: Padáky na MČR
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 23.06.2013 * 10:57

    DejFF: Dal jsem ti minus. Nez zacnes neco podobneho priste rozhlasovat, navic s vyvozovanim zaveru "ze nekoho neco sralo", tak si prosim priste nejprve ta pravidla dukladne precti.

    Bungalov: mas pravdu.

    --

    Po zrale uvaze jsme se rozhodli, ze aktivne budeme hlidat typ kridla, na kterem pilot leti a nebude-li zjevne mit kridlo certifikaci, nebude pilot pripusten do zavodu.

    Nejsem s timto resenim spokojeny, ale podlehli jsme tlaku z vice stran. MCR stale vnimam jako zavod pro 30 lidi a litaci dovolenou pro zbyvajici 3/4 zavodniho pole. Stourani se v tom, na cem leti prumerny rekreant, ktery do zadneho poradi nepromluvi, povazuju i dale za nesmyslne. Stale nemuzu pro sebe najit dostatecne zduvodneni, proc znemoznit takovemu pilotovi ucast v zavode a porovnani s ostatnimi. Tolik jenom soukromy povzdech a dodatecna omluva tem par pilotum, s nimiz jsme tuhle situaci v poslednich dnech resili...

  • 14 RE: Padáky na MČR
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 23.06.2013 * 22:34

    To Pertch: Třeba někomu z těch 30 lidí bude záležet na tom, že pár hobíků zabojovalo a umístili se před ním.

    Pro mě za mě, ať jsou netestované padáky klidně připuštěny, ale nesmí být hodnoceny dohromady s testovanými. Přeci jen je to mezinárodní závod, ne nějaká liga a zjevné porušení pravidel by mohl někdo napadnout.

    Jinak dotaz - není to výslovně uvedeno, ale předpokládám, že certfikace může být i DHV - kdyby někdo chtěl letět na 5 let staré hadře :)

  • 15 RE: Padáky na MČR
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 24.06.2013 * 08:34

    A k*a tak to jsem nepochopil. ...hlavně že jsem se bavil s několika "chytrýma" a nikdo nic neřekne... Omlouvám se za dezinformaci ohledně kategorie. Spletl jsem se, to je lidské pane dokonalý...

  • 16 RE: Padáky na MČR
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.06.2013 * 12:47

    DejFF - v pohode, splest se je lidske, reagoval jsem na tvoje naznacovani, ze snad jsou pravidla zamerne sepsana spatne - to se me trosku dotklo bo jsem je sepisoval ja...

    Max - cituji zacatek "lokalnich pravidel", aby nevzniklo dalsi nedorozumeni:

    All pilots must fly EN certified paraglider without modifications

  • 17 RE: Padáky na MČR
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 24.06.2013 * 23:23

    Ano, vím co je tam napsané, jen jsem usoudil, že jakákoliv certifikace je OK, když ty certifikační normy EN->DHV jsou prakticky stejné. Takže certifikace EN je striktně vyžadována, no snad nikdo na DHV padáku nebude chtít letět...

  • 18 RE: Padáky na MČR
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 25.06.2013 * 16:15

    Nevím z čeho jste vyvodili, že mám nějakou žiletku :)

    Petrch 13: Protože na to má ten rekre pilot jiné závody (ligu, nomad cup) a ne MČR, kde je třeba i tlačenka o místa.

  • 19 RE: Padáky na MČR
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 25.06.2013 * 16:40

    A ještě jedna technická, když Petře píšeš, že nechceš "šťourat" na čem kdo letí, tak proč jsi dal do pravidel omezení na EN normu? Kdyby to tam nebylo, tak by si každý letěl na čem chce a nemuselo se to řešit vůbec.

    Je nějaké rozumné vysvětlení proč jen EN? Jsou to taky nějaké "tlaky z víc stran"?

  • 20 RE: Padáky na MČR
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 25.06.2013 * 17:11

    Kosťa 18: nesouhlasím s tebou a dávám ti minus za nadutost, nevím jestli by jsi neměl jezdit jen na MS a Evropu atd., protože tam to má úroveň a jsou tam jen ti dobří....a zkus si vzpomenout, jestli jsi taky někdy nezačínal

  • 21 RE: Padáky na MČR
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 25.06.2013 * 17:38

    Já to nebral jen jako ti dobří, ale i jako přizpůsobivý pravidlům.

    Pokud chci lítat ME nebo MS, tak taky musim mít certifikovanou helmu, padak, sedačku, chranič, jinak mě organizátor ani nepustí do závodu, proto mi přišlo záražející, že tady to prostě organizátor nechtěl řešit.

    Přitom stačilo nedávat tu podmínku EN certifikace do pravidel.

    Když jsem začínal, tak si každý lítal na čem chtěl :)

  • 22 RE: Padáky na MČR
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 25.06.2013 * 17:44

    Je nějaké rozumné vysvětlení proč jen EN?

    1) na uzemi Slovinska neni politicky mozne zorganizovat FAI2 zavod, ktery by nebyl omezeny na EN kridla.

    2) Sportovni komise se nekdy vloni usnesla, ze MCR musi byt pouze na certifikovanych kridlech

    3) I kdyby to bylo mozne, stejne bych MCR jako open zavod neorganizoval. Jak sam dobre vis, prakticky vsichni zavodnici v Evrope dnes letaji na EN kridlech, povoleni necertifikovanych kridel by mnohe z nich odradilo a zavod by nemel uroven. V tomto nam nezbyva nez drzet krok se zbytkem (zapadni) Evropy.

  • 23 RE: Padáky na MČR
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 25.06.2013 * 17:50

    Petrch: Už poněkolikáté mi tady na foru podsouváš, že něco vím...nemusí to tak být vždycky, to jen na upřesnění :)

  • 24 RE: Padáky na MČR
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 27.06.2013 * 00:12

    To Kosťa: Ale v tomto případě má Petr jistě pravdu, že víš, na čem se lítají PWCéčka a jaký je poslední vývoj.

    Bylo by dost divné, kdyby MČR jako jeden z mála závodů byl pro OPEN třídu.

    To Batoh: Kosťa není nadutý, on jen rád vrtá do věcí, které nejsou úplně jasné :) Kdyby s tím tady nezačal, tak by třeba pár lidí přijelo na MČR s netestovaným padákem a pak by se dost divilo... On je prostě takový, tak mu nedávejte ty UNLIKy :)

  • 25 RE: Padáky na MČR
    Autor: Batoh (+7) (-0) | Zasláno: 27.06.2013 * 16:53

    To Max :zvláštně čteš, mě nevadí, že vyjasňuje certifikace a pravidla ... reagoval jsem pouze na příspěvek 18

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: